Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2016., 09:55   #1
Restorani i odmorišta uz autoceste

Često putujem pa sam prisiljen jesti uz cestu.
Zadnjih mjeseci mi je relacija Pula - Osijek.
Najbolje mjesto je Ravna Gora u Gaorskom kotaru. Vrhunska higijena, s ukusom smišljena i jako lijepo prezentirana ponuda - sve preporuke.
Jest da su cijene malo više ali ništa posebno. Prije par dana jeli smo tamo, ja sam uzeo gulaš, njoke i salatu a prijatelj nekakvo meso sa žara, za prilog krompiriće i salatu. Sve svježe i ukusno.
Drugo mjesto na toj relaciji je Desinić, kad se ide od Zagreba prema Karlovcu negdje na pola puta. Solidna ponuda gotovih jela (gableca) po razumnim cijenama. Činjenica, nisam tamo jeo već godinu dana pa ne znam je li se nešto promijenilo.
Istočno od Zagreba ne stajati čak ni na WC, sve je prljavo i neodržavano još od vremena bivše države. Prije par dana stali smo u Novskoj. WC odvratan (iako jedan od boljih na toj relaciji), piće nam je stiglo u zamusanim čašama pa smo ga popili iz bočica a hranu tamo naručiti nije nam palo na pamet ni u ludilu.

U Sloveniji volim stati nešto prije Kranja, ne znam ime restorana ali pečeni pilići, pivski gulaš ili kobasice su izvrsni. Cijene normalne.

U Italiji obožavam njihov lanac Autogrill, prvo u rano jutro izvrsna kava i kroasan a onda u vrijeme ručka obavezno neka pašta koju bih mogao jesti tri puta na dan koliko je dobra.
bodulas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 12:29   #2
Autogrill je zakon, iako im se ponuda srozala u zadnje vrijeme. prije je bilo puno više onih super (i jako skupih) sendviča, a klopa im je isto sjajna u restoranu.
s druge strane, Ristop, koji se poprilično proširio po Italiji, su cigani. zadnje što su smislili je to da kroasane više ne napune pekmezom/čokoladom/vanilijom, već ih prerežu po pola i namažu

a daleko najbolja klopa mi je u Landzeitu u Austriji, ali to je toliko skupo sve da ti se zavrti u glavi. oni njhiovi gulaši, seljačke tave, pa i tjestenina koja se pred tobom radi i ispada iz onog aparatića su genijalni.

kod nas baš nemam običaj jesti po odmorištima, eventualno kakav kolač, kava i to je to, jer srećom, kad idem na tako neki put koji bi uzrokovao glad, obično nisam u takvoj žurbi da ne stignem sići s autoceste do prvog sela/mjesta i nešto tamo krknuti. ovi Marcheovi kod nas isto variraju. nisam probao, ali sam promatrao. ovaj na ZG-KA mi se čini skroz dobrim za gablece, fora su mi oni kotlovi s grahom, juhama i čušpajzima. s druge strane, jednom sam gledao u Marcheu na Maslenici na liniji punjenu papriku iz gablec ponude, to je takvo nekakvo blijedo bilo, u studentskoj menzi je bolje posluženo od ovoga.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:52.