Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2011., 19:30   #81
Quote:
SfanFZR kaže: Pogledaj post
1000 kn? Ludi ste, ja sem izdvojil ravno 0.00 kn prošle godine

Ima ti matematike itekak na geo, imaš predmet statističke i grafičke metode 2 semestra istraživački, vježbe i predavanje je integrirano i traje ukupno 3-4 sata i ima puno više računanja od dijeljenja dva broja, npr varijanca, mjere disperzije, mod, medijan, kvartili, ponderirana a.s., statistički nizovi
Na tom predmetu je 60 % za prolaz
Kolega s natjecanja nemojte ih plašiti s matematikom molim vas.
Imam i ja statistiku na faksu (psihologija), i to opširniju od ovog što si ti nabrojio, i istina da ima nešto računanja, ali reci iskreno, jel ti za to treba viša razina matematike? Ja mislim da ne. Imaš sve formule, ubaciš brojeve, onda to sve u kalkulator i gotovo. Nit ima logaritama, funkcija, deriviranja, ništa, a to sve moraš pisati na višoj razini. Mi za naš faks smo pisali nižu i mislim da za geo također nisu trebali tražiti višu matematiku kao uvjet, ali valjda znaju što rade.
__________________
ŠALIM SE
seka.iz.osijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 19:46   #82
Quote:
seka.iz.osijeka kaže: Pogledaj post
Mi za naš faks smo pisali nižu i mislim da za geo također nisu trebali tražiti višu matematiku kao uvjet, ali valjda znaju što rade.
Oprosti im Bože jer ne znaju što čine. Sudjelujem na natjecanjima iz geografije 8 godine, čitam jako puno literature vezane uz geografiju, uživam u svakoj lekciji iz zemljopisa i zaista se vidim u tome. Loš sam matematičar. Shvaćam matematiku, ali ne toliko da bih se odvažio na pisanje više razine. Ne želim se kockati. Geografi su većinom društvenjaci (barem koliko sam ja primijetio) i PMF je zakinuo brojne buduće brucoše. Ovako će dobivati lošije studente kojima PMF-GEO neće biti prvi odabir, ali su pisali višu, pokupili bodove i dobili pravo upisa.
Nije bitno. Ja ću (nadam se) biti na FF-u i bavit se sličnim područjima u sklopu etnologije i učit neki jezik... I nadam se da ću uživati u tome. I probat ću uletit na diplomski na PMF-u...
Phoebos Apollon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 21:30   #83
Ak tolko čitaš i ideš na natjecanja, onda sigurno ne treba izdvajati 1000 kn za literaturu, ma kakvi, ak baš trebaš onda max 300 kn, dosta ti je da naučiš cijelog udžbenika za svaku godinu, malo poradiš na karti i odmah si među boljima i sam ispit nije tak pretežak da se ne bi mogao riješiti, a kaj je zanimljivo velik dio ispita je regionalna geografija koju brzo naučiš

Ne boj se matematike, probaj da se matematika boji tebe
SfanFZR is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 21:47   #84
Quote:
Phoebos Apollon kaže: Pogledaj post
Oprosti im Bože jer ne znaju što čine. Sudjelujem na natjecanjima iz geografije 8 godine, čitam jako puno literature vezane uz geografiju, uživam u svakoj lekciji iz zemljopisa i zaista se vidim u tome. Loš sam matematičar. Shvaćam matematiku, ali ne toliko da bih se odvažio na pisanje više razine. Ne želim se kockati. Geografi su većinom društvenjaci (barem koliko sam ja primijetio) i PMF je zakinuo brojne buduće brucoše. Ovako će dobivati lošije studente kojima PMF-GEO neće biti prvi odabir, ali su pisali višu, pokupili bodove i dobili pravo upisa.
Slažem se s tobom u potpunosti!
Eto,ja se kockam.. i hvata me panika kad vidim kaj se sve piše na višoj razini...
Junebug993 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 20:06   #85
Quote:
SfanFZR kaže: Pogledaj post
1000 kn? Ludi ste, ja sem izdvojil ravno 0.00 kn prošle godine

Ima ti matematike itekak na geo, imaš predmet statističke i grafičke metode 2 semestra istraživački, vježbe i predavanje je integrirano i traje ukupno 3-4 sata i ima puno više računanja od dijeljenja dva broja, npr varijanca, mjere disperzije, mod, medijan, kvartili, ponderirana a.s., statistički nizovi
Na tom predmetu je 60 % za prolaz

Nema na tom predmetu ni m od matematike, barem u ZD.
Kako je u ZG ne znam.
velder is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 12:16   #86
Ljudi, kako je ispit prošao?
DT.T is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 12:56   #87
ma, sve u svemu koma... nisam očekivala ovak zeznut test... dobro, koliko sam se spremala na kraju, još je i dobro prošlo...
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 13:03   #88
ajmo reći blaža katastrofa hahaha.
nisam nikada bio nešto dobar iz onih stijena i razdoblja ( al dobro tog je bilo i malo) , ali neka druga pitanja su bila teška i pomalo čudna

Zadnje uređivanje opopBubamarac : 02.06.2011. at 13:18.
opopBubamarac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2011., 19:28   #89
Zašto rješenja još nisu objavljena? Sva dosad pisana jesu osim geografije i vjeronauka koji je pisan isti dan. Je li to zbog vikenda ili što?
Arkadij is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2011., 21:21   #90
Quote:
Arkadij kaže: Pogledaj post
Zašto rješenja još nisu objavljena? Sva dosad pisana jesu osim geografije i vjeronauka koji je pisan isti dan. Je li to zbog vikenda ili što?
kako ne
toni987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2011., 01:13   #91
Quote:
toni987 kaže: Pogledaj post
kako ne
Kad sam postao nije bilo objavljeno. Sad jest.
Arkadij is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2011., 21:59   #92
evo vidim vec su dosla rjesenja mature. i kak ste rijesili? ja imam 68 % i ono, iskreno mislio sam da ce bit koji posto vise, al vidim da sam i s ovim postotkom 42. u hrvatskoj pa je ocito da ni drugima test nije bio bas lagan :/ moram pogledat sad sta mi je bilo tocno, sta ne, pa cu vidit jel ce bit necega za zalit se, iako mi se bas i neda sad slat prituzbe neke xD
Neptun* is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2011., 11:50   #93
Ja imam 49% pa sam 238 u državi
mario92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 16:13   #94
Misli netko polagati geografiju ove godine?
Ak da, iz čega ćete učiti?
Ja mislim nabaviti knjige iz sva 4 razreda pa po tome. Valjda bude dosta
abrakadabraaa is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 02:39   #95
Quote:
abrakadabraaa kaže: Pogledaj post
Misli netko polagati geografiju ove godine?
Ak da, iz čega ćete učiti?
Ja mislim nabaviti knjige iz sva 4 razreda pa po tome. Valjda bude dosta
misli, misli

već sam mislio nadopisati još literature koju imam, al onda sam sjetio, pa mi smo konkurencija
__________________
tinyurl.com/pobjednikATD8
tinyurl.com/pobjednikTuthankopa21
tinyurl.com/pobjednikBaltiCopa23
sesve is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 22:55   #96
Quote:
sesvečan kaže: Pogledaj post
misli, misli

već sam mislio nadopisati još literature koju imam, al onda sam sjetio, pa mi smo konkurencija
Ma umisto da mučiš daj mu krive podatke tako da izgubi puno vrimena na gluposti koje mu netribaju
__________________
Sve što imam od socijalnog života a da nije fejk i koristoljublje je više manje ovaj forum a i tu me nitko ne voli.
bambus88 is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 23:48   #97
Ajme, baš ste kolegijalni. Nadam se budu na faksu svi takvi
abrakadabraaa is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 02:51   #98
a zezamo se malo a niš, ja imam udžbenike sve 4 god., doduše Meridijanovi su, i po njima derem...naravno, i atlas dobro proučavam

nemam nikakve dodatne literature
__________________
tinyurl.com/pobjednikATD8
tinyurl.com/pobjednikTuthankopa21
tinyurl.com/pobjednikBaltiCopa23
sesve is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 19:28   #99
Ma kakva dodarna literatura i bubanje

Ja se uzdam u svoje znanje i inteligenciju te savršenu koncetraciju koja je najbitnija stvar na ispitu i nema brige da se to prolazi jedino što me ovi obavezni predmeti brinu ali ajde valjda će i to dobro proći uz malo sriće
__________________
Sve što imam od socijalnog života a da nije fejk i koristoljublje je više manje ovaj forum a i tu me nitko ne voli.
bambus88 is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 18:34   #100
ja se budem učila samo iz knjiga koje imam. znači,sva 4 razreda. ali imam 2. i 4. razred od meridijana pa ne znam a bi mi bilo bolje da si nabavim od školske knjige ili ne a nadam se da mi geografija ne bude neki problem na maturi
TheTina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:55.