Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2010., 19:08   #1001
Pa zadnjih par strana je praktički samo o Samsung perilicama
Aoife is offline  
Old 19.07.2010., 00:01   #1002
Quote:
Aoife kaže: Pogledaj post
Pa zadnjih par strana je praktički samo o Samsung perilicama
da fakat a jeste što čuli o Hooveru ako smo već kod novih modela, znam da je od CANDY-a i to je to što ja znam.
MUTTLEY WACKY is offline  
Old 19.07.2010., 10:00   #1003
Quote:
lion406 kaže: Pogledaj post
a očito je nema nitko... ali ovako malo što sam pogledao po karakterisitikama ne čini se uopće loša stoga ako vam je zapela za oko plus akcija ne razmišlja te puno....
e pa to sam si i ja mislioali sam cuo da te mašine šta imaju puno elektronike da je to hrpa kvarljive robe, pa sam htjeo čuti komentare da ne bacam novce
marin-12 is offline  
Old 19.07.2010., 10:05   #1004
Eto vidis, niko nije rekao nesto negativno, pa samo naprijed.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Old 23.07.2010., 16:54   #1005
Pozdrav!

Imam Candy GO 127 mašinu, 7kg, 1200 okretaja. Čini mi se da mašina jako dugo pere, a kad stavim bijeli veš, pamuk na 90 stupnjeva i centrifugu podesim na 1200 okretaja, desi se da mi je veš mokar nakon pranja tj. kao da se centrifugiralo na 400 okretaja. Onda otvorim mašinu, i stavim na dva puta centrifugirati... ali to nije rješenje, budući da sam upravo zbog toga kupila mašinu s kapacitetom pranja 7 kg veša.

Zadnje pranje, pamuk na 60 bez pretpranja trajalo je više od 3 sata
Ne znam da li je to normalno, ali meni se to ne sviđa...

Obzirom na problem s centrifugom i vremenom koje je potrebno da se veš opere sumnjam na problem s odvodom, ali budući da sam amaterka za kućanske aparate molim nekoga tko se kuži da mi olakša situaciju.

Hvala na pomoći
drejchi is offline  
Old 23.07.2010., 17:07   #1006
Prilično zbunjujuća situacija!?

Ajmo prvo o programu - naime, postoji tzv. intenzivni program za otklanjanje mrlja na 60 C koji doista traje u rasponu 150 do 200 min, ovisno o proizvođaču i kako fuzzy logika unutra procijeni situaciju.

Međutim, to je samo jedan takav long play program - odnosno posljedica teorije da će dugotrajna agitacija rublja i u otopini niže temperature polučiti rezultat pranja kao i otopina više temperature.

Ilustracije radi, Candy ima tvornički prepravljen stroj koji pere cijelu noć na 40 C i tvrde da pere jednako kao i tzv. normalan program na 90 C.

Pogledajte da li ste slučajno namjestili taj program ili ne...


Centrifuga - ne znam, nešto ne štima s tom centrifugom (balans rublja - to je ono kad raspoređuje i povisuje brzine) ili pak s programatorom koji njome upravlja.

U teoriji bi 1200 okr/min trebalo izvrtiti van cca 50 % vlage u rublju. Najbolji izvrte cca 60 %.

Doista ne znam, možda je preopterećen stroj pa se ne "usudi" dignuti na 1200 okr ili je nešto pokvareno...

Ili ne štima logika preraspodjele rublja unutar bubnja (onih par puta rotacije kad rastresa rublje).

Probajte smanjiti broj okretaja recimo na 800 što je i više nego dostatno ljeti.
Onda pogledajte da li i dalje slabo centrifugira ili ne!? Ako su unutra teški pojedinačni komadi - možda to blokira centrifugu na visokim okretajima jer nema dobrog rastresanja unutra... Probajte s nekim tipičnim rubljem i ručnicima!
__________________
Da skoknem po nešto za ručak:
https://www.youtube.com/watch?v=DrY4EUirqgE
https://www.youtube.com/watch?v=6kmDqS603U4
mali grizzly is offline  
Old 23.07.2010., 21:42   #1007
Hvala na savjetu, budem se malo pozabavila s programima, pa možda stvarno nešto krivo naštimam
Upravo sad perem šareni na 60 bez pretpranja, i pere već sat i 20 min, a na vremenskom displeju stoji da još više od 90 min preostaje.

Stvarno ne znam.

Možda ipak najbolje da pozovem servisera, budući da je mašina nova i sad pere tek 10. put.

Pozdrav
drejchi is offline  
Old 24.07.2010., 13:53   #1008
Gledao sam na portalu Candy i taj stroj ima tipku: intenzivni program. Kako je i više nego jasno da se pritiskom na tu tipku produlji ciklus pranja i pojača agitacija otopine unutar bubnja, provjerite da niste slučajno stisnuli tu tipku.

Usput budi rečeno, relativna mana novih strojeva je da peru obojano rublje koliko i bijelo - a to je zbog imperativa klase učinkovitosti pranja. Da bi proizvođač dobio klasu učinkovitosti A mora i na obojanom rublju dokazati da otklanja sav onaj niz mrlji kao i na bijelom. Onda nema drugog izbora nego staviti program sličnog trajanja kao i na bijelom ili čak i dulje jer obojano ne podnosi više temperature. Zato sve nove perilice peru "beskrajno" obojano rublje što živcira korisnike. Za obojano je onda mudro to zaobići aktivacijom express programa na stroju.
__________________
Da skoknem po nešto za ručak:
https://www.youtube.com/watch?v=DrY4EUirqgE
https://www.youtube.com/watch?v=6kmDqS603U4
mali grizzly is offline  
Old 24.07.2010., 15:46   #1009
Puno hvala

Sigurno nisam stisnula tu tipku. Uvjerena sam da nešto s mašinom nije kako treba ili bubanj ili odvod ili ju nije vodoinstalater dobro složio kad je spajao, jer jučer opet nije dobro iscentrifugirala... veš mi je ostao mokar (1200 okretaja) tako da sam ponovo na dva puta centrifugirala i bilo je OK.. A sigurno nisam ni približno stavila 7 kg veša, a kamoli više.

Odlučila sam u ponedjeljak pozvati servisera da pogleda i da veli svoju dijagnozu, pa javim.

Pričala sam s prijateljicom koja je kupila isto Candy, ali 9 kg, i njoj pere 3 sata šareno na 60, ali kad uključi sve one posebne programe (jako prljavo, ušteda vode...) i normalno joj centrifugira, tako da vjerujem da nešto s mojom makinom ne valja

Pozdrav
drejchi is offline  
Old 26.07.2010., 00:45   #1010
Treba nam da prima što više rublja, da traje što dulje i...
Bavimo se iznajmljivanjem pa je sve jasno

Možda i neka sa sušenjem rublja?
I da, najbitnije što dulje jamstvo i servis

Bacio sam oko na Samsung perilice... što mislite o njima? Gdje ima najbolja ponuda u Dubrovniku?

Hvala!
mariob is offline  
Old 26.07.2010., 13:39   #1011
Većinom sve ovdje gore spomenute veš mašine su dobre. Pritom bih želio naglasiti na što treba obratiti pozornost prilikom kupnje veš mašine.
- nikako ne ni gledati gorenje, jer su im proizvodi u zadnjih 10 godina katastrofalne kvalitete. Vidio sam u tvornici tu masovnu produkciju, pa svakako valja potražiti bolju opciju.
-veš mašina nesmije biti 2 u 1- znači mašina + sušara, jer će raditi probleme i to jako brzo. Gotovo niti jedna tvornica nemože za sada proizvesti kvalitetnu mašinu 2 u 1 da drži više od 10godina.
- broj okretaja bi trebao biti viši od 1200 okr/min da kasnije rublje ispadne ugodnije na dodir.

E sad o markama : napisat ću ovdje marke po kvaliteti, top 10 "najboljih",
1. SIEMENS - uvjerljivo najbolji kućasnki aparati ,
2. MIELE
3. AEG
4. BOSCH
5. SAMSUNG - poslije bosch-a jer ima više teh. problema od boscha
6. CANDY
7. HAIER
8. ELECTROLUX
9. WHIRPOOL
10. HOOVER
Armstrong is offline  
Old 26.07.2010., 14:01   #1012
Malo me zbunjuje detalj oko rangiranja Bosch i Siemens jer se radi o istoj tvornici gdje se rade, od istih komponenti i s istom servisnom mrežom. Znači, jedino su im kase i marketing odvojeni, a svaki serviser će posvjedočiti da se većini modela Bosch i Siemens razlikuju samo gumbi i detalji prednje maske. Pa me čudi da je Siemens proglašen apsolutno prvim izborom, a Bosch dobio tek 4. mjesto!?

Prije nekoliko godina je Bosch bio skuplji od Siemens aparata jer je brand kao takav bio jači (autoelektronika, alati i dr.).

Onda se Siemens pročuo po mobilnim uređajima, ali samo kao brand jer su lijepili etikete na tuđe mobitele. Posljedično je danas Siemens skuplji od Boscha i u sferi bijele tehnike jer ko bi doli sad je gori.
__________________
Da skoknem po nešto za ručak:
https://www.youtube.com/watch?v=DrY4EUirqgE
https://www.youtube.com/watch?v=6kmDqS603U4
mali grizzly is offline  
Old 26.07.2010., 14:10   #1013
AEG je već niz godina vlasništvo švedske kompanije Electrolux i od tada mu strmoglavo pada prodaja baš na njemačkom tržištu - iako je kupljen baš s tom namjerom da skandinavska firma ne mora trošiti na marketing da "utuvi" Nijemcima u glavu što je to švedska kvaliteta.

Candy je pak prije par godina kupio Hoover - koji je pak bio veća legenda u usisavačima nego u perilicama...
__________________
Da skoknem po nešto za ručak:
https://www.youtube.com/watch?v=DrY4EUirqgE
https://www.youtube.com/watch?v=6kmDqS603U4
mali grizzly is offline  
Old 26.07.2010., 15:48   #1014
Quote:
mali grizzly kaže: Pogledaj post
Malo me zbunjuje detalj oko rangiranja Bosch i Siemens jer se radi o istoj tvornici gdje se rade, od istih komponenti i s istom servisnom mrežom. Znači, jedino su im kase i marketing odvojeni, a svaki serviser će posvjedočiti da se većini modela Bosch i Siemens razlikuju samo gumbi i detalji prednje maske. Pa me čudi da je Siemens proglašen apsolutno prvim izborom, a Bosch dobio tek 4. mjesto!?

Prije nekoliko godina je Bosch bio skuplji od Siemens aparata jer je brand kao takav bio jači (autoelektronika, alati i dr.).

Onda se Siemens pročuo po mobilnim uređajima, ali samo kao brand jer su lijepili etikete na tuđe mobitele. Posljedično je danas Siemens skuplji od Boscha i u sferi bijele tehnike jer ko bi doli sad je gori.
Kriteriji za ljestvicu bili su trajnost uređaja- znači koliko se kvari i popularnost. Nije riječ sad da se jedna marka od ovih jako kvari, bilo je dovoljno malo za prolaz na više mjesto. Radilo se o jednom ili svega dva aparata da jedna firma prevladava. Bosch radi većinom jeftinije perilice, koje su pristupačne svakom džepu, dok siemens drži nešto do imidža, kvalitete i definitivno dulje trajnosti, dok priznajem naplaćuju i svoj dizajn . Prije 15 godina kupio sam bijelu ugradbenu tehniku siemens u austriji i još dan danas sve besprijekorno radi, pečnica je u upotrebi skoro svaki dan a nikad ništa nije otišlo, kao i sa svim ostalim aparatima. Jedino imam napu od NEFF-a .
Samsung proizvodi zbilja lijepe perilice, ali još imaju dječje bolesti, pa se nije uspio provući na više mjesto, dok drži mjesto iznad candy-a jer je izdao nano tehnologiju. Još jedna stvar je ta da siemens i miele jedini rade sve djelove u svojim tvornicama u njemačkoj, dok ostali rade ne pojednim mjestima.

Što se tiče AEG-a znam da je u podružnici electroluxa, isto kao i zanussi. Iako mu popularnost pada, vjreuj mi izuzetne je kvalitete, ali ga je popularnost bacila na to mjesto.
Armstrong is offline  
Old 26.07.2010., 15:50   #1015
Mi imamo perilicu suđa bosch 30 godina samo sa jednim problemom, elektromagnetni ventili krepali od kamenca 30 kuna.
Gorenje
mariob is offline  
Old 26.07.2010., 15:53   #1016
Mene interesira koliko okretaja da ima mašina kako bi plahte išle odmah pod valjak glačalo? Naime, treba da bude vlažno malo a kako stoje stvari kad izidje iz perilice sa 2.000 okretaja?
mariob is offline  
Old 26.07.2010., 17:40   #1017
Najbolje perilice danas imaju centrifuge brzine 2000 okr./min što prevedeno znači da izvrte van nešto preko 60 % vlage iz rublja - po cijenu vrlo velikih tenzija unutra u zoni ležajeva, velikog trenja semeringa i velikih komplikacija u regulacijskoj elektronici oko balansa.

Neki zlatni rez između unutr. opterećenja u perilici i učinkovitosti centrifuge je 1200 okr./min - što izvrti van cca 50 % vlage iz rublja, a poneki % više ako se radi o 7 ili 10 kg strojevima jer ti imaju veću obodnu brzinu zbog većeg fi bubnja.

Preporučujem vam perilicu s 1200 ili 1400 okr./min u kapacitetu 7 ili 9/10 kg jer će ta biti primjerena vašim potrebama u svezi iznajmljivanja:

1. rjeđe pranje i time će skupiti manji broj sati
2. stanu veći komadi poput popluna, jastuka i sl.
3. centrifuga (koja u većini slučajeva ode prva na strojevima) će biti više učinkovita uz nominalno isti broj okretaja jer je veći bubanj
4. stroj bolje pere jer je učinovitost pranja djelomično vezana uz prostornost kade unutra (valovi odnosno agitacija otopine).

Od kombinacije sušilica/perilica bježite kao vrag od tamjana jer su one neki kompromis i dijelovi za njih su daleko skuplji, a vole se kvariti više od običnih perilica.

Što se tiče proizvođača - meni osobno od dalekoistočnih najviše imponira Panasonic jer oni ne znaju proizvesti nešto što bi bilo drugorazredne kvalitete. Imate njihove perilice negdje u zoni cca 4000 kn na portalu Emmezeta ili izravno kod uvoznika za RH (Exportdrvo).

Samsung je OK kao firma i isto rade vrlo široki dijapazon elektronike i mehanizacije, ali se njihove perilice znaju mjestimično iskazati nekim bugovima - poput onog znanog da perilica neće spustiti centrifugu na 400 okr./min osim na doista zadnjem ispiranju obojanog rublja. Raspitajte se prethodno o konkretnom modelu Samsunga - da ga netko ima i da je zadovoljan baš sa svim funkcijama.
__________________
Da skoknem po nešto za ručak:
https://www.youtube.com/watch?v=DrY4EUirqgE
https://www.youtube.com/watch?v=6kmDqS603U4
mali grizzly is offline  
Old 26.07.2010., 19:02   #1018
Najljepše vam hvala na iscrpnom odgovoru, evo sad gledamo ovaj model:
http://www.europatrade.hr/content/hr...ID=114&PID=614

Sutra ćemo poć po Dubrovniku i pogledat što se nudi i kako...
mariob is offline  
Old 26.07.2010., 19:10   #1019
Imate na prethodnim stranama debatu o Bosch modelima s novim Silent Drive Eco motorom (to su motori bez četkica i to je neka mini-revolucija u motornom pogonu perilica jer nema toliko buke i problema oko četkica). Problem je što s tim modelima opremaju za sada samo top modele po pojedinim klasama i povirite na bosch točka hrvatska za cijene 7 kg modela (nažalost, mislim da su preko 6000 kn) s tim novim motorima.

Ako se odlučite za Bosch eventualno, koliko mi znano ima mogućnost Andabaka iz Splita dostave preko dostavne službe besplatno po cijeloj RH (bar tako je bilo!). Povirite na njihov cjenik jer onda nema veze što ste u Dubrovniku kad vam besplatno dovezu na vrata...

Ne znam da li Metro ima u Dubrovniku, ali koliko vidim u katalogu - oni skoro uvijek imaju Samsung model na nekoj akcijskoj prodaji pa i tamo pogledajte...
__________________
Da skoknem po nešto za ručak:
https://www.youtube.com/watch?v=DrY4EUirqgE
https://www.youtube.com/watch?v=6kmDqS603U4
mali grizzly is offline  
Old 27.07.2010., 13:39   #1020
Vidim da se raspitivate o okretajima veš mapine, e pa vidite u našoj lijepoj državi nema niti jedne trgovine, a da prodaje samo centrifugu. U njemačkoj ima za kupiti centrifuge- manje su od vešmašina, i imaju raspon do 3000okr/min. To je jako dobra stvar ako se ima mjesta u kući/stanu za to.
Armstrong is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:06.