Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2005., 18:16   #201
Quote:
goranshams kaže:
Naručih ja lepo dsl i dodje u roku tjedan dana. sve super sve klapa ali mi se nakon instaliranja sp2 za xp kod ikone za vezu pojavljuje "status: limited or no connectivity"
jel ko zna kaj je to????
Ovo se i meni pojavljuje već 3 mj i svaki j.... dan klikam xić u oblačku i to mi je već počelo ić na živce.
Molim vas opišite mi kaj da točno napravim da mi se to više ne pojavljuje.

I još neš: Neki put (većinom ujutro) znam čekat po pola sata dok si on spoji link i to me već počelo živcat. Jel to do centrale il kaj?
I neki put mi kad kliknem connect piše ono - connecting through neš PPO neš i niš se ne događa i tak stoji pa ja stisnem cancel i tak par puta pa proradi i normalno se spoji

Ajme problema.......al zadovoljna sam ja sa adslom
samo kaj se taj promet vrti brže od onih na ringišpilu a gotov niš ne skidam. I da jednom mi je pisalo da sam potrošila nekih 800MB i dođe mi doma račun za 65kn bez PDV a dok sam bila u ona prva dva mj dolazilo mi je po 50 lipa račun...... (uzela sam onaj za 99kn)
Bigi is offline  
Old 02.01.2006., 03:28   #202
Ako može netko pomoć...

Na koji se način mogu spojit na kućno računalo koje je na ADSLu s posla, recimo preko terminal services ili onim novim čudom na Win XP?

Pretpostavljam da IP koji dobijem nije "globalan". Ako je to slučaj, postoji li način da se to zaobiđe?
 
Old 02.01.2006., 09:33   #203
Složi si da se modem ne odspaja. Zatim si negdje na netu ažuriraj IP adresu prije nego odeš na posao. Za to imaš one fine dyndns.ws !
MilkyWay is offline  
Old 03.01.2006., 15:44   #204
ja opet imam problem. nece mi da otvori pojedine web stranice. skinula sam i operu i firefox, oni nece nista da otvaraju.
IE mi nece da otvori www.t-com.hr/user . nikako. u cemu je faking problem? imam adsl i prije mi nije bilo takvih problema (dok sam imala isdn).
tereza_7 is offline  
Old 03.01.2006., 16:18   #205
Quote:
Bigi kaže:
Ovo se i meni pojavljuje već 3 mj i svaki j.... dan klikam xić u oblačku i to mi je već počelo ić na živce.
Molim vas opišite mi kaj da točno napravim da mi se to više ne pojavljuje.
Ako sve ostalo radi ok, i zadovoljna si sa radom adsl-a, najlakše bumo ubili oblačke...

Evo rješenja ovog problemčića u 5 koraka:

1. Otvori Notepad

2. Copy-paste(aj) ovo unutra: (naravno samo ovo izmedju zvjezdica, BEZ NJIH!!)

*******************************************
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Explorer\Advanced]
"EnableBalloonTips"=dword:00000000
*******************************************

3. Spremi notepad dokument na desktop kao datoteku DBT.reg (Disable Balloon Tips.reg)

4. Dvaput klikni na novostvorenu ikonicu (programcic) i instaliraj ga pritiskom na gumbić ˝Yes"

5. Resetiraj komp. (obvezno!!)

I to je to. Uživaj u nepokazivanju oblačića!
soundvision is offline  
Old 03.01.2006., 17:02   #206
evo i meni je stigo adsl.
Imam jedno pitanjce:
da li su vama posjećene stranic dostupn offline? Meni više nisu...
?
pumpkin pie is offline  
Old 04.01.2006., 01:12   #207
Quote:
pumpkin pie kaže:
evo i meni je stigo adsl.
Imam jedno pitanjce:
da li su vama posjećene stranic dostupn offline? Meni više nisu...
?
to ti nema veze sa dslom nego čisto je stvar u tome ako si radila instalaciju modema onda su ti očistili history

no može bit i da imaš neki od wlan uređaja tako da čim ti pokrečeš IE on ti se spaja.......stavi ga u work offline mode (gore lijevo File->Worko offline)

*
__________________
*ma rašpam nokte i pričam glupostiBolje picek u krevetu nego pjetao u kokošinjcuzaboli me ako te smeta moj post[SIZE=1]goli picek; nije za decu i srčane bolesnike
cekpi is offline  
Old 04.01.2006., 01:17   #208
Quote:
tereza_7 kaže:
ja opet imam problem. nece mi da otvori pojedine web stranice. skinula sam i operu i firefox, oni nece nista da otvaraju.
IE mi nece da otvori www.t-com.hr/user . nikako. u cemu je faking problem? imam adsl i prije mi nije bilo takvih problema (dok sam imala isdn).
za user.t-com
smanji si nivo zaštite u opcijama IE-a

gore Tools->Internet Options->kartica Privacy i smanji na Medium


trebalo bi radit, ak nejde, viči*
__________________
*ma rašpam nokte i pričam glupostiBolje picek u krevetu nego pjetao u kokošinjcuzaboli me ako te smeta moj post[SIZE=1]goli picek; nije za decu i srčane bolesnike
cekpi is offline  
Old 04.01.2006., 01:24   #209
Quote:
tereza_7 kaže:
iman pitanje, please odgovorite mi:
prije 3 sata su mi ovi iz t-coma instalirali maxAdsl i sve sto sam skinila je pjesma od 3MB i surfam vec 2 sata, nisam nista vise skidala. odem na www.t-com.hr/user da provjerim stanje itd., i pise mi da sam vec potrosila 28MB. wtf i kako je to moguce i o cemu se radi??
ili updejtovi za komp što ti je dobro al isto tak ti si ipak surfala dva sata, ak si surfala po stranicama koje su u falskhu napravljene (animirane) one mogu biti dosta velike, moguće je da si i gledala još kakav filmić na netu, skinula mail..............onda 28 megi i nije baš daleka cifra*
__________________
*ma rašpam nokte i pričam glupostiBolje picek u krevetu nego pjetao u kokošinjcuzaboli me ako te smeta moj post[SIZE=1]goli picek; nije za decu i srčane bolesnike
cekpi is offline  
Old 04.01.2006., 01:26   #210
Quote:
odanijel kaže:
Imam ADSL od t-coma, 512/128 naravno i uzeo sam onaj Siemens SE 555 router i USB 108 Wlan na komp.
Dešava se da je stalno spojen i nakon što ugasim komp kod ponovnog paljenja nemogu na net nego moram Reboot-ati router i ponovno se spajati, jel zna netko rješenje ove misterije???
ruter (555) ili usb adapter moraš rebootat ili resetirat?

aj točan sljed događaja opiši*
__________________
*ma rašpam nokte i pričam glupostiBolje picek u krevetu nego pjetao u kokošinjcuzaboli me ako te smeta moj post[SIZE=1]goli picek; nije za decu i srčane bolesnike
cekpi is offline  
Old 04.01.2006., 08:15   #211
Zakaj svi uzimate te routere? Ti Simens routeri su takva smeća da je to čudo jedno. Imam kompića koji šljaka u jednom računalnom servisu. Veli da od svega na kaj je naletel, najslabije šljakaju ti Simensovi routeri. Uzmite obični ADSL modem i zašerajte si Internet ako imate lokalnu mrežu.
MilkyWay is offline  
Old 04.01.2006., 09:52   #212
Quote:
MilkyWay kaže:
Zakaj svi uzimate te routere? Ti Simens routeri su takva smeća da je to čudo jedno. Imam kompića koji šljaka u jednom računalnom servisu. Veli da od svega na kaj je naletel, najslabije šljakaju ti Simensovi routeri. Uzmite obični ADSL modem i zašerajte si Internet ako imate lokalnu mrežu.


pa zato kaj sused ima wajrles a nebu on bil bolji od mene...............(i apsolutno je nebitno kaj s tri metra žice opletem cijeli stan i to kaj imam doma samo jedan komp i to kaj kurca ne znam o kompovima a kamoli o slaganju wajrlesa)


ps - uz minimalno znanje kombo modem čuda radi *
__________________
*ma rašpam nokte i pričam glupostiBolje picek u krevetu nego pjetao u kokošinjcuzaboli me ako te smeta moj post[SIZE=1]goli picek; nije za decu i srčane bolesnike
cekpi is offline  
Old 04.01.2006., 10:02   #213
Nemojte baš jako generalizirat
U kući sa par etaža i 2,3 kompa nije baš 5 minuta rastegnut kabele

BTW
Ja imam obični modem i jedan komp, al sam skoro uzel wireless jer je bila sestrina namjera uzet komp, a ona ima sobu na drugoj etaži
Srećom nije uzela komp i sad se ne moram hvalit pred susjedima
alfred stokes is offline  
Old 04.01.2006., 10:15   #214
Quote:
alfred stokes kaže:
Nemojte baš jako generalizirat
nemrem si pomoć, volim to

Quote:
U kući sa par etaža i 2,3 kompa nije baš 5 minuta rastegnut kabele
ovo je hrvatska.......kaj neko živi u kući s par etaža i ima 2,3 komapa (ok sad ga jesam zasro generalno jer ja živim u sličnoj situaciji).....

ps - postoji mogučnost da u toj kući vajrles nebu funkcioniral


Quote:
Ja imam obični modem i jedan komp, al sam skoro uzel wireless jer je bila sestrina namjera uzet komp, a ona ima sobu na drugoj etaži
Srećom nije uzela komp i sad se ne moram hvalit pred susjedima
ja imam 2 kompa vezana mrežnim kablom i usb modem i oba surfaju punougodnije nego da imam vajrles*
__________________
*ma rašpam nokte i pričam glupostiBolje picek u krevetu nego pjetao u kokošinjcuzaboli me ako te smeta moj post[SIZE=1]goli picek; nije za decu i srčane bolesnike
cekpi is offline  
Old 04.01.2006., 10:17   #215
Quote:
cekpi kaže:
to ti nema veze sa dslom nego čisto je stvar u tome ako si radila instalaciju modema onda su ti očistili history

no može bit i da imaš neki od wlan uređaja tako da čim ti pokrečeš IE on ti se spaja.......stavi ga u work offline mode (gore lijevo File->Worko offline)

*
Skužila sam u čemu je problem.Lik mi je namjestio u IE tools-internet options-connections Never dail, prije je bilo na dial whenever.... kad sam to prebacila,vidim stranice offline...
pumpkin pie is offline  
Old 04.01.2006., 10:24   #216
Quote:
cekpi kaže:
....
ps - postoji mogučnost da u toj kući vajrles nebu funkcioniral
Upsss
a zašto možda neće radit ?
Ubrzo ću i to isprobat (iako zasada nemam pojma o mrežama, al imam forum )
Naime cura se prijavila i uzela wireless (po mom savjetu zbog situacije koju sam naveo u postu maloprije ).
alfred stokes is offline  
Old 04.01.2006., 14:22   #217
Imam jedno važno pitanje.

Dakle, potpisao sam ugovor za MAXadsl sa T-Com za vrijeme trajanja akcije 2 mjeseca besplatnog flat rate-a.
Uslugu sam aktivirao 16.11.
Zanima me slijedeće. Na T-Com korisničkoj stranici mi pod tip korisnika još uvijek piše MAXadsl Flat - promotivna akcija Jesen 2005. Paket koji sam uzeo je onaj od 10 GB. Ako su dva obračunska razdoblja, ne znači li to da mi je flat trajao do kraja 11 mjeseca i cijeli 12.
U službi za korisnike mi kažu da još cijeli siječanj imam flat. Strah me je da me nebi zajebali, nemam baš povjerenja u njih.

Hvala
milkach is offline  
Old 04.01.2006., 14:54   #218
Quote:
alfred stokes kaže:
Upsss
a zašto možda neće radit ?
Ubrzo ću i to isprobat (iako zasada nemam pojma o mrežama, al imam forum )
Naime cura se prijavila i uzela wireless (po mom savjetu zbog situacije koju sam naveo u postu maloprije ).
siemens veli da je domet u zatvorenom prostoru 30 m, sad koja je definicaja zatvorenog prostora ne bih znao al na wlan ti svaki jebeni ***** utjeće (zidovi, frižider..............)*
__________________
*ma rašpam nokte i pričam glupostiBolje picek u krevetu nego pjetao u kokošinjcuzaboli me ako te smeta moj post[SIZE=1]goli picek; nije za decu i srčane bolesnike
cekpi is offline  
Old 04.01.2006., 15:03   #219
Quote:
pumpkin pie kaže:
Skužila sam u čemu je problem.Lik mi je namjestio u IE tools-internet options-connections Never dail, prije je bilo na dial whenever.... kad sam to prebacila,vidim stranice offline...
mislim da u tome nije stvar al ok........*
__________________
*ma rašpam nokte i pričam glupostiBolje picek u krevetu nego pjetao u kokošinjcuzaboli me ako te smeta moj post[SIZE=1]goli picek; nije za decu i srčane bolesnike
cekpi is offline  
Old 04.01.2006., 15:23   #220
Quote:
cekpi kaže:
mislim da u tome nije stvar al ok........*
gle,ovo što si mi napisao:
Quote:
no može bit i da imaš neki od wlan uređaja tako da čim ti pokrečeš IE on ti se spaja.......stavi ga u work offline mode (gore lijevo File->Worko offline)
u work offline ga mogu staviti samo ako tamo stavim kvačicu "dail whenever..." jer mi se tek tada javlja onaj prozorčić za comectanje. inače,kad je "necer dial" onda su mi sve stranice u history-u onako crne kao da su dostupne offline,alikad h želim pregledati mi piše web page cannot be displayed.
modem mi je ukopčan preko mrežne k.
pumpkin pie is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:59.