Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2010., 06:50   #1
Pristup internetu preko ljeta u HR

Idem u HR na odmor ove godine i trebat ce mi pristup internetu. Nista brzo ali dovoljno za email. Takodjer vecinu vremena cu provesti na otoku bez fiksne telefonske linije. Je li mi moze netko preporuciti sto mi je ciniti?
Loky is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2010., 09:15   #2
Treba ti otkljucani 3G modem, a u Hrvatskoj u T-modile ducanu kupis SIM karticu i bonove za data. Mislim da sam placao oko $40 za 200MB prosli put. Povoljnije od AT&T international data roaming - $25 za 20MB ili $200 za 200MB (AT&T nazoves prije polaska da ti aktiviraju plan).
Evil Kanevil is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 13:15   #3
http://www.tele2.hr/mobilni_internet...na_bonove.html
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 13:18   #4
A kako je to kad odeš u inozemstvo?
milla karolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 14:59   #5
Većina otoka ima free wifi,.....donesi laptop sa wifi i sve ok....

dosta smještaja nudi internet too....tako da nebi trebao imati problema
indra2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 23:27   #6
Puno je otključanih AP-ova ili free wifi zone. Neki turistički djelatnici naplaćuju. Ako ne možeš uloviti signal i ovako nešto je dobro rješenje, ....
LINK
Lovi sve moguće u krugu kilometar
Berava is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2010., 18:18   #7
Quote:
Berava kaže: Pogledaj post
Puno je otključanih AP-ova ili free wifi zone. Neki turistički djelatnici naplaćuju. Ako ne možeš uloviti signal i ovako nešto je dobro rješenje, ....
LINK
Lovi sve moguće u krugu kilometar
Ja se ne bi usudio koristiti tudju wifi mrezu - radije malo platim, pa se ne brinem tko me je prisluskivao.
Evil Kanevil is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2010., 19:58   #8
Hm.
Ako i koristiš nećeš mu skidati filmove. Ima ljudi koji imaju flat pa ih baš briga i puste slobodno da se ljudi kače.
Berava is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 15:59   #9
samo kupi neki prepaid paket mobilnog interneta od mobilnog operatera i to je to! Kao sto je vec netko predlozio, Tele 2 internet na bonove i miran si
one.org is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 16:04   #10
Quote:
Berava kaže: Pogledaj post
Hm.
Ako i koristiš nećeš mu skidati filmove. Ima ljudi koji imaju flat pa ih baš briga i puste slobodno da se ljudi kače.
Moja briga nije sto bi ja eventualno napravio onome ciju mrezu koristim bez dozvole, vec sto bi on meni ucinio (analizirao moje packets, skupljao moje sifre, itd).
Evil Kanevil is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2010., 08:26   #11
Quote:
Evil Kanevil kaže: Pogledaj post
Moja briga nije sto bi ja eventualno napravio onome ciju mrezu koristim bez dozvole, vec sto bi on meni ucinio (analizirao moje packets, skupljao moje sifre, itd).

mislim stvarno...kolika je vjerojatnost da neki hacker na udaljenom dalmatinskom otoku kontrolira tvoje "packets"... a i sto ti mogu napraviti
taj hacker da zna nesto o compicima ne bi ostavio dostup svom internetu...slobodno navali
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 01:45   #12
Quote:
Evil Kanevil kaže: Pogledaj post
Moja briga nije sto bi ja eventualno napravio onome ciju mrezu koristim bez dozvole, vec sto bi on meni ucinio (analizirao moje packets, skupljao moje sifre, itd).
Ma oni su ti rodjeni hackeri ti otocani..!!
Samo vrebaju kad ces ti doci i da tvoje sifre pokupe..!!
__________________
Covjek je najsavrsenije bice na svijetu a moze ga napravit svaka budala.!
vavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 15:50   #13
Quote:
one.org kaže: Pogledaj post
samo kupi neki prepaid paket mobilnog interneta od mobilnog operatera i to je to! Kao sto je vec netko predlozio, Tele 2 internet na bonove i miran si
Točno to.

Svaki operater, za sitnu lovu - mislim ne više od 200 kn, nudi USB stick, SIM karticu i nešto kuna za mobilni internet. Dalje kupuješ bonove.

WiFi je slabo zastupljen.. nađeš tu i tamo koju mrežu, al one koje valjaju su zaključane, a one otključane - uglavnom se odnose na privatne osobe u tvojoj neposrednoj blizini - rade na drva i ugljen.

Odeš u prvi T-com, Vip, Tele 2 Centar..čak ima i na nekim kioscima.. kupiš stick, karticu i surfaš po sasvim pristojnim cijenama i sasvim pristojno brzo.
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 17:21   #14
Quote:
Štrikalica kaže: Pogledaj post
WiFi je slabo zastupljen.. .
Vrlo subjektivna ocjena
Berava is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 00:06   #15
Quote:
Štrikalica kaže: Pogledaj post
Točno to.

Svaki operater, za sitnu lovu - mislim ne više od 200 kn, nudi USB stick, SIM karticu i nešto kuna za mobilni internet. Dalje kupuješ bonove.

WiFi je slabo zastupljen.. nađeš tu i tamo koju mrežu, al one koje valjaju su zaključane, a one otključane - uglavnom se odnose na privatne osobe u tvojoj neposrednoj blizini - rade na drva i ugljen.

Odeš u prvi T-com, Vip, Tele 2 Centar..čak ima i na nekim kioscima.. kupiš stick, karticu i surfaš po sasvim pristojnim cijenama i sasvim pristojno brzo.
Posteno! Tnx all!
Loky is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 08:32   #16
Quote:
Loky kaže: Pogledaj post
Posteno! Tnx all!
i meni isto treba za ovo ljeto, tele2 ne izgleda lose ali pogledaj zastupljenost mreze (imaju to na sajtu) meni ga nema bas u onom dijelu gdje stanujem
Keya is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 06:47   #17
Quote:
vavi kaže: Pogledaj post
Ma oni su ti rodjeni hackeri ti otocani..!!
Samo vrebaju kad ces ti doci i da tvoje sifre pokupe..!!
Bolje sprijeciti nego lijeciti.
Uostalom, svaki balavac moze bez ikakvog posebnog znanja to lako napraviti na otvorenim mrezama.
Evil Kanevil is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:36.