Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2008., 08:13   #61
da vas nešto pitam.. da li je odlaženje na UZV štetno za plod. Ja idem svaki mjesec (svaka 4 tjedna na UZV) sad kada sam bila na amnio 3 puta su me gledali, prekjučer bila na redovitom pregledu (20 tjedan) a danas idem na 3d/4d.

Moj dragi me uvjerava da su to tako niske frekvencije i da nema štete, da to nije rengen i ne zrači.

Što vi mislite?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 08:21   #62
Štetnost nije dokazana, al umjerenost u svemu.
Ne brini, i mene su prtljali po UZV-u. U 3 tjedna sam bila 3 puta po 10-ak min.
Onda opet dva tjedna nakon zadnjeg u ta tri tjedna.
Tako da kad zbrojim između 9 i 16 tjedana sam bila 5 puta na UZV-u.

Al kako je sad sve OK rekao meni dr da bumo se dogovorili, al dok je sve Ok nema potrebe da se stalno gledamo
I mi svaki put dobijemo bar jedno 5-6 sličica.
Čekamo jako malo, 10-ak minuta. Nazovem, naručim se i to je to
Na sv. Duhu

Iako mi se sviđa to čudo na 3D ili 4D - jel to dobiješ onako kao filmić na CD-u ili kazeti??
Al ne znam, spol smo vidjeli i to kao laici vidimo da je dečko tako da...
Danas smo na pol pa imamo još vremena
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 08:33   #63
Quote:
misiz S kaže: Pogledaj post
Štetnost nije dokazana, al umjerenost u svemu.
Ne brini, i mene su prtljali po UZV-u. U 3 tjedna sam bila 3 puta po 10-ak min.
Onda opet dva tjedna nakon zadnjeg u ta tri tjedna.
Tako da kad zbrojim između 9 i 16 tjedana sam bila 5 puta na UZV-u.

Al kako je sad sve OK rekao meni dr da bumo se dogovorili, al dok je sve Ok nema potrebe da se stalno gledamo
I mi svaki put dobijemo bar jedno 5-6 sličica.
Čekamo jako malo, 10-ak minuta. Nazovem, naručim se i to je to
Na sv. Duhu

Iako mi se sviđa to čudo na 3D ili 4D - jel to dobiješ onako kao filmić na CD-u ili kazeti??
Al ne znam, spol smo vidjeli i to kao laici vidimo da je dečko tako da...
Danas smo na pol pa imamo još vremena
da misizS to je onaj Filmić. Pošto smo ja i ti u istom tjednu (sad nam je 20 tjedan sad je najbolje napraviti taj 3d/4dUZV). ja sam se jedva ubacila kod dr Kosa u Vili (mamabudala mi je nesebično ustupila svoj termin za danas u 17 sati).

Probaj se naručiti za taj 3d/4d - taj filmić je navodno fantastičan


Pa mene isto dragi uvjerava da je UZV frekvencija nekih valova koji se reproduciraju... on je doduše fizičar pa zna što je radijacija...ali kaže NO.

Ali znaš mena kao svaka mama... brinem
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 09:13   #64
Ajde javi kad ga dobiješ.
Baš me zanima

20. tjedana je najbtnije za UZV-a radi eventualnih abnormalnosti na bebi, al ako je samo za gušt onda može i kasnije.
Mi idemo u 21. tjednu (iliti prvi tjedan u veljači) na UZV radi pregledavanja svega toga - organi....
A za 3D/4D bumo vidli
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 09:25   #65
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
da vas nešto pitam.. da li je odlaženje na UZV štetno za plod.
nije štetno, ali je nepotrebno
u normalnoj trudnoći se savjetuju/dosta su 4 uzv pregleda
druga je stvar što sad imamo brdo privatnih ordinacija, a oni te nraučuju svaki put na UZV jer ti naplate, a mamice sve spremno plaćaju jer im je baš slatko i gušt vidjet bebu

UZV ne treba shvaćati kao nešto što služi da se vidi beba i za veselje roditeljima nego kao ono što i jest - medicinski, dijagnostički pregled, koji se, dakle, radi prema zdravstvenim potrebama

ali, nije štetno

Quote:
(sad nam je 20 tjedan sad je najbolje napraviti taj 3d/4dUZV)
nije
u 20. tjednu se radi morfološki UZV - dakle, građa i razvoj organa
a to se sve savršeno može vidjet i na 'običnom ' uzv-u
s 20 tjedna je beba još premršava i premala da doživljaj na 3/4 D-u bude super...ja išla s 24, rekla mi doktorica da bismo prije toga vidjeli samo malog kosturka
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 09:55   #66
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
u 20. tjednu se radi morfološki UZV - dakle, građa i razvoj organa
Da i to je najbitiniji uzv, jer se tada najbolje mogu vidjeti eventualne anomalije.. Ne znam, ali znam da dr. Kos prakticira taj uzv u 20tjednu kao vrlo pouzdan kad su u pitanju anomalije ploda, jer su tada razvijeni svi organi.. no normalno je da je kasnije 24. i dalje tjedni bolja cijelokupna slika bebe skupa s organima...
Ne znam tako je meni rečeno
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 10:00   #67
Quote:
Malabudala kaže: Pogledaj post
Da i to je najbitiniji uzv, jer se tada najbolje mogu vidjeti eventualne anomalije.. Ne znam, ali znam da dr. Kos prakticira taj uzv u 20tjednu kao vrlo pouzdan kad su u pitanju anomalije ploda, jer su tada razvijeni svi organi.. no normalno je da je kasnije 24. i dalje tjedni bolja cijelokupna slika bebe skupa s organima...
Ne znam tako je meni rečeno
Samo da ovo potvrdim.
Nama je danas 20 tjedana. za tjedan dana idemo na fetalnu ehokardiografiju i odmah tjedan poslije na UZV.
Meni je dr rekao da je taj najbitnij UZV između 20 i 22 tjedna.

Ostali koji su bitni su s 12 tjedana (radi nuhalnog) i tamo negdje s 32 tjedna.

Dakle 3 komada i gotovo.
A to što oni vole i žele pregledavati bebe svako malo na UZV-u - ah...
Mislim i moji u bolnici, koji ne napaćuju pa su me naručivali svakih mjesec dana.
Sad ćemo vidjeti kad će me naručiti za idući
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 10:08   #68
ja danas idem na onaj s 32+
i taj mi je zadnji
ukupno, peti (bilo bi 4 da tatica tehno frik nije moraaaao vidjeti 4D), iako idem kod privatne ginekologice
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 11:48   #69
Vidim da nas ima tu s bebama od 20 tjedana pa vas molim za savjet. Narucena sam 8.2 kod svog soc. ginica na pregled (22. tj.) i frendica mi kaze da postoji mogucnost da mi onda uopce ne radi on UZV nego mi samo da uputnicu za bolnicu u kojoj mislim roditi. Ako to napravi da ja ne stignem na UZV tamo u potrebnim tjednima nego tek za mjesec dana- jer se tamo dugo ceka. A onda... prosla baba s kolacima za ovaj UZV. Nemam pojma sta da napravim?!
__________________
♥ J- 2008.
morfin@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 11:55   #70
ja idem kod privatne ginekologice
kompletan pregled(mjerenje tlaka,urin,vaganje,uzv i vaginalni pregled)350kn
kontrola trudnoce (svaka 4tjedna) mi naplati 100kn
klara_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 12:39   #71
Quote:
morfin@ kaže: Pogledaj post
Ako to napravi da ja ne stignem na UZV tamo u potrebnim tjednima nego tek za mjesec dana- jer se tamo dugo ceka. A onda... prosla baba s kolacima za ovaj UZV. Nemam pojma sta da napravim?!
Ne čeka se u bolnicama, barem za Vinogradsku 100% znam, samo dođeš koji dan ti paše i čekaš svoj red
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 12:51   #72
ja idem kod privatnika na kontrole svakih mjesec dana i kod njega je pregled, urin, UZV, tezina, tlak,...400 kuna. Privatnik je dr. Jeleković
__________________
Laura 01.07.2008., 10.06.2011 anđeo Mihael
Ivy4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 12:59   #73
Quote:
Ivy4 kaže: Pogledaj post
ja idem kod privatnika na kontrole svakih mjesec dana i kod njega je pregled, urin, UZV, tezina, tlak,...400 kuna. Privatnik je dr. Jeleković
Svašta.. ja sam kod njega plaćala sve to 300kn..
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 13:52   #74
Quote:
Malabudala kaže: Pogledaj post
Svašta.. ja sam kod njega plaćala sve to 300kn..
Inflacija u državi .... šala na jad u HR!

Morfina- ja kod soc. gina idem bez najave na preglede, ali UZV mi rade u bolnici a tamo se naručujem telefonski oko dva tjedna prije. Očito se razlikuje praksa od bolnice do bolnice! Nazovi gina kod kojeg si se naručila i pitaj je li ti rade UZV i ako ne kad i kako se možeš naručiti...... koštat će te malo vremena i koji tel. impuls!
danka 29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 14:00   #75
Slažem se s Dankom, al ako ništa odeš privatno i napraviš UZV. Al nazovi i provjeri.
Nema smisla da ti na 22 tjedna ne radi UZV.
Kad ti je radio zadnji UZV?
Znam da je meni objašnjavao moj na Sd da između 20 i 22 tjedna je taj obavezan UZV.
Eto...
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 14:03   #76
Quote:
Malabudala kaže: Pogledaj post
Svašta.. ja sam kod njega plaćala sve to 300kn..
i ja sam prvi pregled platila 300 kuna i nakon toga zadnja dva mjeseca po 400 kuna...izgleda da je poskupio za 100 kuna
__________________
Laura 01.07.2008., 10.06.2011 anđeo Mihael
Ivy4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 14:16   #77
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
ja sam se jedva ubacila kod dr Kosa u Vili (mamabudala mi je nesebično ustupila svoj termin za danas u 17 sati).
Koliko ranije se treba naručiti kod dr. Kosa u Viliju? Ja bi možda otišla za cca mjesec dana, šta da ih već sada idem zvati? I gdje on uopće radi UZV, u Ilici?
astra99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 15:05   #78
Ja sam zvala danas i narucila sam se kod dr. Kosa kako sam ja sada u 16 tjednu htjela sam UZV napraviti u 20 tjednu pa sam se narucila za taj termin

Astra samo ih ti nazovi i naruci se, sestra koja se javlja na telefon je jako ljubazna i sve ti objasni gdje se nalaze
__________________
Laura 01.07.2008., 10.06.2011 anđeo Mihael
Ivy4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 22:40   #79
kod socijalne ginek. 100kn a kod privatnog cini mi se 250 ili 300kn
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 22:45   #80
ja plaćam kod privatnog 300 kn
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...
ane_007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:30.