Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2016., 17:42   #801
Quote:
Zla patka kaže: Pogledaj post
ma ne bih imala nis protiv cijena da smo bili zadovoljni hranom.
a zbog tvog i deedy-jevog posta smo i isli bas tamo. vjerujem forumasima sad mi je zao i kaj nisam narucila isto kaj i vi. bas me zanima jel bi bilo razlike i kad su ista jela u pitanju.

trebali smo jesti u beramu. znam za sljedeci put


Nemoj u Beramu, ali možeš u Bermu . Mogu preporučiti biftek, povrće na žaru i otvoreno crno vino. Ostalo nisam probao.
thepajser is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 18:04   #802
Quote:
thepajser kaže: Pogledaj post
Nemoj u Beramu, ali možeš u Bermu . Mogu preporučiti biftek, povrće na žaru i otvoreno crno vino. Ostalo nisam probao.
Aha, dolazi do glasovne promjene. Isprike
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 20:45   #803
Ne bi ni sa pastom pogriješila

P.s. Ni ja ne volim te fensi smensi izvedbe na tanjuru sa par komada nečega sto ti fino ukrase i još bolje naplate

Daj mi terinu ili oval nečega da se najedem ko bla.. pardon, ko čovik😁
__________________
Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am. My attitude depends on who you are.
(Frank Ocean)
MarLov is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 09:41   #804
Sezonski restorani masovno zatvaraju, obicno imaju pausalci na 6 mjeseci plus srednjoskolci i studenti otisli.

Cjelogodisnji masovno odlaze na odmor, ako rade vecina se tuzi da su umorni. Nibas gust tako doci kod njih i potrositi novac.

On

Viking nedavno, rizoto sa skampima, brancin na zaru sa prilogom, desert, voda , malvazija Kabola, casa muskata, 225 kn po osobi. Sve je bilo dobro.
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 11:37   #805
Gastro ponuda u Istri

Alla Beccaccia, Valbandon

Njoki sa sugom od divljaci, fuzi sa sugom od kokoske, ravioli sa rukolom i prsutom, pljukanci s tartufima. Poslije toga teletina ispod peke sa krumpirima. Deserti - mousse od cokolade, medjimurska gibanica, tart od limuna. Sve fino, kao i uvijek. Beccacciu uvijek preporucam. Fina hrana, ambijent jako ugodan.
Zlatica Blatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 11:59   #806
Zlatica Blatica, možeš napisati cijene - barem okvirno?
Bakerella is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 12:07   #807
mi može netko preporučiti dobar restoran u motovunu ili okolici gdje ste imali prilike jesti bijele tartufe i da vam je bilo dobro?
toby5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 12:30   #808
Alla Beccacciu Valbandon i ja pohvaljujem. Cijene su bile istarske kad smo bili na proljece, tada biftek 110-130, kojenica 90-100, manestra 30, ako sam dobro popamtila. Imam u planu ovih dana pa ako se ostvari napisem.


Nedavno jeli bijele tartufe sa fuzima na sajmu u Livadama, kuha Modrusan.Porcija 165 kn. Bili odlicni, obilno i sprema ispred tebe. Takve cijene su i u restoranu kod Zigantea i Mondu u Motovunu, tamo se moras pjeske popeti i platiti ulaz. Ne znam za Pod Voltom u Motovunu.

Dobri i friski tartufi budu u Doliniki u Gradinju i Malom selu u Kaldaniji, isprobano. Bili su dobri i u La casa Parenzana u Volpiji, no nismo duze bili i promijenili kuhara.
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 16:15   #809
Quote:
Bakerella kaže: Pogledaj post
Zlatica Blatica, možeš napisati cijene - barem okvirno?


4 porcije navedenih predjela, 4 porcije teletine sa krumpirima + jos jedni krumpiri ekstra, velika zdjela salate, 3 mousse-a, dvije gibanice, tart, par litara vode, 2,5 dl malvazije, pivo i kava - 1030kn. Ne znam pojedinacno koliko je sta jer nisam gledala, ali cijene su razumne. Nije jeftino, ali u granicama normale.
Zlatica Blatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 16:59   #810
Konoba Buščina

Zbilja krasno gastro iskustvo. Od fine travarice, predjela sa kobasama od boškarina, sirom s tartufima, do odležanih stejkova od boškarina koji su se fino sljubili s fužima s tartufima.

Čak su imali mladu malvaziju od Kozlovića prije Vinistre. Nekako su se dokopali.

Cijene su za tu kvalitetu vrlo pristojne. Nas dvoje nekih 100 eurića.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2016., 11:34   #811
Vela Vrata, Beram

Opet imam same pohvale i to za sve u kompletu: hranu, uslugu, ambijent
Pršut, ovčji sir i (posebno fina) salama od boškarina uz domaći kruh; pljukanci sa šugom od kokoši i fuži sa crnim tartufima... još kad obilno naribaju tartuf ispred tebe, jaoooo
Za desert cheesecake koji je bio baš na mjeru što se slatkoće tiče.
Meso još nisam probala, ali vlasnik ga je pekao na gradelama i izgledalo je jako primamljivo.
Napomena: obavezno rezervirati prije!
Bakerella is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2016., 15:18   #812
A o kojem restoranu je rijec?
SteveMqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2016., 15:26   #813
piše u naslovu posta - Vela Vrata, Beram.
ako si preko tapatalka, vjerojatno ne vidiš naslov...
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 09:27   #814
Alla Beccaccia Valbadon

Solidan prsut, solidan odrezak Blac Angusa sa gradela, marinirano povrce, otvoreno vino, desert, njihov kruh i voda cca 240 kn po osobi.



Orca Rovinj

Predjelo friske mjesane skoljke i razne riblje salate, divlji brancin sa gradela ( jako jako dobar) sa prilogom, butelja Kozlovica, muskat Kozlovica, vode, kave, desert nismo mogli cca 350 kn po osobi. Kruh i dalje iz pekare.



Perla Rovinj

Dani delicija koji traju do nedjelje, mesni meni, pljukanci sa vrganjima i prsutom, puretina sa brusnicama i prilogom, desert, domaci kruh, kvarat vina po osobi, kava i voda, sve dobro 120 kn po osobi.


Jure na godisnjem, fali mi.
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 16:19   #815
Prsut u beccacci je nenormalno skup
Zlatica Blatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 16:26   #816
Quote:
Maremonti kaže: Pogledaj post
Perla Rovinj

Dani delicija koji traju do nedjelje, mesni meni, pljukanci sa vrganjima i prsutom, puretina sa brusnicama i prilogom, desert, domaci kruh, kvarat vina po osobi, kava i voda, sve dobro 120 kn po osobi.


Jure na godisnjem, fali mi.
Oprosti što pitam...ali zar zaista???
Ja tamo nisam ništa jestivo pojela u nazad 5 godina...i to u raznoraznim kombinacijama. Zar zaista ti je jestivo njihovo meso??'
Ja ne mogu nikako probaviti tu kuhinju...a ambijent mi je super
Jure kreće od 20-tog...jedva čekam
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 20:43   #817
Stvarno je bilo sve dobro i obilno. Uletili sa sastanka prije odlaska na drugi, htjeli nesto brzo i umjesto manestre uzeli meni.

Bili jos par puta u Perli ove godine, kad je drugdje puno ili ne rade ili ako netko tamo zeli ici. Jeli solidnog zubaca i lignje.Zimi mi tamo malo hladno, fali mi cvijeca i ne svidaju mi se zguzvane stranice knjige kao dekuracija.


Zlatica slazem se da je prsut skup. Meso je bilo porcija 170 kn, to je jos skuplje. Meni dogovoren, nismo mi placali. U Porecu mi kazu da Kvartin ima prsut po 950 kn kilo, ovdje mislim 700 mozda 750.
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 23:25   #818
750 je. Za tu cijenu bi trebao biti bogovski, nikad bolji.
Zlatica Blatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 10:47   #819
Sidro Rovinj

Jeli razna mesa, muckalice, urnebese i slicno, nijova pogaca, otvoreno vino San Tomaso, kolaci, vode cca 120 kn po osobi, bilo je dobro.


Buscina


Jeli švoje, neki meni od 250 kn, neki švoje sa gradela. Meni obilan i sve dobro, no švoja na gradelama odlicna. Vino otvoreni Prelac, vode, razna predjela, deserti, aperitivi,kave cca 300 kn po osobi. Švoju bih iz ovih stopa ponovila.



Švoja je list, na podrucju Buja i Umaga desetak restorana ima dane švoja, meniji oko 200 kn, preporucujem, sad je sezona švoja.


Bili smo i u Livadama na danima tartufa u organizaciji općine Oprtalj.Prosli i kod Zigantea. U Motovun se nismo penjali, bili smo nedavno, nije nam se toliko hodalo i neki su imali vise potpetice. Tri sajma isti dan su previse, trebali bi se malo dogovoriti. Bilo je puno ljudi jer je bilo suncano. Pokupovali smo malo boca i maruna i otisli iz guzve u Buscinu.
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 19:53   #820
Kazun Pula

Pljukanci sa gljivama i prsutom, njihov domaci kruh, otvoreno vino za koje nisam zapamtila cije, voda, kava, obilno i zasitno, mislim cca 100 kn po osobi.


Orca Rovinj

Juhe/manestre, orada sa gradela, prilozi plus porcija jadranskih lignji, Koronika, vode, 300 kn po osobi. Bilo je dobro, bilo bi i bolje da su minutu manje pekli.


Opet samo ja jedem vani
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:21.