Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2009., 15:13   #1
Arrow Zašto znanost nema odgovor na problem ćelavosti?

Živimo u vremenu kad čitamo ovakve vijesti: http://www.slobodnadalmacija.hr/Moza...4/Default.aspx

Naše doba uključuje i operacije tipa: ptoduljenje nogu, ugradnja impalatanata u čeljustnu kost (zamjena za zube), promjene spola (bljak! ali nešto jako složeno), .. itd...

O raznim estetskim zahvatima ionako svi bruje.


---------------------
Kad ovo sve vidimo, zaključimo da je medicina/znanost podbacila po pitanju rješavanja problema ćelavosti.
Meni ono presađivanje kose izgleda krajnje primitivno a i ne daje zadovoljavajuće rezultate. Tim postupkom ćelavost se može povratiti u proćelavost i to je sve a puno košta.
------------------------

Nisam ćelav ali krenulo je . Ne pada mi na pamet kupovati neke preparate za ćelavost jer misli da je to bacanje para. Jedino se možda obrijem na na golo.


Šta mislite hoće li biti kakvih pozitivnih novina po ovom pitanju? Ima li što novo na vidiku?
__________________
samo mijena stalna je

Zadnje uređivanje deep_purple : 22.01.2009. at 15:19.
deep_purple is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 15:16   #2
u hrvatskoj ne. dok nam ministar znanosti hodočasti u lourdes, jedino riješenje koje ja vidim je da se on pomoli za ćelave, a na bogu je da odgovori.
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 15:30   #3
Mene ne muci celavost, ali me muci perut. Zasto znanost jos nije izmislila sampon koji ce STVARNO sprecavati nastajanje peruti?
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 15:43   #4
Quote:
skeptik kaže: Pogledaj post
Mene ne muci celavost, ali me muci perut. Zasto znanost jos nije izmislila sampon koji ce STVARNO sprecavati nastajanje peruti?
ako te ne šališ, ja zna za šampon koji će te rješti tog problema 100%
__________________
samo mijena stalna je
deep_purple is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 15:57   #5
A problem sijede kose???
__________________
Ovo je stvarno glup način za potrošit vrime, ali što se mora mora se
bo dernek is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 16:05   #6
Quote:
deep_purple kaže: Pogledaj post
Šta mislite hoće li biti kakvih pozitivnih novina po ovom pitanju? Ima li što novo na vidiku?
Kako imam obilje kose i nisam zainteresiran za problem, sumnjam da će uskoro biti riješen.
__________________
Greenov zakon o raspravi:
"Sve je moguće, ako ne znate o čemu govorite."
El Ninho is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 16:12   #7
Quote:
skeptik kaže: Pogledaj post
Mene ne muci celavost, ali me muci perut. Zasto znanost jos nije izmislila sampon koji ce STVARNO sprecavati nastajanje peruti?
To je vjerojatno dosta indivdualno, ali sam relativno nedavno iz znatizelje bio kupio od Vichyja nekakav 2 in 1 paket sa samponom protiv peruti i ampulicama protiv celavosti, i jako sam ugodno bio iznenadjen s objema. Zapravo bolje reci za zaustavljanje napredovanja celavosti jer nisu obecavale povratak kose, samo jacanje vlasista pa da se kosa prestane gubiti. Enivej, prvi put da mi je kosa stvarno super bez peruti i pocelo mi je rasti nekakvo paperje na mjestima di sam poceo celaviti. Eto, inace ne reklamiram proizvode ali taj me odusevio.

Inace, kako sam na tom preparatu procitao, celavost djelom nastaje jer otvrdne koza na skalpu pa se dlake ne mogu probijati van i korjen s vremenom odumre, a taj preparat omeksa tu kozu i to zaustavi. Sad meni je to celavljenje tek pocelo pa su mi vjerojatno zato dlake ipak izbile van, da sam celav 10 godina vjerojatno ne bi puno pomoglo.

Uglavnom, eto, za mene je radilo pa toplo preporucujem!
enax is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 16:18   #8
Quote:
enax kaže: Pogledaj post
Inace, kako sam na tom preparatu procitao, celavost djelom nastaje jer otvrdne koza na skalpu pa se dlake ne mogu probijati van i korjen s vremenom odumre, a taj preparat omeksa tu kozu i to zaustavi. Sad meni je to celavljenje tek pocelo pa su mi vjerojatno zato dlake ipak izbile van, da sam celav 10 godina vjerojatno ne bi puno pomoglo.
Znači ćelavci su zapravo tvrdo i debelokošci.

Ne sviđa mi se ta teorija. Ispada da nema otvrdnutih i debelokožnih žena.
__________________
Greenov zakon o raspravi:
"Sve je moguće, ako ne znate o čemu govorite."
El Ninho is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 16:29   #9
Quote:
El Ninho kaže: Pogledaj post
Znači ćelavci su zapravo tvrdo i debelokošci.

Ne sviđa mi se ta teorija. Ispada da nema otvrdnutih i debelokožnih žena.



Neznam, možda pomogne...
http://www.indianceleb.com/infopedia...tion-hair-tips

Off

Bila je prije par godina reklama za Fantu, kada si neki Rusi obriju glavu nešto kao nogometna lopta, malo ima kose, malo nema... ne sjećam se točno zašto.
Uglavnom... šta se nije frend tako obrijao, kao to će biti popularno, pa da svih preduhitri.
Freak...
__________________
I`m Jacks complete lack of surprise
el.beba is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 16:47   #10
vi niste znavstvenici, ali vaši komentari su dokaz da će žilet još dugo vremena biti najbolje rješenje .... a može i aparat za brijanje
__________________
samo mijena stalna je
deep_purple is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 16:53   #11
Quote:
El Ninho kaže: Pogledaj post
Kako imam obilje kose i nisam zainteresiran za problem, sumnjam da će uskoro biti riješen.
Jesi ošišao tu grivu ili se još furaš na metalca?
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 16:54   #12
Quote:
deep_purple kaže: Pogledaj post
vi niste znavstvenici, ali vaši komentari su dokaz da će žilet još dugo vremena biti najbolje rješenje .... a može i aparat za brijanje
Heh, genetika igra veliku ulogu što se brzine opadanja kose tiče. Jedina stvar koja funkcionira je presađivanje kose. Ne mogu reći kolika je cijena, ali ako te to što ćelaviš toliko muči, počni se raspitivati kod plastičnih kirurga.
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 17:10   #13
Quote:
deep_purple kaže: Pogledaj post
ako te ne šališ, ja zna za šampon koji će te rješti tog problema 100%
Ne salim se! Reci, pliiizzzzz!
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 17:42   #14
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Heh, genetika igra veliku ulogu što se brzine opadanja kose tiče. Jedina stvar koja funkcionira je presađivanje kose. Ne mogu reći kolika je cijena, ali ako te to što ćelaviš toliko muči, počni se raspitivati kod plastičnih kirurga.
moj otac ima 55 g i ima bujnu kosu, baš je fenomen u tim godinama nije ni posjedio kako treba. A ja njegov sin, gledam ga ...čudno, jer sve sam nasljedio od njega osim kose. Srećom, već s 20 skužio sam da mi kosa nije neka kavalitet i da se trebam pripremit za moguće ćelavljenje i bio sam u pavu, ovo me ne iznenađuje.
Ima frendove kojim su očevi baš ćealvi a oni imaju finu kosu.

Genetika je važna ali ona je toliko širok pojam, moža mi je prapraardjed bio ćelav a gen prešao tek na prapraaunuka

Ma obrijat ću se, neka me neko vrije još ovako. Jedino što me muči je to da glava dobija na volumenu kad je gola.
__________________
samo mijena stalna je

Zadnje uređivanje deep_purple : 22.01.2009. at 17:49.
deep_purple is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 17:45   #15
Quote:
skeptik kaže: Pogledaj post
Ne salim se! Reci, pliiizzzzz!
PM, nikoga ne želim javno i to bespaltno reklamirati
__________________
samo mijena stalna je
deep_purple is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 17:46   #16
Quote:
bo dernek kaže: Pogledaj post
A problem sijede kose???
.....opituraš se u zeleno, tako izgledaš mlađe... nisi sjed ali si mlad i zelen
__________________
samo mijena stalna je
deep_purple is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 17:59   #17
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Jesi ošišao tu grivu ili se još furaš na metalca?
Sada kad stepem s glavom vide mi se uši (one za slušanje), a sve sam više na ovm tipu glazbe.
http://www.youtube.com/watch?v=dCWybQ9TxXI
Ovdje se ne čuje baš dobro solo na klaviru Kennyja Kirklanda, ali mi je to nešto najbolje što sam čuo u zadnje vrijeme.
__________________
Greenov zakon o raspravi:
"Sve je moguće, ako ne znate o čemu govorite."
El Ninho is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 13:19   #18
Quote:
deep_purple kaže: Pogledaj post
moj otac ima 55 g i ima bujnu kosu, baš je fenomen u tim godinama nije ni posjedio kako treba. A ja njegov sin, gledam ga ...čudno, jer sve sam nasljedio od njega osim kose. Srećom, već s 20 skužio sam da mi kosa nije neka kavalitet i da se trebam pripremit za moguće ćelavljenje i bio sam u pavu, ovo me ne iznenađuje.
Ima frendove kojim su očevi baš ćealvi a oni imaju finu kosu.

Genetika je važna ali ona je toliko širok pojam, moža mi je prapraardjed bio ćelav a gen prešao tek na prapraaunuka

Ma obrijat ću se, neka me neko vrije još ovako. Jedino što me muči je to da glava dobija na volumenu kad je gola.
Navodno se gen ćelavosti prenosi preko majke a ne oca. Znači ako ti je mamin otac (tvoj djed) bio ćelav vjerojatno ćeš biti i ti, bez obzira što ti otac nije oćelavio.
Isto je i sa onim genom kada muške osobe ne mogu razlikovati nijanse boja. Taj gen im uvijek prenese majka, nikad otac.
Ispravite me ako griješim.. Thanks!
srce2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 13:30   #19
Quote:
srce2008 kaže: Pogledaj post
Navodno se gen ćelavosti prenosi preko majke a ne oca. Znači ako ti je mamin otac (tvoj djed) bio ćelav vjerojatno ćeš biti i ti, bez obzira što ti otac nije oćelavio.
Isto je i sa onim genom kada muške osobe ne mogu razlikovati nijanse boja. Taj gen im uvijek prenese majka, nikad otac.
Ispravite me ako griješim.. Thanks!
ne griješiš, oba dva genska skupa se nalaze na X kromosomu, pa ak si muško i fali ti drugi x kromosom, jeshga....

nego, s obzirom na broj zlih ćelavih znanstvenika koje osobno poznajem, a i činjenicu da imamo crnog američkog prezidentea, vjerujem da smo tek što nismo još malo pa, što se tiče otkrića finalnog lijeka protiv ćelavosti. Držim fige da isti neće imati neke neugodne nuspojave, kao neznam npr. istrijebljenje cjelokupnog muškog roda
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 14:13   #20
Quote:
enax kaže: Pogledaj post
prvi put da mi je kosa stvarno super bez peruti i pocelo mi je rasti nekakvo paperje na mjestima di sam poceo celaviti.


Quote:
bo dernek kaže: Pogledaj post
A problem sijede kose???
ne diraj sijede ako imas, to ti je muzevno.....
do određene mjere


kod celavosti osim ako nije u pitanju neka bolest, onda je genetika... ono nesto da se testosteroni i vlasište ne slazu bas. vjerojatno ima na guglu vise...
stres i losa prehrana također su faktori i celavosti i prhuti
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:03.