Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2016., 23:25   #601
Wink

Quote:
nangaparbat kaže: Pogledaj post
Ja imam neki stari model philips kupljen prije cc 10 godina, kostao oko 1000 kn. Posljednje 3 godine u njemu svakodnevno iscijedim oko 3 kg voca i povrca... Zadovoljna sam. S obzirom na tako cestu upotrebu ipak si zelim hurom, ali ovaj nikako da rikne...
3 godine - 1100 dana
3 kg. produce-a neka je 20 kn.
Ukupan trošak 22000 kn.

Hurom bi pružao bar 30% više iskoristivost u odnosu na stari centrifugalni Philips. Možda i više, pjenu i kvalitet soka da i ne spominjem.
30% od 22000 je 6600 kn.

Stari sokovnik je trebalo baciti prije 3 godine da ne jede novac, mada ni sada nije kasno. Za 6600 se mogu kupiti 2 Huroma...
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 23:30   #602
Wink

Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
Ma sve je to meni jasno...uostalom sam kažem da nisam dovoljno bogat da kupujem jeftino
Ali je činjenica da udaraju cijenu bezobrazno. Ali baš bezobrazno. I to većinom na osnovu toga kaj ima predznak "zdravo".
Činjenica je da je kvalitetan sokovnik, bez daljnjega, ali jednostavno je to za mene puno pre skupo. Ima hrpa stvari koje su mi u životu potrebnije i za koje mi je potrebniji taj novac.
A voće ionako jedemo poprilično, kao i povrće. Uostalom, udaramo smoothie 3-4 puta na tjedan
Ustvari, u životu ništa nije "potrebnije" od zdravlja. Pravio sam anketu sa 16 mogućih odgovora i više od pola ispitanika (52%) je odgovorilo da je zdravlje najvažnije. Tko to ne zna, nikada nije bio bolestan.
Cijena sokovnika jest pretjerana, ali kada pomisliš da pušač za jednu godinu potroši oko 7000 kn. da se truje, mislim da sokovnici i nisu baš toliko skupi...
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 23:32   #603
Wink

Quote:
arkiel kaže: Pogledaj post
Cijedim na stariji model Vervite pro godinu i nešto, sad vidim da je pojeftinio na 2990kn.
http://vervita.hr/shop/prodaja/sokov...ita-pro-crveni
Dobivam newsletter od vervite gdje vidim da ponekad imaju dobre popuste, i još ako se razvuče na karticu to na kraju i nije neka strašna cifra. Novi model je i meni na listi želja, a ovaj mi se nažalost tek razradio.
Sve ti je to isto. Ja imam najstariji model i super radi. E sada što nas svrbi džep za novo i još bolje, blagodet je potrošačkog društva u kojem živimo...
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 02:38   #604
Quote:
ivanaj kaže: Pogledaj post
Ustvari, u životu ništa nije "potrebnije" od zdravlja. Pravio sam anketu sa 16 mogućih odgovora i više od pola ispitanika (52%) je odgovorilo da je zdravlje najvažnije. Tko to ne zna, nikada nije bio bolestan.
Cijena sokovnika jest pretjerana, ali kada pomisliš da pušač za jednu godinu potroši oko 7000 kn. da se truje, mislim da sokovnici i nisu baš toliko skupi...
Računica kaže da ako jedan pušač dnevno popuši cigareta za 20kn, to je dovoljno novca da četveročlana obitelj dobije pola litre pravog soka po glavi dnevno. Što je preventivna količina dovoljna da se ima duplo manje bolesti u odnosu na one obitelji gdje roditelji puše a djeca ne piju takve svježe sokove. Onaj koji puši ima drugačije posložene prioritete (izgovore) za sebe i za svoju djecu. Dobro kažeš da pušač nema zdravog izgovora da si ne može odvojiti 3000kn za dobar sokovnik.
arkiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 13:09   #605
Evo da malo podignem temu, par dobrih prilika sa Njuškala. Dobri sokovnici relativno povoljno:
http://www.njuskalo.hr/sokovnici/ver...oglas-20440646
http://www.njuskalo.hr/sokovnici/izv...oglas-18467046
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 14:56   #606
Treba mi blender, sokovnik ili kako već, za ciklu i mrkvu, da nije preskup, a da bez problema može miksati ciklu i mrkvu (onda može i jabuke, banane itd)?
Ispalo je da imam jako nisko željezo, pliz pomozite! Kupila bih možda na rate, znači u trgovini.
modesty1708 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 22:07   #607
Quote:
modesty1708 kaže: Pogledaj post
Treba mi blender, sokovnik ili kako već, za ciklu i mrkvu, da nije preskup, a da bez problema može miksati ciklu i mrkvu (onda može i jabuke, banane itd)?
Ispalo je da imam jako nisko željezo, pliz pomozite! Kupila bih možda na rate, znači u trgovini.
Hajde za početak (za svaki slučaj) da blender i sokovnik nisu isto.

Blender je mikser. Ubaciš u njega voće i povrće + obično i vode i on to smiksa u rijetku kašicu. Ništa se ne baca, dobijaš tekućinu i vlakna. Apsorpcija hranjivih sastojaka (ali i šećera) je sporija. Također se unosti količinski manje hranjivih sastojaka jer su tu i vlakna i voda pa ne potrošiš 5 komada voća/povrća nego 1 ili 2.

Sokovnik je izdvajač tekućine. Dakle, odvaja sok od suhe tvari (vlakna se uglavnom bacaju). Apsorpcija hranjivih tvari (ali i šećera) je brža i veća.

Šta ovo sve znači?
Ako ćeš jesti jabuke, pojedeš jednu i najeo si se.
Ako blendaš, možeš pojesti dvije jer je kašasto.
Ako cjediš, vrlo lako je popiti sok od 5 jabuka.
Radi se o brzini unošenja hranjivih tvari.

Nisam doktor pa ne znam da li vam je bolji blender ili sokovnik.
Znam da je zeleno lisnato povrće bogato željezom. Istakao bih špinat koji mnogi nazivaju super hranom. A tu je i cikla.

Vjerujem da je najbolji način za pravljenje soka od špinata i ostalog zelenila putem vodoravnog sporog sokovnika. Jeftiniji idu za 800 kn., a oni što valjaju za 2000-3000 kn.

No, siguran sam da postoje i drugi načini unošenja željeza pa neka se tu nadoveže netko drugi...
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 10:32   #608
Hvala Vam na iscrpnoj informaciji. Znam da još ima načina da dignut željelo. Za početak jesti. Uglavnom jedem slatkoi zato ga nemam, ali mogu pojestfriško povrće od špinata, cikle i ostalo. Očigledno mi još puno toga fali jer sam blijeda. Sklonija sam blenderu jer tako pojedem i vlakna itd. A limun i naranču mogu ocijediti ručno.
Zanima me koju minimalnu snagu bi trebao imati, broj okretaja da ne kupim nešto s čime npr ne mogu "zmiksati" ciklu. Neka dobra marka?
Hvala puno!
modesty1708 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 17:15   #609
Planiram kupit sokovnik.sta kazete na ove modele?
http://vernontrgovina.hr/ciscenje/ci...oljnija-kupnja
https://www.svijet-medija.hr/art/sok...presanje/75905

cijenom su tu negdje.a posto sam laik sta se tog tice ne bi se htio zaletit i kupit losu stvar..
Gen.Maximus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 21:56   #610
Quote:
Gen.Maximus kaže: Pogledaj post
Planiram kupit sokovnik.sta kazete na ove modele?
http://vernontrgovina.hr/ciscenje/ci...oljnija-kupnja
https://www.svijet-medija.hr/art/sok...presanje/75905

cijenom su tu negdje.a posto sam laik sta se tog tice ne bi se htio zaletit i kupit losu stvar..
Zaleti se odmah i kupi Hurom. Hurom je još uvijek najpouzdaniji i najpopularniji sokovnik na svijetu. Ovo je novi model sa još sporijom vrtnjom. Takvi sokovnici idu čak do 4000 kn. tako da je 2128 kn. prava prilika. Imam Hurom prvi model, star 5 i pol godina i radi kao prvi dan. Platio sam ga 2750 kn. Ovaj novi model ima mnoga poboljšanja u odnosu na prvi model. Ako imaš za uložiti u zdravlje, ne moraš tražiti dalje. To je svestran sokovnik koji cjedi sve jako dobro. Mana je nešto manji otvor za ubacivanje od uobičajenog.
Kao moguće iznimke bih naveo da baš ne želiš rezati voće i povrće - onda ti treba sa velikim otvorom (Kuvings whole slow juicer npr.) ili ako želiš cjediti uglavnom zeleno lisnato - onda neki vodoravni slow juicer (Oscar DA-1200 npr.). Ako nisi unutar te dvije krajnosti, Hurom je najbolje za cjeđenje raznog. Također uzmi u obzir da slow juiceri općenito traže određenu dozu upućenosti kako bi funkcionirali kako treba i kako bi se izvukao maksimum (zadnja kap) iz voća i povrća. O tome piše dosta u ovoj temi, a tu je i youtube...

Zadnje uređivanje ivanaj : 20.10.2016. at 22:34.
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 15:53   #611
VerVita XXl

Tjedan dana sam proveo na ovoj temi skupljajući vaša iskustva o sokovnicima. I uz financijsku potporu supruge (mirovina je tako malo da nije bila dostatna) jučer sam se ponovio u sokovnik VerVita XXL.

Odmah sam ga pustio u pogon i prvi decilitri soka potekli su od jabuke, mrkve i mandarine. Potom sam skoknuo po prošireni spektar voća i povrća pa sam danas isprobavao ciklu, krastavac, kelj, mrkvu, jabuku, naranču i mandarinu, sve u razno raznim kombinacija po dvije tri voćke i povrćke.

Iako ima veliki otvor svejedno sam ciklu i mrkvu rezao na sitnije komade. Sokovnik radi lijepo, nadam se da će tako ostati dugo, dugo, a sokovi su mi iznenađujuće ukusni.
juraSL is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 22:43   #612
Čestitam na prinovi :-)
Probajte kombinaciju grejp - cikla. Jest malo žestoko, ali ima izuzetno zanimljiv okus (gorko/kiselo/zemljano).
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 17:38   #613
VerVita XXl

Quote:
ivanaj kaže: Pogledaj post
Čestitam na prinovi :-)
Probajte kombinaciju grejp - cikla. Jest malo žestoko, ali ima izuzetno zanimljiv okus (gorko/kiselo/zemljano).
Na žalost grejp mi za sada ne ide u kombinaciju jer nije kompatibilan s lijekom koji pijem. Nadam se da ću lijek uskoro izbaciti, odnosno da mi neće biti potreban ako ustalim ovaj način prehrane. A i dosta sam ograničen i s voćem i povrćem jer ima jako puno kalija a meni bubrezi ne šljakaju (idem na dijalizu) pa moram paziti da to bude bar voće i povrće s dna ljestvice po bogatsvu kalija. Za sada prvenstveno od povrća ide mrkva, a od voća jabuka. No povremeni izleti i s lisnatim povrćem neće biti strašni uz kontrolu količine.

Još malo o sokovniku. Jutros sam napravio od smrznutih jagoda i trešanja sladoled i uz dodatak javorova sirupa čisto je bilo ukusno. Dakle funkcija pravljenja sladoleda izvanredno radi. Jedino mi malo smeta onaj silikonski čep na posudi za skupljanje soka, bojim se da ja pomalo nespretan ne pokidam taj čep u kratkom roku. Valjda se može nabaviti rezervni.

I jutros sam obišao vinograde, ima dosta zapuštenih voćnjaka, pogotovo jabuka starih sorti pa sam uskupio desetak za probu. Bio je to pun pogodak jer su tvrde i sočne, a slador da i ne spominjem.
juraSL is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 15:22   #614
Quote:
ivanaj kaže: Pogledaj post
Zaleti se odmah i kupi Hurom. Hurom je još uvijek najpouzdaniji i najpopularniji sokovnik na svijetu. Ovo je novi model sa još sporijom vrtnjom. Takvi sokovnici idu čak do 4000 kn. tako da je 2128 kn. prava prilika. Imam Hurom prvi model, star 5 i pol godina i radi kao prvi dan. Platio sam ga 2750 kn. Ovaj novi model ima mnoga poboljšanja u odnosu na prvi model. Ako imaš za uložiti u zdravlje, ne moraš tražiti dalje. To je svestran sokovnik koji cjedi sve jako dobro. Mana je nešto manji otvor za ubacivanje od uobičajenog.
Kao moguće iznimke bih naveo da baš ne želiš rezati voće i povrće - onda ti treba sa velikim otvorom (Kuvings whole slow juicer npr.) ili ako želiš cjediti uglavnom zeleno lisnato - onda neki vodoravni slow juicer (Oscar DA-1200 npr.). Ako nisi unutar te dvije krajnosti, Hurom je najbolje za cjeđenje raznog. Također uzmi u obzir da slow juiceri općenito traže određenu dozu upućenosti kako bi funkcionirali kako treba i kako bi se izvukao maksimum (zadnja kap) iz voća i povrća. O tome piše dosta u ovoj temi, a tu je i youtube...
mislim da cu kupit taj hurom..bas jedva cekam da pocnem radit sokove
Jel znas mozda jel pouzdana ta vernon stranica?ili znas mozda neku drugu
Gen.Maximus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 16:21   #615
Ja sam kupio od Vervite, ali ta Vernon trgovina mi izgleda posve pouzdano.
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 18:45   #616
Quote:
ivanaj kaže: Pogledaj post
Ja sam kupio od Vervite, ali ta Vernon trgovina mi izgleda posve pouzdano.
Najvise se sad dvoumim izmedu huroma i tog vervita xxla sta je netko gore napisao da je kupio..
U slucaju nekog kvara vervita ima ducan,a kod ove druge trgovine ne znam kako bi se to rijesilo..
Taj xxl je 1700kn dok je hurom 2200..jel se isplati dat 500 kn vise?
Gen.Maximus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 21:42   #617
Quote:
Gen.Maximus kaže: Pogledaj post
Najvise se sad dvoumim izmedu huroma i tog vervita xxla sta je netko gore napisao da je kupio..
U slucaju nekog kvara vervita ima ducan,a kod ove druge trgovine ne znam kako bi se to rijesilo..
Taj xxl je 1700kn dok je hurom 2200..jel se isplati dat 500 kn vise?
Vervita XXL je najvjerovatnije ustvari Vegavita sokovnik. Nisam probao niti vidio, ali mogu ponuditi mišljenje na osnovu istraživanja:
Dobre stvari su veći otvor, cijena, mogućnost pravljenja smutija i sladoleda. Također, dosta je pozitivnih mišljenja o ovom sokovniku.
Loše po meni je što je pravljen u Kini za razliku od Huroma koji je made in Korea. To vjerovatno znači nešto slabiji kvalitet djelova i izrade. Koliko slabiji, ne znam...
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 17:46   #618
Quote:
Gen.Maximus kaže: Pogledaj post
Najvise se sad dvoumim izmedu huroma i tog vervita xxla sta je netko gore napisao da je kupio..
U slucaju nekog kvara vervita ima ducan,a kod ove druge trgovine ne znam kako bi se to rijesilo..
Taj xxl je 1700kn dok je hurom 2200..jel se isplati dat 500 kn vise?
Ja sam dva tjedna čitao po internetu o sokovnicima, ove su mi stranice dale najviše informacija. Naš je problem što ne možemo na jednom mjestu, u jednoj trgovini, vidjeti/isprobati više modela, pa nam ostaje onda donijeti odluku na osnovu iskustva drughih. Međutim, iskustva drughih ne moraju odražavati realno stanje i ne moraju se poklapati s našim očekivanjima.

Razmišljao sam o tri sokovnika, Ver Vita XXl, Vegavita i Hurom HP. Vegavita je identičan Ver Viti XXL, kilogram teži, možda zbog toga stabilniji i bolji, no puno je više prezentiran i opisan Ver Vita XXL. Hurom HP je 500 kuna skuplji i zbog toga bih morao čekati još mjesec dana da ga nabavim. Stoga se odlučih za Ver Vita XXL. Ja sam zadovoljan, dobro cijedi, dobro radi sladoled, smuti nisam pravio jer ostatak pulpe stavim u blender pa smiksam. Sve u svemu sam zadovoljan, a čini mi se da će više trebati ustrajnosti za svakodnevnu upotrebu sokovnika nego što je njegova kvaliteta i trajnost.

Sretno s kupnjom.
juraSL is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 01:43   #619
Quote:
Gen.Maximus kaže: Pogledaj post
Najvise se sad dvoumim izmedu huroma i tog vervita xxla sta je netko gore napisao da je kupio..
U slucaju nekog kvara vervita ima ducan,a kod ove druge trgovine ne znam kako bi se to rijesilo..
Taj xxl je 1700kn dok je hurom 2200..jel se isplati dat 500 kn vise?
Vervita djeluje kao vrlo ozbiljna firma od sokovnika koja nije od jučer, bilo je ugodno iskustvo doći u njihov dućan i isprobati sokovnik prije kupnje. XXL ili HUROM ??? Imam veliki otvor na svome sokovniku i posuda soka je gotova u trenu, zakon je taj veliki otvor, glas za XXL.
arkiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 11:21   #620
Quote:
modesty1708 kaže: Pogledaj post
Treba mi blender, sokovnik ili kako već, za ciklu i mrkvu, da nije preskup, a da bez problema može miksati ciklu i mrkvu (onda može i jabuke, banane itd)?
Ispalo je da imam jako nisko željezo, pliz pomozite! Kupila bih možda na rate, znači u trgovini.
Nadam se da ti nije kasno, imaš sniženje -25% Moulinex u Technomarketu (dosta modela i sokovnika i blendera i svega ostaloga). Daju i na rate. Više modela, pogledaj na njihovom webu akcije, meni je došlo u newsletteru.
__________________
A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti.
Laa Laa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:02.