Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2006., 10:28   #101
[QUOTE=enax]Um..what's your point?

Um..what's your point?

My point is da ljudi uglavnom nemaju pojma o protežnosti valno - kvantnog fenomena, i nemaju pojma o valnoj konstruktivnoj i destruktivnoj interferenciji. Bojim se da i ti o tome nemaš pojma? Ako imaš, objasni kako i zašto valovi zvuka razaraju kritalnu čašu, ili žučni kamenac, ili zidine Jerihona? E..

cek, jel ti opce znas kaj je plazma? Plazma je stanje materije kad se elektroni odvoje od jezgri atoma. I to je to. Plazma nije energija, covjece!
Prijatelju ti nemaš izgleda pojma ni o plazmi ni o energiji? 99% svemira je plazma uključujući i tvoju percepciju mog teksta koji sada čitaš ili gledaš?

Ma, u biti ti u fuziji dobijes defekt mase jer elektron i proton predju u neutron. Ali to je to, mislim, "anihilacija" fuzijom ocuva preko 99% mase. Bas i nije neka luda anihilacija.
Uvijek je rijeć o DEFEKTU MASE bilo da je riječ o 100% anhilaciji čestice ili antistice, ili je riječ o djelomičnoj anhilaciji čestice kao što je to u slučaju fuzije ili fisije. Da metneš svoje " dupe " na mjesto ekspolozije hidrogenske bombe vjerojatno bi spoznao da je to prilično LUIDA anhilacija, iako se samo mali dio mase pretvara u energiju!???
Evo, recimo da mogu komunicirati. Ko kaze da je to matricno, kamoli simultano? To je jos totalno neistrazeno podrucje, i samo zato kaj nije dokazano da to nije matricno ili simultano, ne znaci ni da je.
Pročiotaj si knjigu HOLOGRAMSKI SVEMIR pa se javi. Nisam ja izmilio telepatiju, niti matričnu percepciju svijeta?

To nije telepatija, to je empatija. To nema veze s telepatijom!
Emapatija nema veze s telepatijom, a što je ZIJEV nađi si neku psihijatrijsku knjigu koja o tome govori, kao na primjer knjiga " ČETIRI TEMELJNA POJMA PSIHOANALIZE. " Imašli ti pojma o " ČETIRI TEMELJNA POJMA PSIHOANALIZE "?

Gle, ajmo reci da je to moguce. Ali da je dokazano, nije. Da se treba istraziti, slazem se bez daljnjeg. Ali nemoj odma skakati prije nego kazes hop.
Vrijedi prethodno kazano. Čitaj i uči, . ne piši koještarije?


U hipnozi ima nesto, ona postoji. Ali sto tocno, to neznamo. I zato netrebamo odmah izmisljati teorije koje nemaju veze sa zdravim razumom, nego prvo probati prouciti o cemu se tu radi.
Vrijedi prethodno kazano!

Hm, je li to ono gdje autor tvrdi da biljke bolje rastu ako im se tepa? Jer, znas, to je cak i istina, ali polovična. Naime, pokazalo se da biljke bolje rastu kad su izlozene zvukovima, kakvi god ti zvukovi bili. E sad, zašto je to tako, to još niko nezna.
Da , između ostalog i to! I mojoj ženi bolje rastu biljke kad im se tepa!? Ali biljke različito rastu i u različitim bojama svjetla, a osim toga mogu upaliti i automobil na distanci recimo od 500 metara??? Jeli ti to slučajno poznato?
A ti i tvoji prijatelji komunicirate telepatski?
Komuniciramo telepatski i sinkronizirano!

Ovdje se slažem, istina je da stanice kemijski sajlu signale kad im nečega fali.
Nemaš si ti što slagati ili ne slagati, ako je nešto činjenica!

Pa..ako nasljedis 50% gena od mame a 50% od tate, nisi 50% zensko a 50% musko. Zensko-musko se razlikuje jedino po y kromosomu. Ako ga imas si musko, ako nemas si zensko i to je to. Isto kako kolor televizor u koji si ugradio 50% dijelova iz crno-bijelog televizora nije nuzno polu kolor polu crno-bijeli. Pravilnim izborom dijelova moze i dalje biti kolor, odnosno c-b.

Ovo ti je priča za " pačiće male " , a ne za one koji znaju što je razlika između ženskog i muškog. Uči malo gospodine o biologiji hereditarnosti, o spermo genezi o ovo genezi te o biloškim spolnim ( polarnim ) inverzijma.

No tema ovdje nije to što ti namećeš već je tema FENOMEN KOMUNICIRANJA U SVEMIRU, pa bi te molio da s ovim prekinemo i nastavimo o mogućnosti ili nemogućnostui " halo - halo " komuniciranja u svemiru.




A ti i tvoji prijatelji komunicirate telepatski?

Telepatski i sinkronizirano!

Ovdje se slađem, istina je da stanice kemijski sajlu signale kad im nečega fali.

Nemaš si ti što slagati ili ne slagati, ako je nešto činjenica!

Pa..ako nasljedis 50% gena od mame a 50% od tate, nisi 50% zensko a 50% musko. Zensko-musko se razlikuje jedino po y kromosomu. Ako ga imas si musko, ako nemas si zensko i to je to. Isto kako kolor televizor u koji si ugradio 50% dijelova iz crno-bijelog televizora nije nuzno polu kolor polu crno-bijeli. Pravilnim izborom dijelova moze i dalje biti kolor, odnosno c-b.

Ovo ti je priča za " pačiće male " , a ne za one koji znaju štro je razlika između ženskog i muškog. Uči malo gospodine o biologiji hereditarnosti, o spermogenezi o ovogenzi te o biloškim spolnim ( polarnim ) inverzijma.

No temas ovdjer nije to što ti naćeš već JE FENOMEN KOMUNICIRANJE U SVEMIRU, pa bi te molio da s ovim prekinemo i nastavimo o mogućnosti ili nemogućnostui " halo - halo " komuniciranja u svemiru.
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 10:46   #102
Quote:
crazyGauss kaže:
nije bas tako...
konstruktivna i destruktivna inerferencija su samo rubni slucajevi. interferencija je međudjelovanje dvaju valova.
kod nuklearne reakcije (i fuzije i fisije) NE dolazi do anihilacije aniticestica. nikakve se cestice ne pretvaraju u energiju. pri tim se reakcijama oslobađa ona energija kojom su cestice vezane u jezgri.
na svijetu mislim da postoji danas nesto vise od 100 000 nuklearnih bombi, ali mislim da nisu sve skupa dovoljno mocne da raznesu Zemlju ako se detoniraju na povrsini, i to (kao u slucaju rata) rasprsenoo po cijeloj povrsini.
Nije tako kako gti kažeš već je tako kako se ponašaju valovi na moru, atmosferi li tvom tijelu.Tu valovi stalo konstruktivno i destruktivno interferiraju ( MEĐUDJELUJU ), pa eto naš neuki narod zna za " val " TROJAK koji nastaje poništavanjem valova što se inače stručno naziva " destruktivna valna interferencija ". Ti bi izgleda trebao malo ploviti s neukim ribarima da bi naučio što je konstruktivna a što destruktivna valna interferencija. Fizikalne knjige izgleda nisu dovoljne!

Ne pričaj koještarije Svako pretvaranje mase u energiju je ANHILACIJA mase ( čestice ), a fuzija i fisija su upravo fizikalni procesi kada se dio mase pretvara - iščezava ( anhilira ) u energiju!

Tvoje poznavanje broja nuklearnih bombi na Zemlji je relativno točno, no nije točno da nisu dovoljne za totalnu destrukciju Zemlje. Tebi izgleda nije poznato zašto su zabranjene nuklearne eksplozije u morima?
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 11:11   #103
Quote:
sanjana kaže:
Mi nismo u mogućnosti da uspostavimo vezu sa vanzemaljcima zbog nedovoljne (tehnološke) razvijenosti. Što se vanzemaljaca tiče, oni koji su na sličnom stupnju razvoja kao mi, ili su još nerazvijeniji od nas, takođe nisu sposobni da stupe u dodir sa drugim vrstama. Razvijenije vrste, pak, mislim da imaju malo interesa da sa nama komuniciraju. Možda čekaju da se i sami razvijemo do određenog stupnja (recimo Warp pogona ), jer dodir sa ovakvom primitivnom vrstom teško da im može biti zanimljiv. Ne bi trebalo da se mnogo radujemo upoznavanju sa novim vrstama dok smo na ovom stupnju razvoja. Teško da bismo mogli privući nekog drugog osim predatora.
Naravno, sve ovo što sam napisala odnosi se na materijalni svemir kakav poznajemo. Takođe ne isključujem mogućnost ni postojanja paralelnih svetova koji se prožimaju i ukrštaju sa našim na drugim nivoima ili u drugačijim dimenzijama, ali mislim da i za bića u takvim svetovima (ako postoje) važe slična "pravila". Oni nerazvijeniji ne znaju za nas, kao ni mi za njih, a oni razvijeniji nemaju želje da sa nama stupe u kontakt ili možda to ponekad i čine svoje zabave radi - poigravaju se sa posebno prijemčivim pojedincima, te tako nastaju razni uvidi, neobična iskustva, telepatski kontakti sa vanzemaljcima... Možda oni i jesu stvarni, ali čini mi se da im se ne treba radovati isuviše, jer baš i ne ukazuju na preveliku dobronamernost bića iz drugih dimenzija. Ovo su sve, svakako, samo ideje bez ikakvih dokaza. No, razgovaramo.

Ovo je izlaganje poznati stereotip. Ono je korektno, no ja iznosim nešto drugačije gledište koje ne komentiraš. Zašto?
Dakle, ja tvrdim da svemirsko " halo - halo " komuniciranje između čovjeka i " malih zelenih " nije moguće radi SVEMIRSKE KOMUNIKACIJSKE ZAGUŠENOSTI ". Moj argument , t.j. DOKAZ za takvo gledište je činjenica da nije moguća komunikacija između stanice jednog čovjeka i stanice drugog čovjeka radi ogromnog broja komunikacijskih veza. Radi toga komuniciranje se prenosi na VIŠU RAZINU bića, na razinu Čovjeka! Isto tako u slučaju čovjeka i čovječanstva među svemirsko komuniciranje biti će moguće samo na razini oblikovanog i razvijenog čovječanstva, nikada na razini čovjeka. To je moja teza i prvi puta se javno iznosi na ovom Forumu. Koliko je ta teza pametna i glupa pokazat će vrijeme, a ne ovo ili ono mišljenje. Činjenica je da komunikacijski fenomen konvergira prema SINGULARNOST, kako kaže Kurzweil. To je samo dokaz više da se čovječanstvo kreće prema hologramskom komunikacijskom fenomenu prenošenjem komunikacijskih informacija s niže na višu razinu pojavnosti i obratno.
Dakle, još ćemo morati malo pričekati kako bi naučili među svemirski komunikacijski jezik koji je bitno različiti od našeg " halo - halo " jezika. To je, simbolički kazano, PAK svemirski jezik singulariteta kao apsolutni informacijski sažetak kompleksnih ( sinergičnih ) poruka. Recimo Bethovenova simfonija šalje se kao " PAK " informacija??
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 11:28   #104
Quote:
crazyGauss kaže:
ko ti kaze da je normalno halo-halo komuniciranje s vanzemaljcima nemoguce? to sto jos u tome ne uspjevamo ne znaci bas puno. potraga za vanzemaljskim zivotom ne traje bas osobito dugo i jos uvijek je usredotocena samo na potencijalno slicne oblike zivota. komunikacija s njima (ako ih nađemo) sigurno nece biti laka, ali kvragu, treba se potrudit.
tvoja zamisao o komunikaciji stanica i organizama, ne cini se losa, ali mislim da bas i nije tako.

P.S. ti i nisi bas prikladna osoba da pricas o skolskom obrazovanju, kad se potpuno nepotrebno, neprecizno i gotovo neprikladno razbacujes matematickim izrazima.
Pa čovječe božji, moja malenkost to kaže! Da, halo - halo komuniciranje čak nije moguće ni između ljudi u svemiru jer se glas mora digitalizirati. Ja ne govorim o razlikama u tehnološkim razinama, već govorim o nemogućnosti radi komunikacijske zagušenosti - enormno velikog broja komunikacijski veza. Za primjer uzimam međustanično komuniciranje. To prvo treba razumjeti da bi se eventualno osporilo moje gledište.
Ti kažeš " tvoja zamisao o komunikaciji stanica i organizama, ne cini se losa, ali mislim da bas i nije tako. ". Ako tako misliš razmotrimo malo pažljivije i bolje tvoje gledište " da baš nije tako "? Reci kako i zašto nije tako? Ako tvoja i moja stanica mogu međusobno komunicirati bez tebe i mene ti imaš pravo, a ako ne ja imam pravo?

Ja se ne razbacujem s ničim, pa niti s matematičkim izrazima. To je moj način govora, kao što je tvoj način govora - tvoj način. Pa nećeš valjda tražiti da govorim, pišem ili mislim kao ti? Recimo ja od tebe tako što ne očekujem, niti tražim.
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 11:31   #105
Quote:
delija kaže:
Prije cca. 17 godina (u periodu kad sam živio u Americi) imao sam priliku da saznam slijedeće.
Neki znanstvenici NASE su postavili pitanje: Kako bi astronauti, koji bi se našli na velikoj udaljenosti od Zemlje, mogli veoma brzo javiti kontrolnom tornju na Zemlji da se nalaze u nekoj opasnosti.
Tad je neko od njih došao na ideju da se isproba ovaj znanstveni pokus.
Odabirom, odabrana je jedna žena koja je živjela oko 120 km. od nasinog kontrolnog centra.
Iz njenog organizma su uzete neke stanice koje su stavljene u laboratorij, koje su održavane na životu - i koje su bile povezane za jedan aparat koji se koristi u svrhu otkrivanja laži.
Žena je puštena kući ne objašnjavajući joj pravu svrhu pokusa.
Jedne večeri, u TOČNO ODREĐENOM VREMENU, od strane NASE je fingiran napad na tu ženu.
I tada - istog momenta (koje vrijeme nije mjerljivo sa satom) stanice su se u laboratoriji uzbudile i prenijele Svoje uzbuđenje na senzore aparata.

Koja su daljnja istraživanja poduzeta nakon ovog saznanja ja ne znam, ali za moje studije je bilo dovoljno da shvatim povezanost kompletnog organizma čovjeka - sa stanicama koje još žive ali koje se ne nalaze u neposrednoj blizini kompletnog organizma, od kojeg su odvojene.

I još mogu napomenuti da sam ja 1992. godine putem svoje svijesti djelovao na svijest Mojih stanica koje su se nalazile u laboratorijumu u Roterdamu (dakle 100 oko km. od mog mjesta stanovanja) da kod ispitivanja istih one pokažu STANJE koje je moja Materijalna svijest željela da pokažu.
I na taj način sam sam sebi učinio "medveđu uslugu" jer sam morao ponovno da prođem kroz sva bolnička pretraživanja, koja baš i nisu bila ugodna.

Svakako da mnogi od vas ovo neće prihvatiti kao istinito, no vjerujte mi da me to uopće neće smetati.
Vrlo dobro Delija, no kao što znamo i biljke komunicioraju! Bakster i njegovi pokusi vjerujem da su ti poznati?
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 11:34   #106
Quote:
enax kaže:
Iako..cak i ako uzmemo da se tako nesto moglo desiti, takva komunikacija ne mora nuzno biti brza od svijetlosti. Na 120km je brzina svjetla prakticki instant-komunikacija.
Simultano komuniciranje je BRŽE OD SVJETLOSTI!! Holografsko komuniciranje je takvo! Tradicionalni pojam prostor - vrijeme tu ne postoji.
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 11:36   #107
Quote:
delija kaže:
Ne miješaj brzinu misli sa brzinom svijetlosti jer te dvije vrijednosti nemaju ništa zajedničkog.
Jedino im je zajedničko to da se obje manifestiraju u Ograničenom prostoru kozmosa.
I znaj - brzina misli nije limitirana, dok, to svakako znaš, brzina svjetlosti je limitirana.
Moram potvrditi objašnjenje Delije! Korektno je!
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 11:44   #108
Quote:
Ahu Soph Nia kaže:
Geza, potpuno si u pravu. Čovjek mora zadobiti samosvijest na razini vrste.
Ovo se u nekim krugovima naziva i gestalt svijesnost čovječanstva.

Pitanje je samo koje su metode i načini ubrzanja ove evolucije?
Vrlo dobar komentar! Nastajanje takve samosvjesti je u tijeku. Rudimentalno se to sada naziva mentalna i svaka druga GLOBALIZACIJA, no ja u načelu govorim o konceptu Shardena. Velika sinteza prema nooasferi i točki " omega " je u tijeku. To je danas znanstveni - filozofski pijma SINGULARNOST. Prema svim istzraživanjima i mišljenima kompetentnih futurologa mi se eksponencijalno priblićavamo toj " točci " svijesti?? Svjesti koja kazuje da se eveolucijski krećemo prema makrosvemirkom biću koje sami stvaramo. To je ( komunikacijska ) i spoznajna poanta.
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 12:34   #109
Quote:
geza kaže:
Pa čovječe božji, moja malenkost to kaže! Da, halo - halo komuniciranje čak nije moguće ni između ljudi u svemiru jer se glas mora digitalizirati. Ja ne govorim o razlikama u tehnološkim razinama, već govorim o nemogućnosti radi komunikacijske zagušenosti - enormno velikog broja komunikacijski veza. Za primjer uzimam međustanično komuniciranje. To prvo treba razumjeti da bi se eventualno osporilo moje gledište.
Ti kažeš " tvoja zamisao o komunikaciji stanica i organizama, ne cini se losa, ali mislim da bas i nije tako. ". Ako tako misliš razmotrimo malo pažljivije i bolje tvoje gledište " da baš nije tako "? Reci kako i zašto nije tako? Ako tvoja i moja stanica mogu međusobno komunicirati bez tebe i mene ti imaš pravo, a ako ne ja imam pravo?

Ja se ne razbacujem s ničim, pa niti s matematičkim izrazima. To je moj način govora, kao što je tvoj način govora - tvoj način. Pa nećeš valjda tražiti da govorim, pišem ili mislim kao ti? Recimo ja od tebe tako što ne očekujem, niti tražim.
Ovdje pišeš velike gluposti. Glas između dva astronauta se ne mora digitalizirati, već pretvoriti u radio-val. A to je velika razlika. Prije iznošenja ovakvog argumenta, malo se konzultiraj s literaturom, jer ovo je neozbiljno, tipa "ja sam stručnjak za to i to zato što ja tvrdim da je to tako, a ja nikako ne mogu pogriješiti...".
Kužiš, Geza?
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 12:39   #110
Quote:
geza kaže:
Simultano komuniciranje je BRŽE OD SVJETLOSTI!! Holografsko komuniciranje je takvo! Tradicionalni pojam prostor - vrijeme tu ne postoji.
Hologram je u osnovi sačinjen od fotona. Fotoni su ograničeni brzinom svjetlosti. Vrijeme je dimenzija koja postoji u našem svemiru. Sve u našem svemiru povinjava se njegovim dimenzijama i ograničenjima.
Dakle, VRIJEME SE ODNOSI NA SVE ŠTO POSTOJI U NAŠEM SVEMIRU!!! U NAŠEM SVEMIRU NIŠTA SE NE MOŽE KRETATI BRŽE OD SVJETLOSTI!!!
Ovo sve ostalo o simultanom komuniciranju i sl. je obična glupost za ljude s nižom inteligencijom koji puše senzacionalizam i fatalizam...
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 00:37   #111
Quote:
Galileo kaže:
Ovdje pišeš velike gluposti. Glas između dva astronauta se ne mora digitalizirati, već pretvoriti u radio-val. A to je velika razlika. Prije iznošenja ovakvog argumenta, malo se konzultiraj s literaturom, jer ovo je neozbiljno, tipa "ja sam stručnjak za to i to zato što ja tvrdim da je to tako, a ja nikako ne mogu pogriješiti...".
Kužiš, Geza?
Ako ja pišem velike gluposti ( kao obično ) onda ti pišeš super gluposti! Ja sam naveo međuljudsko među svemirsko komuniciranje kao već očiti DOKAZ i na toj elementarnoj razini da " halo - halo " komunicioranje ne vrijedi u svemiru. Ti izgleda nemaš pojma da se slika i glas prvo digitaliziraju, a zatim kao digitalizirani " glas" prenose elektrromagnetnim valom ( radio valom ), i to je uistinu velika razlika između tvog i mog tumačenja. O laserskom prenosu infremacija da i ne govorim!
Dakle, predlažem da se ti malo konzultiraš s literaturum koja govori o modusima među svemirskog komuniciranja, ali ne više dimnim signalima, ili tam - tam bubnjevima, ili radiofonijom koja elektromagnetski prenosi ljudski glas kako je to bilo do " jučer " na HRT?
Znaš li ti uopće koja je razlika između prijašnje ne digitalizirane HRT i sadašnje digitalizirane?

Bio bi vrlo zanimljiv toj opis prijenosa ljudskog glasa s Mjeseca do Zemlje pretvaranjem ljudskog glasa u radi val bez digitalne transformacije?
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 01:05   #112
Quote:
Bio bi vrlo zanimljiv toj opis prijenosa ljudskog glasa s Mjeseca do Zemlje pretvaranjem ljudskog glasa u radi val bez digitalne transformacije?
Radio komunikacije u svemiru rade ljepo i uz 'starinske' (AM, FM, PM, SSB, VSB i sl.) analogne modulacije.
Firkragg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 11:03   #113
Quote:
Firkragg kaže:
Radio komunikacije u svemiru rade ljepo i uz 'starinske' (AM, FM, PM, SSB, VSB i sl.) analogne modulacije.
Da, samo nisi naveo koje su to radioantene i koja je snaga radio odašiljača na Marsu koja radi na AM ? I običan seljački stari račun zbrajanja radi isto što i visokointeligentni integralni račun? O čemu mi to razgovaramo? Slažeš li se ti gospodine da se jedna Bachova sinfonija u svemiru može prenjeti s jednog mjesta na drugo kao " Pak " zvuk - informacija? Je li to AM, FM, SSB, VSB prenos zvuka ( glasa ) ili je to možda nešto drugo? Što je to digatalizirani zvuk? Postoji li takav zvuk? Ako kojim slučajem niste upoznati o tome pitajte inovatora Kurzweilija koji upravo radi na tome.
Ili, kako to međusobno komuniciraju elektron i pozitron na udaljenosti od tisuću godina svjetlosti bez elektrokmagnetnih valova ili radio valova? Dakle, čovjek može obići Zemlju i pješke, a može i kruženjem u svemiru, zar ne?
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 11:12   #114
Quote:
geza kaže:
Vrlo dobro Delija, no kao što znamo i biljke komunicioraju! Bakster i njegovi pokusi vjerujem da su ti poznati?
Ne samo da je Cleve Backster iznio dokaze komunikacije biljke - biljke već i biljke - čovjek i čovjek - biljke već su mi poznati i pokusi Marcel Vogela, koji je iz Pariza preko jedne biljke (drvo života) MISAONO djelovao da se uključi aparatura u njegovom radnom prostoru u Kaliforniji.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 11:18   #115
mislim da se nekako udaljavate od teme threada.


nego, ima li tko SETI@home već neko dulje vrijeme i može li malo prokomentirati prelazak na BOINC sustav?

osobno, BOINC mi se nimalo ne sviđa i stara verzija je bila puno bolja. i izgledom i funkcionalnoću. BOINC stalno nešto kenja, stalno se želi spajati, a ne kao stara verzija koja je radila, dovršila, spojila se, primila novi paket itd.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 13:14   #116
Quote:
geza kaže:
Da, samo nisi naveo koje su to radioantene i koja je snaga radio odašiljača na Marsu koja radi na AM ? I običan seljački stari račun zbrajanja radi isto što i visokointeligentni integralni račun? O čemu mi to razgovaramo? Slažeš li se ti gospodine da se jedna Bachova sinfonija u svemiru može prenjeti s jednog mjesta na drugo kao " Pak " zvuk - informacija? Je li to AM, FM, SSB, VSB prenos zvuka ( glasa ) ili je to možda nešto drugo? Što je to digatalizirani zvuk? Postoji li takav zvuk? Ako kojim slučajem niste upoznati o tome pitajte inovatora Kurzweilija koji upravo radi na tome.
Ili, kako to međusobno komuniciraju elektron i pozitron na udaljenosti od tisuću godina svjetlosti bez elektrokmagnetnih valova ili radio valova? Dakle, čovjek može obići Zemlju i pješke, a može i kruženjem u svemiru, zar ne?
Vidi, miško, vjerujem da ti je jasno da tranzistori i tiristori (nadam se da znaš što je to, jer je očito da ne znaš kakav je bio svijet prije procesora) ne mogu digitalizirati zvuk. Godine 1969. nije bilo procesora, tako da nije bilo niti digitalnog zvuka s Mjeseca. Već (ako se ne varam) FM.
A za tvoju informaciju, procesor se pojavio negdje početkom 80-tih, ako se ne varam. Ako griješim, ispravi me.
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 13:46   #117
geza kaj se zestis, opusti se malo
absolon is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 15:28   #118
Quote:
delija kaže:
Ne samo da je Cleve Backster iznio dokaze komunikacije biljke - biljke već i biljke - čovjek i čovjek - biljke već su mi poznati i pokusi Marcel Vogela, koji je iz Pariza preko jedne biljke (drvo života) MISAONO djelovao da se uključi aparatura u njegovom radnom prostoru u Kaliforniji.
Slično se opisuje paljenje automobila na distancu posredovanjem biljke. Dakle, riječ je o jednom svijetu koji je u bliskom dodiru s plazmom svjetla - svijet flore - o kojem tradicionalna znanost i tradicionalna karetizijanska svijest vrlo malo zna, ili ništa. Tek se na raznim stranama otkrivaju fenomeni koji govore da osim našeg " geometrijskog svijeta " postoji nešto dublji i značajni svijet kao neka vrst univerzalne podsvijesti. Bhom i drugi to nazivaju skriveni poredak dok ja smatram da je to matrično univerzalno polje Ishodišta. Čini mi se da i ti govoriš o istom na Delijin način, a i ja govoruim isto samo na gezin način osluškujući teraedralni govor Ishodišta.
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 15:49   #119
Quote:
Galileo kaže:
Vidi, miško, vjerujem da ti je jasno da tranzistori i tiristori (nadam se da znaš što je to, jer je očito da ne znaš kakav je bio svijet prije procesora) ne mogu digitalizirati zvuk. Godine 1969. nije bilo procesora, tako da nije bilo niti digitalnog zvuka s Mjeseca. Već (ako se ne varam) FM.
A za tvoju informaciju, procesor se pojavio negdje početkom 80-tih, ako se ne varam. Ako griješim, ispravi me.
Čuj ti pametnjakoviću nisi bio ni spermij dok smo otac i ja gradili radio apaarte s radio lampama i dobivali prve nagrde, o čemu ti naravno nemaš pojma, pa nemaš pojma ni što je transzistor,a kamo li da znaš što je tiristor!? Čip je za tebe " svemirska magla " jer se već govori o BIOČIPU koji će se usaditi u tvoj ( ili bilo čiji mozak ) da bi konačno ljudi postali pametniji nego što jesu i da bi znali tko su, zašto su i zašto moraju SLUŠATI VIŠU SVEMIRSKU KOMUNIKACIJSKU SILU, upravo analogno onako kako stanice čovjeka slušaju svoju " višu silu " svoj globalni - univerzalni MOZAK.
Sayber prostor i sayber komuniciranje, što je to?
A što se tiće komunikacije Zemlja - Mjesec bilo je visokofrekventno radio kumuniciranje kao PREDVORJE digitalnom komuniciranju, koje je pak PREDVORJE za sinkrono i hologramsko komuniciranje na višim evolucijskim razinama. O tomre ja govorim,a ne o FM komuniciranju Zemlja - Mjesec. Podesi svoju " valnu dužinu i frekvenciju " da bi razumio što pišem, a ne da pišeš ono što ti misliš da pišem. Razlika je velika, pa predlažem okanimo se čorava posla.
Ja govorim o komunikacijskoj zagušenosti,a ti o tiristorima!?
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 16:19   #120
Quote:
geza kaže:
Čuj ti pametnjakoviću nisi bio ni spermij dok smo otac i ja gradili radio apaarte s radio lampama i dobivali prve nagrde, o čemu ti naravno nemaš pojma, pa nemaš pojma ni što je transzistor,a kamo li da znaš što je tiristor!? Čip je za tebe " svemirska magla " jer se već govori o BIOČIPU koji će se usaditi u tvoj ( ili bilo čiji mozak ) da bi konačno ljudi postali pametniji nego što jesu i da bi znali tko su, zašto su i zašto moraju SLUŠATI VIŠU SVEMIRSKU KOMUNIKACIJSKU SILU, upravo analogno onako kako stanice čovjeka slušaju svoju " višu silu " svoj globalni - univerzalni MOZAK.
Eto, da upoznam nekoga tko se prije 50 GODINA BAVIO ELEKTRONIKOM, pa mi pamet prodaje o biočipovima. A što se mog mozga tiče, baš mi je dobro i bez biočipa. Ne znam za tebe, možda skleroza.....
Quote:
Sayber prostor i sayber komuniciranje, što je to?
Ne znam što bi bio SAYBER PROSTOR I SAYBER KOMUNICIRANJE, ali CYBER PROSTOR mi je već malo bliži pojam, kao i CYBER KOMUNICIRANJE...
Jebiga, težak taj engleski po Vuku
Quote:
A što se tiće komunikacije Zemlja - Mjesec bilo je visokofrekventno radio kumuniciranje kao PREDVORJE digitalnom komuniciranju, koje je pak PREDVORJE za sinkrono i hologramsko komuniciranje na višim evolucijskim razinama. O tomre ja govorim,a ne o FM komuniciranju Zemlja - Mjesec. Podesi svoju " valnu dužinu i frekvenciju " da bi razumio što pišem, a ne da pišeš ono što ti misliš da pišem. Razlika je velika, pa predlažem okanimo se čorava posla.
Je.. mi se za PREDVORJA hologramskih komunikacija, ja sam samo ustvrdio da je N. Armstrong sa Mjeseca komunicirao sa Houstonom FM tehnologijom putem uskosnopne antene, i ništa više.
I da, takvi prosvijećeni kao ti znaju da se piše "ćorava" a ne "čorava"...
Quote:
Ja govorim o komunikacijskoj zagušenosti,a ti o tiristorima!?
Sve skupa, ti govoriš gluposti, samo nisi svjestan. Možda ti pomogne onaj biočip, al s obzirom na tvoju dob...
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:37.