Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.11.2007., 23:24   #2121
internet connection

Sorry, KLC where is that ? Holland ?
hipporanger is offline  
Old 03.11.2007., 22:56   #2122
Pozdrav ljudi.

Uzeo bih si DSL, ali imam jedno pitanje.Naime, telefonska kutija mi je u zidu. Da li se prilikom instalacije DSL-a, kada dolazi T-comov tehničar treba raditi što u toj telefonskoj kutiji (što bi značilo da treba bušiti zid) ili ne?

Hvala.
Dsurfer is offline  
Old 03.11.2007., 23:28   #2123
khm.
dakle, ili će ti dostaviti samoinstalacijski paket ili će ti oni instalirati za neku gadnu paru (oko 500kn).
instalacija ti izgleda otprilike ovako. spajanje žica. uvaljivanje max adsl cd-a u cd rom. pa slijediš loše i krivo napisane upute u maxadsl knjižici za lako instaliranje. zatim ti nešto ne valja pa malo psuješ, pa okreneš besplatni t-comov broj SZK, pa psuješ njih jerbo čekaš pola sata slušajući iritantu pismu (jednu te istu) pa onda još malo psuješ pa ti se nekim čudom uspije instalirat.
jako je jednostavno, samo nemoj slidit njihove upute.

eto, velik post da kažem odgovor na tvoje pitanje: ne, ne prčkaju ti oni po tel. kutiji.
deedeedee is offline  
Old 04.11.2007., 00:48   #2124
OK, hvala.
Dsurfer is offline  
Old 04.11.2007., 01:04   #2125
Quote:
deedeedee kaže: Pogledaj post
eto, velik post da kažem odgovor na tvoje pitanje: ne, ne prčkaju ti oni po tel. kutiji.
Nisi napisala , dali si rijesila da ti gori led dioda od LAN-a.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Old 04.11.2007., 01:09   #2126
e da, na kraju je ispalo da je router ispravan, ali moja mrežna nije.
kupila novu i sve pet.
sad kad imam flat, više ne spavam.

deedeedee is offline  
Old 04.11.2007., 01:21   #2127
Quote:
deedeedee kaže: Pogledaj post
e da, na kraju je ispalo da je router ispravan, ali moja mrežna nije.
kupila novu i sve pet.
sad kad imam flat, više ne spavam.

Ok, eto vidis treslo se brdo rodio se mis ( mrezna kartica),
nema veze glavno da je sad sve u redu, samo deri
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Old 04.11.2007., 02:42   #2128
Quote:
deedeedee kaže: Pogledaj post
e da, na kraju je ispalo da je router ispravan, ali moja mrežna nije.
kupila novu i sve pet.
sad kad imam flat, više ne spavam.
Sad ti je sigurno drago da nisi bacila monitor na mene...
__________________
Since 1999!
Judgement day is here !
Show your tits and I'll judge 'em !
Nipple Twister is offline  
Old 04.11.2007., 03:26   #2129
je, al sigurno je tebi draže.
deedeedee is offline  
Old 04.11.2007., 17:15   #2130
Potpisal sam ugovor na 24 mjeseca s t-comom i dobil Siemensov ruter SE515. Prošlo je već više od tih 24 mjeseca pa me zanima, ako je sad raskinem taj ugovor (jer planiram preći na Optimu), jel taj ruter moj il ga moram vratit t-comu?
Filippo is offline  
Old 04.11.2007., 17:29   #2131
Quote:
Filippo kaže: Pogledaj post
Potpisal sam ugovor na 24 mjeseca s t-comom i dobil Siemensov ruter SE515. Prošlo je već više od tih 24 mjeseca pa me zanima, ako je sad raskinem taj ugovor (jer planiram preći na Optimu), jel taj ruter moj il ga moram vratit t-comu?
Ako je prošlo više od 24 mjeseca ne trebaš ništa raskidat
A samim tim je modem tvoj.
MEP is offline  
Old 04.11.2007., 17:37   #2132
Quote:
Mr.Ex.President kaže: Pogledaj post
Ako je prošlo više od 24 mjeseca ne trebaš ništa raskidat
A samim tim je modem tvoj.
Zakaj ne trebam raskidat, kad tam piše "do raskida", a ja 26. mjesec koristim njihov adsl? To budu ovi s Optime riješili (tak su mi neki rekli)?
Filippo is offline  
Old 04.11.2007., 17:43   #2133
Quote:
Filippo kaže: Pogledaj post
Zakaj ne trebam raskidat, kad tam piše "do raskida", a ja 26. mjesec koristim njihov adsl? To budu ovi s Optime riješili (tak su mi neki rekli)?
To ti i ja govorim. Nemoj ti sam ništa radit, nego pusti Optimu da napravi...
Ti jedino otiđi na T-com stranice pa prebaci paket na 1GB, pošto ćeš ubuduće ić preko Optime
MEP is offline  
Old 04.11.2007., 17:46   #2134
Quote:
Mr.Ex.President kaže: Pogledaj post
To ti i ja govorim. Nemoj ti sam ništa radit, nego pusti Optimu da napravi...
Ti jedino otiđi na T-com stranice pa prebaci paket na 1GB, pošto ćeš ubuduće ić preko Optime
Već sam sam sebi dosadan, al nije mi jasno zakaj se mora to prebacit na 1GB kad ja više nem imal nikakve veze s T-comom (tj. bar se nadam da nem imal)?
Filippo is offline  
Old 04.11.2007., 17:52   #2135
Quote:
Filippo kaže: Pogledaj post
Već sam sam sebi dosadan, al nije mi jasno zakaj se mora to prebacit na 1GB kad ja više nem imal nikakve veze s T-comom (tj. bar se nadam da nem imal)?
Koliko sam ja skužija ti ideš na Optimu preko T-com infrastrukture. jel tako ?
Ti ćeš optimi plaćat nekih 150 kn ako se ne varam za Internet i telefon i spajat se preko njenih podataka. Zbog toga moraš T-comove podatke spustit sa 5GB ili Flat na 1GB. Jer će ti 1GB bit naplaćen samo ako se spojiš (dakle ako se ne spajaš neće), a 5GB i Flat ti se automatski naplaćuju po 79kn, odnosno 140 kn ako se ne varam. E pa da izbjegneš to, ti se lijepo prebaciš na 1GB

I btw. prebaci se na Optima topic, pošto pitaš za Optimu Tamo ćeš bit više ontopic nego ovdje, a i tamo iam ekipe koja je stručnija od mene po tom (optima) pitanju
MEP is offline  
Old 04.11.2007., 18:02   #2136
Quote:
Mr.Ex.President kaže: Pogledaj post
Koliko sam ja skužija ti ideš na Optimu preko T-com infrastrukture. jel tako ?
Ti ćeš optimi plaćat nekih 150 kn ako se ne varam za Internet i telefon i spajat se preko njenih podataka. Zbog toga moraš T-comove podatke spustit sa 5GB ili Flat na 1GB. Jer će ti 1GB bit naplaćen samo ako se spojiš (dakle ako se ne spajaš neće), a 5GB i Flat ti se automatski naplaćuju po 79kn, odnosno 140 kn ako se ne varam. E pa da izbjegneš to, ti se lijepo prebaciš na 1GB

I btw. prebaci se na Optima topic, pošto pitaš za Optimu Tamo ćeš bit više ontopic nego ovdje, a i tamo iam ekipe koja je stručnija od mene po tom (optima) pitanju
A ima Optima svoju infrastrukturu? Kaj napravit da idem prek njihove, jer mene zanima ta opcija da više nemam nikaj s t-comom ak je to moguće.
Filippo is offline  
Old 04.11.2007., 21:20   #2137
Quote:
Filippo kaže: Pogledaj post
A ima Optima svoju infrastrukturu? Kaj napravit da idem prek njihove, jer mene zanima ta opcija da više nemam nikaj s t-comom ak je to moguće.
kažem ti, javi se na Optima topic, točnije će ti sve odgovorit
MEP is offline  
Old 04.11.2007., 23:50   #2138
Imam jedno blago retardirano pitanje kojem ne gine cijela četa smajlija. Dakle, spajanjem na mrežu preko ADSL-a se naplaćuje promet podataka, a ne dužina trajanja veze, koliko sam ja skužio. Problem je što meni teče promet (received files), a da nemam ni jednu otvorenu stranicu tj. samo je uspostavljena veza. Prema mom antivirusnom, nemam adwarea, spywarea i ostalih napasti.
Jeli mi se uvalio nekakvi dialer i mogu li provjerit koji su mi programi aktivirani prilikom spajanja na net?
__________________
...threw you the obvious...
_kju_ is offline  
Old 04.11.2007., 23:54   #2139
Quote:
_kju_ kaže: Pogledaj post
Imam jedno blago retardirano pitanje kojem ne gine cijela četa smajlija. Dakle, spajanjem na mrežu preko ADSL-a se naplaćuje promet podataka, a ne dužina trajanja veze, koliko sam ja skužio. Problem je što meni teče promet (received files), a da nemam ni jednu otvorenu stranicu tj. samo je uspostavljena veza. Prema mom antivirusnom, nemam adwarea, spywarea i ostalih napasti.
Jeli mi se uvalio nekakvi dialer i mogu li provjerit koji su mi programi aktivirani prilikom spajanja na net?
To šta ti gledaš u statusu veze te može prevarit jer ako se ne varam on broji byte pa to izgleda jako puno. Jesi na T-comu ? Ako jesi otiđi na njihove stranice pa pogledaj ispis. Mislim da ne bi trebao naić na ništa čudno

Ne, dialer ti ne može ništa na DSL-u
MEP is offline  
Old 05.11.2007., 00:11   #2140
ma jasno mi je da su to bytevi, ali ipak promet ide, bajt po bajt, iako nikakva stranica nije otvorena. Nemam nekih ogromnih skokova u prijenosu podataka pa da moš skužit da su to oni sa Kajmanskih otoka, nego laganini curi i skuplja se. Sad je pitanje: jeli to normalno ili mi neki program stalno radi nekakav feedback i sl
__________________
...threw you the obvious...
_kju_ is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:51.