Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.07.2009., 00:56   #81
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Stvar je čisto u svjetlu.
Stvar je u psihi. Ja ne vjerujem u utjecaj punog mjeseca i nimalo mi ne smeta svjetlo pa na mene ne djeluje nikako.
Nex is offline  
Old 07.07.2009., 01:07   #82
Quote:
Nex kaže: Pogledaj post
Stvar je u psihi. Ja ne vjerujem u utjecaj punog mjeseca i nimalo mi ne smeta svjetlo pa na mene ne djeluje nikako.
ček malo, ja sam notorni zli reptilski skeptik pa meni smeta kad mi oči obasja kugletina magnitude oko -12.
spavam, mjesec tamo oko 2-3 ujutro dođe u položaj da mi svjetlo stigne na facu i oči - probudi me. što sad?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 07.07.2009., 01:09   #83
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
ček malo, ja sam notorni zli reptilski skeptik pa meni smeta kad mi oči obasja kugletina magnitude oko -12.
dok spavam, svjetlo krene i kad stigne na facu i oči - probudi me. što sad?
Pa nema to sa svjetlom veze s punim mjesecom i skepticizmom ili cime vec, to sam usput napomenuo. Meni svjetlo jednostavno ne smeta dok spavam. Mjesec, sunce, lampa, reflektor, nebitno je. Spavam ko zaklan.
Nex is offline  
Old 07.07.2009., 01:17   #84
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Nisam ni ja to napisao već sam spomenuo povezivanje poremećaja i punog mjeseca. Nisam rekao da si rekla da ih on izaziva.
sorry.

fak. ja sam jos uvijek budna.
veceras sam micala namjestaj i konacno se smir'la i onda opet ne mogu spavat'. plus sto onaj moj cagrnja po tipkovnici. idem na kokosinjac il' gdje vec.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Old 07.07.2009., 01:29   #85
Quote:
Nex kaže: Pogledaj post
Pa nema to sa svjetlom veze s punim mjesecom i skepticizmom ili cime vec, to sam usput napomenuo. Meni svjetlo jednostavno ne smeta dok spavam. Mjesec, sunce, lampa, reflektor, nebitno je. Spavam ko zaklan.
Blago ti se. Ja sam valjda mimoza.


Quote:
*jezebel* kaže: Pogledaj post
sorry.

fak. ja sam jos uvijek budna.
veceras sam micala namjestaj i konacno se smir'la i onda opet ne mogu spavat'. plus sto onaj moj cagrnja po tipkovnici. idem na kokosinjac il' gdje vec.
ic ooo raaaajt
lad'lo?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 07.07.2009., 01:35   #86
Quote:
Nex kaže: Pogledaj post
Pa nema to sa svjetlom veze s punim mjesecom i skepticizmom ili cime vec, to sam usput napomenuo. Meni svjetlo jednostavno ne smeta dok spavam. Mjesec, sunce, lampa, reflektor, nebitno je. Spavam ko zaklan.
Same here. Do tolike mjere da me se i sprda . 5 sekundi nakon što legnem u krevet se promeškoljim po zadnji put, nešto promrmljam i zaspem. Ujutro se budim u istom položaju sa baterijama na maksimali. Ništa mi ne smeta, ni muzika, ni svjetlost izvana ili iznutra a jedan period ni da mi se tenk parkirao kraj kreveta i da je pucao u vrata, ne bih reagirala. Osam sati sna je za mene svetinja i ne dam dirati u taj ritam, najmanje nekim tamo sugestijama i bapskim pričicama
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Old 07.07.2009., 01:42   #87
Jebote, kako to? Imam strašno tvrd () san, zvukovi me ne bude, dugo spavam, ali ako mi jebena kugla od sira lampa po očima, gotovo.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 07.07.2009., 01:43   #88
Meni sve smeta, koristim pomagala, pojma nemam kad je pun Mjesec. Koristite i vi pomagala
JPK is offline  
Old 07.07.2009., 01:45   #89
A gdje je uopce taj pun mjesec? Htio sam malo zavijati na mjesec, ali nema ga. Samo oblaci.
Nex is offline  
Old 07.07.2009., 01:47   #90
Pogledaj na kalendaru kad su mjeseceve mjene
JoWaN is offline  
Old 07.07.2009., 01:47   #91
Kad jaganjci utihnu...

Prijavljujem još jednu na koju utječe svaki pomak mjeseca, kamoli tek puni
Osjećam se ko kakav Indijaner, još samo fali da provirim glavu i zavijučem
Frea is offline  
Old 07.07.2009., 09:38   #92
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Molim da se poljoprivreda, ozbiljna primjena saznanja sa područja prirodoslovlja i tehničkih znanosti u svrhu proizvodnje hrane ne povezuje sa njuejđ smećem
OK

Ja sam ipak za novu generaciju znanstvenika. Mlade ljude koji se znaju maknuti od suhoparnih statistika, kojekakvih postotaka i empirijskih metoda. Po meni je došlo vrijeme da i znanost krene dalje.
Freyra is offline  
Old 07.07.2009., 10:39   #93
Quote:
Freyra kaže: Pogledaj post
Po meni je došlo vrijeme da i znanost krene dalje.
U rikverc ? Na nivo majanskih / sumerskih / ... civilizacija? Uskoro ćemo plesati oko vatre po spiljama, graditi lokalne Stonehengeove i ako bogovi budu milosrdni, otkriti da oštrim kamenom možemo ubiti doručak
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Old 07.07.2009., 12:09   #94
Quote:
Freyra kaže: Pogledaj post
Mlade ljude koji se znaju maknuti od suhoparnih statistika, kojekakvih postotaka i empirijskih metoda.
Baš. Jebo empirijske metode kad mi netko može čitati karakter iz datuma rođenja. I još je sve točno!
Živjela pseudoznanost!
itreius is offline  
Old 07.07.2009., 13:58   #95
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
U rikverc ? Na nivo majanskih / sumerskih / ... civilizacija? Uskoro ćemo plesati oko vatre po spiljama, graditi lokalne Stonehengeove i ako bogovi budu milosrdni, otkriti da oštrim kamenom možemo ubiti doručak
Eto, što se desi kad je osoba žrtva sistema

Što će se s tobom desiti kad shvatiš da je teorija relativiteta zapravo oboriva i da još toooliko toga ne znamo ili
nismo otkrili, a uče nas pojedinim kapljičastim dogmama i zakonima kao da su alfa i omega, a mi ljudi svi redom bogovi u malom?

scio me nihil scire

Usudi se razmišljati i van nametnutih okvira, a od Maya bi itekako imali štošta naučiti tako da ne razumijem ovo poluismijavanje

Frea is offline  
Old 07.07.2009., 13:59   #96
Quote:
Freyra kaže: Pogledaj post
OK

Ja sam ipak za novu generaciju znanstvenika. Mlade ljude koji se znaju maknuti od suhoparnih statistika, kojekakvih postotaka i empirijskih metoda. Po meni je došlo vrijeme da i znanost krene dalje.
Tako je. Zašti bi vršili pokuse i bilježili što nam priroda pokazuje? Idemo srati kvake. Srce ne tjera krv, već krv zakucava srce.
Mozak je hladilo za krv.
Mačke su vražji glasnici.



LMAO Nemaš pojma koliko je glupo to što si napisala.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 07.07.2009., 14:12   #97
Kaj ste se sad okomili na Freyru? Zato jer vjeruje u nešto više od pukih brojeva i tzv "činjenica"? U srednjem vijeku je bila "činjenica" da je svijet ravna ploča, pa se to pobilo. Nitko od vas ne zna što će se još u budućnosti pokazati kao netočno.

Mislim, ok, i ja više vjerujem brojevima, al ipak ostavljam prostor za mogućnost da nije sve baš tako crno i bijelo.

I zato - nije glupo to što je napisala, to je njeno mišljenje i ima pravo na njega. Ne možeš reć da je to glupo zato jer ti misliš drukčije.

LynxB is offline  
Old 07.07.2009., 14:28   #98
Uvijek je lakše teoretizirati nego sjesti i nešto konvencionalno prihvaćeno naučiti. Naravno, ovo potonje traži truda, volje i vremena. Lakše je biti hohštapler i šarlatan. Na istim temeljima leži kompletna Alternativa. Rekoh 100 puta i ponovit ću rado, priznajem takve naizgled kook zvizdarije samo od ljudi koji su proveli dugi niz godina učeći i aktivno radeći na konvencionalan način i onda, kad su uvidjeli svojim očima rupe, odustali su od kolektivnog mnijenja i počeli razmišljati individualno.
To zaslužuje poštovanje a ove zajebancije...
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Old 07.07.2009., 14:29   #99
Quote:
Frea kaže: Pogledaj post
Eto, što se desi kad je osoba žrtva sistema

Što će se s tobom desiti kad shvatiš da je teorija relativiteta zapravo oboriva i da još toooliko toga ne znamo ili
nismo otkrili, a uče nas pojedinim kapljičastim dogmama i zakonima kao da su alfa i omega, a mi ljudi svi redom bogovi u malom?
Tako je, nemaš pojma ni što je teorija relativnosti, ali vjeruješ da je oboriva. Jer je sve moguće. Možda jednog dana i gravitacija bude oborena, pa jabuke počnu padati prema gore. Urnebesno.

Quote:
LynxB kaže: Pogledaj post
I zato - nije glupo to što je napisala, to je njeno mišljenje i ima pravo na njega. Ne možeš reć da je to glupo zato jer ti misliš drukčije.

Itekako možeš reći da je glupo, ne zato jer misliš drukčije, nego zato jer je u koliziji s činjenicama.
JPK is offline  
Old 07.07.2009., 14:50   #100
Scio me nihil scire

Quote:
LynxB kaže: Pogledaj post
Kaj ste se sad okomili na Freyru? Zato jer vjeruje u nešto više od pukih brojeva i tzv "činjenica"? U srednjem vijeku je bila "činjenica" da je svijet ravna ploča, pa se to pobilo. Nitko od vas ne zna što će se još u budućnosti pokazati kao netočno.

Mislim, ok, i ja više vjerujem brojevima, al ipak ostavljam prostor za mogućnost da nije sve baš tako crno i bijelo.

I zato - nije glupo to što je napisala, to je njeno mišljenje i ima pravo na njega. Ne možeš reć da je to glupo zato jer ti misliš drukčije.




Inače, ovakve stvari treba pustiti i Galileja su progonili neki tadašnji sveznaoci koji su bili uvjereni kako su Boga za bradu uhvatili.
Svijet je pun mediokriteta i fah-idiota koji sve uzimaju zdravo za gotovo, rijetki
su ljudi poput jednog Stephena Hawkinga i njemu sličnih koji se USUDE razmišljati izvan nametnutih okvira i shvatiti kako svo znanje koje trenutno posjedujemo je tek kap u moru sponzaja i svih mogućih sila prirode kojima još niti približno nismo ušli u trag.
Odlika primitvaca jest vrijeđati i ismijavati ono što se ne razumije.
Najlakše je uzeti tuđe misli zdravo za gotovo i uči u sistem običnih robota, malo se potruditi i sam doći do spoznaja je puno teže, baš kao i prihvatiti ličnom egu da čitav život učiš kako bi na koncu shvatio da zapravo ništa ne znaš.
Badava puki fakulteti i diplome.

Još jednom ću završiti sa

scio me nihil scire
Frea is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:50.