Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2017., 22:52   #1
Ljepota kose ovisi uglavnom o genetici?

Nesto si razmisljam.

Cijeli zivot sam imala jako tanku i slabu kosicu, usudila bi se reci tanju od dosta cura koje vidim po gradu, ili oko mene. Doduse prije sam imala dosta kose, duplo vise nego sada, pa nije bas izgledala tako tanko, a i bila je dosta kvalitetna. U zadnjih 3-4 se jos drasticno stanjila, to pripisujem velikom stresu kroz koji sam prolazila, losoj prehrani i losem nacinu zivota.

Oko sebe vidim jako puno cura, cak bi se usudila reci mozda i vecina, koje imaju bas dosta gustu i kvalitetnu kosu. Ne mislim onako afro-gustu, ali srednje gustu, dovoljno da nije tanka i slaba.

I sad se ja pitam, je li kvalitetna i gusta kosa prirodno, genetski unaprijed odredjena, bez obzira koliko ju mi pazili i mazili preparatima, uzmanjem nekakvih vitamina, pravolna prehrana i slicno? Tako mi se bas cini, jer znam sto puno cura radi svojoj kosi, blajha ju redovito, ravna, kovrca, i svasta nesto, a svejedno ako imaju prirodno gustu i dobru kosu, nece joj nista biti, ili ako se i osteti, brzo se oporavi.
I obrnuti slucajevi, ukljucujuci i mene, sa slabasnom kosicom, mazis ju uljima, maskama, ovim, onim, ne peglas, ne frckas, neke se ni ne farbaju, pa nije nista bolja nakon tih tretmana, isto kao i bez. Moze biti eventualno malo sjajnija i ljepsa boja nakon tih pakunga, maski, tretmana.

Sad sam se raspisala malo , ali sto vi mislite o ovome?
little gypsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 10:07   #2
Slazem se s tobom, osobno sam i sama u mladosti imala divnu bujnu dugu kosu. Ali eto sad u kasnim dvadesetima od stresa i ljekova mi je pocela jako otpadati i izgubila sam sigurno cca 50% nekadasnjeg volumena. I sve mi se cini da tu i nema neke pomoci jel pazim na sve s cim ju perem kako, vitamini prehrana ovo ono ali sve je uzalud. Dok znam cura koje se doma blajhaju sve do tjemena koriste neki sampon za par kuna peglaju svaki dan i kosa im je ko griva.
SunyMy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 10:29   #3
Mislim da je do hormona i genetike. Do izlaska iz puberteta sam imala prekokrasnu grivu, a onda jad i bijeda. Tanka, a pazim ju kao oci u glavi. Ostalo mi je 40% nekadasnje gustoce i volumena


Sent from my iPhone using Tapatalk
Akvarela is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 13:28   #4
Slažem se da je genetika, plus neke promjene usput...

Ali... imamo kosu kakvu imamo, a preparatima i njegom pokušavamo izvući najbolje iz date situacije. Neće netko zbog šampona dobiti bujnu kosu, ali mogu dobiti manje slijepljenju, da bolje izgleda, da je zbog bolje maske ljepša... ali ne ljepša od nečije tuđe kose, nego ljepša od moje kad se o njoj ne brinem. Netko će to imati da se o njoj uopće ne brine, pere čim hoće i posuši na zraku, i za njih je to najbolja opcija (znači našli su što im odgovara), ali to meni ne znači ništa, jer neće moja biti bolja ako primjenim to što oni rade, nego ako nađem ono što mojoj odgovara. I ja točno vidim razliku s pravim proizvodima i s pravom frizurom. To je ogromna razlika od onog kad bih samo oprala kosu i pustila na zraku da se osuši.
rosa_salvaje is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 14:07   #5
Geni su čudo, slažem se,pogotovo za kožu i kosu ovo vrijedi. Ja kad se sjetim koliko sam novca dala na sve to, dosad sam mogla kupiti neki super auto Imam prijateljice kojima kosa u par mjeseci naraste od ramena do kopče grudnjaka, a nisam sigurna ni da regenerator koriste, a ne nešto više. Bez ispucalih vrhova, zdrava, sjajna prekrasna. Ja imam tu nesreću da je moram uvijek poslije sušenja i stilizirati jer je takva nedefinirana, ali nastojim joj onda maskama i preparatima vratiti barem vlagu. Jako sporo raste, ali kakve je bila jedno vrijeme sad je super. Eventualno vam vitamini mogu pomoći što se gustoće i kvalitete tiče.
__________________
Osmijeh je jeftin način da popraviš svoj izgled :))
Sofia Victoria is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 15:50   #6
Slažem se sa svime što su cure napisale. Ljepota kose ili kože ovisi dosta o genetskim predispozicijama. S time da se i kosa i koža mijenjaju s godinama pa se treba prilagođavati. Nije isto s 20+, 30+, 40+ ili 50+. Treba raditi s onime što imaš tako da tvoja kosa bude ljepša s korištenjem preparata, ulja itd. nego što je prirodno samo s šamponom i sušenjem na zraku. Uostalom sve smo lijepe s 20. Kasnije je sve stvar održavanja, koliko pažnje posvećuješ njezi. Lijepa kosa ne pada s neba, odnosno u određenim godinama može biti lijepa sama od sebe, ali blajhanje, pretjerano stiliziranje i neodržavanje sve jednom dođe na naplatu. Neoštećena kosa rezultat je adekvatne njege. Gusta kosa može biti rezultat genetike i izostanak stresa, hormonskih poremećaja, pravilnog izbora frizure. Na sve se može utjecati osim ukoliko se radi o ozbiljnim zdravstvenim problemima. Treba se maziti i paziti i uživati u onome s čime si se rodila te napraviti najbolju verziju sebe pravilnom i redovitom njegom te pravilnim uljepšavanjem (naglasiti svoje najbolje adute, da oni malo slabiji manje dolaze do izražaja).
Little lioness is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 20:15   #7
Iz iskustva s dugo godina duge kose, rekla bih da:

1) gustoća i kvaliteta kose koja ti raste iz tjemena ovisi u prvom redu o genetici, hormonima, prehrani i psihofizičkom stanju, a u puno manjoj mjeri o kozmetici i njezi
2) stanje duge odnosno davno izrasle kose ovisi u dobroj mjeri o njezi, odnosno omjeru njege s jedne strane (dobri šamponi, leave-in regeneratori, UV zaštita, ulja itd...) i maltretiranja kose s druge strane (rasčešljavanje na silu, češljanje mokre kose, feniranje izraslih dijelova kose, rezanje lošim škarama, izlaganje suncu, farbanje, peglanje, stalno nošenje u vrlo stegnutom repu i sl.)
Brijana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:31.