Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android mobiteli

Android mobiteli Mobiteli pokretani Android OS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2016., 11:29   #1
Lightbulb Preklapanje na zaslonu / Screen overlay


Dali netko zna u cemu je tu problem i zasto nemogu pristupit kontaktima?

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
__________________
"A friend is one who believes in you when you have ceased to believe in yourself."
Red Butterfly24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 12:11   #2
prenosim odgovor s druge teme na kojoj si pitala, ako još netko bude imao istih problema.

Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
Zvuči kao da si nekoj aplikaciji omogućila screen overlay.
Settings> Apps> tri točke gore> Configure apps> Draw over other apps i nađi koja ima dopuštenje a do nedavno nije imala.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 12:46   #3
Da..ali nisam uspjela rijesit..isto to mi se pojavljuje i kad udjem u poruke...neznam koja mi to aplikacija blokira pristup..nisam nista novo instalirala..

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
__________________
"A friend is one who believes in you when you have ceased to believe in yourself."
Red Butterfly24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 12:51   #4
imaš li neku aplikaciju koja zatamnjuje ekran? lux ili dimly ili slično? ako da, deinstaliraj ju.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 12:59   #5
prenosim s Quore

Error message “Screen overlay detected”

The problem: Android suddenly warns you that a screen overlay has been detected.

The reason: This message appears when you’re running a floating app or a utility app, and then start a newly installed one, which requests access rights. Floating apps include the chat heads of Facebook Messenger that can appear floating above other apps.

Affected Smartphones: Users across the internet have reported experiencing this problem on Samsung, Lenovo and Motorola smartphones. It seems likely to affect many manufacturers.

Problem apps: using Clean Master,CM security, DU Power Saver, Whatsapp , Prisma, Lux and Twilight etc which have screen overlay.

Settings will be as:
  • GO into Settings>> Apps
  • GO into Settings>> Apps >>Click on the three dots on the right top corner and Tap "Configure apps"
  • GO into Settings>> Apps >>Click on the three dots on the right top corner and Tap "Configure apps">>Click on "Draw Over other apps"
  • GO into Settings>> Apps >>Click on the three dots on the right top corner and Tap "Configure apps">>Click on "Draw Over other apps">> Tap on each application below the tab "Draw Over other apps"
  • GO into Settings>> Apps >>Click on the three dots on the right top corner and Tap "Configure apps">>Click on "Draw Over other apps">> Tap on each application below the tab "Draw Over other apps">> Scroll over to toggle each from “YES” to “No”

Drugi prijedlog:

This is common issue with Android 6.0.1 Marshmallow.

I wasted my lot of time watching you tube videos and searching for solution. Here are the bunch of solutions which I got from videos…
  • Turn off all the draw over other app options. [Whenever you will click on option “open setting” just below screen overlay detected notification you will be on that page turn all off.]
  • Turn off Side Key Panel.[ Go to settings > one handed operation > side key panel (in note 4) turn this off this might causing the problem.]
  • Uninstall apps like Trash Cleaner, Speed booster etc.
I uninstalled apps called “DU Speed booster, DU Trash cleaner “ These were causing problem in my device. Last one worked for me but some people claims options 1 or 2 also worked for them.

Hopefully this will work for you.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 13:04   #6
Eee super hvala ti puno na ovome provjerit cu da li je do messengera,cm-a i slicnih appova. ☺
Edit: rijesila sam problem sta se tice poruka ali Whatssup me i dalje zeza. Deinstalirala Clean master..
Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
__________________
"A friend is one who believes in you when you have ceased to believe in yourself."

Zadnje uređivanje Red Butterfly24 : 16.08.2016. at 13:28.
Red Butterfly24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 18:58   #7
Ušla si u sve aplikacije tamo u dopuštenjima, svima onemogućila screen overlay, ali ne možeš promijeniti dopuštenja samo WhatsAppu?
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 20:03   #8

Da,znaci poiskljucila sam sve sta se dalo iskljucit i opet mi neda nikakva dopustenja. Deinstalirala sam app i ponovno instal..ali bezuspjesno stalno mi se isto pojavljuje..prije neki dan sam koristila aplikaciju sasvim normalno.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
__________________
"A friend is one who believes in you when you have ceased to believe in yourself."
Red Butterfly24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 20:09   #9
Znači, isto ti se pojavljuje ovo upozorenje o preklapanju opet?
Probala si restartati mobitel?

Nisi ništa instalirala od tad od kad je prestalo raditi?
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 20:13   #10
Da isto mi se pojavljuje obavijest za screen overlay...prije 2 dana sam azurirala aplikaciju jedino i od onda mi se to pojavljuje. Nisam nis novo instalirala,nikakvu app. Jesam,restartala sam ga i sve ali nis...jedino da probam vratit stariju verziju app?

Edit: eto uspijela sam rijesit sve..instal stariju verziju i pitalo me da napravim update na noviju verz. i to sam napravila..napravila i backup podataka i sad je sve 5.
Tenx svima na pomoci.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
__________________
"A friend is one who believes in you when you have ceased to believe in yourself."

Zadnje uređivanje Red Butterfly24 : 16.08.2016. at 20:28.
Red Butterfly24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 20:25   #11
Pa ne bi to trebalo imati veze, ali možeš probati (možeš probati i zadnju verziju s WA stranice).
To se onda na svim aplikacijama pojavljuje (ako im ideš mijenjati dopuštenja), pretpostavljam?
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 20:31   #12
Rijeseno..hvala ti na pomoci..procitaj prijasnji post 😊 Skinula sam sa mob.org. stranice i upalilo je.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
__________________
"A friend is one who believes in you when you have ceased to believe in yourself."
Red Butterfly24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 09:58   #13
Resetirala sam telefon i nakon toga dogodilo mi se isto, nisam mogla pristupiti kontaktima. Procitavsi thread, iskljucila sam to preklapanje (prije to nisam nikada vidjela) na svim aplikacijama ...ne znam je li to uzrokovalo kakav novi problem, za sada samo primjecujem da mi sada aplikacija Screen filter (za zatamnjivanje ekrana) vise ne radi, blokirana je. Telefon imam vec dugo i prije restarta je to radilo bez problema.
Sto mogu napraviti da omogucim tu aplikaciju (treba mi), a da mogu pristupati kontaktima?

Edit:
Deinstalirala sam aplikaciju i ponovo ju instalirala. I sada je ok.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon

Zadnje uređivanje kajpa : 29.12.2016. at 11:16.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:43.