Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2006., 22:10   #41
@ Eps
hvala, naime ja sam pocela sumnjat da ja imam bas to, e sad je pitanje jel moram otic k doktorici bas kad se javi da ona to dobro vidi jer npr sad vec mi je u prolazu (meni to dodje pa se povuce samo od sebe nakon duzeg vremena ili kraceg ako mazem diprogent kremom) i dosta sam rascesala (da znam da ne smijem ali...) pa ne znam jel ok otic sad ili kad mi se "opet napravi"
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2006., 07:50   #42
Bolje kada su simptomi uočljiviji, lakša je dijagnoza. Nemoj se zaletavati s zaključcima, idi kod dermatologa. Mnogo puta čitam o bolestima, pa kada gledam simptome razmišljam da li ja to imam.
Pozdrav!
Eps is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2006., 10:21   #43
Evo da ubacim malo depresije u topic jutros sam se opet probudila sva krvava najgori mi je taj osjećaj nemoći-čini se da što god radila, nemrem to izbjeć sve krvari, peče, zateže. Pa onda smišljanje strategija: kako se umiti, a da ne smočiš ruke? Kako si namazati facu, a da ti krema ne dotakne rane na rukama? Jedno praktično pitanje: što s ranama? Ako ih s ničim ne namažem ili namažem nečim za otvorene rane, koža zateže kao da će puknut, ne mogu se pomaknut. Ako namažem kremom P E Č E i suzi i crveni se još više (ako je to moguće)... Ma, već sam i samoj sebi dosadna sa žalopojkama Skratite mi muke, pliz
wardancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2006., 12:57   #44
Quote:
wardancer kaže:
Evo da ubacim malo depresije u topic jutros sam se opet probudila sva krvava najgori mi je taj osjećaj nemoći-čini se da što god radila, nemrem to izbjeć sve krvari, peče, zateže. Pa onda smišljanje strategija: kako se umiti, a da ne smočiš ruke? Kako si namazati facu, a da ti krema ne dotakne rane na rukama? Jedno praktično pitanje: što s ranama? Ako ih s ničim ne namažem ili namažem nečim za otvorene rane, koža zateže kao da će puknut, ne mogu se pomaknut. Ako namažem kremom P E Č E i suzi i crveni se još više (ako je to moguće)... Ma, već sam i samoj sebi dosadna sa žalopojkama Skratite mi muke, pliz
Nadam se da je zadnji smajlić bio dio tvog humora,... ma uvjeren sam da je tako
Pitaš o ranama. Imam savjet za tebe, ne može ti škoditi, a možda pomogne. Polušaj s zagrebačkim MELEMOM. Jučer sam po prvi puta stavio MELEM na zonu AD-a, jutros kada sam se probudio nije bilo crvenila, ili ga je bilo jako malo Bio sam presretan. No ne želim se zaletavati s zaključcima. Nastavit ću tretman, pa vam se javim s komentarom. Čitao sam o upotrebi melema na jednom od foruma. U uputama za korištenje piše da je dobar za ublažavanje crvenila kod ekcema - AD-a.
Drugi je prijedlog - malo nebulozan, no tko zna... Hansaplast je izbacio na tržište sprej - flaster koji zatvara krvarenja na ranama. I to mi je pomoglo kod sitnih nezgoda. Taj sprej zatvara ranu. Nisam siguran da bi ti to moglo pomoći.
Novosti za sve u skupini ATOPIJSKI DERMATITIS Na stranicama http://www.farmakologija.com/ možete pročitati članak pod nazivom "Riblja krema za psorijazu i dermatitis" Članak je objavljen 26.03.2006. a govori o slučajnom otkriću da riblji enzim i želatina pomažu kod tegoba s dermatitisom. Prenosim zanimljiv dio: "Važan sastojak kreme je enzim zonaza koji se nalazi u ribljoj ikri, a ima osobinu da sa kože uklanja mrtve stanice bez oštećivanja zdravih. U liječenju psorijaze ova krema uklanja ostatke kože i stimulira rast novih stanica kože. Taj je enzim je otkriven slučajno - u ribogojilištima lososa. "Riblja" krema sa zonazom i ribljim kolagenom je sada u fazi kliničkih ispitivanja na Sveučilišnoj bolnici u Linköpingu u Švedskoj."
Eps is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2006., 22:08   #45
Unhappy stres?!? alergija?

daklem, imam fleke veličine kovanice od 5kn po leđima ih imam 5 i na laktovima ruku s unutarnje strane i s unutarnje strane na bedrima, bliže koljenu...uglavnom, svuda po malo, osim na faci
e, te fleke su il jako suhe i svrbe, pa ja to češem, pa svrbe još više, il ih namažem, pa su upaljene, crvene i svrbe...
zadnja dermatologica kod koje sam bila (friki žemka ) kaže da je to od stresa, ja mislim da nije, al eto...
ne mogu otkriti uzrok, možda fakat i je od stresa, ono što mene zanima je:

zna ko kakvu dobru kremicu? bakin recept? bilošta?

imam hrpu skupih kremica, niš ne pomaže

btw-bila sam na testiranju, alergična sam na kalij-bikromat, al briem da nisam u dodiru s njim...mislim, ni sama ne znam di se sve točno nalazi, niko mi ne zna reći
__________________
...luda sam za tobom,
ali ovo jeste vrijeme ludih,
i ja ću za nas osedlati strah,
a ti me ljubi do zla, dok ne izgubim dah...
chupava&dlakava is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2006., 00:41   #46
Sudeći po tome kak izgleda i ponaša se, te mjestima gdje se javlja, mogao bi biti atopijski dermatitis, a njega može trigerat stres ako postoji gen. predispozicija. Čudno mi je da ti dermatologica nije rekla konkretnu dijagnozu Tu si moš pogledat pa usporedit simptome: http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/eczema.html
http://www.irishhealth.com/clin/eczema/
Imaš i ovdje temu o ad-u. Na kraju ak nisi sigurna, odi drugom dermatologu
wardancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2006., 01:02   #47
Joj, puuuuuuuuno ti hvala na prijedlozima, ali melem sadrži lanolin na koji užasno reagiram, zapravo, bilo šta masno stavit na ranu koja "vlaži" je prilično užasan osjećaj Imam sprej za rane, (zapravo, već tri različita ), i to uvijek prvo stavim, no oni isušuju mokre rane, (što je dobro za rane), ali ja ih imam po cijelim rukama, a sasušenu kožu je nemoguće savijati, dakle motorika ruku=0. Ono, nemreš olovku primit nakon toga Ovo za riblju kremu mi se čini logično jer Garra rufa ribice liječe zapravo enzimom koji otpuštaju dok papaju mrtvu kožu....ah, samo nek oni istražuju, podržavam

Smajlići djeluju terapeutski
wardancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2006., 07:04   #48
Ja se vise niti ne brinem kako se zove....imam oko 25 godina na laktovima ispod koljena,sa strane koljenja, i malo vislje od koljena.
Vidio sam redovito dermatologista, i prekinuo, misljenje je "plaque psoriasis" i eszema.....isto kada se upali svrbi i ja uz sve ostalo vec mi je dosta tabletih i crema....se zaboravim pa to onda nehotice svrbim dok se ne pretvori u ranu....onda uzmem corticostereroid...koji imam kod kuce ,jedan je blaziji Elocon, a drugi Sigmacort djeluje odmah nakon dan dva...i onda se vrati opet u normalno stanje kada bi trebao veoma malo mazati sa elecon ponekada, ali se zaboravim pa opet u cirkle.

Ako uzimas stereoid cremu ...pazljivo jer tanji kozu...i /lako je kazati /ne svrbi se...radis samo gorje , pod kontrolu i onda redovito raditi sta ti dermatologist kaze.
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2006., 09:58   #49
Imaš mačku?
sassssh is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2006., 12:29   #50
nemam nikakve kućne ljubimce.

čitala sam da se atopijski dermatitis javlja u ranom djetinjstvu, a ja ovo imam zadnjih 5-6godina, al to je obično bila jedna flekica na ruci i nije me previše smetala, sad se baš počelo širiti, svaki dan otkrijem novu fleku...

na šalati sam bila 10ak puta i svaki put bude druga dermatologica, prepiše mi neku kremicu od 100tinjak kuna i kaže da dođem po potrebi...i tako u krug...
pa sam onda otišla kod ove privatnice(ne preporuku), ženska mi pol sata govorila da sam pod stresom, a da prije tog nije pogledala ni alergiju, ni povjest bolesti

znam da kortikosteroidi pomažu, imam ih i ja, al bi ih htjela izbjeći ako je ikako moguće

ova zadnja je napisala diagnozu:
-dermatitis eczematoides nummularis (ako neko zna prevest? )
a ovi na šalati:
-dermatitis allergica e coutu-- (ne mogu pročitati) monus ut-- (nešto) pityriosi, rosea

aj ak netko bar okvirno kuži o čem je riječ, nek kaže, jer ja više ne znam di da idem zapravo, postoji još neki 'obiteljski prijatelj', al trenutno nemam vremena ići do njega...

btw-na rukama isto imam blago crvenilo, koje prijeđe u jako sitne mjehuriće, koji popucaju, pa to pecka...
'em ti šugavi život (doslovno)
__________________
...luda sam za tobom,
ali ovo jeste vrijeme ludih,
i ja ću za nas osedlati strah,
a ti me ljubi do zla, dok ne izgubim dah...
chupava&dlakava is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2006., 12:37   #51
frendica se već godinu dana bori s tim

svakakvih dijagnoza je prošla, ali sad ide na šalatu na terapiju.. očito joj fali sunca i svaki dan mora ić u solarij... uz to naravno pije tablete i maže kremicama.... jadna je sva nikakva, suha, blijeda, izgrebana, krastasta...

genetski je uvjetovano...
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2006., 12:42   #52
gottcha, e jesi me utješila

mene najviše muči kaj sam si kupila heben badić, a i uskoro će doć na red majice na bretelice i sl... a ja ... šugava
ahh, taština
__________________
...luda sam za tobom,
ali ovo jeste vrijeme ludih,
i ja ću za nas osedlati strah,
a ti me ljubi do zla, dok ne izgubim dah...
chupava&dlakava is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2006., 12:46   #53
oćeš realno il priče mogu te i utješit ako oćeš, nema beda


samo velim... tebi je to za sad fleka tu, fleka tam.. njoj se raširilo prek cijelih ruku (počelo je od vrata, neko vrijeme bila jedna fleka) i tko zna di još.. samo lice je netaknuto ....


radije se potrudi riješit nekak... kažem ti, njoj kao fali sunca... makar je dijagnoza prije toga bila da joj je previše sunca i da ga se kloni (dijagnoza postavljena usred onih ljetnih vrućina) ... tak da.. ma i ti doktori.. šta da ti kažem... dok si sam ne pomogneš, nitko neće... kreni odma...
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2006., 12:47   #54
Quote:
wardancer kaže:
Sudeći po tome kak izgleda i ponaša se, te mjestima gdje se javlja, mogao bi biti atopijski dermatitis, a njega može trigerat stres ako postoji gen. predispozicija. Čudno mi je da ti dermatologica nije rekla konkretnu dijagnozu Tu si moš pogledat pa usporedit simptome: http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/eczema.html
http://www.irishhealth.com/clin/eczema/
Imaš i ovdje temu o ad-u. Na kraju ak nisi sigurna, odi drugom dermatologu
prepoznala sam se u ovome http://www.irishhealth.com/clin/ecze...329&art_list=T
piše da treba mazat emollient kremom, kajgod to bilo, al imam ih ja svih vrsta, pa i tu ... mažem već par dana sa TRIXEROM, od Avene, smanjuje želju za češanjem, al fleke ostaju fleke, nema pomaka
__________________
...luda sam za tobom,
ali ovo jeste vrijeme ludih,
i ja ću za nas osedlati strah,
a ti me ljubi do zla, dok ne izgubim dah...
chupava&dlakava is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2006., 12:51   #55
gottcha, ma znam, ja svaki put idem sva sretna na šalatu, kao, sad će oni mene izliječit, a ni oni sami ne znaju previše, kad je to zahebana 'bolest', nema pravog lijeka, neg svakom neš paše, a meni izgleda niš
više mi bed starcima sisat pare, kupim kremu, isprobam, pa bacim u ladicu...a nikom ih nemrem poklonit jer sve smrde, nemaju umjetnih mirisa
__________________
...luda sam za tobom,
ali ovo jeste vrijeme ludih,
i ja ću za nas osedlati strah,
a ti me ljubi do zla, dok ne izgubim dah...
chupava&dlakava is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2006., 14:57   #56
Emolientna krema je zapravo krema koja je vlažna i masna, kao npr. trixera koju i ja koristim. Dakle, izgleda da možda ipak imaš ad... Moj savjet: počni pit Ma, evo mogući tretmani za koje ja znam:
-redovna njega: pranje bez sapuna, (ja koristim A-derma gel za pranje za lice i tijelo), u mlakoj vodi, gore spomenute kreme (i ja redovno poklanjam kozmetiku ), izbjegavanje jakih kemikalija, (npr. suđe perem dm-ovim čudom bez parfema i konzervansa), otkriti što smeta od hrane i izbaciti, kontrola stresa : znam da je smješno, i ja nemam pravo kaj propovijedati jer se toga ne držim, al da je istina je.
-kad zagusti: kortikosteroidne kreme (na dulji rok uništavaju kožu), antihistaminici (nekom pomažu, nekom ne), imunomodulatori (još nedovoljno istraženi), fotoetrapija (nekom pomaže, nekom ne), klimatska terapija (čula sam samo pozitivno, ali skupo brate!)
Nemrem se sad više sjetit...nažalost imam iskustva sa svim navedenim, pa pitaj ak te kaj zanima...
wardancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2006., 14:58   #57
baš ti je slatka ta krafa
wardancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2006., 16:09   #58
Quote:
wardancer kaže:
baš ti je slatka ta krafa
Pogotovo kad mahne usima
__________________
"Emancipate yourself from mental slavery, none but ourselves can free our minds"
NeVeR is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2006., 16:12   #59
Quote:
NeVeR kaže:
Pogotovo kad mahne usima
i mahne rukom
ambasadorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2006., 17:40   #60
Quote:
wardancer kaže:
Emolientna krema je zapravo krema koja je vlažna i masna, kao npr. trixera koju i ja koristim. Dakle, izgleda da možda ipak imaš ad... Moj savjet: počni pit Ma, evo mogući tretmani za koje ja znam:
-redovna njega: pranje bez sapuna, (ja koristim A-derma gel za pranje za lice i tijelo), u mlakoj vodi, gore spomenute kreme (i ja redovno poklanjam kozmetiku ), izbjegavanje jakih kemikalija, (npr. suđe perem dm-ovim čudom bez parfema i konzervansa), otkriti što smeta od hrane i izbaciti, kontrola stresa : znam da je smješno, i ja nemam pravo kaj propovijedati jer se toga ne držim, al da je istina je.
-kad zagusti: kortikosteroidne kreme (na dulji rok uništavaju kožu), antihistaminici (nekom pomažu, nekom ne), imunomodulatori (još nedovoljno istraženi), fotoetrapija (nekom pomaže, nekom ne), klimatska terapija (čula sam samo pozitivno, ali skupo brate!)
Nemrem se sad više sjetit...nažalost imam iskustva sa svim navedenim, pa pitaj ak te kaj zanima...
ja ne perem suđe,alergična na čarli i ine detergente

kaj je moguće da neko dobije ad u 20oj godini??
a ak je tak, zakaj mi ova zadnja ženska rekla da je to 'samo' stres...?
mislim, žena je munja, al ja vidla diplomu na zidu i magisterij...
žena mi rekla da potiskujem osjećaje (nije istina, redovito plačem i vrištim )
i da sam nezadovoljna svojim životom i svašta nešto...i onda nakon tog rekla, 'aj pokaži da vidim gdje sve imaš fleke?'

a niš, budem next week ošla novom doktoru, po novu dijagnozu

kak ti izdržiš s tim cijeli život?????? ja p!zd!m, a tek tjedan-dva je stanje ovak iritirajuće...non-stop cvilim dragom i starcima...a najgora utjeha mi je 'ma proći će to!' ...grrrr... radije nek šute i slože neku suosjećajnu facu
__________________
...luda sam za tobom,
ali ovo jeste vrijeme ludih,
i ja ću za nas osedlati strah,
a ti me ljubi do zla, dok ne izgubim dah...
chupava&dlakava is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:57.