Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2010., 13:15   #21
Quote:
sun.shine kaže: Pogledaj post
Meni se čini da je bolje uzeti razinu A. Koliko znam, A=1.6B.
Dakle, riješiš li ti razinu B ama baš sve sve sve točno, a tvoj prika riješi razinu B samo 65% - on će imati više bodova od tebe.
Upsić, trebalo je pisati:
Dakle, riješiš li ti razinu B ama baš sve sve sve točno, a tvoj prika riješi razinu A samo 65% - on će imati više bodova od tebe.
__________________

Unfortunately, in America, babies are not found in cola cans. I asked my mother when I was four and she said they came from eggs laid by rabbis. If you aren't Jewish, they're laid by Catholic nuns. If you're an atheist, they're laid by dirty, lonely prostitutes.
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 17:11   #22
Quote:
very_confused1 kaže: Pogledaj post
na feru je ove godine, pa će valjda tako biti i sljedeće, bilo potrebno samo položiti hrvatski i engleski, znači postotak rješenosti je nosio 0 bodova, ali je prosječna ocjena sa 3 obavezna predmeta nosila 8% (a razliku između A i B nisu radili tj. jednako je bila vrijedna petica sa jedne i sa druge razine)
tako da, uzmi B ako misliš da ćeš rješiti bolje, jer ti tih par bodova ti može a i ne mora puno značiti
A ne znam.. Imam 3 knjige za taj hrvatski koje planiram nastrebati i skroz se pripremiti za to, jer, iskreno, toga se poprilicno bojim. Hm.. Ali A razina mi donosi vise bodova i bicu na boljoj poziciji na rang listi? Thanksic
Morrigan69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 20:27   #23
Quote:
Morrigan69 kaže: Pogledaj post
A ne znam.. Imam 3 knjige za taj hrvatski koje planiram nastrebati i skroz se pripremiti za to, jer, iskreno, toga se poprilicno bojim. Hm.. Ali A razina mi donosi vise bodova i bicu na boljoj poziciji na rang listi? Thanksic
Ne, ne donosi ti više bodova, zato što hrvatski i engleski uopće ne donose bodove. Donosi ti prosječna ocjena, a razina ti je potpuno nebitna. Moj ti je savjet da pišeš nižu ako misliš da će ti viša biti problem, jer kažem, jednaku težinu ima ocjena dobivena sa A i ona sa B.
Sve ti to lijepo piše na www.postani-student.hr i na www.fer.hr
__________________
Ci giudichiamo adulti come per invenzione perdiamo tempo urlare ma senza ascoltare
very_confused1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 00:03   #24
dal se za pravo više isplati polagati a ili b razina??(mat donosi 10%)
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 00:59   #25
Quote:
pattie_boyd kaže: Pogledaj post
dal se za pravo više isplati polagati a ili b razina??(mat donosi 10%)
pa zavisi koliko ju znaš i šta misliš koliko bi mogao dobiti..
ako misliš da ćeš past višu il jedva dobit 2,a iz niže dobit 5 onda baš i ne;ali već s trojkom iz više si u jako dobrom položaju,odnosno u boljem i od onih koji imaju 5 iz niže,osim ako su riješili baš sve živo.
cloudy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 17:09   #26
gaaahh danas sam se tako zbedirala kad sam dobila 1 iz matiše

definitivno idem na B, ne želim riskirat :/


zbog tih 5% definitivno se ne isplati mučit i trpjeti živčane slomove na A razini, samo treba rasturit B
__________________
was that sarcasm?
SugarPlum is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2010., 23:53   #27
Unhappy

Quote:
cloudy kaže: Pogledaj post
pa zavisi koliko ju znaš i šta misliš koliko bi mogao dobiti..
ako misliš da ćeš past višu il jedva dobit 2,a iz niže dobit 5 onda baš i ne;ali već s trojkom iz više si u jako dobrom položaju,odnosno u boljem i od onih koji imaju 5 iz niže,osim ako su riješili baš sve živo.
ma stvar je u tome što ja mat nznm ni osnovno,a kamoli nešto više
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 00:06   #28
Quote:
pattie_boyd kaže: Pogledaj post
ma stvar je u tome što ja mat nznm ni osnovno,a kamoli nešto više
pa ako ne znaš ni osnovno odakle uopće pomisao na polaganje više
naravno da je viša uvijek isplativija, osim ako ju ne padneš
__________________
Ci giudichiamo adulti come per invenzione perdiamo tempo urlare ma senza ascoltare
very_confused1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 11:16   #29
Evo ljudi i ja se dvoumim između A i B razine.

Faks i traži B razine iz hj i ej isvaki predmet nosi 7,5% odnosno 75bodova.

Dal se isplati pisat barem jedan predmet na A razini (hj) ili oba na B.

Help?
Maturant2011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 23:15   #30
Quote:
pattie_boyd kaže: Pogledaj post
ma stvar je u tome što ja mat nznm ni osnovno,a kamoli nešto više
onda naravno nećeš pisati višu jer ako ti baš tako loše ide matka,da ju i puno radiš,ne možeš biti skroz siguran da ćeš dobit makar i 2,a sigurno ti se onda ne isplati past neki predmet samo tako..

a inače kako very confused kaže,više razine su uvijek bolje isplate,osim ako ih padneš..
cloudy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2010., 01:14   #31
Quote:
cloudy kaže: Pogledaj post
onda naravno nećeš pisati višu jer ako ti baš tako loše ide matka,da ju i puno radiš,ne možeš biti skroz siguran da ćeš dobit makar i 2,a sigurno ti se onda ne isplati past neki predmet samo tako..

a inače kako very confused kaže,više razine su uvijek bolje isplate,osim ako ih padneš..
ma na kraju ću ipak pisat b...ne isplati mi se riskirat,a i rađe ću se posvetit jezicima,izbornim i prijemnom
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 22:21   #32
Da li je odlučeno da se viša razina množi sa 1,6 na svim fakultetima koji traže B, jer bilo je govora o tome da na nekim fakultetima ne množe. A i da ako riješiš preko 65 % višu ti to ništa ne znači jer ne možeš ići preko npr 100 bodova koje nosi taj predmet sa B razinom. Npr da riješiš A 80% i to da se množi za 1.6 ne možeš dobiti 130 bodova, jer je granica 100.
nataliccch is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 23:12   #33
Komplicirate li ga, komplicirate. Čitati polako i s razumjevanjem. Nadam se da posle toga ne bu bilo nejasnoća.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 22:17   #34
4. sam razred i iam problem moze li mi ko rec koji sve faksovi traze nizu razinu u zagrebu naravno ,da li bi mi tko mogo napisat ?? uglavnom cuo sam da se to jos moze promjenit..za sad znam za prometni i tvz traze sve nizu ima li ih jos mozda..
hvala
somaeura is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 13:53   #35
nižu razinu iz obaveznih predmeta ti je za ovu godinu stavila ekonomija,učiteljski fakultet i mislim da fkit. imaš podatke na stranici http://smotra.unizg.hr, tamo ti je brošura za upis na faks-podaci o svim faksevima u zg-u,koje predmete trebaš položiti na dm i koliko bodova možeš dobiti za te predmete.
banana_8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 12:47   #36
Ovisi kako fakultet gleda, ocjenu ili bodove. Ako gleda ocjenu, uzmi B, ako gleda bodove, uzmi A.
racionalac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 00:15   #37
za hrvatski mi kažu da nema neke velike razlike između A i B, da je uglavnom stvar u broju riječi....sad je pitanju što će biti na polaganju
Imran is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 13:04   #38
Pogledaj si na stranici NCVVO-a ispite s više i niže razine i usporedi. Fućkaš to što ljudi kažu.
__________________
We are the fools of Time and Terror: Days
Steal on us, and steal from us; yet we live,
Loathing our life, and dreading still to die"
Countess is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 10:08   #39
Quote:
pattie_boyd kaže: Pogledaj post
dal se za pravo više isplati polagati a ili b razina??(mat donosi 10%)
Definitivno B Ionak ti najviše nose ocjene i prijemni ispit. Iz iskustva govorim
Mizushi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 10:38   #40
Quote:
Imran Zakhaev kaže: Pogledaj post
za hrvatski mi kažu da nema neke velike razlike između A i B, da je uglavnom stvar u broju riječi....sad je pitanju što će biti na polaganju
s iskustva s probne mature nema prevelike razlike i to je sve ista kaša....al ak ti nejde nemoj se igrat i uzmi B...
Gigi06 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:30.