Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2011., 18:38   #41
Ja još uvijek nisam dobila potvrdu svojih razmišljanja. Dakle, ako špinat NIJE tretiran nikakvim sredstvima, onda se u njemu ne razvijaju štetni spojevi ili

Vidim da svi koji spominjete špinat navodite kako se u špinatu razvijaju štetni spojevi zbog sredstava kojima je tretiran. Po toj logici, u netretiranom se špinatu ne razvijaju štetni spojevi.

Quote:
patientia kaže: Pogledaj post

EDIT: Prije nego me netko tuzi nakon sto se otruje ...
__________________
proljeće je ...
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 18:45   #42
Nisam sigurna, tlo i prirodno sadrzi nitrate
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 20:27   #43
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Nisam sigurna, tlo i prirodno sadrzi nitrate
Grrrrrrr, a ja se već ponadala da je moja špinaca sigurna
__________________
proljeće je ...
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 09:09   #44
Jednom podgrijala krem juhu od brokule i krumpira - nisam se baš dobro provela noć nakon što sam to pojela. Kada sam jela bilo je ok okusa, ali kasnije užas. Tako da nema šanse da ikada više podgrijavam išta što ima krumpir u sebi. I da, u juhu nisam stavljala niti mlijeko niti vrhnje, dakle nije moglo biti od ničeg drugog nego krumpira.
*zlata* is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 09:26   #45
Pečeni krumpir, restani podgrijem redovito ako mi ostane od ručka,vinski gulaš i musake jednako tako, pire preradim u krokete ako ga je puno ostalo.
Krem juhe od gljiva ili meso u umaku od gljiva, pa nikad još nije ispalo da se sve pojelo do zadnjeg komadića, a ne volim bacati, u frižider pa drugi dan za ručak.
evilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 14:04   #46
" Podgrijani krumpir ne valja" rekla mi je mama kad sam, nakon prekida, ponovno prohodala s istim dečkom. I bome, bila je u pravu.

Inače, vele da se namirnice navedene u temi fakat ne trebaju podgrijavati jer se stvaraju toksični spojevi. Posljedice se ev. mogu očekivati u budućnosti, ako se tak podgrijene često jedu, ma čovjek to rijetko ili nikada ne povezuje. A i ne reagiraju svi jednako. Osobno znam podgrijati krumpir- pire, ali špinat i gljive nikad.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 14:58   #47
Koji toksicni spojevi nastaju u gljivama i krumpiru?
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 20:15   #48
Ja nisam imala pojima da se spinat nesmije podgrijavati A onaj kaj je msrznuti kad se skuha se smije on?
nety is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 20:27   #49
Taj smrznuti je vec blansiran, znaci ne smijes ga skuhat, samo odmrznut i jest
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 01:01   #50
ne smije se podgrijavati špinat, gljive, krumpir, jela na bazi vrhnja...

zanimljivo da se instant pire krumpir smije podgrijat (tak piše)
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 01:02   #51
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Taj smrznuti je vec blansiran, znaci ne smijes ga skuhat, samo odmrznut i jest
ne želiš znati šta sve ledo radi s tim špinatom
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 10:56   #52
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
ne smije se podgrijavati špinat, gljive, krumpir, jela na bazi vrhnja...
sad jos i jela na bazi vrhnja? jel se ista smije podrijavat onda
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 19:45   #53
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
sad jos i jela na bazi vrhnja? jel se ista smije podrijavat onda
A da ništa termički ne obrađujemo i jedemo sve sirovo. Kao u onoj epizodi Seksa i grada kada su se svi zapalili za raw.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 19:51   #54
da bila je i u 8. katu neka zena koja jede sve sirovo i ne obradjeno, neka dijeta kao, nacin zivota sta vec
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 19:57   #55
Samo nemojte jest sirov grah.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 19:20   #56
Evo ovako...otkad znam za sebe jedem podgrijani krompir, ali ne svaki i ne uviijek, samo pire, blitvu s krumpirom ili musaku jer to najčešće mama radnim danom napravi rano ujutro i onda se već ohladi za nekoliko sati i naravno da ga podgrijem kad dođem iz škole...fin mi je ko i kad je skuhan i nikad nikakve nuspojave nisam imala. pomfri i pečeni uvijek jedem odmah napravljen, navečer se ostatak krumpira baci....i sad mi frendica kaže da je hladan krumpir otrovan i da se ne smije jesti a i podgrijan nakon toga?! I dođem na ovu temu da vidim vaše komentare na to. A ja se pitam sad što je sa francuskom salatom?? Nju jedemo i nakon nekoliko dana, a ima krumira? Ili krumpir salata, ona se isto jede hladna??
Gljive uvijek jedem friške,iako ne vidim razloga zašto ne bi valjale i podgrijane, špinat uvijek jedem frižak - mama tvrdi da se on definitivno ne podgrijava - neki nutriocist je rekao da je to najgore - a onda se pitam kava i mlijeko?? Navodno smrtna kombinacija, a koliko nas (ja ne, ne pijem kavu ) pije to cijeli svoj život???
Pa ovako moj zaključak je ovaj : Ništa što je smrznuto, podgrijavano, i stoji nekoliko dana nije kao friško, ali naš način života nam ne dopušta da imam sve uzgojeno u vrtu I da mogu kuhati svaki dan točno kada ću jesti....ništa mi nemože garantirati 100 godina života jer sve je u životu relativno, mislim da se neću punoo opterećivati ovime stoga, pokušat ću što više jesti friško, ali i podgrijavati nekoliko sati star krumpir
__________________
Moda blijedi. Samo stil ostaje :) Prodaja Avon kozmetike
COCO CHANEL 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 00:56   #57
kolko ja znam proizvodi na bazi vrhnja, špinat i krumpir ne podgrijavat naknadno!

instant pire krumpir se može podgrijat
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 09:40   #58
Nemojmo pretjerivati.
Teško da će se itko otrovati od tanjura podgrijanog krumpira ili špinata.
Ja niti jedno niti drugo,a ni gljive ne podrijavam od prethodnog dana,ali ne radi straha nego mi jednostavno - nije ukusno.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 11:21   #59
pa dok se ohladi je još bolje
nikad nisam imao nikakvih problema sa podgrijanim stvarima, ali i kak velim, rijetko podgrijavam jer mi je masa toga (čušpajzi s vrhnjem, krem juhe, špinat, pire...) bolje hladno
spic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 12:09   #60
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
kolko ja znam proizvodi na bazi vrhnja, špinat i krumpir ne podgrijavat naknadno!

instant pire krumpir se može podgrijat
da i gljive isto zabranjeno podgrijavati
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:45.