Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Motori i skuteri

Motori i skuteri Vrum, vrum. Koji skuter! Zakon!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2004., 19:59   #61
Ne znam jel to psiholoski ili sto.... ali uocio sam jucer i danas gro Baotiana po gradu (zg). Mozda da smo pricali o Skodama Favorit, vjerojatno bi njih vise uocio.... ....ali ima ih. Izgleda da ljudi grizu na low cost. I kineski u Hebrangovoj ima ga za dostavu, vidio sam sparkiranog ispred.

Yebo.... mislim d je zakljucak: kupuj ako bas moras. Ako ne moras, ili imas vise love, uzmi jace i kvalitetnije. Snizenja su po svuda jer nije sezona. Ja ga ne bi uzeo.

P.S. Ideja: imas u Buzinu tamo di se prodaje i jedan model za isprobat. Odvoji 1 h i rentaj, posudi ili isprobaj u salonu neki normalni skuter na pol sat ako se vec nisi vozila na nekom, prouci kvalitetu, dijelove, brzinu.... pa probaj Baotiana na pol sata, isto tako, kvaliteta, brzina.... Ako ne vidis razliku, jebiga, kupi. Ako vidis, pristedi jos mjesec-dva-tri. Sezona skutera je daleko. Stize zima, led i nije preporucljivo se sada voziti.
husky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2004., 21:52   #62
husky Ne znam jel to psiholoski ili sto.... ali uocio sam jucer i danas gro Baotiana po gradu (zg). Mozda da smo pricali o Skodama Favorit, vjerojatno bi njih vise uocio.... ....ali ima ih. Izgleda da ljudi grizu na low cost. I kineski u Hebrangovoj ima ga za dostavu, vidio sam sparkiranog ispred.

Yebo.... mislim d je zakljucak: kupuj ako bas moras. Ako ne moras, ili imas vise love, uzmi jace i kvalitetnije. Snizenja su po svuda jer nije sezona. Ja ga ne bi uzeo.

P.S. Ideja: imas u Buzinu tamo di se prodaje i jedan model za isprobat. Odvoji 1 h i rentaj, posudi ili isprobaj u salonu neki normalni skuter na pol sat ako se vec nisi vozila na nekom, prouci kvalitetu, dijelove, brzinu.... pa probaj Baotiana na pol sata, isto tako, kvaliteta, brzina.... Ako ne vidis razliku, jebiga, kupi. Ako vidis, pristedi jos mjesec-dva-tri. Sezona skutera je daleko. Stize zima, led i nije preporucljivo se sada voziti.
-.------------------------------------------------

Ma konačno nešto pametnog u ovoj diskusiji.Tako je ako hočeš kupi jeftino ako nečeš kupi skupo,ja kažem da mi nismo daleko od kineza po financijama pa se tako i ponašamo ali neki tvrdolinijaši i dalj tvrde da se mora kupiti brand.ako je tako neka mi pošalju novce jer za brand od 15000kn gdje se kreču 100-125ccm nemam.Moj izbor je možda baotian ili onaj jači jer je tu u igri cijena a servis u pozadini.ima ih na tržištu puno i voze se .neka se jave oni koji imaju problema sa skuterima otvorite taj topic pa da vidimo kakav če tek onda biti odaziv kladim se jači nego sad.baotian za ili ne po ovoj cijeni ,ja kažem za jer novo je novo i znam da sam ga ja sjebao a ne neki vozač prije mene i onda ga skrpao za prodaju.toliko o skuterima.ugodna vožnja svima na baotianu ili ne.
mrcina 22222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2004., 22:26   #63
Usprkos nasim postovima, samo ti znas koliko love mozes/zelis izdvojiti, jesi li od onih kojima je novo-novo, ili ti je draze provjereno ali polovno a i estetika je takodjer subjektivna stvar. Kako se stvari razvijaju za ocekivati je da ce se servisi za taj skuter namnoziti jer ne sumnjam da ce ih se dosta prodati, pogotovo klincima kojima je par somova do neke Gilere ili Piaggia nedostizna razlika. Ista je prica bila i kada su korejski auti poceli dolaziti u Hrvatsku. 50% ljudi je tvrdilo da treba kupiti novog korejca koji je kostao 30% manje od "svabe" iste klase, a drugih 50% je podrzavala tezu da je isplativije za tu lovu kupiti 2-3 godine starog "svabu".

Anyway, u cijeloj prici je najvaznije da se ne das nagovoriti nego da doneses vlastitu odluku prema tudjim saznanjima. Onda ces sigurno biti zadovoljna jer si sama dosla do toga da je tvoja opcija najbolja. Ako se das nagovoriti, desit ce ti se "kaj sam ga slusala, trebala sam......" a onda je to

I najvaznije od svega, KUPI NAJBOLJU KACIGU I UVIJEK JU IMAJ NA GLAVI (naravno dok vozis skuter, doma ju mozes skinut')

Sretno sa skutercicem ma koji bio.

Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2004., 00:07   #64
Duda.....dodas jos malo para i uzmes ovo;

http://www.motosvet.com/galerija/bejba/208.jpg

I gustas ka teta na slici.....
Spinnaker is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2004., 00:14   #65
Ma jebeš tetu

Ovo mi je san snova
Još da se može zvuk dočarat ovako na slici
:ahsavsamsitužanisjetankadnemamparazanjega:
alfred stokes is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2004., 00:17   #66
San snova........heba mamu alfred,isto to sam mislija napisat ispod slike ove zviri....
Plasis me pomalo covjece
Spinnaker is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2004., 01:57   #67
Quote:
Spinnaker kaže:
I gustas ka teta na slici.....
Nemoj mi rec da se tak gola vozi. Ne zanimaju me prehladjene zene.
husky is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2004., 08:56   #68
Quote:
alfred stokes kaže:
Ma jebeš tetu

Mogu ja, mogu ja???
ROAD RUNNER is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2004., 23:08   #69
Taj Baotian nesto je smece
novaboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2004., 10:24   #70
Quote:
duda kaže:
I što da ja sad radim
U subotu bih trebala otići pogledati i eventualno odlučiti se za kupnju a ovdje su razlozi pro et contra negdje izjednačeni

Jesi kupila ili.....?
__________________
Sve račune koje dobijem ne platim odmah jer za to nemam novaca nego ih ubacim u veliki bubanj iz kojega početkom svakog mjeseca povezanih očiju izvučem tri koja tada platim. Molim Vas da se strpite dok Vas ne pogodi sreća.
SURLA is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2004., 08:28   #71
Još nisam, bila sam bolesna ovaj vikend
Idem u ovu subotu
__________________
Nikad ne reci nikad !
duda is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2004., 13:13   #72
mislim da je garancija na taj skuter 3 god.
mystik4l is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2004., 15:27   #73
Quote:
Mystikal kaže:
mislim da je garancija na taj skuter 3 god.
Aha, aha, aha.... Na motor je godinu dana, na "ostalo" je 3 godine. A ostalo je?
husky is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2004., 08:52   #74
Bilo bi dobro da se jave oni koji ovaj skuter posjeduju pa da čujemo njihovo mišljenje! Ja sam kupio jednog i za sada sam vrlo zadovoljan i čak ugodno iznenađen (uloženo-dobiveno). Bilo bi mi drago kad bi se javio netko tko ima taj skuter duže vrijeme pa da čujemo koje su mu mane- za sada neznam nijednu-ISKRENO!!!, osim što nije, recimo, Yamaha...
VUKI is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2004., 14:47   #75
frend mi ima taj skuter...kupio ga nema dugo..negdje mjesec dana..i preso je oko 400km...bez ikakvih kvarova...i nakon servisa i kilometara da sad ide 70kmh....i da je ok...sam kaj je maliiii
medek20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2004., 23:44   #76
halo evo mene opet.
vidim da rasprava ide dalje ali u pravcu u kojemu sam VAS HTIO UPUTITI.dakle sve ono što sam bio rekao stoji za ovako malu cijenu nemreš dobiti novi brand skuter ali i ovo što prodaju nemora biti smeče kakvim ste ga vi iskompleksirali. mala cijena i za to dobiješ i takvu kvalitetu ali to kod nas može biti i super kvaliteta koja traje ,vidjet čemo tko je bio u pravu vi ili ja nakon godinu dana dali če se kvariti baotiani kao yugiči ili če prtiti svoju veliku braču iz koreje na četiri kotača i iznenaditi nas kvalitetom.strpljiv pa spašen od utapanja.nedajte da ovaj post utihne javljajte se sa svojim zapažanjima jer samo tako možemo dokazati da i jeftino može biti kvalitetno.
mrcina 22222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2004., 00:26   #77
Quote:
medek20 kaže:
frend mi ima taj skuter...kupio ga nema dugo..negdje mjesec dana..i preso je oko 400km.. bez ikakvih kvarova...i nakon servisa i kilometara da sad ide 70kmh....i da je ok...sam kaj je maliiii
Prava kilometraža za ocijenit izdržljivost
Ovih 70 km/h je totalna glupost.
Bolji 2-taktni skuteri bez friziranja to mogu uhvatit nakon dobrog zaleta. Ovaj jedino ako ga baciš iz aviona. Sad-druga je stvar jel mu kilometar sat laže ko pas
I da - vozio sam ga i ne pričam napamet
I na ovom šta sam vozio je nakon mjesec i pol štekao alnaser i plastika je bila slabašna.
alfred stokes is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2004., 01:02   #78
Quote:
mrcina 22222 kaže:
jer samo tako možemo dokazati da i jeftino može biti kvalitetno.
Khm.... jedno ovak dubokomisaono pitanjce.... Je li moguce napraviti skuter JEFTINIJI nego sto je Baotian, koji bi zadovoljavao minimalne uvjete za biti skuterom? Jer meni se cini da je to dno dna sa cijenom. E, u tih 5750 kn je:

- dijelovi
- radna snaga
- marza proizvodjaca
- marza uvoznika
- cijena transporta par tisuca km brodom il cim vec, + do skladista
- carine, trosarine i st li vec
- PDV
- jos i kofer dobijes otraga

Peugeot je htio napraviti skuter za manje od 1000 € pa je na kraju stao na 10tak tisuca kuna. Jer nije moguce.... a da ne trpi nesto. E sad, na ovom topicu raspravljamo sto to trpi. Vec smo usuglasili:

- plastika casice jogurta
- problemi s paljenjem nakon kratkog vremena
- dimenzije bicikla (ne mogu dva muska gore sjest jer je nosivost 150 kg)
- uvozi firma koja se uopce time ne bavi (dal bi kupovao vodu od firme koja je specijalizirana za skutere? Npr. udjes u zastupnistvo Yamahe i trazis galon ciste izvoske vode....)

itd.
husky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2004., 13:20   #79
uvjek je bilo koliko love toliko muzike...ja ga nisam vozio sam mi je pricano tak o njemu...
medek20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2004., 13:54   #80
Ma kaj vi drobite?!? Kakva čašica jogurta?! Plastika ko na svakom

drugom! Kao što rekoh, neka se jave oni koji taj skuter imaju pa

da njih čujemo! Ja sam i prezadovoljan za te pare. Kaj možeš sa

5000 kn? Možeš kupiti Yamahu staru nekoliko godina koju je već

neki klinac podrapal i, priznajmo, izgleda zastarjelo... Ja sam

vozio nekoliko različitih skutera i ne osjetih neku razliku osim u

buci. Ali to su bili uglavnom skuterčići od nekih 10 000 kn

vrijednosti- sitnica... Jeste li vidjeli najjeftiniju Yamahu (10- 12

000 kn)?- pa izgleda ko romobil! Kaj mislite da mi koji smo kupili

Baotiana nismo prije tražili po raznim dućanima, oglasnicima,

prospektima najbolju ponudu. Vrijeme će pokazati dal se isplatilo

ili ne- bez brige, javit ću se sa prvim problemima i zato molim (po

zadnji put) one koji također imaju taj skuter da se jave..
VUKI is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:13.