Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2009., 15:45   #81
..simptoma možeš imati jer uzimaš hormonske tablete
jedino ti je sigurno vadit ßhcg (betahacege) putem krvi
ali i za to moraš sačekat...opusti se i vrime će brzo proći....
__________________
...ja bih tako rado opet....
šiljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 14:24   #82
Ja sam u četvrtak osjetila bol u trbuhu, probadalo me nekih pola sata, i jedva sam čekala da dođem doma s posla, i odmah se uvalila u krevet i ubrzo je prošlo.. drugo jutro sam na gaćicama primijetila svijetlo smeđu flekicu, ali malu kao dvije tri kapljice, i stvarno svijetlu.. nazvala sam doktoricu, i rekla mi je da odem doma i mirujem par dana, pijem dabrostone i normabel... uglavnom još sam drugi dan imala takav iscjedak, ali isto samo malo, i već mi je dva dana ok.. s posla me stalno pitaju kada ću se vratiti, pa sada nisam ni sama sigurna mogu li se normalno vratiti na posao jer nemam više nikakve simptome.. nakon koliko ste vi počele raditi? Trudna sam 8+6..
dazzling is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 14:33   #83
meni je stalo nakon tjedan, pa se vratilo i tako se izmjenjuje. od 4. tjedna sam na bolovanju. ne mislim se vratit ako prođe.
__________________
close your eyes and stare into the dark
zaručena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 15:03   #84
ja sam na bolovanju od 5. tjedan i također se ne mislim vraćat, a stavljam 3x2 i curim u raznim količinama i bojama
__________________
06.09.2010. stigle naše Lubavice
takomlada is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 15:53   #85
Ja sam još u fazi da imam grižnju svijest kaj sam doma, posebno zato kaj se ne osjećam bolesno
Kaj je najgore mislim da isto to misle i moji s posla, i zato me i svaki dan zovu, a ne radim tek dva radna dana, jer je između bio i vikend.. znam da moja šefica stalno ogovara ženu od kolege koja je na čuvanju (nije imala neke probleme, nego se cura s pravom odlučila malo odmoriti), kao zdrava žena leži doma i odmara, a svi mi koji radimo to plaćamo (jer kao to ide od poreza) ma grozna je, ali pitam se kada to misli o curi koja uopće ne radi u našoj firmi, što misli o meni koju još mora i plaćati, a ja sam doma (na bolovanju sam, ne na čuvanju)

Vezano uz iscjetke i bolove, malo me brine kaj su mi od dana kada sam dobila nabrojane simptome prestale mučnine.. nadam se da to ništa ne znači
dazzling is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 16:02   #86
Ja nazalost jos nisam trudna.. Imam problema s pcosom i mjesecima ne dobivam menstruaciju. Doktorica mi je propisala utrogestane 3x1 da menga dodje.. Malo me to zacudilo jer se u takvom slucaju uglavnom daju dabrostoni, ili..?
I sad kad citam ove vase simptome, malo me strah jer ipak moram raditi, a ne znam kako cu ako me uhvati mucnina i ostale nuspojave.. I da vas pitam - jeste li kao nuspojavu od utrogestana imale pogorsanje tena? Negdje sam citala da bi progesteron mogao tako djelovati. Ja sam naime otkad ne pijem pilule puna velikih bolnih akni pa mi pogorsanje tena ne zvuci bas najbolje...

Zadnje uređivanje frupy : 23.02.2009. at 16:07.
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 16:08   #87
Ja pijem dabroston, i ten mi se malo pogoršao, ali mislim da to ima veze s trudnoćom, a ne s tabletama
dazzling is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 16:17   #88
Quote:
dazzling kaže: Pogledaj post
Ja pijem dabroston, i ten mi se malo pogoršao, ali mislim da to ima veze s trudnoćom, a ne s tabletama
A jel inace imas problematican ten? I ajde, ako je pogorsanje "malo", prezivjet cu, ali ako se jako pogorsa ne znam na sto cu liciti...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 16:55   #89
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
A jel inace imas problematican ten? I ajde, ako je pogorsanje "malo", prezivjet cu, ali ako se jako pogorsa ne znam na sto cu liciti...
A čuj ja ti imam probleme s tenom od kad znam za sebe od svoje šesnaeste se pokušavam na sve moguće načine bezuspješno riješiti napasti.. pila sam diane 5 godina, i prestala prije pet mjeseci.. ten mi se popravio zadnjih godinu i pol, i ne znam jel to ima veze s pilulama jer sam ih pila godinama i prije toga, ili ima veze s godinama (sad imam trideset) zadnjih par dana su me napali prištevi, nije ni blizu kao što je bilo u mojim ranijim fazama, ali dovoljno da me ljuti.. e sada ne znam ti odgovoriti koji je točan uzrok tome, jesu li mi hormoni podivljali zbog trudnoće, dabrostona, ili nečeg trećeg
dazzling is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 17:18   #90
Quote:
dazzling kaže: Pogledaj post
A čuj ja ti imam probleme s tenom od kad znam za sebe od svoje šesnaeste se pokušavam na sve moguće načine bezuspješno riješiti napasti.. pila sam diane 5 godina, i prestala prije pet mjeseci.. ten mi se popravio zadnjih godinu i pol, i ne znam jel to ima veze s pilulama jer sam ih pila godinama i prije toga, ili ima veze s godinama (sad imam trideset) zadnjih par dana su me napali prištevi, nije ni blizu kao što je bilo u mojim ranijim fazama, ali dovoljno da me ljuti.. e sada ne znam ti odgovoriti koji je točan uzrok tome, jesu li mi hormoni podivljali zbog trudnoće, dabrostona, ili nečeg trećeg
Ista prica kao i kod mene! I jednako smo stare.. Drago mi je da si tako brzo ostala trudna. Bez obzira na sve, zelim ti mirnu i lijepu trudnocu i zdravu bebicu!!
Ako jos netko ima iskustva s utrogestanima, pogorsanjem tena i ostalim nuspojavama, neka napise!
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 17:51   #91
Hvala ti! A trudna ostala odmah iz prve i iz samo jednog pokušaja
dazzling is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 09:07   #92
samo da vas utješim da sam ja Utrogestan trošila od 7 tjedna - 25 tj i to 3x2 dnevno....krvarila u trudnoći i imala sam baš jake bolove u donjem dijelu trbuha..cijelu trudnoću je dijagnoza bila: prijeteći pobačaj..ali evo, moj mali cvrčak sad ima godinu dana i živa je i zdrava bebica hvala Bogu....
sve će curke biti super!!!!!!!!!
i da, ten mi nikada nije bio bolji nego u trudnoći
any5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 09:50   #93
Ja sam u 6tj. i isto mi se pojavio taj smećkasti trag, i dr. mi rekao da je to od hormona i dao mi vaginalete plimikol. Rekao da nesmijem teško dizat, nemaq odnosa ni stresa.
__________________
Moji dečki 13.10.2009 i 30.09.2015
danci1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 10:02   #94
šta je plimikol? od kakvih hormona da ti je to? pitam jer meni nije jasno detektiran razlog iscjetka, ali sam primjetila da je imalo veze s dizanjem malo težih stvari (malo mokrog veša) i pokojim kućanskim poslom.
__________________
close your eyes and stare into the dark
zaručena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 10:13   #95
Quote:
zaručena kaže: Pogledaj post
šta je plimikol? od kakvih hormona da ti je to? pitam jer meni nije jasno detektiran razlog iscjetka, ali sam primjetila da je imalo veze s dizanjem malo težih stvari (malo mokrog veša) i pokojim kućanskim poslom.
Neznam meni je samo rekao da mi jako hormoni divljaju. I rekao da je za taj iscjedak plimikol(vaginalete najčešće protiv candide), ali i nemora bit. Pa možda sam i ja nešto teže digla, jer mi rekao nema nikakvog nošenja težih stvari, nema sexa niti stresa. Može biti i od kućanskih poslova. Ali s obzirom da smo obje imalae kiretažu vjerojatno ti to utječe. A jel tebi prošao taj iscjedak.
__________________
Moji dečki 13.10.2009 i 30.09.2015
danci1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 10:41   #96
Quote:
any5 kaže: Pogledaj post
samo da vas utješim da sam ja Utrogestan trošila od 7 tjedna - 25 tj i to 3x2 dnevno....krvarila u trudnoći i imala sam baš jake bolove u donjem dijelu trbuha..cijelu trudnoću je dijagnoza bila: prijeteći pobačaj..ali evo, moj mali cvrčak sad ima godinu dana i živa je i zdrava bebica hvala Bogu....
sve će curke biti super!!!!!!!!!
i da, ten mi nikada nije bio bolji nego u trudnoći
Cestitam i jako mi je drago da je sve super proslo! Poljubi bebaca!
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 11:38   #97
Ja sam smeđi trag imala samo dva dana, i prestalo je od kada pijem dabroston i mirujem.. s obzirom da je to sve bilo prije par dana, ne znam hoće li se vratiti kada opet postanem aktivna jer već pet dana nisam izašla iz kuće.. nadam se da neće..
dazzling is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 12:38   #98
trenutno ga nema. bilo ga je 7-10 dana, pa je stao na 3 dana pa krv. i tako se identično ponavljalo još dva puta. trenutno ga nema 7 dana, ako ga ni sutra ne bude oborit ću si rekord
pitanje za any, do 25. tjedna??? ja sam čitala da se daje dok se posteljica ne formira, tako nešto, dakle do 12., 15. tjedna najčešće. jesi ti stalno imala bolove / krvarenje pa zato?
__________________
close your eyes and stare into the dark
zaručena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 14:09   #99
ima li vaš iscjedak/krvarenje pomješano sa utrogestanom neki miris?
__________________
06.09.2010. stigle naše Lubavice
takomlada is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 14:13   #100
ja ga nisam stavljala vaginalno
jel kod tebe varira količina i boja?
__________________
close your eyes and stare into the dark
zaručena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:24.