Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2012., 10:50   #1
Smisao postojanja

subota..još jedan dan u nizu ..milijun ljudi na ovoj planeti bude se s raznim osjećajima u sebi, netko sretan, netko sjetan, netko tužan, netko izgubljen...

ja sam od onih koja je tužna, i traži sebe i smisao svog postojanja a da to nije ljubav, da to nije osoba koja je uzela moje sve,moje misli,moje srce,moje tijelo..želja da sutra ne dođe se budi u meni..a to nije dobro..kažu svi,budi jaka ..proći će to, voli sebe,voli život,voli prijatelje ..volim da..ali isto tako ne volim sebe jer lutam u mislima koje ne vode nikamo..

dragi ljudi , volite one koji vas poštuju,koji vole sve vaše mane i vrline, gdje nema srama od ničega,,cjenite to što imate..nemojte dozvoliti da uđe monotnija u vaše živote..jer kasnije...kasnije ćete tražiti smisao svog postojanja..

lijep pozdrav
main coon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 11:20   #2
Quote:
main coon kaže: Pogledaj post
ja sam od onih koja je tužna, i traži sebe i smisao svog postojanja a da to nije ljubav, da to nije osoba koja je uzela moje sve,moje misli,moje srce,moje tijelo..želja da sutra ne dođe se budi u meni..a to nije dobro..
Nekima pomogne pošteno se izjadati.

Možda da počneš s tim? Izbaciš sve iz sebe, pa onda vidiš gdje si. Vrlo vjerojatno se time nećeš pomaknuti s mjesta, al ko zna, možda ti mrvu bude lakše. Ponekad misli koje se samo roje u glavi se slože u neke čvorove koji ispisani se malo po malo počnu otpetljavati.

Što se zapravo dogodilo?
darkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 11:24   #3
Quote:
darkić kaže: Pogledaj post
Nekima pomogne pošteno se izjadati.

Možda da počneš s tim? Izbaciš sve iz sebe, pa onda vidiš gdje si. Vrlo vjerojatno se time nećeš pomaknuti s mjesta, al ko zna, možda ti mrvu bude lakše. Ponekad misli koje se samo roje u glavi se slože u neke čvorove koji ispisani se malo po malo počnu otpetljavati.

Što se zapravo dogodilo?
imaš pravou svakom slovu, osjećaj samoće nakon što sam prvi puta u životu dijelila zidove stana, i mislila to je ono što će potrajati dok god dišem i postojim, ali ne ..nema toga..prihvatiti činjenicu da je danas,sutra drugačiji dan od svih onih 1095 dana to me ubija..kao da sam u noćnoj mori iz koje ću se probuditi
main coon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 11:28   #4
Quote:
main coon kaže: Pogledaj post
imaš pravou svakom slovu, osjećaj samoće nakon što sam prvi puta u životu dijelila zidove stana, i mislila to je ono što će potrajati dok god dišem i postojim, ali ne ..nema toga..prihvatiti činjenicu da je danas,sutra drugačiji dan od svih onih 1095 dana to me ubija..kao da sam u noćnoj mori iz koje ću se probuditi
Moraš ponovno naučiti živjeti, da li sama sa sobom, s roditeljima, cimerom, nevažno. I to nije lako. Nakon što godinama živiš jedan život nije lako prešaltati se.

Hrpa rutina koje ti možda i nisu bile najdraže su ipak bile dio tvog života. Odjednom ih sve mijenjati je zajebano i nije problem pogubiti se u tome.

Ono što je dobro je ne dramatizirati više nego potrebno. Daj si vremena, korak po korak uči kako se buditi, kako lijegati u krevet, kako si složiti dan u principu. Ide to, poslože se kockice unatoč početnom šoku.
darkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 11:30   #5
Quote:
main coon kaže: Pogledaj post
prihvatiti činjenicu da je danas,sutra drugačiji dan od svih onih 1095 dana to me ubija..kao da sam u noćnoj mori iz koje ću se probuditizidove stana, i mislila to je ono što će potrajati dok god dišem i postojim, ali ne ..nema toga..
sada ti izgleda kao noćna mora i beznadna situacija, ali koliko god tvoja noćna mora sada izgledala kao crna rupa bez dna, taj osjećaj će proći..........s vremenom.
neke stvari zahtjevaju manje neke više vremena, ali ipak s vremenom sve prođe i ne izgleda tako crno

meni se uvijek sviđa misliti:jedna se vrata zatvore, a druga otvore (i to veća nego ona zatvorena)
__________________
Thoughts are the shadows of our feelings - always darker, emptier and simpler.
Velvet Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 11:40   #6
Quote:
darkić kaže: Pogledaj post
Moraš ponovno naučiti živjeti, da li sama sa sobom, s roditeljima, cimerom, nevažno. I to nije lako. Nakon što godinama živiš jedan život nije lako prešaltati se.

Hrpa rutina koje ti možda i nisu bile najdraže su ipak bile dio tvog života. Odjednom ih sve mijenjati je zajebano i nije problem pogubiti se u tome.

Ono što je dobro je ne dramatizirati više nego potrebno. Daj si vremena, korak po korak uči kako se buditi, kako lijegati u krevet, kako si složiti dan u principu. Ide to, poslože se kockice unatoč početnom šoku.

dobro si rekao-dramatizirati ne treba,i s time se borim,pokušavam ne druge zamarati sobom, ima i gorih stvari u životu, za mene je moja trenutno najgora..vrijeme je lijek..
main coon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 11:42   #7
Quote:
blackvelvet007 kaže: Pogledaj post
sada ti izgleda kao noćna mora i beznadna situacija, ali koliko god tvoja noćna mora sada izgledala kao crna rupa bez dna, taj osjećaj će proći..........s vremenom.
neke stvari zahtjevaju manje neke više vremena, ali ipak s vremenom sve prođe i ne izgleda tako crno

meni se uvijek sviđa misliti:jedna se vrata zatvore, a druga otvore (i to veća nego ona zatvorena)
potpisujem ovo..ja sam umorna od otvaranja novih vrata,nije da sam osoba koja skače iz vezu u vezu, i uvijek pobjedi misao moja ooo daaa to je to..slijepo vidim samo tu osobu, slijepa vjera u ljubav
main coon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 11:52   #8
Quote:
main coon kaže: Pogledaj post
subota..još jedan dan u nizu ..milijun ljudi na ovoj planeti bude se s raznim osjećajima u sebi, netko sretan, netko sjetan, netko tužan, netko izgubljen...

ja sam od onih koja je tužna, i traži sebe i smisao svog postojanja a da to nije ljubav, da to nije osoba koja je uzela moje sve,moje misli,moje srce,moje tijelo..želja da sutra ne dođe se budi u meni..a to nije dobro..kažu svi,budi jaka ..proći će to, voli sebe,voli život,voli prijatelje ..volim da..ali isto tako ne volim sebe jer lutam u mislima koje ne vode nikamo..

dragi ljudi , volite one koji vas poštuju,koji vole sve vaše mane i vrline, gdje nema srama od ničega,,cjenite to što imate..nemojte dozvoliti da uđe monotnija u vaše živote..jer kasnije...kasnije ćete tražiti smisao svog postojanja..

lijep pozdrav
Pita učiteljica učenicu, što želiš biti kad odrasteš? Sretna, odgovara učenica. Učiteljica će na to, nisi shvatila pitanje! Učenica njoj, ne, vi niste shvatili život!

Poanta ovoga je da je smisao života biti sretan, pronaći nekako tu sreću. Problem je samo u tome što ljudi koji nisu sretni pokušavaju sreću pronaći na krivome mjestu. Oni ju najčešće traže eksterno, znači nastoje si promijeniti okolinu na način da im okolina pruža "razloge za njihovu sreću". Npr. imati hrpu novca, imati ženu/muža, djecu, stan, auto, raditi posao koji voliš, putovati, ... OK sve je to lijepo ali bazirati svoj osjećaj sreće na eksternim uvjetima nije ispravno razmišljanje jer na taj način se izuzetno teško mogu zadovoljiti uvjeti kad će naš um reći "sad imam dovoljno eksternih uvjeta da mogu biti sretan".

Umjesto toga sreću treba tražiti iznutra, tamo gdje neće zavisiti o eksternim uvjetima. Postoji mnogo siromaha koji su sretni, mnogo invalida koji su sretni, mnogo samaca koji su sretni... da ne nabrajam dalje; svima njima je zajedničko to da su sami sebi dali dopuštenje da budu sretni i ništa drugo im nije potrebno. Oni imaju svoj kriterij "za moju sreću dovoljno je što sam živ" i od tog kriterija ne odstupaju. Kad poptuno internaliziraju taj mindset i s time počnu živjeti 24h/dan, time sami sebi daju dopuštenje da budu sretni bez obzira na okolnosti! I moje je mišljenje da je upravo to smisao života.
coldplug is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 11:53   #9
Quote:
main coon kaže: Pogledaj post
potpisujem ovo..ja sam umorna od otvaranja novih vrata,nije da sam osoba koja skače iz vezu u vezu, i uvijek pobjedi misao moja ooo daaa to je to..slijepo vidim samo tu osobu, slijepa vjera u ljubav
polako, treba ići malim koracima i iako u principu vjerujem da mi nitko neće otvoriti ni jedna vrata ako si sama to ne napravima, ponekad je bolje pričekati da se vrata sama otvore.
za sve u životu postoji mjesto i vrijeme.

kaže se da je ljubav slijepa. što se mene tiče slijepa ljubav je čista ludost i najčešće samo šteti. i u ljubavi treba imati barem zrnce racionalnosti i kritičnosti. ali nema smisla sada plakati nad sobom i eventulanim pogrešnim odlukama.

iz tvojih upisa sam shvatila da si završila ljubavnu vezu. probaj gledati to iz pozitivne perspektive. sigurno postoji barem jedna stvar koju si oduvijek htjela učiniti, a nisi mogla zbog obaveza i možda zajedničkih interesa. posveti se sebi , udovolji svojim nekim neispunjenim željama.
biti single ima svojih prednosti i može se itekao uživati, trebaš samo naučiti kako
__________________
Thoughts are the shadows of our feelings - always darker, emptier and simpler.
Velvet Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 11:53   #10
Umorna od novih vrata? Naotvarat ces se i nazatvarati ih jos hrpu u zivotu... Iza nekih ce biti nesto fenomenalno iza drugih nesto šugavo... Ali zivot nije vjecna sigurnost i to ni netreba biti? Koliko imas godina? 20,30? Jos si daleko od tocke da si prozivjela sve i sad se moras nastanitiiza prvih vrata iza kojih si se osjetila sigurno...

Drzi se, ljubavi odlaze i dolaze (i jedno i drugo obicno kad se najmanje nadas), ali ti si konstantna i upravo sama sebi smisao postojanja.

Zapravo poanta je da postojanje nema smisla, ali postojis svejedno pa onda probaj to odraditi najbolje sto mozes

Zadnje uređivanje harare83 : 15.09.2012. at 12:05.
harare83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 12:07   #11
Život je tunel kroz koji treba proći da bi došli do svjetlosti.
Nitko se ne snalazi u mraku i uvjek će doći do sudaranja sa zidovima.
Hoćeš li zidove shvatiti kao prepreku na svom putu ili kao orijentir prema izlazu tvoj je izbor...
__________________
"Čuda se ne događaju u suprotnosti s prirodnim nego u suprotnosti s onim što mi podrazumijevamo prirodnim" (Sv. Augustin)
Gary-lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 12:35   #12
Ne kužim uopće koji je autoričin problem. Ostavio te dečko?
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 12:41   #13
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Ne kužim uopće koji je autoričin problem. Ostavio te dečko?
A ne, crkla joj je omiljena guska.
batas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 12:44   #14
Quote:
batas kaže: Pogledaj post
A ne, crkla joj je omiljena guska.
Toliko si smiješan da sam se malo upiškila u gaće.
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 12:56   #15
Quote:
main coon kaže: Pogledaj post
subota..još jedan dan u nizu ..milijun ljudi na ovoj planeti bude se s raznim osjećajima u sebi, netko sretan, netko sjetan, netko tužan, netko izgubljen...
ima li netko tko je pronađen?
Quote:
main coon kaže: Pogledaj post
ja sam od onih koja je tužna, i traži sebe i smisao svog postojanja a da to nije ljubav, da to nije osoba koja je uzela moje sve,moje misli,moje srce,moje tijelo..želja da sutra ne dođe se budi u meni..a to nije dobro..kažu svi,budi jaka ..proći će to, voli sebe,voli život,voli prijatelje ..volim da..ali isto tako ne volim sebe jer lutam u mislima koje ne vode nikamo..


lijep pozdrav
Tri godine je dosta, samo ti žaluj. Uzmi si vrijeme za tugu. A svjetlo na kraju tunela može doć' neočekivano brzo, a može trajati godinama da ga opet ugledaš.
Ovaj put pametnija i svjesnija da samim rođenjem nismo dobili garantni list kako će stvari funkcionirati.

Jebajga.
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 13:18   #16
nemoj se ljutiti, ali nitko od nas ti ne može naći tvoj smisao postojanja...to ćeš morati sama...samo se malo osvrni oko sebe i nađi bilo što što te veseli....
__________________
sto ne platis na mostu, platis na cupriji
amalka33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 14:39   #17
Quote:
coldplug kaže: Pogledaj post
Pita učiteljica učenicu, što želiš biti kad odrasteš? Sretna, odgovara učenica. Učiteljica će na to, nisi shvatila pitanje! Učenica njoj, ne, vi niste shvatili život!

Poanta ovoga je da je smisao života biti sretan, pronaći nekako tu sreću. Problem je samo u tome što ljudi koji nisu sretni pokušavaju sreću pronaći na krivome mjestu. Oni ju najčešće traže eksterno, znači nastoje si promijeniti okolinu na način da im okolina pruža "razloge za njihovu sreću". Npr. imati hrpu novca, imati ženu/muža, djecu, stan, auto, raditi posao koji voliš, putovati, ... OK sve je to lijepo ali bazirati svoj osjećaj sreće na eksternim uvjetima nije ispravno razmišljanje jer na taj način se izuzetno teško mogu zadovoljiti uvjeti kad će naš um reći "sad imam dovoljno eksternih uvjeta da mogu biti sretan".

Umjesto toga sreću treba tražiti iznutra, tamo gdje neće zavisiti o eksternim uvjetima. Postoji mnogo siromaha koji su sretni, mnogo invalida koji su sretni, mnogo samaca koji su sretni... da ne nabrajam dalje; svima njima je zajedničko to da su sami sebi dali dopuštenje da budu sretni i ništa drugo im nije potrebno. Oni imaju svoj kriterij "za moju sreću dovoljno je što sam živ" i od tog kriterija ne odstupaju. Kad poptuno internaliziraju taj mindset i s time počnu živjeti 24h/dan, time sami sebi daju dopuštenje da budu sretni bez obzira na okolnosti! I moje je mišljenje da je upravo to smisao života.
divno si ovo sročio
__________________
Some things in life are bad, they can really make you mad. Other things just make you swear and curse...
placebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 14:44   #18
Quote:
aljehin kaže: Pogledaj post
ima li netko tko je pronađen?


Tri godine je dosta, samo ti žaluj. Uzmi si vrijeme za tugu. A svjetlo na kraju tunela može doć' neočekivano brzo, a može trajati godinama da ga opet ugledaš.
Ovaj put pametnija i svjesnija da samim rođenjem nismo dobili garantni list kako će stvari funkcionirati.

Jebajga.

ne tražim tu čudo,tražim samo utjehu da neki ljudi to možda razumiju, a neki ne..,nismo svi isti.
tebi puno hvala na svkom slovu.)
main coon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 16:21   #19
@ autorici topica - what coldplug said.
__________________
In order to grow you must betray their expectations.
fauxpersona is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 16:55   #20
Koliko metaforičkih opisa života i smisla istog u ovo malo postova .. ali da, sad si u jednoj od faza postljubavnog šoka/tuge kako god. Mislim da ih ima 5-6 i definitivno je najgora od njih ta kratkotrajna depresija (u kojoj se trenutno nalaziš). Svi to prolaze. Nisi drugačija od ostalih. Preživjet ćeš iako ti se sad čini nemogućom misijom. Samo nemoj utjehu tražiti u novoj ljubavi dok ne preboliš staru. Dobro je što si svjesna svega i znaš i sama da će sve proći i to je već prvi korak u dobrom smjeru. Netko je rekao da ljudi traže sreću u vanjskim uvjetima i zbog toga ostanu povrijeđeni i to je istina, no nažalost nije to tako lako promijeniti a i pitanje je da li je bolje živjeti na drugačiji način. Svaki ekstrem ne valja.

pozdrav i sretno
deepbluesea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:52.