Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2016., 19:05   #5921
Quote:
Erato321 kaže: Pogledaj post
bok! gdje kupiti thai curry pastu (crvenu ili zelenu)? znači baš pasta, ne curry prah samo kao začin...?
http://pekinska-patka.com.hr/?s=curry&submit=Pretraga

http://shop.panasia.hr/19-zacinske-paste?p=2
MisterNo007 is offline  
Old 23.10.2016., 19:16   #5922
thai dancer su izvrsne (puno bolje od ovih drugih u plasticnoj ambalazi)
gmit is online now  
Old 24.10.2016., 12:19   #5923
Nasla sam Rotho cjedilo u Muelleru u West Gateu. Ispod 60 kn.

Sa flundrom sam upoznata: ima ruzne rupice i neuredna je onakva gola bez tacne.
This time next year kupujem neko bijesno cudo od 500 kn iz Lesnine, samo odvodi vodu, ima resetku u kadici pa jos ispod kadice tacna na nogicama sa cjevcicom-tobogancicem za vodu.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Old 24.10.2016., 20:42   #5924
MisterNo007 i gmit ej hvala vam! koju mi preporučate za prvi put dom, crvenu ili zelenu?
Erato321 is offline  
Old 24.10.2016., 21:14   #5925
Quote:
Erato321 kaže: Pogledaj post
MisterNo007 i gmit ej hvala vam! koju mi preporučate za prvi put dom, crvenu ili zelenu?
Gmit ti je manje više dao smjer, ja ću samo pitati, zašto ne i žutu?

ovdje se možeš informirati o thai curry varijantama i odabrati što bi ti po tvom ukusu bilo najbolje za početak:
http://www.templeofthai.com/cooking/curry-by-color.php
http://www.enkivillage.com/differenc...een-curry.html

Već dugo nisam kupovao neku gotovu tako da nisam siguran koju da preporučim, uglavnom si doma radim svoje varijante.

Hint: ako ideš u asia cash&carry kupi si i kokosovo vrhnje i njega koristi za bazu umjesto vode, bilo s gotovom pastom, bilo s domaćom, za autentičniji okus

Hint2: cash and carry zaista prima samo keš, tako da se pripremi da ne bi u zadnji tren bankomat tražili
MisterNo007 is offline  
Old 24.10.2016., 21:20   #5926
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Gdje kupiti kesten pire, bilo u kocki, bilo "faširani"?
Ima u Kauflandu i Intersparu za kupit Ledo i neki madjarski cini mi se, zlatno pakiranje, a prodaju i u nekim slasticarnama poput Vinceka
modelmanija is offline  
Old 24.10.2016., 22:01   #5927
Quote:
Erato321 kaže: Pogledaj post
MisterNo007 i gmit ej hvala vam! koju mi preporučate za prvi put dom, crvenu ili zelenu?
to ti je individualno. sve varijante su dobre, no ja sam na tajlandu uglavnom drmao zeleni curry


Quote:
MisterNo007 kaže: Pogledaj post
Hint: ako ideš u asia cash&carry kupi si i kokosovo vrhnje i njega koristi za bazu umjesto vode, bilo s gotovom pastom, bilo s domaćom, za autentičniji okus
dodao bih da se uz pastu uzme i kutijica smrznutih kaffir lime leaves. nije skupo, a mislim da najvise pridonosi autenticnosti okusa
gmit is online now  
Old 24.10.2016., 22:09   #5928
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
to ti je individualno. sve varijante su dobre, no ja sam na tajlandu uglavnom drmao zeleni curry

dodao bih da se uz pastu uzme i kutijica smrznutih kaffir lime leaves. nije skupo, a mislim da najvise pridonosi autenticnosti okusa
Bravo. To sam zaboravio, a svakako treba ak radi domaće. Nisu doduše imali kad sam zadnji put bio. Ako kupi gotovu pastu, ako se dobro sjećam nutra uglavnom ima već kaffir lime.

Da ga nema trebalo bi izmisliti asia c&c
MisterNo007 is offline  
Old 24.10.2016., 23:32   #5929
Quote:
MisterNo007 kaže: Pogledaj post
Bravo. To sam zaboravio, a svakako treba ak radi domaće. Nisu doduše imali kad sam zadnji put bio. Ako kupi gotovu pastu, ako se dobro sjećam nutra uglavnom ima već kaffir lime.
ja ih dodam i kad radim s gotovom pastom. nema boljeg vaditi ih kasnije van i pocuclat


Quote:
MisterNo007 kaže: Pogledaj post
Da ga nema trebalo bi izmisliti asia c&c
jos da otvore poslovnicu u novom zagrebu...
gmit is online now  
Old 24.10.2016., 23:45   #5930
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post

jos da otvore poslovnicu u novom zagrebu...
Ak ti je centar zg blize od pescenice, nije ni pekinska patka za bacit, takodjer zanimljiv i slican arsenal
MisterNo007 is offline  
Old 24.10.2016., 23:46   #5931
Ima li negdje u nas za kupiti tetrapakovlje gazpacho juhe?
Španjolci to imaju ko dobrojutro nekoliko brendova po supermarketima, oko 2 ojra. A mi? Ništa?
Deedy is offline  
Old 24.10.2016., 23:55   #5932
Moglo bi ti se posrecit u lidlovom spanjolskom tjednu kad bude opet. Mozda je vec i bilo, nisam obracao paznju.
MisterNo007 is offline  
Old 25.10.2016., 00:15   #5933
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Gdje kupiti kesten pire, bilo u kocki, bilo "faširani"?


Spar, billa drze smrznute ledo kesten pire od 250g... velicine pakiranja maslaca


Sent from my iPad using Tapatalk
kroko-dil is offline  
Old 25.10.2016., 00:18   #5934
Quote:
Erato321 kaže: Pogledaj post
bok! gdje kupiti thai curry pastu (crvenu ili zelenu)? znači baš pasta, ne curry prah samo kao začin...?


Pekinska patka http://pekinska-patka.com.hr/
Asia cash and carry http://shop.panasia.hr/
Lidl u tjednima azijske kuhinje


Sent from my iPad using Tapatalk
kroko-dil is offline  
Old 25.10.2016., 00:25   #5935
Quote:
kroko-dil kaže: Pogledaj post
Spar, billa drze smrznute ledo kesten pire od 250g... velicine pakiranja maslaca
I Konzum. Baš sam kupila prije nekoliko dana u najobičnijem kvartovskom Konzumu. Tjedan dana ranije u Plodinama. Ima ga posvuda.

Quote:
blarney kaže: Pogledaj post
Ima u Kauflandu. Male loptice u soku. oko 10 kuna je cijena. Imaju i dinju od istog proizvođača. Slično izgledaju konzerve, pa treba paziti koja se uzme.
Quote:
Zla patka kaže: Pogledaj post
interspar, vidjela jucer
Tenkju. Trebat će za ubuduće.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Old 25.10.2016., 09:20   #5936
Curry paste ima i u Super Konzumu.
Hot candy is offline  
Old 25.10.2016., 16:02   #5937
Znate li gdje kupiti električni mlinac za mljevenje šećera, orašastih plodova, začina?
Treba mi baš mlinac, ne sjeckalica.

Imala sam Braunov mlinac za mljevenje kave, ali nije izdržao orahe - pregorio mi je.
mercury3 is offline  
Old 25.10.2016., 16:53   #5938
Quote:
MisterNo007 kaže: Pogledaj post
Gmit ti je manje više dao smjer, ja ću samo pitati, zašto ne i žutu?

ovdje se možeš informirati o thai curry varijantama i odabrati što bi ti po tvom ukusu bilo najbolje za početak:
http://www.templeofthai.com/cooking/curry-by-color.php
http://www.enkivillage.com/differenc...een-curry.html

Već dugo nisam kupovao neku gotovu tako da nisam siguran koju da preporučim, uglavnom si doma radim svoje varijante.

Hint: ako ideš u asia cash&carry kupi si i kokosovo vrhnje i njega koristi za bazu umjesto vode, bilo s gotovom pastom, bilo s domaćom, za autentičniji okus
Hint2: cash and carry zaista prima samo keš, tako da se pripremi da ne bi u zadnji tren bankomat tražili
zato što sam probala samo te dvije, žutu nisam

e super su ovi dućani, ali još tražim nešto kinesko što je bilo unutra: zeleno i izgleda kao mahuna bambus mi se ne sviđa jer je u konzervi (makar mi je fin)
ili mi možete predložit nešto da stavim unutra a da nije samo curry i piletina?
ok ovo je već offtopic, idem čitat ove linkove
ja sam mislila da je pasta bolja od praha jer unutra su svi potrebni začini, a kad kupiš curry u prahu onda sam moraš dodavati začine pa sam zato odmah tražila opciju paste... a što ćeš, moram još puno učiti
Erato321 is offline  
Old 25.10.2016., 20:48   #5939
Quote:
mercury3 kaže: Pogledaj post
Znate li gdje kupiti električni mlinac za mljevenje šećera, orašastih plodova, začina?
Treba mi baš mlinac, ne sjeckalica.

Imala sam Braunov mlinac za mljevenje kave, ali nije izdržao orahe - pregorio mi je.
Ja imam od Gorenja. Zovi Pevec (ili neki sl ducan tehbike a la Elipso itd.) i pitaj imaju li... ili bas Gorenje
Deedy is offline  
Old 25.10.2016., 20:52   #5940
Quote:
mercury3 kaže: Pogledaj post
Znate li gdje kupiti električni mlinac za mljevenje šećera, orašastih plodova, začina?
Treba mi baš mlinac, ne sjeckalica.

Imala sam Braunov mlinac za mljevenje kave, ali nije izdržao orahe - pregorio mi je.
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Ja imam od Gorenja. Zovi Pevec (ili neki sl ducan tehbike a la Elipso itd.) i pitaj imaju li... ili bas Gorenje
Ja bi rekla svaki veci ducan sa odjelom kucanskih aparata.
Mislim da sam ja neki dan vidila u intersparu.
Ja sam svoj dobila od mame, neki bas prastari. Nikad mu orasi nisu bili problem
__________________
It would be a crime to ever let you go...
slavica_05 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:08.