Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2007., 16:40   #21
Zaboravih reci sve iznad 8000 Hz za mene ne postoji. A zvuk koji cujem cijelo vrijeme je isti kao 4000 Hz na testu, http://www.tinnitool.com/de/tinnitus...e/hoertest.php isto tako zuji kod mene i kad recimo cujem ovaj zvuk od 4000 Hz jos mi vise zuji nakon njega neko vrijeme, tj. boli me u usima od tog zvuka a sve one iznad i necujem tako da negu reci ovo ili ono.
Mogu reci na kraju da mi je identican zvuk u usima zvuku od 4000 Hz.
A sad oni koji cuju kako treba neka si puste na testu zvuk 4000 Hz i naravno da pojacaju i neka ima zuji jedna dva sata pa ce vidit ljepote od zujanja...
Zena mi se nije vjerovala kako je to a kad sam pustio ovaj test odmah je povikala gasi bole me usi od toga, a kako li je tek slusati zujanje i nju zajedno.hehehe..
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 18:12   #22
Meni zuji u oba uha već 4 godine, neprestano, 24 sata na dan, znači nije niti milisekunde prestalo, samo se ponekad na sekundu dvje promijeni ton i onda sve po starom.To je tinnitus, simptom nečega, ne bolest.A može bit uzrokovan raznim stvarima, buka,upale uha u djetinjsvu pa se sad manifestira,promjene u krvnim žilama,problemi s kralježnicom ili vratom.Uglavnom najvažnija stvar je da se probate priviknut jer nema lijeka za to.I ne ratzmišljat da je to neka bolest jer onda ćete još jače čut zvuk i past u depru, skoro sam ja tak najebo.
zagrepcanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 18:27   #23
Isto i kod mene, vec 12 godina. Bila na svim pretragama, kazu jednostavno - morate se priviknuti na to. Kod mene je to vjerojatno posljedica ucestalih upala uha u djetinjstvu (i kasnije).
Bila sam i na kontroli kraljesnice, krvnih zila, svega - nista specijalno, to je tinitus, neki ljudi ga jednostavno imaju.
Avaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 18:35   #24
E da i btw. zuji mi kao 8000 ili 9000 Hz na ovom testu, kako kad! I naravno da je najgore kad je okolo tisina, kad sam umorna itd...
Avaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 22:38   #25
Quote:
zagrepcanin kaže: Pogledaj post
Meni zuji u oba uha već 4 godine, neprestano, 24 sata na dan, znači nije niti milisekunde prestalo, samo se ponekad na sekundu dvje promijeni ton i onda sve po starom.To je tinnitus, simptom nečega, ne bolest.A može bit uzrokovan raznim stvarima, buka,upale uha u djetinjsvu pa se sad manifestira,promjene u krvnim žilama,problemi s kralježnicom ili vratom.Uglavnom najvažnija stvar je da se probate priviknut jer nema lijeka za to.I ne ratzmišljat da je to neka bolest jer onda ćete još jače čut zvuk i past u depru, skoro sam ja tak najebo.
Pametno zboriš, ja sam se navikao jer mi zuji godinama, više i neznam kad je počelo čini mi se da sam sa tim rođen.
Ipak navikunuti se je jedno a drugo su neugodnosti koje vuče za sobom ovaj problem.
Recimo kod učenja jezika je katastrofa kad nečuješ ono zadnje u riječi a to je najbitnije za čist izgovor ili kad je velika buka pa moraš napregnuti sluh da razabereš tko što priča. Zna ponekad biti dosta neugodno.
Ali ipak sa tim se da živjeti, ima mnogo gorih stvari u životu od zujanja u ušima.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 22:45   #26
Quote:
Avaya kaže: Pogledaj post
E da i btw. zuji mi kao 8000 ili 9000 Hz na ovom testu, kako kad! I naravno da je najgore kad je okolo tisina, kad sam umorna itd...
Isto tako je i kod mene, kad sam umoran zuji vise, a kad sam ljut imam osjecaj ponekad da ce mi uši pući od pritiska i zujanaj koje postane neizdrživo, ali to je samo ponekad.
Naručio sam ovaj tinnitool i sad svako jutro po 10 minuta i naveče 20 minuta stavim u uho, prvo jedno pa onda u drugo, zasad nema velikog uspjeha, ali treba vremena, i u početku je počelo zujati još više a sad mi čini (možda umišljam) da zuji ne manje nego da manje čujem zujanje.
Ali treba vremena za nešto konkretno.
Imam i onaj cd, pa ako netko želi, stavit ću negdje na net ili ću presnimit pa vam poslati. Mene cd više uspava nego što smanji zujanje..
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 02:33   #27
Nije bas slicna situacija...ali provaj...
Starome mi zadnjih godinu dana zuji u usima. Doktori ga slali po doktorima...bla, bla...niko nista nezna.
Sam je skuzia da kada zvace zvake jedan dio dana da zujanja vise nema.
Posto je zadnjih par godina osta bez zubi i uzea protezu, on misli da mu se poremetila fizika celjusti i zvaka tu nekim cudom pomaze. Samodijagnoza.
Zasto stvarno zuji niko ne zna. Uglavnom, provaj zvakat.
Melisandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 09:50   #28
Da se i ja pridružim klubu "sretnika" ...
već 31 godinu ... neprestano u oba uha (u glavi) ... nikad neću zaboraviti kako je počelo, vožnja busom nakon treninga ... kad sam izašao čuo sam zujanje i mislio proći će ... dosad nije ...
Inače puno puta upale uha u djetinjstvu i oštećen sluh cca 30% u prosjeku, na nekim frekvencijama i do 90 %...
Kljukali me streptomicinom u djetinjstvu i to zbog alergije, a oni mislili da je bronhitis ...
__________________
Ptica leti, riba pliva, čovjek trči ...
emiliano is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 09:58   #29
Sad sam krenuo googlat na ovu temu i evo što sam prvo našao na Wikipediji ...

Popis poznatih osoba koje imaju tinitus :

Jeff Beck
Ludwig van Beethoven
Bono
Eric Clapton
Phil Collins
Charles Darwin
John Densmore
Al Di Meola
The Edge
Robert Fisk
César Franck
Paul Gilbert
Vincent van Gogh
Charlie Haden
Ayumi Hamasaki
James Hetfield
Eric Johnson
Guy Kawasaki
Myles Kennedy
Anthony Kiedis
David Letterman
Gabe Lopez
Martin Luther
Roger Miller
Moby
Bob Mould
Craig Nicholls
Leonard Nimoy
Tony Randall
Neal Schon
William Shatner
Bedřich Smetana
Sylvester Stallone
Jack Straw
Barbra Streisand
Pete Townshend
Thom Yorke
Carmine Giovinazzo

I ja ...

Slobodno dopišite i sebe ...
__________________
Ptica leti, riba pliva, čovjek trči ...
emiliano is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 12:19   #30
emiliano kaze: sam prvo našao na Wikipediji ...

Popis poznatih osoba koje imaju tinitus :

Jeff Beck
Ludwig van Beethoven
Bono
Eric Clapton
Phil Collins
Charles Darwin
John Densmore
Al Di Meola
The Edge
Robert Fisk
César Franck
Paul Gilbert
Vincent van Gogh
Charlie Haden
Ayumi Hamasaki
James Hetfield
Eric Johnson
Guy Kawasaki
Myles Kennedy
Anthony Kiedis
David Letterman
Gabe Lopez
Martin Luther
Roger Miller
Moby
Bob Mould
Craig Nicholls
Leonard Nimoy
Tony Randall
Neal Schon
William Shatner
Bedřich Smetana
Sylvester Stallone
Jack Straw
Barbra Streisand
Pete Townshend
Thom Yorke
Carmine Giovinazzo
Adam-FANCY

Slobodno dopišite i sebe ...
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 19:29   #31
Evo prikljucujem se i ja...Pre 4 godine igrao sam basket, zakucavao, pao na beton i krece neprestano zujenje u desnom uhu i slabiji sluh za 80%. (posledica pada i povreda leve strane glave, posto je to inverzno)
Generalno sam postao depresivan, iako o tome nije bilo reci pre nesrece. Kao sto si spomenuo "FANCY" jacina zavisi od raznlikih faktora. Dakle ako se iznerviras, kratko spavas, ako te boli grlo i bezbroj drugih stvari koje pojacaju zujanje do pribliznog ludila! Nesto od cega se ne moze pobeci...
Presao sam sa slusanja metala na ambientalnu muziku. Pokusavam da vodim zivot bez napadnih situacija, ali to nekad jednostavno ne mozes da izbegnes.

Drago mi je da sam pronasao grupaciju ljudi sa istim problemom. Ako nesto uspem, ili pronadjem javicu! A ti (FANCY) javi posledice ako budes pokusavao ta kineska cuda
baronrichter is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 23:31   #32
Evo da se i ja uključim u klub.
Meni konstantno zuji u desnom uhu od 9/2006 kad sam preko noći izgubila sluh i onda provela mjesec dana u 2 različite bolnice u pokušaju spašavanja istog. Sve to popraćeno poremećajem centra za ravnotežu. Otpustili su me iz bolnice djelomično popravljenog sluha, poremećenog osjećaja za ravnotežu, bez dijagnoze, bez terapije i bez ikakvog savjeta kako dalje. Okrenula sam se akupunkturi. Udarnom terapijom u slijedećih 6 mjeseci uspio mi se čak mrvicu i popraviti sluh, a zujanje na mahove i smanjiti. Ali to moje zujanje ionako stalno varira. Tj. kad se skoncentriram na njega onda je jače. U tom i je igra, samo to treba prihvatiti i živjeti s njim. I onda ga skoro i nema. Navikla sam se i na nagluhost i na zujanje. Ne smeta mi ni kad idem spavati-navika. Ponekad zazuji i u lijevom, a nekad mijenja frekvenciju, ali ne radim dramu od toga. Jer drama je ono što samo pogoršava stanje. Barem sam ja na svom primjeru izvukla takav zaključak.

Moj zuj je 11000 HZ

Zadnje uređivanje laella : 18.03.2008. at 23:35. Reason: testiranje frekvencije
laella is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2008., 01:12   #33
Lipo je čut da nisam sam u tome( iako zvuči zlobno, nije) ali dosta mi je te svirke u ušima. Na liječničkim pregledima su ustanovili da nisam gluh ka top ali da mi je slon prnija na uho tako jedno 12 godina tj. od rata. Ma da sam koga i upuca čovik bi reka da me Bog kaznija ali ja sam samo u mete puca ali s topom pa... ako ima ko pametan savjet ....
jolle is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2008., 11:22   #34
pozdrav

Evo da se prijavim u klub "zujanje u ušima" isto se i meni dešava bio kod doktora 3 puta na audiometriji i dijagnoza oštečen sluh kao posljedica dugogodišnjeg boravka u "nenormalnim uvjetima" -posljedica rata i ratnih djelovanja.
Oporavak nemoguč postoji mogučnost samo večeg oštečenja i gubitak istog.
Zujanje u oba dva uha 24h sa višim ili nižim intenzitetom,varira kod promjene vremenakao i raspoloženja uglavnom(njesra).Problemi kod razumjevanja određenih riječi pa večim djelom nečujem o čemu se radi ili zamjenim za nešto drugo odnosno izgubim zadnji slog ili prvo slovo početne rječi.Uglavnom treba dosta dugo da se čovjek navikne na to.Tako je to več cca 15god.
Ali saživio sam jednim djelom s tim pa mi je malo lakše.
Smille is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2008., 12:38   #35
Ja isto imam taj problem, unatrag jedno 7 god. Bio sam i na detaljnim pretragama, nisu ustanovili nikakav problem. U onoj komori sve savršeno čujem, tak da ne vjerujem da mi je sluh nešto oštećen. Ustanovljeno je da mi je ta frekv. zujanja na nekih 15 kHz, tak da je to poprilično visoko. I pio sam nekakve male tabletice za to, i ništa. U prvih mjesec dana me izrazito znalo smetat, nisam mogao ,čitat, učit, normalno se koncetrirat. Sad uopće skoro to ni ne primjećujem.
Nije to neko jako zujanje, u čistoj tišini jedino čujem, tak da sam se navikao na to. Ali jedino što me muči je to, otkuda to zujanje. Navodno da može imat veze i sa glavnim epicentrima u mozgu, tak da ajmo reć, da se neki centar u mozgu "pokvari" ,on odašilje konstantnu frekvenciju koju ja čujem u uhu.
E sad jel to, ili je stvarno do uha ne znam. Jedino kaj znam je da je frekvencija konstantna i ne mijenja se.
__________________
Pressure build diamonds
Scroll is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 02:59   #36
Bok..evo sad je pola 1 i ja ne mogu spavati..prije kojih mjesec dana mi je pocelo zujati u uhu,u lijevom uhu pomalo,prvo ujutro kojih par sati pa prestalo,pa opet poslijepodne i vise nije prestalo..isla sam na sve te otorino preglede i sve je kao okej ali imam ostecenje u lijevom uhu,navodno zbog buke,i trebam izbjegavati buku.i tako ja vec mjesec dana nisam niti vani bila negdje,trudim se sto vise izbjegavati buku i nista.sada je doslo do toga da mi zvoni jos jace i pomalo mi je pocelo zvoniti i u desnom uhu nedavno.tako da u oba uha zujiii za poluditi
stvarno sam vise luda zbog toga neznam sta bi..idem neurologu sljedeci tjedan imam dogovoreno al ono..zbog cega to sve opce moze biti tako?jel moze zvoniti iz nekog drugog razloga koje otorinolaringolog ne moze skuziti?znam da moze ali zbog cega..?neznam,em to zujanje em me boli glava isto na lijevoj strani stalno (radila eeg sve ok) i stalno kao sve okej ali nista da prodje,samo jos gore,stalno nesto novo boli.. ili sam ja jednostavno luda i sve si umisljam...?
WickedNoelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 13:26   #37
Quote:
WickedNoelle kaže: Pogledaj post
Bok..evo sad je pola 1 i ja ne mogu spavati..prije kojih mjesec dana mi je pocelo zujati u uhu,u lijevom uhu pomalo,prvo ujutro kojih par sati pa prestalo,pa opet poslijepodne i vise nije prestalo..isla sam na sve te otorino preglede i sve je kao okej ali imam ostecenje u lijevom uhu,navodno zbog buke,i trebam izbjegavati buku.i tako ja vec mjesec dana nisam niti vani bila negdje,trudim se sto vise izbjegavati buku i nista.sada je doslo do toga da mi zvoni jos jace i pomalo mi je pocelo zvoniti i u desnom uhu nedavno.tako da u oba uha zujiii za poluditi
stvarno sam vise luda zbog toga neznam sta bi..idem neurologu sljedeci tjedan imam dogovoreno al ono..zbog cega to sve opce moze biti tako?jel moze zvoniti iz nekog drugog razloga koje otorinolaringolog ne moze skuziti?znam da moze ali zbog cega..?neznam,em to zujanje em me boli glava isto na lijevoj strani stalno (radila eeg sve ok) i stalno kao sve okej ali nista da prodje,samo jos gore,stalno nesto novo boli.. ili sam ja jednostavno luda i sve si umisljam...?
Najbolji lijek ti je izbjegavati buku, zabaviti se drugim stvarima nevezanim uz to. Kako stvari stoje postoji mnogo "terapija" ali ni jedna ne garantira djelomičan a posebno ne potpun oporavak. Problem je u tome da se pouzdano ne zna šta uopće izaziva zujanje. Neki kažu uši(cochlea) neki mozak....totalno nejasno. Kako stvari stoje postoje desetci milijuni ljudi s tim problemom i farmaceutske industrije su nanjušile zaradu, dosta se lijekova testira, i za 4-5 godina bi moglo biti rezultata. Što se mene tiče patim od zujanja 14 mjeseci, inače savršen sluh(bio na ispitivanjima), moje zujanje mogu opisati kao onaj lončić za čaj u američkim filmovima.

Inače par specijaliziranih foruma od većeg značaja koji se bave tom tematikom:
http://dailystrength.org/c/Tinnitus/support-group
http://www.rnid.org.uk/community/forums/tinnitus/
http://tinnitussupport92262.yuku.com/

Od softwera ti mogu preporučiti:
NCH Tone generator , sivi šum frekvencije, pink šum....ima probni rok od 31 dana, al se uvijek može reinstalirati
http://www.nch.com.au/tonegen/index.html

i besplatan atmosphere lite, generira randoom zvukove iz prirode
http://www.relaxingsoftware.com/atmdeluxehome.htm

Važno je prvo i osnovno ne paničariti!
Ferrari is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 00:30   #38
pa hvala ti na odgovoru i sve

al u biti..ja pocnem panicariti kada me pocne boliti uho,onda se zabrinem da nije nesto ozbiljnije..jer svako malo me zna zaboliti..ajde recimo jednom dnevno otprilike sve zajedno,ili par puta dnevno,ili par dana nista i tako zna..radila sam sve te pretrage kod otorinolaringologa i kaze da je sve okej osim ostecenog sluha, eeg je u granici normale..a neznam..ja bi htjela jos napraviti MR glave za svaki slucaj ili tako nesto,samo sto treba doc do toga da se to napravi uhh..ili sam ja jednostavno hipohondar koji panicari na svaki znak,neznam vise..

al ugl,htjela sam pitati,da li ima jos netko koga osim sto zuji zna i boliti to uho(na ovaj ili onaj nacin)..?
thnx
WickedNoelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 11:29   #39
Quote:
WickedNoelle kaže: Pogledaj post
pa hvala ti na odgovoru i sve

al u biti..ja pocnem panicariti kada me pocne boliti uho,onda se zabrinem da nije nesto ozbiljnije..jer svako malo me zna zaboliti..ajde recimo jednom dnevno otprilike sve zajedno,ili par puta dnevno,ili par dana nista i tako zna..radila sam sve te pretrage kod otorinolaringologa i kaze da je sve okej osim ostecenog sluha, eeg je u granici normale..a neznam..ja bi htjela jos napraviti MR glave za svaki slucaj ili tako nesto,samo sto treba doc do toga da se to napravi uhh..ili sam ja jednostavno hipohondar koji panicari na svaki znak,neznam vise..

al ugl,htjela sam pitati,da li ima jos netko koga osim sto zuji zna i boliti to uho(na ovaj ili onaj nacin)..?
thnx
Bilo bi dobro da napraviš MR glave ili CT glave da isključiš ostale stvari.
MR glave ti je 1200 kuna,CT upola jeftinije. To su cijene kod privatnika.
Samo jedna napomena ima novijih i starijih MR-CT aparata.
Noviji MR aparati daju kudikamo kvalitetniju sliku za istu cijenu + dobiješ CD
sa dijagnostikom i imaš više slika na njemu. Tako da se raspitaš ili vidiš na internetu koji privatnik ima noviji(bolji) aparat.
Ferrari is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 12:08   #40
Ajd ovdje da se izjasnim kad je aktualniji topic od drugog izgleda.

Zašto ne bi topic o tinnitusu i zujanju stavili da bude sticky na forumu, pošto se na tv-u ne vrte nikakvi infoi o tome, a pogađa sve više mladih jer vecian ide po koncertima i klubovima. Npr. ja dosta rondam po tim med forumima i grupama al nisam naišao nikada na tinnitus topic, tj. uz sve te boleštine i probleme jednostavno ovo nisam vidio, i šta sad, da sam se prije obrazovao da sam prije uopce uocio neciji problem i pogledao na youtubeu koji filmic, ne bih izasao u kafic sa jacom bukom a kamoli na konc.
Mislim da je ovo jedan problem koji postaje sve veci, jer nema lijeka za tinnitus, i to je vrlo ozbiljan problem koji ljudima može uništiti ili sami život i kvalitetu života, i depresija i suicidalne misli itd, štoviše taj tinnitus posto nema lijeka a vrlo lako u današnjem bucnom sviejtu i bucnim izlascima svatko može dobiti bi trebao biti sticky ili jedan sticky faq o tome sa linkovima da ljudi kad se zalete zbog ne znam, problema oko boli u ruci itd da nalete na ovako nešta i informiraju se.
Štoviše tinnitus mi je nekako u rangu AIDSA ili više ili u slicnom, dok je aidsu toliko posveceno i reklame ili bar govor o tome, o ovome ništa, a od tinnitusa se poprilicno lako oboli, mislim samo kad se vidi koliko ljudi ima problem pa moraju poceti živjeti sa tim.

Zar je problem nekoj tv da emiritra npr ovo: http://www.youtube.com/watch?v=OE5fIoveLoM

Mislim stvarno, nešto bi se oko toga trebalo učiniti, a ne da se sve više otvara ili ce se još i više guglati i otvarati topica "zuji mi u ušima".
Ja još ne znam jel imam neki blagi tinnitus ili neku ozljedu jer trenutno moram kod otorinca, ali mi je žao što me nitko obrazovao nije, što se sam obrazovao nisam, i što nisam naletio na tako ozbiljan rastuci problem. Jer da jesam, od straha i informiranosti kako je to jedan horror bih bolje postupao i odbacio gluposti poput jednog perglasnog konca, a ja kao neki klinac od 17g moram letati po tome.
Stoga dajte admini učinite nešto oko toga, ili neka se netko složi oko ovoga da je problem i da treba više informiranosti.
Dok po klinikama stoje plakati kako krvotok radi, kako ne treba jesti masno, kako marihuana šteti, a gdje je fakin tinnitus, zašto to ne stoji, to što ti može zbog jednog izlaska okrenuti život naopacke, dok od marihuane trebaš cijeli njivu poduvati da ti zahebe sistem.
Cak ni u top tema popist zanimljivih tema nema o tinnitusu, al ima o mekim lećama.
MarioX2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:19.