Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2010., 23:39   #1
Raj, pakao, reinkarnacija

uobičajeno je kršćansko tumačenje da čovjek na zemlji živi samo jednom, i da se duša stvara zaćećem. no koliko znam, niti jedno niti drugo nije utemeljeno na bibliji, već se radi o tradicijskom shvaćanju preuzetom od starih židova

što ako umjesto dva ishoda po okončanju postoje zapravo - tri?

jedan je život vječni; iskupljenje od zemlje, put u raj; nema više smrti
drugi je pakao; neuspjeh duše, možda i druga i konačna smrt - ona duhovna
treća je...reinkarnacija; nit je uspjeh, nit je neuspjeh, već je ponavljanje školice, do konačnog uspjeha; ili neuspjeha

?

biblija ne spominje reinkarnaciju; biblija ne negira reinkarnaciju; biblija niti ne definira da je život na zemlji jedan jedini. zaključak kršćanskog nauka da je život jedan jedini možda je kriv
friendship is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 00:06   #2
a zapravo... trebali bismo shvatiti materiju tek kao energiju koja je kondenzirana u sporoj vibraciji te da smo stoga svi mi (i sve oko nas) zapravo jedna svijest koja sama sebe doživljava kroz subjektivnu percepciju, da ne postoji ono što ljudi podrazumijevaju pod pojmom smrti, da je život koji živimo samo san i da je svatko od nas u biti imaginacija o samome sebi.

kad tako pogledaš stvari, onda u biti skužiš da je materijalno tijelo ono što te sprečava i omogućuje. Sprečava te da pojmiš Sve (samoga sebe u cijelosti) i posljedično tome omogućava ti da skupljaš iskustva o samome sebi (u dijelu samoga sebe koji se zove Pero Perić)..

ako te zanima hoće li dio Jedne Svijesti koji se u ovom trenutku i u ovom dijelu Higgsovog polja (koje kondezira energiju u sporu vibraciju) ponovo postojati odgovor je i da i ne.

Postojat će budući da vrijeme ne postoji, pa univerzalna svijest može dati svoj dio Peri Periću u 2010. godini uvijek i ispočetka. Ali Pero Perić neće postojati nikada van prostora i vremena u kojem je njegova (ili dio Svijesti) kondenziran u zamaštanom prostoru i vremenu.

Na kraju krajeva, to nije ni bitno, jer Pero Perić nije ništa drugo nego (dio) univerzalna svijest.

Ali, ne zamaraj se previše s time. Poludjet ćeš.

A ako baš moraš, onda "pazi ako gledaš u bezdan, jer bi se bezdan mogao zagledati u tebe".

zaboravi bibilije, talmude, pizde materine. to je tek pokušaj da se objasni postojanje u duhu vremena u kojem je pisano ( na kraju krajeva, kao i ovo gore).

činjenica koja nas sve u biti ubija u pojam, jest da nećemo znati što je "s one strane granice", sve dok ju ne pređemo.

a možda i nećemo.

bila bi to vrhunska šala.
Franjo Lola Tahi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 04:14   #3
Quote:
Franjo Lola Tahi kaže: Pogledaj post
a zapravo... trebali bismo shvatiti materiju tek kao energiju koja je kondenzirana u sporoj vibraciji te da smo stoga svi mi (i sve oko nas) zapravo jedna svijest koja sama sebe doživljava kroz subjektivnu percepciju, da ne postoji ono što ljudi podrazumijevaju pod pojmom smrti, da je život koji živimo samo san i da je svatko od nas u biti imaginacija o samome sebi.
Bill Hicks?

Ovaj gore citat je sustina onoga sto je zapisano u The Starseed Transmissions, knjizice koju preporucujem svakome tko mozga o ovakvim stvarima, jer je kratka, jednostavna i prelijepa. Prevedena je i na srpski, na netu je eng. verzija.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 15:25   #4
Quote:
Franjo Lola Tahi kaže: Pogledaj post
a zapravo... trebali bismo shvatiti materiju tek kao energiju koja je kondenzirana u sporoj vibraciji te da smo stoga svi mi (i sve oko nas) zapravo jedna svijest koja sama sebe doživljava kroz subjektivnu percepciju, da ne postoji ono što ljudi podrazumijevaju pod pojmom smrti, da je život koji živimo samo san i da je svatko od nas u biti imaginacija o samome sebi.

kad tako pogledaš stvari, onda u biti skužiš da je materijalno tijelo ono što te sprečava i omogućuje. Sprečava te da pojmiš Sve (samoga sebe u cijelosti) i posljedično tome omogućava ti da skupljaš iskustva o samome sebi

BRAVO Bille Hiksče, jesi li ti dennis leary Franjo kad tako kradeš hicksove teorije?
__________________
there must be some kind of way outta here...
GregogSamsaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2012., 16:25   #5
Quote:
Franjo Lola Tahi kaže: Pogledaj post
a zapravo... trebali bismo shvatiti materiju tek kao energiju koja je kondenzirana u sporoj vibraciji te da smo stoga svi mi (i sve oko nas) zapravo jedna svijest koja sama sebe doživljava kroz subjektivnu percepciju, da ne postoji ono što ljudi podrazumijevaju pod pojmom smrti, da je život koji živimo samo san i da je svatko od nas u biti imaginacija o samome sebi.

kad tako pogledaš stvari, onda u biti skužiš da je materijalno tijelo ono što te sprečava i omogućuje. Sprečava te da pojmiš Sve (samoga sebe u cijelosti) i posljedično tome omogućava ti da skupljaš iskustva o samome sebi (u dijelu samoga sebe koji se zove Pero Perić)..

ako te zanima hoće li dio Jedne Svijesti koji se u ovom trenutku i u ovom dijelu Higgsovog polja (koje kondezira energiju u sporu vibraciju) ponovo postojati odgovor je i da i ne.

Postojat će budući da vrijeme ne postoji, pa univerzalna svijest može dati svoj dio Peri Periću u 2010. godini uvijek i ispočetka. Ali Pero Perić neće postojati nikada van prostora i vremena u kojem je njegova (ili dio Svijesti) kondenziran u zamaštanom prostoru i vremenu.

Na kraju krajeva, to nije ni bitno, jer Pero Perić nije ništa drugo nego (dio) univerzalna svijest.

Ali, ne zamaraj se previše s time. Poludjet ćeš.

A ako baš moraš, onda "pazi ako gledaš u bezdan, jer bi se bezdan mogao zagledati u tebe".

zaboravi bibilije, talmude, pizde materine. to je tek pokušaj da se objasni postojanje u duhu vremena u kojem je pisano ( na kraju krajeva, kao i ovo gore).

činjenica koja nas sve u biti ubija u pojam, jest da nećemo znati što je "s one strane granice", sve dok ju ne pređemo.

a možda i nećemo.

bila bi to vrhunska šala.
je li šala? ili smo meptekidno I s ome.strane zastora, evo ftendship, ova ti je tema možds sptemna za nove.odgovore...
__________________
kad god nešto razumijem navučem se na to. zato pažljivo biram. svi su ljudi anđeli, to razumijem
atko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2012., 09:48   #6
Quote:
Reinkarnacija je kontradiktorno vjerovanje. Dusa uzima drugo tijelo, iznova i iznova obiljezava svoje postojanje, stvara svoja sjecanja, je li to dar ili samar? Meni je takvo razmisljanje samar (gubljenje vlastitog entiteta) ljudskoj svijesti koja je usadena od samog Jednog Boga.
U neku ruku reinkarnacija je kao da činimo 2 koraka naprijed, pa jedan nazad. Ipak, mislim da je nužno da se nezrela duša riješi sječanja na prošli život kako bi se mogla fokusirati na svoj novi život.

U svijetu se svako malo pojave i iznimke - djeca koja imaju detaljna sječanja na svoje prošle živote. Oni obično znaju sve detalje o svojoj prošloj obitelji, gradu i državi gdje su živjeli, te zanimanju kojim su se bavili.
Npr. u medijima se puno pisalo o James Leiningeru - dječaku koji tvrdi da je u prošlom životu bio vojni pilot, te koji je stvarno iznio puno točnih detalja o samim avionima, ljudima iz svog prošlog života, te bitci u kojoj je poginuo.
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2012., 10:32   #7
Quote:
zoki89 kaže: Pogledaj post
Ipak, mislim da je nužno da se nezrela duša riješi sječanja na prošli život kako bi se mogla fokusirati na svoj novi život.
Znači, zaboraviš baš SVE, ne samo o tvojem prošlom životu nego i to tko ti uistinu jesi i odkuda dolaziš(mogli su nam barem to ostaviti) i to samo da bi se potpuno mogao fokusirati na jedan bezsmisleni bolan kratak život na ovoj planeti? i onda sve ispočetka?

Znaš li ti koliko bi ovaj svijet drugačije izgledao da su nam barem ostavili one osnove? nema više ratova, mržnje, straha od smrti. itd. Ili barem da se ta sječanja ponovno aktiviraju u samom biću nakon određenog vremena.

Zašto bi netko izabrao da se rodi u jedan bolan život gdje će skoro par godina biti zlostavljan, mučen? dali ti recimo zoki, hočeš patiti u bilo kojem obliku? samo se sjeti rata, hitlera i šta je sve radio, pa koja normalna duša bi izabrala takva iskustva? pogledaj malo, manje više cijela ljudska povijest je takva.

Dali ti kao duša želiš da ti izbrišu baš sva sječanja(šta je logički apsulutno ne potrebno), i bace potpuno nesvjesnog u neko društvo koje je daleko od bilo kakve veze s bogom i duhovnim svijetom? (šta je samo po sebi definicija onoga što ljudi zovu paklom, odvojenost od boga)

Mogao bih i ja dalje nabrajat, pročitao sam mnogo toga na ovu temu i moje mišljenje je bilo jednako tvojem, ali nekoje stvari mi jednostavno nisu dale mira. Mislim da takozvana reinkarnacija nije ono što nam govore i da nažalost nisu sve stvari tako lijepe kako nam govore. To mi vlastita duša govori.
Ironrage is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2012., 20:34   #8
Quote:
Znači, zaboraviš baš SVE, ne samo o tvojem prošlom životu nego i to tko ti uistinu jesi i odkuda dolaziš(mogli su nam barem to ostaviti) i to samo da bi se potpuno mogao fokusirati na jedan bezsmisleni bolan kratak život na ovoj planeti? i onda sve ispočetka?

Znaš li ti koliko bi ovaj svijet drugačije izgledao da su nam barem ostavili one osnove? nema više ratova, mržnje, straha od smrti. itd. Ili barem da se ta sječanja ponovno aktiviraju u samom biću nakon određenog vremena.

Zašto bi netko izabrao da se rodi u jedan bolan život gdje će skoro par godina biti zlostavljan, mučen? dali ti recimo zoki, hočeš patiti u bilo kojem obliku? samo se sjeti rata, hitlera i šta je sve radio, pa koja normalna duša bi izabrala takva iskustva? pogledaj malo, manje više cijela ljudska povijest je takva.

Dali ti kao duša želiš da ti izbrišu baš sva sječanja(šta je logički apsulutno ne potrebno), i bace potpuno nesvjesnog u neko društvo koje je daleko od bilo kakve veze s bogom i duhovnim svijetom? (šta je samo po sebi definicija onoga što ljudi zovu paklom, odvojenost od boga)

Mogao bih i ja dalje nabrajat, pročitao sam mnogo toga na ovu temu i moje mišljenje je bilo jednako tvojem, ali nekoje stvari mi jednostavno nisu dale mira. Mislim da takozvana reinkarnacija nije ono što nam govore i da nažalost nisu sve stvari tako lijepe kako nam govore. To mi vlastita duša govori.
Usporedi sazrijevanje duše sa odrastanjem djeteta. Dijete ne može odrasti u zdravu zrelu osobu ako se ne suoči sa nepoznatime i svojim strahovima. Djeca spoznaju svoje vrline, snage i mogučnosti kroz životna iskustva, a ona nisu uvijek lagana. Svi moramo pasti nekoliko puta da bismo naučili hodati i voziti bicikl.

Mislim da je reinkarnacija samo jedna faza koju svaka duša mora proći na svome putu. Prema našem pojmu vremena to se može činiti jako dugo, ali prema životu jedne duše to je vjerojato kraće razdoblje.

Uvijek su se na Zemlji rađala djeca koja su tvrdila da imaju određena sječanja na duhovni svijet i prijašnje živote - vjerujem da su to duše koje su postale zrelije, te koje osječaju svoju povezanost sa Bogom i duhovnim svjetom znatno jače od večine. Neke od njih možda su već prerasle proces reinkarnacije, ali se povremeno svjesno vračaju na Zemlju kao učitelji drugim dušama.

Osobno nemam takvih sječanja, ali me duhovnost i misterije privlače od kada znam za sebe.

Quote:
Zašto bi netko izabrao da se rodi u jedan bolan život gdje će skoro par godina biti zlostavljan, mučen? dali ti recimo zoki, hočeš patiti u bilo kojem obliku?
Naravno da ne želim patiti. Ipak, želim postati jača i mudrija osoba. Nije mi cilj bježati od najgorih mogućih situacija, već se naučiti smireno i pametno nositi sa njima, te ih mijenjati na bolje.
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 09:40   #9
Quote:
Ironrage kaže: Pogledaj post
Znači, zaboraviš baš SVE, ne samo o tvojem prošlom životu nego i to tko ti uistinu jesi i odkuda dolaziš(mogli su nam barem to ostaviti) i to samo da bi se potpuno mogao fokusirati na jedan bezsmisleni bolan kratak život na ovoj planeti? i onda sve ispočetka?

Znaš li ti koliko bi ovaj svijet drugačije izgledao da su nam barem ostavili one osnove? nema više ratova, mržnje, straha od smrti. itd. Ili barem da se ta sječanja ponovno aktiviraju u samom biću nakon određenog vremena.
Mozda -
dusa ne zaboravlja, vec samo secanje na prosle zivote nije dostupno novoj licnosti. Medjutim i bez secanja, bitna iskustva prozivljenih zivota su utkana u nas karakter i u nase teznje.

Kada bi se ljudi secali, na primer ko ih je ubio, zlostavljao... kada bi videli da je njihova sadasnja zena, u proslom zivotu mozda bila majka, a muz otac i sve druge zamislive kombinacije...
mislis da ne bi bilo ratova, mrznje...?
Quote:
Ironage kaže:
Sve oke, samo što je tzv. duša u čovjeku nego samo promarač? svijest? duša nije ta koja pada, nego tijelo. Duša sve to lijepo tiho promatra i nije kriva za akcije tijela/uma. Kakvo sazrijevanje duše onda? što moramo naučiti? kako bolje promatrati? odi sada meditirati i odi u to stanje kada si samo svijestan samog sebe, brzo češ otkriti da si savršen u svakom pogledu. Kao i sve duše. Sam život, egzistencija. Sve je onako kako je uvijek bilo.
Moguce je da dusa nije samo promatrac i da nije cista svest, vec samo jedna od karika izmedju fizickog i cistog duha. Posuda u koju se ulivaju iskustva, kauzalno telo i samim tim podlozna promenama i razvoju.
Ako je to tako, onda je takozvano savrsenstvo duse samo mit, tj. terminoloska greska (poistovecenje sa duhom).

U krajnjoj liniji se mozemo pitati cak i da li je prvobitni, bozanski duh, koji se inkarnira, doista tako svemoguc i sveznajuci, kada mu ovladavanje materijom pricinjava tolike probleme.
Meni se pre cini da je ta prvobitna bozanska iskra, koja se inkarnira, prilicno slaba i glupa i da joj tek proces inkarniranja donosi moc i spoznaju.

PS
U kontekstu reinkarnacije, paklom bi se moglo oznaciti prolazno stanje svesti, dok se nakon smrti nalazi u nizem astralu
(sto moze biti razlicito dugo i neugodno), a rajem kratkotrajni boravak u visem mentalnom telu (dusi), pre nove inkarnacije.

Zadnje uređivanje Dragan : 16.07.2012. at 09:55.
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 10:35   #10
Quote:
zoki89 kaže: Pogledaj post
U neku ruku reinkarnacija je kao da činimo 2 koraka naprijed, pa jedan nazad. Ipak, mislim da je nužno da se nezrela duša riješi sječanja na prošli život kako bi se mogla fokusirati na svoj novi život.

U svijetu se svako malo pojave i iznimke - djeca koja imaju detaljna sječanja na svoje prošle živote. Oni obično znaju sve detalje o svojoj prošloj obitelji, gradu i državi gdje su živjeli, te zanimanju kojim su se bavili.
Npr. u medijima se puno pisalo o James Leiningeru - dječaku koji tvrdi da je u prošlom životu bio vojni pilot, te koji je stvarno iznio puno točnih detalja o samim avionima, ljudima iz svog prošlog života, te bitci u kojoj je poginuo.
istraživanja govore zapravo u korist 'paralelnih svemira' o kojima priča pronađena. puno detalja stoji, a puno detalja je drugačije nego u stvarnoj prošlosti. što bi bilo jako sukladno time da reinkarnacija pripada paralelnom svemiru, a ne ovom. koji je jako sličan, ali i u ponečemu drugačiji...nedavno sam gledao tv emisiju o istraživanju sjećanja jednog irskog (? ili velškog, u svakom slučaju britanskog) dječaka, koji se sjećao života na jednom otočiću. puno detalja je bilo upravo kako je rekao, ali neki su bili različiti, osobe nisu bile tih imena...kao da se sjećao reinkarnacije iz jednog vrlo sličnog svemira. dakako, vjerojatno se pokoji čovjek inkarnira upravo u istom svemiru

ono što, opet, objašnjava zašto se u pravilu ne sjećamo reinkarnacija: začećem i razvojem dobivamo svoja genetska/inkarnacijska tijela, s pripadajućom sviješću. ona su nova, nikad nisu živjela, i ne mogu se sjećati onoga što nisu doživjela. ali sjećanja postoje na nivou višeg ja/duše/Ja/nazovikakoželiš, uglavnom osobe/tijela koje je sudjelovalo kroz reinkarnacije. ono što se gubi je transcendentna jasna svjesna veza između inkarnacijskog ja i Ja. ali ta veza postoji na nekom nivou - ovo pokazuje hipnotička regresija
__________________
istinska i jedina prava demokracija je vlast naroda

Zadnje uređivanje friendship : 16.07.2012. at 10:42.
friendship is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 02:01   #11
Quote:
Franjo Lola Tahi kaže: Pogledaj post
Ali, ne zamaraj se previše s time. Poludjet ćeš.

A ako baš moraš, onda "pazi ako gledaš u bezdan, jer bi se bezdan mogao zagledati u tebe".

zaboravi bibilije, talmude, pizde materine. to je tek pokušaj da se objasni postojanje u duhu vremena u kojem je pisano ( na kraju krajeva, kao i ovo gore).
Da, ovo je stvarno najbolje rečeno.
Doživimo iskustvo koje nam otvori nepregledna prostranstva koja su razumu nepojmljiva.
I što radimo? Prepustimo li se tomu? Ne, nismo na to spremni, nekako znamo da to nije ni svrha.
Opiremo li mu se? Uglavnom, iako nam se tako ne čini. Ali u jednom trenutku shvatimo da radimo sve da bismo razumom objasnili ono što smo vidjeli da mu je nepojmljivo. I tako iskustvo cjepkamo na neprepoznatljive djeliće sve dok ga potpuno ne zamaglimo.
A zašto jednostavno ne uživati u njemu? Zašto ga ne širiti postupno, svatko prema svojim mogućnostima? Zar je čitav smisao u tomu da ga pod svaku cijenu prilagodimo nekom učenju ili modernoj znanosti?
Ne odričemo li se na taj način samog iskustva?

Zadnje uređivanje pronađena : 17.07.2012. at 02:08.
pronađena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 09:14   #12
Quote:
Shvačaš li ti da:
1. Svijest ne čini ništa.
2. Svijest se ne može povrijediti. U smislu da je nekakva vidljiva šteta na njoj.
3. Svijesti jednoj drugoj ne čine ništa.
Ustvari, ne postoji "moja" ili "tvoja" svijest, da budem precizan.
samo se sjeti da je duša promatrač u čovjeku, ono što gleda kroz oći.

Karma iz te perspektive nema smisla. No ima smisla kada se nekoga mora poslati u drugi bolan život. Ali je izmišljena i lažna sama po sebi.
Zapravo mi zvući logično da je duša samo svijest koja promatra. To sam već negdje čitao, ali sam pomalo zaboravio. Ipak, ta svijest je tada povezana s umom. A um može učiti, griješiti, ispravljati pogreške, raditi dobre i loše stvari.

o karmi svakome svoje mišljenje, jer očigledno se nećemo složiti

Quote:
Razmisli malo. Ne možeš preskočiti dimenzionalne razine, sve ide po redu. I velikoj večini život i je ispunjen tim stvarima. Pogledaj malo kako ljudi žive u drugim državama a ne samo u ovoj, čime su sve izloženi, kakav je moderan život. Borba i strah za preživljavanje je svakodnevica. Jedva se spaja kraj s krajem, strah od boga, pakla, mržnja je svugdje, ma trebam li uopće nabrajati. dovoljno je samo malo.

Njima je potrebno liječenje od samoga boga.. recimo to tako. Ako bi im samo tako "dao ljubav" (kako to uopće?) reargirat će kao malo beba dok mora jesti špinat.
Govoriš da sve ide po redu i da se ne mogu preskočiti dimenzionalne razine. Ja ti kažem da mogu sve što želim, ali samo ako to i činim. Svakoga dana biramo da li ćemo osječati i dijeliti s ljudima ljubav ili strah, a samim time mijenjamo i svoju vibraciju.

To je poput radija. Sve radio stanice se emitiraju istovremeno, ali mi čujemo samo onu na čiju frenkvenciju namjestimo radio prijamnik. Ništa nas ne veže samo za jednu radio stanicu, te uvijek možemo promijeniti frenkvenciju kako bismo slušali neku drugu radio stanicu.

Istina je da je jako puno ljudi u začaranome krugu borbe i straha. Ipak, sve više ljudi se budi iz toga, te postaje svjesno da ne mogu uvijek utjecati na ono što im se događa, ali uvijek mogu birati svoju reakciju.

Quote:
Ako smo mi jedno sa Jednim, što se onda reinkarnira?
Rekao bih da se tu radi o percepcijama na različite razine jedne istine. Npr. gledajuči svijet našim očima sve je odvojeno, te možemo reći da je svijet čvrsta materija. Ipak, pogledamo ga li na najnižoj razini vidjeti ćemo atome i elektrone, a još dalje od toga energiju koja to sve tvori i koja je povezana.

Drugim riječima, svi smo mi povezani, a opet na neki način odvojeni.
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 09:59   #13
Quote:
zoki89 kaže: Pogledaj post
Zapravo mi zvući logično da je duša samo svijest koja promatra. To sam već negdje čitao, ali sam pomalo zaboravio. Ipak, ta svijest je tada povezana s umom. A um može učiti, griješiti, ispravljati pogreške, raditi dobre i loše stvari.
Ali Svijest nije um. Svijest je svjestan prostor koji je svjestan uma, misli, itd. Jedina povezanost koja bi tu mogla biti je u pitanju "od kuda dolaze misli?" kada promatraš će ti se činiti da misli dolaze iz Ništa i da se vračaju u Ništa. Dakle postoji mogućnost da dolaze iz same svijesti, za što iskreno nemam pojma kako bi to uopće bilo moguče, jer buduće da si ti svejedno svjestan misli kada odlaze i dolaze, i da se ne događaju nikakve promjene dok dolaze misli u samom tebi, ti nisi njihov izvor. Jedino ako svijest nekom čarolijom "materijalizira" misli. Šta si opet ne mogu zamisliti. Više bih rekao da one budući da su dio uma dolaze iz samoga uma.

Ugl, jedina povezanost koja postoji je ta što si ti svjestan uma. Ali ti nisi um i nemaš baš osim toga veze sa njim.

http://www.youaretrulyloved.com/enli...he-same-thing/
http://www.youaretrulyloved.com/enli...hts-come-from/

Quote:
Govoriš da sve ide po redu i da se ne mogu preskočiti dimenzionalne razine. Ja ti kažem da mogu sve što želim, ali samo ako to i činim. Svakoga dana biramo da li ćemo osječati i dijeliti s ljudima ljubav ili strah, a samim time mijenjamo i svoju vibraciju.

To je poput radija. Sve radio stanice se emitiraju istovremeno, ali mi čujemo samo onu na čiju frenkvenciju namjestimo radio prijamnik. Ništa nas ne veže samo za jednu radio stanicu, te uvijek možemo promijeniti frenkvenciju kako bismo slušali neku drugu radio stanicu
Da bi došao do druge radio stanice trebaš proći kroz prvu.

Quote:
Rekao bih da se tu radi o percepcijama na različite razine jedne istine. Npr. gledajuči svijet našim očima sve je odvojeno, te možemo reći da je svijet čvrsta materija. Ipak, pogledamo ga li na najnižoj razini vidjeti ćemo atome i elektrone, a još dalje od toga energiju koja to sve tvori i koja je povezana.

Drugim riječima, svi smo mi povezani, a opet na neki način odvojeni.
Dualnost je zabluda. I to golema.

Imam ovdje stol. Na stolu su dvije čaše koje se nalaze na različitim mjestima. One su odvojene, jelda?

KRIVO!

Povezane su preko površine stola i samoga zraka.

Planeta Zemlja je odvojena od Marsa, jelda?

KRIVO!

Jedan i drugi planet veže sam beskonačni prostor u kojem se nalaze, Sunce, gravitacija ...

Vidiš? Daj mi bilo koji primjer i ja ću ti reći da nitko i ništa nije odvojeno na bilo koji način. Uvijek postoji veza. Čak i u našoj trodimenzionalnoj stvarnosti koja je kao tiga dualna.

I istina je da je na najdubljoj razini materije ta povezanost još veča.

Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Ako smo mi jedno sa Jednim, što se onda reinkarnira? Da li se tu uopće radi o nekakvom seljenju duša. Jer ako ništa ne ostaje, onda se ništa i reinkarnira.
Ako nešto ostaje, što je to nešto ako je u stvari ništa?
Zamisli ocean. U tom oceanu se u dubini nalazi jedan grad u kojem stanjuju ribe, te ribe smo u slučaju mi, te ribe udišu samo vodu a da to one vjerojatno niti ne znaju. Voda je voda, svugdje je ista, čista. Kada se rodi jedna riba u njoj uđe voda bez koje ne može živjeti, a kada ta riba umre pretvori se u prah i ta voda izlazi van i postane jedno sa samim oceanu iz koje je i potekla. Ali sama priroda oceana koji prožima sve jeste da svaka kapljica na neki sadržava individualnost. Nema razlike između "moje svijesti" i "tvoje", ti si doslovno ja samo promatraš svijet iz druge perspektive, i obratno. Ovo važi za svakoga. To ništa je i ujedno sve.

Ma mislim, 7 minuta razmišljanja i sve će ti biti jasno.

Zadnje uređivanje Ironrage : 17.07.2012. at 10:22.
Ironrage is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 11:46   #14
oko reinkarniranja: u dosta materijala našao sam spominjanje 'odluka duše' (@pronađena: duša u ovom kontekstu je Ja, ali koristio se u materijalima izraz duša, pa ga navodim; ja ću referirati kao duša/Ja, nije najsretnije ali ništa nije ). poput izbora da se ode sa ovoga svijeta iz ovog ili onog razloga. gledano tim očima, zemaljski život je plan duše/Ja, i ona ima sliku što točno želi od inkarnacijskog života. no inkarnirana osobnost je ta koja ima uzde od kočije u svojim rukama

oko kritičnih za život situacija: duša/Ja daje jasna uputstva da te izvuče iz situacije neozlijeđenog, no mogući su i drugi scenariji, u skladu sa samim izborom duše/Ja: od ozlijede, do smrti. naime, kako duša može birati ishod bez štete te dati impulse prema osobi 'instrukcija' kako se izvuči, isto tako može duša/Ja i 'zamagliti' prirodnu reakciju čovjeka, i navesti ga na smrt ili unesrećenje

gledano kroz činjenicu da inkarnirana osobnost uopće nije svjesna postojanja svijesti duše/Ja, da često ima različite ciljeve (koje si je postavila kroz život) i sasvim različitu perspektivu na život u odnosu na dušu/Ja, došao sam do zaključka da se osobnost i duša/Ja ponašaju kao dvije različite osobe! što je apsurdno jer se radi o 'ja' u oba slučaja, i na kraju, mora postojati spojenost ja i Ja
__________________
istinska i jedina prava demokracija je vlast naroda
friendship is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 03:05   #15
Quote:
pronađena kaže: Pogledaj post
Da, ovo je stvarno najbolje rečeno.
Doživimo iskustvo koje nam otvori nepregledna prostranstva koja su razumu nepojmljiva.
I što radimo? Prepustimo li se tomu? Ne, nismo na to spremni, nekako znamo da to nije ni svrha.
Opiremo li mu se? Uglavnom, iako nam se tako ne čini. Ali u jednom trenutku shvatimo da radimo sve da bismo razumom objasnili ono što smo vidjeli da mu je nepojmljivo. I tako iskustvo cjepkamo na neprepoznatljive djeliće sve dok ga potpuno ne zamaglimo.
A zašto jednostavno ne uživati u njemu? Zašto ga ne širiti postupno, svatko prema svojim mogućnostima? Zar je čitav smisao u tomu da ga pod svaku cijenu prilagodimo nekom učenju ili modernoj znanosti?
Ne odričemo li se na taj način samog iskustva?
da, iskustva traže samo jedno, naklonost,
spremnost na neizvjesnost umjesto traženja prikladne ladice . pratimo ih....- onako kao što si napisala.
tunačenjima nastojimo zauzdati stvarnost- posao svodništva vlastitig iskustva onoj stvarnosti koja zapravo baca sjenu na njih, stvarnosti koju održavamo racionaliziranjem .
iskustva jesu jedina stvarnost, vlastiti svijet, postor promatrača I namjere .
Neprekidno izabiremo stvarnost kojoj ćemo usmjeriti pogled.
jedna jest život, druga qslika života.
bez uvažavanja tišine, neizvjesnost prigrli prvu ladicu, etiketa na ladici ne mjenja.potez.
dogovotenu stvarnost, slikovnicu, zateknu iskustva kojih po njoj ne bi trebalo biti.
možemo se potruditi zbiti ih uz malo truda u neku, ili znanstvenu, ili okultnu, ili psihijatrijsku konstrukciju,
racionalna stvarnost kaže kakva iskustva se mogu i trebaju imati, ako tako " centrirani" priđemo kakvom učenju, opet će to biti radi ev. promjene recepta stvarnosti,
udaljeni od vlastitog svijeta primamo recepte za stvarnost.
cilj je sasvim drugačiji, ponovno zadobiti vlastiti vidik.
znači kao i iskustvina, naopako možemo prići I učenjima, i znanosti koje god orijentacije, nastojeći u njma.pronaći gotovu, univerzalnu, validnu sliku stvarnosti kao garanciju svjesnosti, prustupa znanju, a pri tom sve to zapravo zatamnjujemo, zapuštamo svoja oruđa.
upute humanom koje čine neko učenje nisu križaljka stvarnosti, one su podrška kretanju, upute.govore nakon iskustva, ili daju anatomiju koju opet prepoznajemo kroz iskustvo , bez toga nam ta ne znači baš ništa.
učenja ne služe racionalnom ustanovljavanju stvarnosti,
zmiču svakom pokušaju stvaranja navike usmjerenosti pogkeda .
ako se ne krećemo prateći vlastita iskustva, ako tu ne sretnemo upute humanom tj.učenje, razum će doći do točke dezorijentiranosti učenjem.
iskustva pratimo u tišini, daleko od buke razumjevanja, u srcu.
pratimo namjeru kao neznalice .
otkrivamo.

jedan svoj san- sjećanje mogla sam uz puno truda strpati npr.u priče o reinkarnaciji , prvi pojam blizak razumu ili u tlapnju. izmakla sam iskustvo takvim izborima,
I vremenom je postalo poruka orijentaciji takvo kakvo jest.
tumaçenja imaju svoje mjesto,
beskorisna ali neizbježna,
naklonost je I tu poveznica bez premca.
da, ,@dragane, srce izmiče varci. ono je naša veza s iskustvom, sa stvarnošću.
__________________
kad god nešto razumijem navučem se na to. zato pažljivo biram. svi su ljudi anđeli, to razumijem
atko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 00:44   #16
Reinkarnacija verovatno funkcionira.
Pedagoski je pak opravdano (nekim) ljudima reci da postoji samo jedan zivot, jer onda moras veoma paziti kako ga zivis, da ne bi zavrsio u paklu. Vidi kako su Indijci zapostavili materijalni svet, jer misle da imaju citavu vecnost pred sobom.
U sustini i jeste jedino bitno sta radimo sada, bez obzira na price o paklu i raju.
Plus sto je na izvestan nacin istinito, da taj ja, koji nam je tako blizak (sa kojim se poistovecujemo) zapravo i zivi samo jedan zivot.
Dusa se ponovo radja, ali ona nam je uglavnom nepoznata - iako smo to mi sami.
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 00:50   #17
Ako reinakarnacija je IN da čujemo gdje duše nakon smrti idu?
Odmah u tjela druga ili neko vrijeme odlaze negdje da .....
I kako se duše stvaraju i gdje se stvaraju???

Čovjek koji kaže da je reinkarnacija IN bi trebao da to zna.
Ne ??
Ili da vjeruje sljepo kao kakav dogmata da to klapa??
Pater Petar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 01:35   #18
Quote:
Pater Petar kaže: Pogledaj post
Ako reinakarnacija je IN da čujemo gdje duše nakon smrti idu?
Odmah u tjela druga ili neko vrijeme odlaze negdje da .....
I kako se duše stvaraju i gdje se stvaraju???

Čovjek koji kaže da je reinkarnacija IN bi trebao da to zna.
Ne ??
Ili da vjeruje sljepo kao kakav dogmata da to klapa??
a koji je ovo jezik btw
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 10:58   #19
Quote:
Pater Petar kaže: Pogledaj post
Ako reinakarnacija je IN da čujemo gdje duše nakon smrti idu?
Odmah u tjela druga ili neko vrijeme odlaze negdje da .....
I kako se duše stvaraju i gdje se stvaraju???

Čovjek koji kaže da je reinkarnacija IN bi trebao da to zna.
Ne ??
Ili da vjeruje sljepo kao kakav dogmata da to klapa??
đizusss.. toliko o napoleonovom kompleksu.

evo ti PATERE PETRE jednog citata, znat ćeš čiji je :

"Jao vama, pismoznanci i farizeji, licemjeri jedni, koji pred ljudima zatvarate vrata kraljevstva nebeskoga: vi sami ne ulazite u njega, niti dopuštate da uđu oni koji bi htjeli!

Jao vama, pismoznanci i farizeji, licemjeri jedni, koji obilazite more i kopno da učinite jednoga istovjernikom, a kad to postane, učinite ga sinom paklenim dvaput gorim od sebe!

Jao vama, slijepe vođe, koji tvrdite: Ako se tko zakune hramom, to ništa ne vrijedi; ako li se zakune hramskim zlatom, onda je obavezan! Luđaci i slijepci! Što je više: zlato ili hram koji posvećuje zlato? I opet: Ako se tko zakune žrtvenikom, to ništa ne vrijedi, a zakune li se žrtvenim darom koji je na njemu, onda je obavezan. Slijepci! Što je više: žrtveni dar ili žrtvenik koji posvećuje žrtveni dar? Tko se zakune žrtvenikom, kune se njime i svime što je na njemu. Tko se zakune hramom, kune se i onim koji u njemu prebiva. Tko se zakune nebom, kune se Božjim prijestoljem i onim koji na njemu sjedi.

Jao vama, pismoznanci i farizeji, licemjeri jedni, koji dajete desetinu metvice, komorača i kima, dok zanemarujete najvažnije u Zakonu: pravednost, milosrđe i vjernost. Ovo je zadnje trebalo činiti, a ono prvo ne propustiti! Slijepe vođe! Vi cijedite komarca a devu proždirete.

Jao vama, pismoznanci i farizeji, licemjeri jedni, koji ste slični okrečenim grobovima što se izvana pričinjaju lijepi, a unutra su puni mrtvačkih kostiju i svakog truleža! Tako se i vi izvana činite ljudima pravedni, a unutra ste puni licemjerja i nepravednosti.


Jao vama, pismoznanci i farizeji, licemjeri jedni, koji gradite prorocima grobove i pravednicima ukrašujete spomenike, i govorite: Da smo živjeli u vrijeme otaca naših, ne bismo s njima sudjelovali u ubijanju proroka. Tako sami svjedočite da ste sinovi onih koji su ubijali proroke. Popunite, dakle, mjeru otaca svojih! Guje i zmijski porodi! Kako ćete izbjeći osudu paklenu?"
Franjo Lola Tahi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 11:26   #20
Quote:
Franjo Lola Tahi kaže: Pogledaj post
"Jao vama, pismoznanci i farizeji,...

Jao vama, pismoznanci i farizeji,...


Jao vama, pismoznanci i farizeji,...

Jao vama, pismoznanci i farizeji,...

Jao vama, pismoznanci i farizeji, ..."

zesca je to fora od nekog (ili iekipe buduci nisam bas siguran da je đizs osobno opce postojao) tko je totalno iskopirao farizejsko ucenje i tumacenje i jos to izprezentirao kao novinu.. ono propovjed na gori cista farizejstina, "ljubi gospodina Oca i bliznjeg itd.. u tome je sav zakon".. je 70 god prije toga bila izreka po kojoj je tadasnji vodja farizeja bio popularan i tako Al taktika se vidja i u modernim sektama, kad se nekog iskopira toga se najvise napada da ocita kopija ne bi previse upadala u oko

doduse nema veze sa reinkarnacijom

Zadnje uređivanje Beljki : 16.07.2010. at 11:38.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:33.