Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2012., 13:11   #1
Boja za zid - školska ploča

Pozdrav!

Zanima me da li itko zna gdje mogu nabaviti ploče za šaranje kredom, ali da se ujedno mogu lijepiti i magnetići?
Provjerila sam u Pevecu, Kiki, Lesnini..
Da li je itko nedavno vidio tako nesto?
Postoje tvrtke koje se bave izradom profesionalnih ploča za škole, no njihove su prevelike i dosta skupe...
foksica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 13:26   #2
Quote:
foksica kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Zanima me da li itko zna gdje mogu nabaviti ploče za šaranje kredom, ali da se ujedno mogu lijepiti i magnetići?
Provjerila sam u Pevecu, Kiki, Lesnini..
Da li je itko nedavno vidio tako nesto?
Postoje tvrtke koje se bave izradom profesionalnih ploča za škole, no njihove su prevelike i dosta skupe...
Ja nisam uspjela naći. Imaš onih dječjih na stalku po svukud. Na kraju sam kupila mediapan i pofarbala ga bojom za ploče. Imaš i boje da mogu ići magnetići.
sunce moje is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 14:00   #3
Boja za ploče + magnetna boja ispod nje, kako je i rekla sunce moje. Ili neku matelnu magnetičnu površinu obojati bojom za ploče (tipa frižider).
Crveni Mjesec is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 16:24   #4
Hvala na brzim odgovorima!
Pojma nisam imala da takve boje uopce postoje :/
A iz vaseg iskustva, drze li se magnetici dovoljno dobro?
foksica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 16:27   #5
Quote:
foksica kaže: Pogledaj post
Hvala na brzim odgovorima!
Pojma nisam imala da takve boje uopce postoje :/
A iz vaseg iskustva, drze li se magnetici dovoljno dobro?
Za magnete ne znam, ja sam koristila samo onu za pisanje i ta funkcionira.
Vele da funkcionira i crni mat lak, da ne mora biti specijalna boja.
Našla sam i recept u kojem u akrilnu boju ide malo glet mase.
sunce moje is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 19:00   #6
postoji i magnetna boja http://www.hobbyart-chemaco.hr/defau...=103&IDArt=488

ali u živo vidjela nisam, kako funkcionira ne znam
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2012., 15:25   #7
Nije mi žena u dućanu znala odgovoriti na pitanje: da li kad se nešto premaže tom magnetnom bojom... da li to dobije svojstva magneta ili metala? Mislim, jel' se na to hvata magnet ili ga odbija?

Ugl. ja sam kupila lima, premazala ga bojom za školske ploče običnim spužvenim valjkom. Sad imam i magnetnu ploču, a mogu i kredom šarati.
beatriz-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2012., 18:23   #8
Bila sam danas u chemacu i prodavacica mi je rekla da magnetna pa preko boja za saranje ne funkcioniraju
Mislim da cu i ja ici na varijantu lim + boja.
U svakom slucaju, hvala svima na savjetima
foksica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2012., 20:37   #9
Quote:
foksica kaže: Pogledaj post
Bila sam danas u chemacu i prodavacica mi je rekla da magnetna pa preko boja za saranje ne funkcioniraju
Mislim da cu i ja ici na varijantu lim + boja.
U svakom slucaju, hvala svima na savjetima
a ova magnetna boja nije crna???
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2012., 21:28   #10
Mislim da je, ali da se po teksturi nije onak "gruba" kao ploča za pisanje pa se ne može lijepo pisati i brisati kredom. Prodavačice u Chemacu, za razliku od Lumosa, nisu baš susretljive tako da čovjek u ništa više nije siguran kad ode tamo.
beatriz-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2012., 12:19   #11
Ja sam kupila u Chemacu tu boju kao imitacija školske ploče, pofarbala maličkoj vrata od sobe. Još sam ispod stavila neki temeljni premaz koji su mi tamo dali (ne sjećam se kako se zvao) i nisam zadovoljna. Funkcionira, to je istina, ali ako se obriše kreda s vrata mora se čekati da se skroz posuši jer ako počneš pisati po mokroj boji ona se skida. Ne trebate ni pitati kako sada izgledaju... Stan renoviran, a vrata od njezine sobe

Tražim novu opciju, mislila sam probati ovu s mat lakom...
Biba sa istoka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2012., 12:59   #12
A u koliko si slojeva farbala? Ja sam u 3 i sve je ok.
beatriz-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2012., 13:37   #13
Znam da nije baš isto, ali u Algoritmu sam vidjela nekakve ploče za magnetiće i pisanje, crne su, visoki sjaj, a piše se posebim bijelim flomasterom pa malo i podsjeća na ploču. Možda ti je to zgodna zamjena
tonaipol is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 10:14   #14
Quote:
beatriz-zg kaže: Pogledaj post
A u koliko si slojeva farbala? Ja sam u 3 i sve je ok.
I ja sam u tri. Plus taj neki temeljni premaz koji sam stavila. Ne znam možda je poanta u vrsti materijala na koji se farba. Drvo ipak dosta upija boju, a ima kao laganu teksturu. Iako mi je sve to sumnjivo jer kao zato sam i stavljala taj temeljni sloj, a s druge strane kad se boja skida, skine se skroz do boje vrata. Kao da se oguli sa potezom krede.
Biba sa istoka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 10:36   #15
magnetne boje djeluju tako da privlače magnete - i kako čitam po blogovima treba i njih premazati u dva-tri sloja

boje za ploču - uglavnom su mame mazale u tri ruke i negdje sam pročitala (a možda i pronađem gdje) da je jedna mama nakon što se 'ploča' boja osušila, cijelu tu površinu prije korištenja prvo dobro pošarala kredom i onda obrisala - jer tako ta boja dobija te neke čestice krede koje su joj bitne
i da, uglavnom se crtež briše suhom spužvom a ne mokrom - što znači puno prašine na podu!
__________________
OTVORENOOO Biđej , Njuđej
BobicaBo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 10:45   #16
našla sam evo piše ovako:
bojala je u tri sloja i čekala između svakog sloja po 3-4 sata da se osuši
onda se sve skupa sušilo 3 dana prije nego li se počne koristiti
e tada je cijeli taj obojani dio pošarala kredom i obrisala vlažnom krpom i tadaam - eto ga pločasti zid
__________________
OTVORENOOO Biđej , Njuđej
BobicaBo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 10:54   #17
Quote:
BobicaBo kaže: Pogledaj post
magnetne boje djeluju tako da privlače magnete - i kako čitam po blogovima treba i njih premazati u dva-tri sloja

boje za ploču - uglavnom su mame mazale u tri ruke i negdje sam pročitala (a možda i pronađem gdje) da je jedna mama nakon što se 'ploča' boja osušila, cijelu tu površinu prije korištenja prvo dobro pošarala kredom i onda obrisala - jer tako ta boja dobija te neke čestice krede koje su joj bitne
i da, uglavnom se crtež briše suhom spužvom a ne mokrom - što znači puno prašine na podu!
Suhom???? Pa na šta liči ta ploča nakon nekoliko crteža????
Prešarana je kredom gomilu puta... dječica kad dođu k nama na druženje to im je glavna fora. Istina, ne skida se boja kad obrišeš suhom krpom, ali moram s vremena na vrijeme oprati sa vodom.

Frendici smo doma prije cca. godinu dana pofarbale ormar sa bojom za školske ploče (kupljena u Bauhausu, mislim da je bio Swing color u pitanju) i sve funkcionira baš kako bi trebalo. Samo što je oni imaju u onoj grdoj zelenoj boji pa ju ja nisam htjela. Odlučila sam se za crnu varijantu iz Hobby Arta..
Biba sa istoka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 12:26   #18
Quote:
Biba sa istoka kaže: Pogledaj post
Suhom???? Pa na šta liči ta ploča nakon nekoliko crteža????
Prešarana je kredom gomilu puta... dječica kad dođu k nama na druženje to im je glavna fora. Istina, ne skida se boja kad obrišeš suhom krpom, ali moram s vremena na vrijeme oprati sa vodom.

Frendici smo doma prije cca. godinu dana pofarbale ormar sa bojom za školske ploče (kupljena u Bauhausu, mislim da je bio Swing color u pitanju) i sve funkcionira baš kako bi trebalo. Samo što je oni imaju u onoj grdoj zelenoj boji pa ju ja nisam htjela. Odlučila sam se za crnu varijantu iz Hobby Arta..
izgleda da sam se ja malo zabunila - piše vlažna krpa
ali to sigurno nisu one mokre spužve kojima smo mi brisali ploče u školi!
ono se moglo i miniwashem prati pa se nije gulilo!
__________________
OTVORENOOO Biđej , Njuđej
BobicaBo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 12:42   #19
Magnetnu boju se ne isplati uzimati jer ima jako slaba magnetna svojstva. Može držati manji magnetić i npr. list papira, ali čak ni neki veći ukrasni magnet.
penelopić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2012., 11:52   #20
Treba mi informacija iz prve ruke. Ako netko zna...
Mislila sam umjesto pločica/stakla/... u kuhinji na zidu ofarbati taj zid crnom bojom za školske ploče. I ubih se tražeći. Tim više što dosta ljudi ima problema,koliko vidim, s brisanjem mokrom krpom.
Ima li netko takav zid u kuhinji?! Bit će tu i masnoće i svega. Ne bih da mi bude još gore nego je sad.
Usput, te folije o kojima se priča...gdje toga ima za kupiti?!
__________________


Oduvijek sam bila zagovornica kreposti.Osim kad više nisam uspijevala odoljeti iskušenju.
zaza2208 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:50.