Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2011., 15:31   #21
Quote:
DeeJay77ZG kaže: Pogledaj post
ergo, nema finih i mirisnih mlinaca bez kapljevine (safta). bez toga je to samo još neko u nizu-tijesto. punktum.
Mda, pošo poslije Nove godine (a za Božić bila puric mlincima) soinicijativno žpoedat krvnu sliku a ono.... kolesterol 8.2
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 16:08   #22
je, al ti je za 10 dana bil opet dobar. a kaj si još sve izjel i spil u te dane (noći)? hehe..
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 18:08   #23
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Mda, pošo poslije Nove godine (a za Božić bila puric mlincima) soinicijativno žpoedat krvnu sliku a ono.... kolesterol 8.2
Ti imaš problem s kardio-vaskularnim sustavom a ne s mlincima....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 13:25   #24
Najbolji su domaći Inače nisu loši Mlinarovi , najgori su oni K-plus i slične jeftine marke. Preliješ ih sa malo kipuće vode i odmah se pretvore u blato od brašna.

Zadnje uređivanje Profićka u lovu : 31.03.2011. at 13:33.
Profićka u lovu is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 14:20   #25
Moja je supruga kupovala pan pekove godinama u metro-u i naučili smo se na njih i pošto stvarno često puta jedemo mlince, što zbog izuzetno brze i jednostave pripreme, što zbog toga što puno jedemo piletinu a mlinci odlično pristaju uz piletinu, no mislim da je jednom u tijeku akcije ili neke prim prodaje i istom trg. centru kupila neke domaćeg proizvođaća iz Zagorja (ok sada već znamo koji su - kogutex, mi u metrou ili sparu ih kupujemo stalno nakon što smo ih probali) kao za probu, onak na prvu nisu neš izgledali točno se sječam, ali kad smo ih izlomili i pripremili ma to je bilo za prste za polizat, kasnije smo saznali da rade mlince na domaći način bez strojeva i kemija nekakvih, i ono najbolje je da ima onih koji su recimo i malo zagorjeli pa to daje posebni štih i okus, i da, nisu sa jajima, ali su odlični i mih ih stalno kupujemo, tako da su svakako za preporučiti definitivno a i imaju link na youtubeu za pripremu
Volume is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 15:34   #26
ajde de, vjerujem da su fini, al mi nije ipak jasno kak mlincovi bez jaja..?
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 15:48   #27
mlinci se u originalu i rade bez jaja
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 17:48   #28
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
mlinci se u originalu i rade bez jaja
Imas recept (omjer brasna, soli i vode)? Daj mi ga pliiizzz....

Meni je recept za ove s jajcima dala muzeva baka (Medjimurje) i fini su jako, al bih probala i te bez jaja svakako.....

U HR sam najradije kupovala Mlinarove, volim da su mlinci tvrdji, zilaviji i deblji.... oni s placa se odmah u poparu pretvore cim malo vode vide

Klarino ne kupujem nist otkad je moja mama sredinom osamdesetih dobila u kruhu nekaj kaj nije platila, ne znam dal smijem napisat.....
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 17:56   #29
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
mlinci se u originalu i rade bez jaja
Upravo tako , brašno, sol i voda su sastojak pravih domaćih mlinaca, moraju biti ručno razvučeni i na taj način niti jedan mlinac nije isti, već su svi naravno različiti, neki deblji, neki tanji, neki bolje pečen , neki manje itd ...(a ne strojno - laminator) i pečeni na ugrijanoj ploči (parabolična tabla) , mlinci sa jajima su kasnije izmišljotina zbog žilavosti i boje, odat ču vam tajnu, večina mlinaca na tržištu i to preko 90% koja se deklarira sa jajima NIJE sa jajima već sam primjesom karotena (bojilo) ili pak sa jajima u prahu u omjeru od 2% ili tekući melanš kojeg prodaju velike industrije za pravljenje tjestenina. Tako da svakako probajte izbjegavati takve proizvode radi svoje zdravstvene sigurnosti jer u tim mlincima nema JAJA već umjetna kemija koja se deklarira kao jaje i to nažalost ono što je najgore i to prolazi kod deklariranja proizvoda kod nadležne institucije - laboratorij, mlince sa jajima možete pripremiti doma i onda čete tek imati mlince sa jajima (tko pati na to), dok pripremate mlince (tko ih priprema) umješajte samo 1 jaje na 1 kg smjese i to je sasvim dovoljno mada se može dozirati po želji.
Volume is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 18:29   #30
Quote:
Volume kaže: Pogledaj post
...no mislim da je jednom u tijeku akcije ili neke prim prodaje i istom trg. centru kupila neke domaćeg proizvođaća iz Zagorja (ok sada već znamo koji su - kogutex, mi u metrou ili sparu ih kupujemo stalno nakon što smo ih probali) kao za probu, onak na prvu nisu neš izgledali točno se sječam, ali kad smo ih izlomili i pripremili ma to je bilo za prste za polizat...
Kogutex mlince sam nedavno kupio u Zlatar Bistrici po preporuci prijatelja i mlinci su zaista izvrsni, nisam znao da ih ima u Zagrebu. Ali probaj mlince Zebrano, isto zagorske domaće, zaboravio sam iz kojeg su mjesta, ja sam ih kupio u Zaboku, i ti mi za sada nemaju premca. Također su bez jaja, a cura na štandu na priredbi "Kupujmo hrvatsko" je rekla da uskoro počinju s mlincima s jajima i zelenim mlincima. Ako budu s koprivom svaka im čast.

Ako je netko u Zagrebu vidio mlince Zebrano molim da odmah dojavi.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 20:18   #31
Zebrano zagorski mlinci

Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Kogutex mlince sam nedavno kupio u Zlatar Bistrici po preporuci prijatelja i mlinci su zaista izvrsni, nisam znao da ih ima u Zagrebu. Ali probaj mlince Zebrano, isto zagorske domaće, zaboravio sam iz kojeg su mjesta, ja sam ih kupio u Zaboku, i ti mi za sada nemaju premca. Također su bez jaja, a cura na štandu na priredbi "Kupujmo hrvatsko" je rekla da uskoro počinju s mlincima s jajima i zelenim mlincima. Ako budu s koprivom svaka im čast.

Ako je netko u Zagrebu vidio mlince Zebrano molim da odmah dojavi.
imam informacije o Zebrano mlincima!!! Za sad ih se može naći u Intersparu i Sparu. Našao sam ih na Fejsu pod Zebrano, a imaju i web s detaljnim informacijama www.zebrano.hr.

Inače mlince sam tek počeo pripremati kad sam došao na faks u Zg. Pošto sam iz Dalmacije prilagodio sam ih dalmatinskoj kuhinji. Za sada ih često pripremam s maslinovim uljem i češnjakom. Od Zebrano mlinaca, također prema preporuci cure koja ih je prodavala na sajmu seoskih proizvoda na Trgu, počeo sam raditi i lazanje.
xpert is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 22:05   #32
Drita mlinci su OK
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 23:33   #33
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Drita mlinci su OK
A di tih ima za kupiti?

pozz...
Ceskek is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 00:25   #34
obožavam mlince
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 00:55   #35
Ja ne kupujem,radimo ih kod kuće.
baš ih sutra imam za ručak,obožavam mlince
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 01:27   #36
e i ti su upraf i najbolji. i to z jajcim, neam niš protiv jajcov
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 10:46   #37
Quote:
bond007 kaže: Pogledaj post
Ja ne kupujem,radimo ih kod kuće.
baš ih sutra imam za ručak,obožavam mlince
ja ih nisam nikada radila a imam želju.
može onako odokativno recept kako ih radiš

ja sam mislila zamjesit od samo brašna, malo soli i vode onako tijesto da nije ni meko ni tvrdo, razvaljati ga ne pretanko ni predebelo i peći ga na pizza panu bez masnoće naravno
a jesam objasnila
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 23:29   #38
Quote:
Elich San kaže: Pogledaj post
ja ih nisam nikada radila a imam želju.
može onako odokativno recept kako ih radiš

ja sam mislila zamjesit od samo brašna, malo soli i vode onako tijesto da nije ni meko ni tvrdo, razvaljati ga ne pretanko ni predebelo i peći ga na pizza panu bez masnoće naravno
a jesam objasnila
Ako hoćeš baš recept,budem pitala baku,javi mi se na pp

Ali i jaja idu u mlince...domaća naravno
Tijesto pečemo na ploči jer imamo peć na drva.
Bez masnoće naravno.
Sad vjerojatno bi uspjelo u nečem drugom,ali neznam,nismo probali.
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 23:40   #39
elich, dobro si objasnila!

za mlince trebaš meko brašno, sol i vodu. i ploču za pečenje.
moja sveki ih peče u pećnici...ugrije dva velika protvana od pećnice i peče ih na obrnutom.


ja kupujem kogutex mlince

ovo "zebrano" sam prvo čitala zebRAno pa mi nije baš domaći zagorski naziv, a onda, čitajući njihovu stranicu vidim da je to u stvari ZEbrano.....izabrano

rada bi ih zebrala al ne znam gdje se mogu kupiti
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 09:52   #40
Quote:
Kladi kaže: Pogledaj post
rada bi ih zebrala al ne znam gdje se mogu kupiti
Zadnji put sam ih vidio u 10 mjesecu, na Trgu na "!00% zagorsko". Od tada nigdje, a nije da ih nisam tražio.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:30.