Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2007., 08:32   #21
Quote:
ovchica kaže: Pogledaj post
@ wondergirl

ima ih premalo (oko 5%), pa onda mi nažalost to niš ne pomaže.

@ plavuša u duši

Je, te lushove su slabe zbog tog kakao maslaca. Mješavina crvene i kesten kane (iz dm-a) sjajno prekriva sijede. Budu onak baš kestenjaste boje. Kad stavljam samo kesten, budu onak ko crna kava tamno smeđe. Od kvalitetne crvene kane budu ko ovaj vražićak

Hvala!
Upravo držim kanu na glavi, nadam se da bude nekaj kose ostalo ( ak sve otpadne, kupujem periku! Plavu, naravno!)
plavuša u duši is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2007., 10:30   #22
Počupam ih. Skoro ću 30 i ne farbam se
Živim u nadi da ću s 40 moći napisati isto

Mada, razmišljam da kanu stavim. Sjećam se da mi je davnih dana kosa bila u super stanju nako nje. Pa da probam opet
Iva Rebić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2007., 15:47   #23
@ plavuša

Držim fige! Javi kak je ispalo! Inače je najbolje prije kane dobro oprat kosu i ne stavljat regenerator - bolje se primi, posebno na te tvrdoglave sijede.
ovchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2007., 20:17   #24

Ispalo je bolje nego što sam očekivala! Opet sam kupila smeđu kanu u Lushu- vratih se na mjesto zločina ( rekla sam kako mi je posljednji puta kosa postala kao slama od te kane, a prodavačica- jedna malo ozbiljnija gospođa, se začudila, jer da to još nije čula; a da ne spominjem kako mi je pozelenila nakon nekog vremena posljednji puta, ali dodala sam i crvenu unutra), nisam je prala nego samo dobro isprala, držala sam tri i pol sata ( pola vremena sa vrečicom na glavi, a ostalo vrijeme bez- piše da se otkriveno drži ako želiš više smeđe nijanse, pokriveno za crveniju boju), isprala, dodala regenerator da se lakše ispere, oprala šamponom, regenerator... I super! Da, stavila sam i sok od pola limuna i na to vode koliko je trebalo da dobijem pastu.
Sijedine se za sada ne vide, vidjet čemo. Vjerojatno ostajem pri kaniranju- manje šteti od boja. Tko zna, ako Bog da, možda i zatrudnim, a onda nema šanse da se bojam pa makar izgledala ko strašilo zbog toga!
plavuša u duši is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2007., 20:55   #25
inace imam 24 godine, cupat sam prestala jer bi do sad pocupala pola kose, stavim onaj preljev, mislim da je od palette, 10kn u dm-u, drzi mi mjesec dana.
flicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2007., 21:05   #26
dok ih je bilo malo pocupala sam tu i tamo koju dlacicu (a i farbala sam se godinama pa ih bas i nisam primjecivala)

skuzila sam da je vrag odnio salu kad sam se prosle godine nakon x godina farbanja odlucila vratiti na svoju prirodnu boju - rezultat je bio

kako sam lijena za farbanje (ne da mi se sjediti svaka 2 mjeseca pola dana kod frizera), a mrzim kad se vidi izrast, sad sam presla na pramenove - jbga, izgleda da cu sad tako do kraja zivota....
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2007., 22:30   #27
Prije nekih 5 godina skužila ja prve sijede tada sam imala kratku kosu i počela ju puštati, pa mi se svidjelo biti brineta, ali vrit, pola cm i sve se kuži i tako se vratila ja na pepeljaste pramiće i mirna sam skoro 6mj., a sijede se ne kuže...
frayla is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 00:29   #28
Čupam ih(srećom imam ih malo pa proces ne traje dugo).Nadam se da ću tak moći "sakrivati" ih do 40-e god.životića,a onda ću početi kanirati,ako uspijem tako sakriti.Ak ne pustit ću da me prošaraju.
sretnodijete is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 14:01   #29
@ plavuša

Drago mi je da ti je uhvatila kana.

@ flicka

Blago tebi, meni ti preljevi uopće ne djeluju na kosi, bila ona farbana, kanirana...
ovchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 13:30   #30
@ ovchica

Jedva čekam da skroz posijedim i da budem platinasta plavuša!
Do onda ću vjerojatno još svašta isprobati. Inače, od Kuene mi je preljev bio dobar i pokrio kao farba, ali se brzo isprao.
Za kanu sam skužila da je stvarno puno treba staviti na glavu, neke sijede su mi ostale. To je vjerojatno zato ostalo nepofarbano jer sam premalo stavila. Ali, čovjek uči dok je živ. I bedast umre.
plavuša u duši is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 13:47   #31
Počela sam jako rano sijediti, sa 30 sam nosila vrlo kratku kosu i još nije bilo tako strašno, ali onda sam baš najednom počela jako sijediti i nije bilo pomoći osim boje.
Danas imam dugu kosu i uglavnom se farbam u boju vrlo sličnu mojoj prirodnoj, možda malo svjetliju (vele da tako treba) i pored toga imam napravljene i tzv. colpi di sole.
Voljela bih da sam hrabra i samosvjesna u toj mjeri, pa da pošaljem k vragu to mučenje svakih 15 dana, ali ne mogu ... tako si jadno izgledam sa sijedom kosom, baš neka ružna "sol i papar" boja. Nema smisla izgledati starije nego jesam samo radi sijede kose
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 17:33   #32
@ plavuša

Je, imaš pravo, starost - ludost. Inače baš nisam dobre stvari čula za lushovu kanu i sijede dlake, navodno ne pokriva dobro zbog kakao maslaca.Vjerojatno je to sve individualno.
ovchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 23:09   #33
da li je netko probao od schwartzkopf-a 1st Grey.
radi se o preparatu za žene (ima i za muškarce) koji vraća vasu prirodnu boju kose, odnosno uklanja sijede... nije farba. ali postoje određeni uvjeti, ne nanosi se na kosu koja je više od 50% sijeda i ne na ofarbanu kosu. ja sam sad počela s tim...
javit cu kako je prošlo.
ako ima netko već iskustva s tim neka javi...
rush_1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 09:57   #34
imam 20 godina i jučer sam pronašla sijedu vlas u kosi.. pošizila sam...
sad ću se fakat morat redovito farbat
__________________
Život je putovanje, a ne odredište.
Coco Vanilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 14:46   #35
Sijeda kosa u osoba mlađe i srednje dobi

Mnoge osobe u toj dobi htjeli bi zadržati prirodnu boju kose na razne načine,a kosa sve više bijeli.....ima li tko iskustava postoje li preparati,trave,pripravci ili nešto drugo provjereno što barem djelomično pomaže vraćanju prirodne boje kose....ja sam svojevremeno koristio tekućinu Brasian ali vidljivog pomaka nije bilo....što je uopće zdravo po tom pitanju za kosu
cronik is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 16.12.2008., 16:06   #36
Sijedu kosu lijepo tonira mješavina kadulje, šafrana, malo baznog ulja te voćnog octa. Recept je na prirodnoj kozmetici - njega kose
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 13:20   #37
Sijeda kosa i mladi dečki

Koje je vaše mišljenje o dečkima u svojim dvadesetima (ili ranije) koji već imaju dosta velike količina sijede kose na svojoj glavi? Jel se takvi dečki trebaju farbati ili ostaviti kosu takvu?

I oprostite ako je ovakva tema već bila otvorena.

breathe47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 13:42   #38
Meni se to jako svidja, uvijek su mi se svidjali muskarci (mladji ili stariji) sa sijedim vlasima. Protiv sam toga da se muskarci farbaju, to mi je turn off.
metropolitan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 13:54   #39
Moj ima sijedih sa svake strane iznad uha, ne vidi se iz daleka, ali kad mu dođem blizu, vide se.
Al ok, on nije baš rosno mlad (33) al izgleda jako mladoliko
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 20:41   #40
U dvadesetima ne, jer je ocito da je decko mlad.
Frend u kasnim tridesetim se pofarbao i skinulo mu 10 godina. Bas wow efekt!
I onda opet, kad predju sezdeset i postanu dede, sijeda kosa lijepo izgleda
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:31.