Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2013., 17:14   #741
najbolje vam je pričekati da završe upisi, onda će točno znati koliko je mjesta ostalo i da li će biti jesenskog roka. znači krajem sljedećeg tjedna nazovite faks i pitajte..
aloofbaloof is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2013., 17:51   #742
Quote:
creasybear3 kaže: Pogledaj post
mala pomoć, da li netko zna koliko je mjesta ostalo na filozofskom u Zagrebu? piše da nije popunjeno sve al ne piše na kojim smjerovima je ostalo mjesta hvala
FFZG nikada ne raspisuje jesenski rok. Ako nešto ostane slobodno, to bude zanemarivih par posto na smjerovima koji ljudima nisu posebno privlačni, pa se nema zašto održabatai jesenski rok.
Frigg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2013., 09:57   #743
pitanje u vezi prijave na jesensku maturu

znači, dovoljno je da samo pod 'moj odabir' stavim ispit koji želim polagati..?
mislim, tak piše na stranici, samo hoću biti sigurna da ne izvisim
zuba-tac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2013., 10:40   #744
Quote:
zuba-tac kaže: Pogledaj post
pitanje u vezi prijave na jesensku maturu

znači, dovoljno je da samo pod 'moj odabir' stavim ispit koji želim polagati..?
mislim, tak piše na stranici, samo hoću biti sigurna da ne izvisim
koliko se ja sjecam tako je bilo prosle godine,odaberes i to je to
Alfa KT is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2013., 12:49   #745
Quote:
Alfa KT kaže: Pogledaj post
koliko se ja sjecam tako je bilo prosle godine,odaberes i to je to
fala puno
zuba-tac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2013., 14:41   #746
Quote:
DHD343 kaže: Pogledaj post
Zanima me da li je moguće nakon što se upiše u neki studij sa rezultatima s ljetnog roka da se prijavim za jesenski rok državne mature

Te u slučaju da se upadne na neki drugi studij sa rezultatom s jesenskog roka da li je moguće ispisati se sa prvog studija prije početka godine i onda se upisati u taj drugi studij

Ako mi netko to može odgovorit bio bih veoma zahvalan!
Zvala sam ih i rekli su da se može konkurirati u sustavu, a za ispise/upise se obraćamo visokom učilištu. I za informacije o participaciji uputili me na MZOS.

No tamo ne piše ništa.


Pročešala sam ovu temu od-do i ispada da oni koji su se krpali na ovaj način na željeni fax nisu plaćali. Dezinformacije/Informacije...
Apple Pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2013., 15:36   #747
Quote:
Apple Pie kaže: Pogledaj post
Zvala sam ih i rekli su da se može konkurirati u sustavu, a za ispise/upise se obraćamo visokom učilištu. I za informacije o participaciji uputili me na MZOS.

No tamo ne piše ništa.


Pročešala sam ovu temu od-do i ispada da oni koji su se krpali na ovaj način na željeni fax nisu plaćali. Dezinformacije/Informacije...
Koliko sam ja shvatila e-mail koji su mi poslali, ugrubo, imaš pravo na samo jedan upis na fakultet koji će ti biti besplatan, svaki drugi upis se plaća. Znači 1 upis i to vjerojatno i 1. = besplatno. E, sad, po mojoj logici nema veze s kojim rezultatima konkuriraš, gleda se ta prva upisnica, upisnina, potpisani dokument da si taj fakultet upisao/la. To je znači što se tiče besplatnog školovanja,

a što se tiče ovog ispisivanja/ upisivanja s ljetnim, odnosno jesenskim rezultatima, mislim da se može, jer ako mogu ovi što su npr. upisali ekonomiju, sljedeće godine na ljetnom roku polagati nešto drugo i upisati npr. medicinu, onda se to valjda može i za jesenski rok.

Gorgija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2013., 21:13   #748
Quote:
creasybear3 kaže: Pogledaj post
mala pomoć, da li netko zna koliko je mjesta ostalo na filozofskom u Zagrebu? piše da nije popunjeno sve al ne piše na kojim smjerovima je ostalo mjesta hvala
Ne vjerujem da će raspisivati, ali znam da je ostalo mjesta na indologiji.
FridaDali is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2013., 17:57   #749
Ne mogu danas prijavti faks, e izlistava mi apsplutno nikakav faks... zna li netko sto se dogada?
Shadawing is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2013., 21:28   #750
Quote:
Shadawing kaže: Pogledaj post
Ne mogu danas prijavti faks, e izlistava mi apsplutno nikakav faks... zna li netko sto se dogada?
odi na moj odabir-odaberi novi/ddaj program
i onda bude ti otvorilo popis, samo listaj pos vim programima, nemoj mu davat određene nazive i mjesta etc jer onda zašteka-barem meni...


btw-planira ko od vas u Knin?
zuba-tac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 12:53   #751
Upisala sam Filozofski fakultet ove godine i kad sam vidjela da je ostalo mjesta na Hrvatskim Studijima na nečemu na što se nisam uspjela upisati na Filozofskom,htjela bih se prebaciti. I sada,zanima me,je li moguće konkurirati na upisima za jesenski rok sa rezultatima državne mature s ljetnog roka? Također,što je s fakultetom koji sam već upisala? Ne znam uopće kako to funkcionira. Moram li se prvo ispisati s Filozofskog da bih bila u mogućnosti konkurirati za Hrvatske Studije ili mogu vidjeti hoću li upasti na jesenskom,pa ako ne,nikom ništa i ja nastavim studirati tamo gdje sam se i upisala? Jako mi je to važno,stvarno nemam pojma što bih trebala napraviti. Prijavila sam novi fakultet na Postani student upravo,ali to je to..
RandomMind is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 13:00   #752
Quote:
RandomMind kaže: Pogledaj post
Upisala sam Filozofski fakultet ove godine i kad sam vidjela da je ostalo mjesta na Hrvatskim Studijima na nečemu na što se nisam uspjela upisati na Filozofskom,htjela bih se prebaciti. I sada,zanima me,je li moguće konkurirati na upisima za jesenski rok sa rezultatima državne mature s ljetnog roka? Također,što je s fakultetom koji sam već upisala? Ne znam uopće kako to funkcionira. Moram li se prvo ispisati s Filozofskog da bih bila u mogućnosti konkurirati za Hrvatske Studije ili mogu vidjeti hoću li upasti na jesenskom,pa ako ne,nikom ništa i ja nastavim studirati tamo gdje sam se i upisala? Jako mi je to važno,stvarno nemam pojma što bih trebala napraviti. Prijavila sam novi fakultet na Postani student upravo,ali to je to..
Možeš se ispisati kad vidiš jesi li upala na Studije i vrijedi ti matura s ljetnog roka. Vjerojatno ćeš morati platiti školarinu na oba faksa, a na Studijima sigurno.
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2014., 16:07   #753
jel se i prijavnica mora poslati do 25.7. ili ju možemo poslati i kasnije? listu sa ispitima sam prijavila ali za ovo nisam sigurna pa za svaki slučaj hvala
ftppuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 13:23   #754
Quote:
ftppuk kaže: Pogledaj post
jel se i prijavnica mora poslati do 25.7. ili ju možemo poslati i kasnije? listu sa ispitima sam prijavila ali za ovo nisam sigurna pa za svaki slučaj hvala

Do 25.7. su bile prijave ispita sto znaci da tek od tada mozes poslat. Shvacas? Uglavnom sto prije posaljes to bolje.

Ako si ove godine zavrsila srednju skolu - ne moras uopce poslat.
uiiu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 22:38   #755
Da li je netko upo na fax ( znaci na postani student je pisalo upis i broj) ne oso na upis da mi kaze...da li je trebao platiti skolarinu?
__________________
Moj bi savjet glasio: sebe shvatite ozbiljno i zapamtite da je vaš potencijal mnogo veći nego što mislite.
-Shimon Peres
tea22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2015., 12:08   #756
Da, plaća se puna godina koju faks traži jer si nekome oduzeo mjesto.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2015., 12:32   #757
Quote:
Rakkatakka kaže: Pogledaj post
Da, plaća se puna godina koju faks traži jer si nekome oduzeo mjesto.
Jel ovo sigurno? I sta ako ne zelis to upisat i platit?
DaisyHope is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2015., 13:46   #758
Quote:
DaisyHope kaže: Pogledaj post
Jel ovo sigurno? I sta ako ne zelis to upisat i platit?
Vjerovatno da i je,nemam pojma šta se dogodi,isti problem imam i pokušat ću već riješit se toga ,opravdanje izvuć neko zbog čega nemogu doć studirat tu i tu.Nek im plati država ako im je stalo toliko do para(ja ih nemam ) ,a opet će ostaviti kvotu za jesenski rok(bar mislim da je tako na svakom faksu,tribalo bi bit),mess....Sustav preglup,stariji frendovi koji su sad na faksu 2,3 god. kažu da nije bilo prije ovako...koliko znam imao si nekoliko dana za potvrdit da ćeš upisat to i to sa TAN-om nakon što bi izašle konačne liste
blackkeys18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2015., 14:48   #759
Nemaju svi faksevi jesenski rok. Štoviše, većina ih nema.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2015., 15:34   #760
Quote:
Rakkatakka kaže: Pogledaj post
Nemaju svi faksevi jesenski rok. Štoviše, većina ih nema.
Rakkatakka, na koji god način im pokušao/pokušala objasniti, neće skužiti. Da su skužili cijeli ovaj princip i odgovornost, ne bi bilo toliko tema za prebacivanje fakulteta (što je isto jedan vid zauzimanja mjesta jer nitko neće doći na njihovo mjesto) i ne bi bilo toliko "ja neću platit školarinu". Ovo već izgleda kao da nemaju odgovornost prema drugome.
m4j415 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:30.