Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2012., 11:57   #21
Quote:
ljubicastaa kaže: Pogledaj post
evo ja bas naletila na ovo neki dan: http://www.coolinarika.com/recept/sok-od-nane-mente/
jeli to to?
Ovo je puno previše šećera.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 15:17   #22
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Ovo je puno previše šećera.
ljudi moji ja sam recept nasla slucajno. nisam ja autor.
__________________
moja svrha nije da živim u ljušturi, nego da razvijem krila...svoja krila...
ljubicastaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 15:38   #23
Mene zanima jel ima gdje za kupiti sadnica paprene metvice? Sve biljcice mente na koje sam naletila jedva da imaju neki miris, paprena navodno ima puno vise ulja peperminta u sebi. I jel ima mozda vec narezane za kupiti, vec dugo mastam o sladoledu
__________________
PROTIV!
mmz<3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 16:13   #24
Quote:
mmz<3 kaže: Pogledaj post
Mene zanima jel ima gdje za kupiti sadnica paprene metvice? Sve biljcice mente na koje sam naletila jedva da imaju neki miris, paprena navodno ima puno vise ulja peperminta u sebi. I jel ima mozda vec narezane za kupiti, vec dugo mastam o sladoledu
Sadnica paprenemente ima u vrtnim centrima i na placu.
Gotova nerezana menta bi bila prazna travica jer stajanjem ishlape eterična ulja.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 23:01   #25
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Sadnica paprenemente ima u vrtnim centrima i na placu.
Gotova nerezana menta bi bila prazna travica jer stajanjem ishlape eterična ulja.
U kojem vrtnom centru?
Ako se ne varam negdje sam procitala da ima u bio& bio kupiti ta narezana-pakirana,ali to je ova "obicna".
__________________
PROTIV!
mmz<3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 10:19   #26
Quote:
mmz<3 kaže: Pogledaj post
U kojem vrtnom centru?
.
U svakom!
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 10:55   #27
Quote:
German kaže: Pogledaj post
U svakom!
Gledala sam par puta u mbm,nisam je nasla.
__________________
PROTIV!
mmz<3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 22:43   #28
Quote:
mmz<3 kaže: Pogledaj post
Mene zanima jel ima gdje za kupiti sadnica paprene metvice? Sve biljcice mente na koje sam naletila jedva da imaju neki miris, paprena navodno ima puno vise ulja peperminta u sebi. I jel ima mozda vec narezane za kupiti, vec dugo mastam o sladoledu
Probaj na aukcijama.hr pronaći sjeme paprene metvice, ja tamo naručujem i kupujem sjemenke za sadnju i sve raste Do prošle godine sam imao četiri vrste metvice, a ove godine mi je ostala samo jedna, nana, okruglih listova za čaj.
Kuzinavanje is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 02:13   #29
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Sadnica paprenemente ima u vrtnim centrima i na placu.
Gotova nerezana menta bi bila prazna travica jer stajanjem ishlape eterična ulja.
moze stajati iako je narezana u hladnom i umocena u vodu i do 10 dana,znam jer uzgajamo i prodajemo pepermint metvicu za koktele te za ukrasavanje jela
ekstrem is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 10:03   #30
Quote:
ekstrem kaže: Pogledaj post
moze stajati iako je narezana u hladnom i umocena u vodu i do 10 dana,znam jer uzgajamo i prodajemo pepermint metvicu za koktele te za ukrasavanje jela
Mislila sam na mentu koju prodaju u dućanima.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 10:10   #31
Quote:
mmz<3 kaže: Pogledaj post
Mene zanima jel ima gdje za kupiti sadnica paprene metvice? Sve biljcice mente na koje sam naletila jedva da imaju neki miris, paprena navodno ima puno vise ulja peperminta u sebi. I jel ima mozda vec narezane za kupiti, vec dugo mastam o sladoledu
probaj na tresnjevackom placu, svega se zna naci kod prodavaca sadnica
__________________
[There's a little voice in your head reading this right now.]
suncek is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2012., 21:08   #32
Quote:
ekstrem kaže: Pogledaj post
moze stajati iako je narezana u hladnom i umocena u vodu i do 10 dana,znam jer uzgajamo i prodajemo pepermint metvicu za koktele te za ukrasavanje jela


ekstrem dali se od tebe može kupiti metvica???
__________________
chusich schumy
schumy21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2012., 16:19   #33
Samo da javim da sam je na kraju kupila kod jedne gospode koja ima mali privatni plastenik.
liker je vec napravljen
__________________
PROTIV!
mmz<3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2013., 00:17   #34
Znam da bi se divlja metvica trebala brati kad procvijeta, ali može li se brati i prije toga - poslije neću imati vremana? Našao sam je na raznim mjestima, a još nije procvjetala, vjerojatno zbog lošeg vremena, kod mene je svaki dan oblačno i pada kiša.

Ja je berem tako što uzimam samo gornjih 15 cm biljke, s cvijetom. Sušim je takvu i pijem s cvijetom i grančicom. Sada sam u nedoumici, čitao sam da se nakon sušenja listovi odvajaju od grančice, a da se sama grančica baca. Je li ovo istina i što s cvijetom, pije li se i on u čaju ili se baca nakon sušenja?
Alpinac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2013., 22:14   #35
Zna li itko ovo?
Alpinac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2013., 12:48   #36
Ja već godinama pijem čaj od metvice ubrane u okolici Rijeke(točnije Klane) i to je gorska metvica ili marulja. Za čaj (a i za sirup ponekad) stavljam sve t.j. stabljiku i list i ako ima cvijet i njega. Hm doduše iz čiste ljenosti! Za liker samo lišće stavljam u alkohol. A u knjizi Ljubiše Grlića: Enciklopedija samoniklog jestivog bilja piše za marulju: od listova i vršaka biljke priprema se čaj ugodna okusa i mirisa.
ben2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 18:51   #37
Ove godine sam prvi put radila sirup od mente i maticnjaka po nekakvom receptu gdje bilje ide u sakama,
islo je 350 gr secera na litru,sok od 3 limuna i po meni premalo biljki,ali za par dana se pojavila nekakva bijela pjena,kao da se kvari,
pa sam napravila drugu turu sa kilom secera na litru i pol,sokom od 3 limuna i jednom limunskom kiselinom,
i evo vec 10 dana se ne kvari...

Sto ustvari konzervira taj sirup?
Da li je tko probao to raditi sa stevijom?
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 05:17   #38
secer je konzevans jel vise secera sprecava razvoj bakterija i plijesni

isto je i sa soli
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 14:33   #39
imam mentu u posudi na balkonu i sad kako je zahladilo unio sam ju u stan i sad se pocela susit...ne znam sto da radim,bojim se da ce se smrznut vani
volverine is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 19:29   #40
Ostavi je na balkonu.
Eventualno presadi u veliku posudu ako želiš na proljeće/ljeto dobiti više mente pošto je invazivna rašitriti će se onoliko koliko joj posudom dopustiš.

Sad je možeš izrezati na visinu 2-3 cm iznad tla i zaboraviti na nju do daljnjega, eventualno zaliti 1X mjesečno ako na balkon ne dopire kiša. Posušiti je naopako obješenu na suhom i prozračnom mjestu za čajeve i sl.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:02.