Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2012., 12:45   #1421
Quote:
maarbo kaže: Pogledaj post
Za sve koji koriste, zanima me koje pudere koristite, danas sam prvi put u životu kupila puder i uzela sam Avenov (couvrance) na prijedlog faramaceutkinje, iako sam se mislila između tog i Uriageovog nekog protiv crvenila, je li itko koristio taj i koliko puder uopće može prekriti crvenilo i seboreična sra.. Ne razumijem se u pudere pa ako netko zna koji dobar za preporučit, slobodno. Ovaj mi je ok, mada mi se ne čini nešto posebno. Inače bih ga koristila samo kad moram, tj. zbog tog crvenila, sada mi nije izraženo, jako je blago. A valjda će prekriti. Ima li ijedan puder a da se ne primijeti toliko da je na licu, ili takvo što ne postoji. E da, koristi li itko sindet i ima li razlike u odnosu na obične sapune i gelove? Tenkja.
ja recimo imam kozu koja se jako brzo zamasti i imam prosirene pore, ali vec godinama koristim od revlona tekuci colorstay u nijansi 180 (sand beige) u varijanti za masnu/kombiniranu kozu i odlican mi je - dovoljno pigmentiran da prekrije nedostatke, a ne stvara mi komedone, ima i spf inace na kozmetici ima jako puno pohvala pa skokni do name i probaj pase li ti. cijena je cca 100 kn, meni obzirom da ga ne koristim svaki dan traje i po godinu dvije.
NaniBanani is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2012., 14:33   #1422
Quote:
chocolate-cat kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Koji H&S koristiš?
Bilo koji,meni svi odgovaraju
anniekelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 20:22   #1423
Molim vas, molim vas, molim vas za savjet. Vec neko vrijeme me muci seboreicni dermatits na vlasistu. Pocelo je naravno sve sa pojavom pretjeranog lucenja zutog loja na glavi, nastajale bi krastice od toga, peruti masne bi bilo po cijelom vlasistu i ponekih crvenih fleka i svrbez cijele glave. Prvo sam koristila sampon asebon protiv masne peruti koji mi je nesto malo, u pocetku pomogao, poslije jos gore, samo mi je isusio totalno cijelu kosu. Zatim sam uzela Dr. Temt crni sampon i on mi je pomogao za skoro sve, nema vise lucenja lija, nema svrbeza, nema masne peruti, smanjile se crvene fleke. Koristim ga jednom tjedno a uz njega koristim i Alverde sensitiv sampon koji je super i njezan. Ali, jedna stvar se nije poboljsala, TVRDOKORNA PERUT, jos je tu na vlasistu ko krastice, od peruti, bijele ili zute, ne svrbe al je grozno imati ih... mogu ih doslovno noktom ogrebat i skinit al to naravno ne radim jer ce mi nastat rane...treba mi savjet koji proizvod je dobar da ga kupim da se rijesim te tvrdokorne peruti, neki bolji sampon ili neka krema, losion, bilo sta, samo da mi se to makne sa tjemena...kao neki piling za vlasiste....inace pijem i b vitamine za kosu a i primjetila sam da mi je puno kose otpalo otkad imam to na glavi...neznam, ako sam mogla rijesiti sve simptome seboreje onda valjda mogu i tu tvrdokornu perut na tjemenu...
Molim ljude sa nekim znanjem ili iskustvom da mi pomognu i daju neki dobar savjet za neki proizvod. Hvala unaprijed :*
wertzui is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2012., 01:02   #1424
Quote:
wertzui kaže: Pogledaj post
Molim vas, molim vas, molim vas za savjet. Vec neko vrijeme me muci seboreicni dermatits na vlasistu. Pocelo je naravno sve sa pojavom pretjeranog lucenja zutog loja na glavi, nastajale bi krastice od toga, peruti masne bi bilo po cijelom vlasistu i ponekih crvenih fleka i svrbez cijele glave. Prvo sam koristila sampon asebon protiv masne peruti koji mi je nesto malo, u pocetku pomogao, poslije jos gore, samo mi je isusio totalno cijelu kosu. Zatim sam uzela Dr. Temt crni sampon i on mi je pomogao za skoro sve, nema vise lucenja lija, nema svrbeza, nema masne peruti, smanjile se crvene fleke. Koristim ga jednom tjedno a uz njega koristim i Alverde sensitiv sampon koji je super i njezan. Ali, jedna stvar se nije poboljsala, TVRDOKORNA PERUT, jos je tu na vlasistu ko krastice, od peruti, bijele ili zute, ne svrbe al je grozno imati ih... mogu ih doslovno noktom ogrebat i skinit al to naravno ne radim jer ce mi nastat rane...treba mi savjet koji proizvod je dobar da ga kupim da se rijesim te tvrdokorne peruti, neki bolji sampon ili neka krema, losion, bilo sta, samo da mi se to makne sa tjemena...kao neki piling za vlasiste....inace pijem i b vitamine za kosu a i primjetila sam da mi je puno kose otpalo otkad imam to na glavi...neznam, ako sam mogla rijesiti sve simptome seboreje onda valjda mogu i tu tvrdokornu perut na tjemenu...
Molim ljude sa nekim znanjem ili iskustvom da mi pomognu i daju neki dobar savjet za neki proizvod. Hvala unaprijed :*
Imao sam problem slican tebi dermatolog mi je preporucio oronazol koristio sam ga mjesec dana 2x tjedno nakon utrosenog novca na kreme i sampone ovo mi je napokon rjesilo preporodila mi se koza i nema peruti i crvenila ,a u ljekarni ti kosta oko 80kn . Kasnije koristis samo lagane sampone i njega bar jedan put mjesecno. Sretno

Zadnje uređivanje Cyberskurk : 18.11.2012. at 01:08.
Cyberskurk is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2012., 19:15   #1425
Ne, ipak nebi stavljala Oronazol, mislim da je pre štetan...i ikakav takav jak šampon za moju kosu je pre štetan, nemam jaku kosu i imam 20 godina...mislim da cu ipak trazit rjesenja na drugi nacin...
Može li mi netko reći ima li možda konzumiranje ribe neke veze sa seborejom, naime ja sam alergicna na ribu pa je ne jedem neke 2, 3 godine...a seboreju imam godinu ipo negdje...cula sam da se preporucuje Omega 3 za pit tablete, one sadrze riblje ulje pa je ocito riba od velike vaznosti za organizam...mozda bi mi te tablete mogle rijesit stvar?
wertzui is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2012., 11:46   #1426
ima li tko iskustva sa kremom za seboreicni dermatitis, i jel se moze kupit u ljekarnama te koliko dodje? krema se inace zove bas krema tako pise na njoj, vidio na netu, pa me zanima kakva je tj. jeli djeluje.. ja imam problem s ljustenjem u obrvama, bas jako se peruta, i kod zalizaka.. pa bih se htio rijesiti te suge s lica jer odvratno izgleda, pogotovo po danu kad izadem, obrve se perutaju ko na vlasistu... Ccc
Frankenstein. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2012., 17:40   #1427
@wertzui,
Meni je rekao jedan oftalmoog da je dokazano kako Omega3 kompleks tablete pomazu kod ostrine vida. Ne bih rekao da ima toliko veze sa tjemenom odnosno kozom.

Ja isto imam seboreju, vise ne svrbi toliko jako ali se prhuta tjeme i malo po nosu.

Crni sampon mi ni najmanje ne pomaze ali onaj m+s mi je maklo smanjio tu jacinu seboreje, trebalo bi ga mislim uzimati bar 6 mjeseci za trajni ucinak kad su u pitanju zlijezde lojnice.

Onaj ljekarnik mi je rekao da tu najvise pomaze losion a sampon ne toliko.
Meni su bili dali m+s losion i sampon. Zajedno dodje 200kn i traje oko mjesec dana.

Jedino nisam probao sampon od Ducray navodno nekima i on pomaze.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2012., 11:51   #1428
Wink

Quote:
DarkStar kaže: Pogledaj post
@wertzui,
Meni je rekao jedan oftalmoog da je dokazano kako Omega3 kompleks tablete pomazu kod ostrine vida. Ne bih rekao da ima toliko veze sa tjemenom odnosno kozom.

Ja isto imam seboreju, vise ne svrbi toliko jako ali se prhuta tjeme i malo po nosu.

Crni sampon mi ni najmanje ne pomaze ali onaj m+s mi je maklo smanjio tu jacinu seboreje, trebalo bi ga mislim uzimati bar 6 mjeseci za trajni ucinak kad su u pitanju zlijezde lojnice.

Onaj ljekarnik mi je rekao da tu najvise pomaze losion a sampon ne toliko.
Meni su bili dali m+s losion i sampon. Zajedno dodje 200kn i traje oko mjesec dana.

Jedino nisam probao sampon od Ducray navodno nekima i on pomaze.
Mislim da imaš neke neću reći krive, ali nepotpune činjenice. Omega 3 masne kiseline se nalaze u ribljem ulju i sluze za smanjivanje masnoce u krvi i krvnog tlaka, rizik od ateroskleroze i bolesti srca. Odnosno učinkovite su u regulaciji povišenih triglicerida u krvi pa tako pomažu u sprječavanju prekomjernih zgrušavanja krvi. To im je glavna namjena, ima ih još nekoliko. Osim u ribi nalaze se u sjemenkama lana. Kopiram ti ovo sa interneta : Klinička istraživanja pokazala su da oboljeli od psorijaze i fotodermatitisa mogu poboljšati svoje stanje konzumiranjem omega-3 masnih kiselina kao dodatka tretmanu.
To sve želi reći da su one iznimno važne u našem organizmu. Naravno ne same, omega 6 i omega 9 masne kiseline su također bitne ali njih uglavnom dosta unosimo kroz prehranu. A najbitnije je ono što većina nema, omjer između omega 3,6,9 masnih kiselina. Ja sam rekla da zbog alergije ne jedem ribu a niti ne jedem sjemenke od lana, moj omjer tj ravnoteža te tri masne kiseline su narušene što može dovesti do nekih neželjenih posljedica pa je moguće da su se manifestirale na moju kožu putem dermatitisa. Naravno nisam dermatolog pa neznam, ali vec jako dugo ja proučavam ovo i pokušavam pronaći prirodni razlog nastanka ovoga.
Nijedan sampon ni krema ni losion ti nece pomoci ''riješiti'' problem do kraja. Ne postoji trajno rješenje sa šamponima. Treba tražit problem u organizmu. Nemoj se zavaravat time, oni ti mogu pomoći kratkoročno ali zasto traziti kratkorocni lijek kad mozes traziti dugorocni.
Za više informacija raspitaj se malo po internetu, nece ti skodit, te razmisli o tome sto stavljas na tjeme i lice i di vec imas dermatitis.
Počni od ovog linka, jako je koristan po meni:
http://seboreicnidermatitis.blogspot...-seboreju.html
wertzui is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 17:03   #1429
Pozdrav. Jedna vrlo dobitna kombinacija. Maćuhica - smilje - čičak čaj iznutra. Isto izvana.

Quote:
valnea kaže: Pogledaj post
ja se s tim 'cudom' relativno uspjesno borim godinama, odnosno uspjevam ga drzati pod kontrolom. moj problem bilo je lice i vlasiste... iako su u 'definiciji' obicno spominju: lice, vlasiste, laktovi i koljena.

kod mene se problemi javljaju s vremena na vrijeme - ne mogu ih povezati ni s cim.

ono sto lijecnici obicno daju su oronazol sampon i oronazol krema.

osim toga ja koristim blage sampone koji nabavljam u apoteci, a koje sam otkrila sama; sto znaci da morate pokupovati vise-manje sve one skupe sampone koje tamo imaju, a koji su pogodni za takvo vlasiste. meni odgovaraju samo dva, svi ostali su mi 'prejaki': dercos za takvo vlasiste i dr. theiss (valjda se tako pise) sampon od nocurka.
eucerin, t-gel, i jos neki su mi 'prejaki'.

za lice mi je nekad odgovarala vichy-jeva 'adaptive' krema, a onda je ona mojoj kozi 'dosadila'. i ponovno sam vlastitim istrazivanjem otkrila collistarovu liniju za mjesovitu kozu i s njom sasvim dobro funkcioniram vec godinama.
kod vecih problema s licem (kojih nisam imala godinama) pomaze ispiranje lica cajem od lista bijelog sljeza.

uglavnom - ja ne smijem koristiti ni jedan obican sampon ili gel za tusiranje ili kremu za lice. ovo s gelovima za tusiranje je ispalo jako dobro - otkrila sam da najmanje problema imam ako koristim one suhe 'starinske' sapune i iako ni njih nije uvijek bas jednostavno nabaviti bas uzivam u njima, bas dobro mirisu

uglavnom, ocito se problem s tom 'seborejom' ne moze do kraja odstraniti, ali se sve moze jako dobro drzati pod kontrolom
Bertogna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 15:30   #1430
Pozdrav, molim da mi predlozite dobrog dermatologa koji bi vodio lijecenje a mozda napravio i test na alergije..znam da zdravlje nema cijenu ali da je ovaj umjerenih troskova. Koristim neke kreme ali nista konkretno pa pod hitno moram lijecniku. Hvala unaprijed

Ne rece: podrucje zagreba, centar ili tresnjevka ili tu negdje, tnxxx

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 15.01.2013. at 17:25. Reason: spajanje postova
spooky is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 17:56   #1431
Imam blagi seboroični dermatitis, redovito čistim lice sa gelom i sada sam kupio u ljekarni šampon t gel (masnu kosu). Može li mi netko preporučiti dobar šampon i kremu prije nego što potrošim hrpe love na razne šampone i kreme
Imam jako masnu kosu i kožu sa blagim crvenilom i perutanjem vlasišta i lica (oko nosa i obrve). Pošto sam muško pa bi molio preporuke od muških osoba koji su zadovoljni sa proizvodima koje koriste, naravno može i od cura preporuke.
Psihopatić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 14:54   #1432
Za kosu-Bleu cap sprej,i bilo koji blagi šampon
Za lice-Bioderma sensibio DS,za njegu Bioderma sensibio-forte,
Bioeliksir-euten
pedjaeviva is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2013., 16:47   #1433
Quote:
Snowwhite kaže: Pogledaj post
U toj biljnoj apoteci sam kupovala gotove cajne mjesavine. Ne sjecam se vise koje su sve biljke bile unutra. U "kompletu" su bile mjesavina A i B. Pije se jedan dan jedan caj, drugi dan drugi. Ujutro se skuha pola litre caja, pije se 5 puta po 1 dcl. Rezultate sam primjecivala nakon 10-14 dana, nakon 3 tjedna bila sam bez fleka
Tako treba. ja sam svoju seboreju riješio ayurvedskim biljkama. nema je već 4 godine. ubila me
Bertogna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2013., 15:39   #1434
Quote:
Bertogna kaže: Pogledaj post
Tako treba. ja sam svoju seboreju riješio ayurvedskim biljkama. nema je već 4 godine. ubila me
Sa seborejom i seboreicnim dermatitisom imam poteskoca od petnaeste godine.Koristio sam razne sampone i losione za vlasiste te losione i kreme za lice.Trenutno se pomazem crnim samponom dr Temt dva puta na tjedan i termalnom vodom u spreju za lice.Inace mi se je najucinkovitijim sredstvom do sada pokazao Belosalic losion za vlasiste americkog proizvodjaca koji se je nekad mogao dobiti na recept.Inace je bas jako skup,a vise i ne znam moze li se nabaviti u nasim ljekarnama.S njim bih se rjesavao problema seboreje i na dva do tri tjedna.Belosalic se utrlja u vlasiste nakon pranja i onda nastupi vrlo intezivno ljustenje koze pa se kosa mora ponovo oprati i jos jednom utrljati Belosalic.Poslije drugog nanosenja losiona u vlasiste svrab i ljustenje nestaju na najmanje dva tjedna.Sjecam se kad sam za vrijeme studija otisao u studentsku polikliniku dermatologinji zbog problema seboreje kako mi je dala vrlo pesimisticnu prognozu da je "moj tip" koze jednostavno takav i kako cu citavi zivot morati voditi borbu s tim problemom.Dr je bila po svoj prilici u pravu no ima sredstava s kojim se to moze uciniti podnosljivim.Narocito si muskarci mogu olaksati problem sisanjem kose na vrlo kratko ili cak brijanjem glave(ovo drugo sebi povremeno priustim i malo se koji osjecaj moze usporediti s tim.Steta sto je ove zime dosta hladno).Zanimljivo je dok sam se lijecio spomenutim Belosalicom kako mi za lice nije bilo potrebno nijedno drugo dodatno sredstvo jer bi seboreja s lica jednostavno nestajala samim izljecenjem vlasista.Zanima me koristi li danas netko Belosalic?
__________________
Na tom poslu sam se susreo i s time da me čovjek laže u oči, i to prilično uvjerljivo. Jedan radnik nije došao na posao i ja pitam što je s njime. Kaže drugi radnik Mirko."Ti ne znaš? On je umro.""Umro??" pitao sam."E, je. Ja sam bio posljednji put ispratit svog prijatelja. Sklupčo se mali, kao crnac mali. Puno je on pio, znaš."Dr Diego
Almah is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 09:20   #1435
Kerium DS krema

Dermatologica mi je pripisala Kerium DS kremu za lice dva puta dnevno. Imam masnu T-zonu sa dosta otvorenih komedona (najviše brada) i suhe obraze sa dosta suhih crvenih flekica koje nisu akne. Ona kaže seborejični dermatitis.

Kremu Kerium DS koristim tri dana i toliko mi iritira kožu da ne znam da li da je nastavim koristiti. Odmah po mazanju pojavi se jako crvenilo na obrazima i žarenje, koža kao da mi kuri sto stupnjeva. To se smiri nakon nekog vremena, a koža mi se na obrazima sada ljušti više no ikad do sad. Radi mi upravo ono što bi zapravo trebala eliminirati (crvenilo i ljuštenje)

Ima tko kakvih iskustava s ovom kremom? Ne znam da li da je nastavim koristiti, i da li će s vremenom početi djelovati kako bi trebala.
Shushushu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 01:02   #1436
Quote:
Aal_Mahmud kaže: Pogledaj post
Sa seborejom i seboreicnim dermatitisom imam poteskoca od petnaeste godine.Koristio sam razne sampone i losione za vlasiste te losione i kreme za lice.Trenutno se pomazem crnim samponom dr Temt dva puta na tjedan i termalnom vodom u spreju za lice.Inace mi se je najucinkovitijim sredstvom do sada pokazao Belosalic losion za vlasiste americkog proizvodjaca koji se je nekad mogao dobiti na recept.Inace je bas jako skup,a vise i ne znam moze li se nabaviti u nasim ljekarnama.S njim bih se rjesavao problema seboreje i na dva do tri tjedna.Belosalic se utrlja u vlasiste nakon pranja i onda nastupi vrlo intezivno ljustenje koze pa se kosa mora ponovo oprati i jos jednom utrljati Belosalic.Poslije drugog nanosenja losiona u vlasiste svrab i ljustenje nestaju na najmanje dva tjedna.Sjecam se kad sam za vrijeme studija otisao u studentsku polikliniku dermatologinji zbog problema seboreje kako mi je dala vrlo pesimisticnu prognozu da je "moj tip" koze jednostavno takav i kako cu citavi zivot morati voditi borbu s tim problemom.Dr je bila po svoj prilici u pravu no ima sredstava s kojim se to moze uciniti podnosljivim.Narocito si muskarci mogu olaksati problem sisanjem kose na vrlo kratko ili cak brijanjem glave(ovo drugo sebi povremeno priustim i malo se koji osjecaj moze usporediti s tim.Steta sto je ove zime dosta hladno).Zanimljivo je dok sam se lijecio spomenutim Belosalicom kako mi za lice nije bilo potrebno nijedno drugo dodatno sredstvo jer bi seboreja s lica jednostavno nestajala samim izljecenjem vlasista.Zanima me koristi li danas netko Belosalic?
Naravno da je belosalic pomogao kad sadrži kortikosteroide. I meni je bilo dobro s njime, ali smije se s njim mazati otprilike 6-8 dana pa onda dulja pauza, upravo zbog kortikosteroida. Štetno ga je konstatno ili često koristiti.
pionir is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 09:36   #1437
vitamin C- uklanja crvenilo od seboreje

3 puta dnevno po 500mg vitamina C (Natural Wealth)
već drugi dan 50% manje crvenilo na koži lica,
za tri dana još negdje 15 % od crvenila
nakon tjedan dana nema više crvenila
može se prijeći na 2 puta dnevno po 500mg vitamina C
nakon nekog vremena na 1*500mg vitamina c ili ga u hrani uzimati tipa 7 naranči
Andrejabaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 21:46   #1438
Quote:
Aal_Mahmud kaže: Pogledaj post
Belosalic se utrlja u vlasiste nakon pranja i onda nastupi vrlo intezivno ljustenje koze pa se kosa mora ponovo oprati i jos jednom utrljati Belosalic.Poslije drugog nanosenja losiona u vlasiste svrab i ljustenje nestaju na najmanje dva tjedna.......Zanimljivo je dok sam se lijecio spomenutim Belosalicom kako mi za lice nije bilo potrebno nijedno drugo dodatno sredstvo jer bi seboreja s lica jednostavno nestajala samim izljecenjem vlasista.
ovo me podsjeca na moje prvo iskustvo s "lijecenjem" seboreje. kupila doslovno vodu u bocicama, bacila 300-400kn, mazala se svakih 2 dana, napatila se.... 0 bodova!!

seboreja je individualna. svatko treba naci za sebe sto mu pase. meni je najbitnije da imam neki sampon protiv peruti (sto jeftiniji to bolji). sva ona skupa s*anja su mi samo pogorsala stanje. da ne govorim o "prirodnim samponima" ponavljam - 0 bodova!!

i molim vas ljudi dragi, nemojte kupovati u ljekatni preskupe sampone ukoliko vam moze pomoci obicni sampon protiv peruti!!! i sama farmaceutkinja iz ljekarne u kvartu mi je to rekla!! dakle, to je bas kad vam nista drugo ne pomaze onda se isplati dati novce za to. ja sam probala masu tih skupih sampona. apsolutno niti jedan mi nije pomogao!
seboreja se ne moze izljeciti, moze se samo duze vrijeme drzati pod kontrolom (sa preparatima koji vam odgovaraju)!
stoga - prvo od jeftinijeg prema skupljem dok ne nadjete sto vam odgovara!
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 14:15   #1439
Ljudi moze mala pomoc?Kupio sam danas onaj crni sampon (od dr temta,i bas se zove crni sampon) radi seboroicnog dermatitisa,svi kazu da je dosta dobar i da pomaze protiv svraba i crvenila.E sada sam citao da to katranovo ulje koje se unutra nalazi nije bas zdravo.Cak ima izvora di pise da je mozda cak i kancerogen.Samo ako je to tako stetno zasto ima toliko sampona sa tim katranom (jer navodno jako dobro pomaze)?
Mr.Bean is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 20:32   #1440
Meni nije ni milimetra pomogao crni sampon. Kao da ga ne koristim. To ti je sve individualno, nesto sto pomaze nekome ne znaci da ce i tebi ili obrnuto.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:16.