Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2011., 13:12   #3901
c/p s trudnica,možda se još tko javi s iskustvom

Cure,ajd pomagajte ako imate iskustva ili savjetom jučer popodne sam radila sign test za trudnoću i ispao je pozitivan. malo slabiji plusić,ali se vidio (mm je dosad od milijun testova samo 1 vidio stvarno pozitivan-kad sam bila trudna s lukom i sad jučer.dakle nisam ga umislila,i danas stoji druga crtica tamo). i sad,idem jutros na prvi urin napraviti opet test,prima stick i pojavi se debela crtica u prozorčiću za trudnoću,ALI ne okomito kako je na uputstvima,nego vodoravno da bi nakon nekih 15 min potpuno nestala. koji k je to?jel ima tko iskustva s tim testom? hvala!
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 00:33   #3902
Quote:
MiaMao kaže: Pogledaj post
tebe vise hvata panika nego ista drugo.
ali drugi put malo pameti u glavu,zastita pa nema brige!
A dobro, curu je malo strah, ni prva ni zadnja na ovoj temi. I ja kad sam bila mlađa sam paničarla i onda kad sam znala da je nemoguće da sam ostala trudna.

Zato mi je sad ravna crta, skontaš s vremenom neke stvari, malo bolje se informiraš i odmah je panika manja. I još ako uz sebe imaš osobu sa kojm ti ne bi bio bed ostati trudna, di ćeš bolje.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 15:31   #3903
Quote:
Aeon+ kaže: Pogledaj post
c/p s trudnica,možda se još tko javi s iskustvom

Cure,ajd pomagajte ako imate iskustva ili savjetom jučer popodne sam radila sign test za trudnoću i ispao je pozitivan. malo slabiji plusić,ali se vidio (mm je dosad od milijun testova samo 1 vidio stvarno pozitivan-kad sam bila trudna s lukom i sad jučer.dakle nisam ga umislila,i danas stoji druga crtica tamo). i sad,idem jutros na prvi urin napraviti opet test,prima stick i pojavi se debela crtica u prozorčiću za trudnoću,ALI ne okomito kako je na uputstvima,nego vodoravno da bi nakon nekih 15 min potpuno nestala. koji k je to?jel ima tko iskustva s tim testom? hvala!
Iskustvo: sign test jako pouzdan, jasan, nema mrljanja ni dvoumljenja.
Prima stick: najgori test, ne zna čovjek kaj bi si mislil o "rezultatu"-

Ovaj prvi je i osjetljiviji.

Ja bi se pouzdala u prvi. Moje iskustvo je da su Gravignost ULTRA (novi, osjetljivost 2x veća od uobičajenih) ili čak bilo koji Gravignost i Sign-test najjasniji, nema poslije potrebe razmatrati jel je linija, nije....jedino, a pazi sad, krivo iskustvo koje imam (plus, a nisam bila trudna) je sa CLEARBLUEOM! Od onda nikad više najskuplji testovi.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 19:12   #3904
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
A dobro, curu je malo strah, ni prva ni zadnja na ovoj temi. I ja kad sam bila mlađa sam paničarla i onda kad sam znala da je nemoguće da sam ostala trudna.

Zato mi je sad ravna crta, skontaš s vremenom neke stvari, malo bolje se informiraš i odmah je panika manja. I još ako uz sebe imaš osobu sa kojm ti ne bi bio bed ostati trudna, di ćeš bolje.
Meni sve bude okej do tog trenutka kad shvatim i da cu naravno abortirati ako se ne daj Boze dogodi takvo sto,ali onda me panika uhvati kako cu ja to,to su najveci bolovi,ma nisu ni oni fizicki toliko bolni koliko su oni dusevni..ko ce zaboraviti..
to nije mala stvar..
a jos ako ste nesrece kao ja da ne smijete reci nikome pa ni roditeljima..
katastrofa.

danas sam imala sex. i proslo je sve okej.
i stvarno sam odlucila da se ne brinem dok ne dobijem..
odnosno
pricat cu u utorak sa ginekologom..
pa da cujemo njegov iskaz.



pozdrav svima.
krilatistrah is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 11:55   #3905
fak
ja još čekam gospođu M, već šesti dan.....
bojim se napraviti test, jer mi je samo pred očima +
tascha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 20:09   #3906
Quote:
tascha kaže: Pogledaj post
fak
ja još čekam gospođu M, već šesti dan.....
bojim se napraviti test, jer mi je samo pred očima +
o boze..
dajem ti bilo kakvu podrsku ako je mozes osjetiti..
ako ne dobijes uskoro,uradi test.ili jos bolje.odi na pregled
razgovor sa gin pomaze mnogo.

a ja imam zatvor..odnosno
ne vrsim dugu nuzdu nikako a citala sam da bi to mogao biti simptom i to me izludjuje..
ne znam sta bih ti rekla...

sretno ti.
krilatistrah is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 21:03   #3907
Opet trolanje o simptomima? Znaš, zatvor imaju često i naše bake.

Otkud vam cure hrpa ovakvih gluposti? I kako je moguće imati odnose, a ne znati ništa?

Je znam, moraliziranje je zabranjeno, neću više.

Cure, ako nađete na bilo kojoj MEDICINSKOJ web-stranici ili literaturi da je zatvor simptom trudnoće (kao i tamnija mokraća, i što još sam tu pročitala) onda se javite. Ljudi po forumu pišu svašta. Ima trudnica koje napišu da su shvatile da su trudne jer im je mokraća bila tamnija - a to što su taj dan jele ciklu, nikome ništa. Slučajno su i trudne, pa sad, mora biti da je od toga. Sve im je od toga, dlake brže rastu, uvijenije su im trepavice i slične gluposti.

Simptomi trudnoće su:

http://www.bebe-i-mi.com/trudnoca-i-...i-trudnoe.html
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 21:32   #3908
Quote:
tascha kaže: Pogledaj post
fak
ja još čekam gospođu M, već šesti dan.....
bojim se napraviti test, jer mi je samo pred očima +
u slicnoj situaciji sam bila prosli tjedan.kasnila mi je 6 dana bez ikakvog razloga.a inace mi nikad nekasni.stres valjda il sta.neznam kakav ti je odnos bio,meni je bio zadnji pladni dan i prekinut snošaj al eto M kasnila i ja ludila...nisam nikakve testove debilne radila neg ravno doktoru po uputnicu pa u petrovu vadit krv.bhcg test.ujutro do 7 do 9.rezultati su u 2.negativno mi bilo i tek sam tak pojela doma prvi obrok nakon 48 sati.nisam ni spavala od muke 3 noci.smrsavila 1 kg. ti kucni testovi su ono..nazire se druga crta il je bljeda pa potamni pa opet posvjetli nakon 15 min..onak.. zajebi to.vadi krv i amen.eto moj savjet iz ,nazalost,osobnog iskustva.nikad vise.necu se sexat do menopauze. i da,test je đabe ak imas zdravstveno inace je 180kn.a pouzdan je 100%.test u ljekarni moras platit i nejede na recept.
arabela is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 21:53   #3909
Quote:
arabela kaže: Pogledaj post
u slicnoj situaciji sam bila prosli tjedan.kasnila mi je 6 dana bez ikakvog razloga.a inace mi nikad nekasni.stres valjda il sta.neznam kakav ti je odnos bio,meni je bio zadnji pladni dan i prekinut snošaj al eto M kasnila i ja ludila...nisam nikakve testove debilne radila neg ravno doktoru po uputnicu pa u petrovu vadit krv.bhcg test.ujutro do 7 do 9.rezultati su u 2.negativno mi bilo i tek sam tak pojela doma prvi obrok nakon 48 sati.nisam ni spavala od muke 3 noci.smrsavila 1 kg. ti kucni testovi su ono..nazire se druga crta il je bljeda pa potamni pa opet posvjetli nakon 15 min..onak.. zajebi to.vadi krv i amen.eto moj savjet iz ,nazalost,osobnog iskustva.nikad vise.necu se sexat do menopauze. i da,test je đabe ak imas zdravstveno inace je 180kn.a pouzdan je 100%.test u ljekarni moras platit i nejede na recept.
e da kužiš arabela... najviše me jede činjenica.... ti imala odnos zadnji plodni dan, i još k tome prekinuti snošaj.... a ja imala odnos 3 dana nakon završetka menstruacije + bio je u meni unutra svega 2 minute jer mi je drugi spolni odnos tek bio pa me jako boli+ kondom koji sam prilično sigurna nije puknuo , pa mi kasni, evo sutra će biti tjedan dana
nakon prvog odnosa mi je kasnila 10 dana pa došla, par mjeseci nisam imala odnose, bile su opet redovne i eto sad opet imala i opet sam u sranjima.... više neznam što da radim, padam na faksu ispite zbog ove situacije...
neka je sve u redu, neka samo dođe... ali definitivno apstiniram do daljnjeg tada....
tascha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 21:56   #3910
Quote:
krilatistrah kaže: Pogledaj post
o boze..
dajem ti bilo kakvu podrsku ako je mozes osjetiti..
ako ne dobijes uskoro,uradi test.ili jos bolje.odi na pregled
razgovor sa gin pomaze mnogo.

a ja imam zatvor..odnosno
ne vrsim dugu nuzdu nikako a citala sam da bi to mogao biti simptom i to me izludjuje..
ne znam sta bih ti rekla...

sretno ti.
ajoj krilatistrah, pročitala sam tvoju priču... ništa se nemoj sekirat.. tebi sigurno kasni jer si pod stresom zbog bake
hvala na podršci, ja tebi želim isto
tascha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 22:00   #3911
kuzim.meni je reko doktor da su mi sanse da sam trudna 1% to znaci da su tebi 0,000001 % ))) dani su ti debelo neplodni mada moze se i tad zatrudnit al to je sad bla bla druga prica..vidim sex ti nije bio neki turbo a i kondom..ono.. no way.pricekaj jos 2,3 dana ili ako nemozes idi radi bhcg.a to da ti je to 2.spolni odnos nema veze s mengom..
arabela is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 22:06   #3912
ma da, valjda to nema veze s mengom... ali zašto mi uvijek debelo kasni kad ja imam odnose...
pričekat ću još par dana, pa ću u srijedu kupit test il šta već...
po ovome što sam napisala, ono smiješno mi je da na taj način ostanem trudna al mi odmah padne mrak na oči jer menga nikad ne kasni bez razloga, pa onda čitam na netu npr. cura ostala trudna unatoč korištenju kondoma bla bla....
ma živa ludnica....
tvoj primjer mi daje nadu, bila si u većojj "opasnosti" od mene pa nisi ostala trudna, pa se nadam da ni ja nisam.... a i nemam baš nikakve druge simptome, to me isto malo "tješi"
tascha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 22:15   #3913
simptomi se javljaju 3 tjedna nakon zaceca inace i slicni su simplomima za mengu.bolne grudi itd.ma gle po ovom kaj si napisala nisi trudna ziher.
ja sam je dobila 7.dan nakon sta sam dala krv u bolici al eto isla sam po rezultate u 2 popodne reda radi
inace sigurnost kondoma kazu nije 100% nego tipa 95%. neznam di se izgubi i kako tih 5 posto al oke.
arabela is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 22:19   #3914
jooj tnx na koliko toliko utjehe
javim rasplet situacije...
nadam se ubrzo ili već sutra
tascha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 22:25   #3915
sretnooo..negativan rezultat nije uvijek los rezultat
arabela is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 22:26   #3916
hahaha.... nasmijala si me
NIJE DEFINITIVNO!
tascha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 23:54   #3917
Quote:
tascha kaže: Pogledaj post
ajoj krilatistrah, pročitala sam tvoju priču... ništa se nemoj sekirat.. tebi sigurno kasni jer si pod stresom zbog bake
hvala na podršci, ja tebi želim isto

oj ljubice,meni jos i ne kasni hahaha.
ja je cekam..a zamisli ne dodje..
tek tad cu se progutati sva..
veceras zamisljam da jos i to saznam..
prvo nana umrla drugo brat mi tesko bolestzan
svaki dan cmizdrim redovno dva sata..
nerviram se..
jedem..
ne kakim(da izvines) sto me zabrinjava pravo...
jer sam citala kao moguci simptom..sta ces vise da ti kazem..
zakazano kod gin u utorak..ne smijem da odem..ne usudim se..
eto tako.

Ja ti zaista zelim puno srece,bas kao i samoj sebi.
krilatistrah is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 00:00   #3918
Quote:
Sigurna kaže: Pogledaj post
Opet trolanje o simptomima? Znaš, zatvor imaju često i naše bake.

Otkud vam cure hrpa ovakvih gluposti? I kako je moguće imati odnose, a ne znati ništa?

Je znam, moraliziranje je zabranjeno, neću više.

Cure, ako nađete na bilo kojoj MEDICINSKOJ web-stranici ili literaturi da je zatvor simptom trudnoće (kao i tamnija mokraća, i što još sam tu pročitala) onda se javite. Ljudi po forumu pišu svašta. Ima trudnica koje napišu da su shvatile da su trudne jer im je mokraća bila tamnija - a to što su taj dan jele ciklu, nikome ništa. Slučajno su i trudne, pa sad, mora biti da je od toga. Sve im je od toga, dlake brže rastu, uvijenije su im trepavice i slične gluposti.

Simptomi trudnoće su:

http://www.bebe-i-mi.com/trudnoca-i-...i-trudnoe.html
hvala ti..od svih ovih simptoma pocet cu da mislim da posjedujem sve..
najbolje ce biti da odem ginekologu.

inace,znam da idemo uzasno na zivce svima.. ali znas kako,nismo neobrazovane kao sto mnogi misle,logicno da znamo neke stvari,ali nekada se dogodi nesreca..i nikada ne znas kad se tebi moze desiti slicno.. a znas i svjestan si da si drugome govorio drugacije...

jbga. mislim da se zaista nekada covjek mora pribrati.. i shvatiti da nije sve ni u znanju,nekada se omakne.. situacije su nepredvidive kao i ono sto je napisano.

pozdrav ti.
krilatistrah is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 08:56   #3919
Quote:
tascha kaže: Pogledaj post
ma da, valjda to nema veze s mengom... ali zašto mi uvijek debelo kasni kad ja imam odnose...
pričekat ću još par dana, pa ću u srijedu kupit test il šta već...
po ovome što sam napisala, ono smiješno mi je da na taj način ostanem trudna al mi odmah padne mrak na oči jer menga nikad ne kasni bez razloga, pa onda čitam na netu npr. cura ostala trudna unatoč korištenju kondoma bla bla....
ma živa ludnica....
tvoj primjer mi daje nadu, bila si u većojj "opasnosti" od mene pa nisi ostala trudna, pa se nadam da ni ja nisam.... a i nemam baš nikakve druge simptome, to me isto malo "tješi"
Trudnoća nije jedini razlog zbog kojeg menga može kasniti. Neki od uzroka su stres, nekakva upala, zbrčkani hormoni....
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 11:35   #3920
Quote:
krilatistrah kaže: Pogledaj post
hvala ti..od svih ovih simptoma pocet cu da mislim da posjedujem sve..
najbolje ce biti da odem ginekologu.

inace,znam da idemo uzasno na zivce svima.. ali znas kako,nismo neobrazovane kao sto mnogi misle,logicno da znamo neke stvari,ali nekada se dogodi nesreca..i nikada ne znas kad se tebi moze desiti slicno.. a znas i svjestan si da si drugome govorio drugacije...

jbga. mislim da se zaista nekada covjek mora pribrati.. i shvatiti da nije sve ni u znanju,nekada se omakne.. situacije su nepredvidive kao i ono sto je napisano.

pozdrav ti.
Oprosti, ali meni se ne može dogoditi isto. Prije prvog spolnog odnosa sam išla po pilule, i obrazovala se u vezi zaštite, bolesti....plus toga od muškarca tražim uvijek kondom. I testiram se na spolne bolesti. Ako se meni dogodi (a nije mi se u 15 godina sexanja), onda nije zato jer nisam poduzela sve mjere koje sam mogla. I moram priznati da ove moje metode nisu baš uobičajene - čovjek bi rekao da su pretjerane, čemu kondom+pilule, jel...ali, nije se dogodilo 1x da je njemu kondom spao, ovo, ono, bla, bla...da ne bi ja brinula jer kreten (pardon, znam da je ružno to reći za osobu sa kojom si u vezi) ne zna kaj radi. Isto tako, imala sam jako neugodan doživljaj kad mi je partner prešutio da se sa svima prije mene sexao bez kondoma. Zamislite da se i sa mnom?! Tko zna ima li kakvih bolesti...Inače, da se razumijemo, nisam imala one-night-standove ili slično, ali ja sam već starija, imala sam nekoliko partnera više od jednog u životu.

A btw. ako mi se sad dogodi, biti ću na naslovnicama novina po cijelom svijetu - ak me kužite kaj hoću reći.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:36.