Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2007., 22:12   #1081
Quote:
goofygirl2602 kaže: Pogledaj post
Bok, hvala i nema na čemu. Sretno, pa što god odlučili.

Što se tiče montažih kuća - svaka firma nudi mogućnost po sistemu "ključ u ruke" ili do faze koje želiš, znači ne moraju ti staviti pločice, a mogu npr. estrih (popularno: glazure). Sve je stvar dogovora, samo kao što sam već prije napisala, raspitaj se onda i o cijeni, jer u reklame i ponude ti običnu stave najnižu.

I sve navedeno možeš kupiti kao što kažeš, pa dopremiti, samo se raspitaj koliko ti se to isplati, što se tiče troškova dostave, kužiš...Ako živiš u USA, sve mi je jasno...pottery barn i slično...Kad bih samo ja tako mogla, ha, ha, ha...moja deblja polovica bi poludjela!

I posavjetuj se sa nekim arhitektom glede onih zahtjeva, da ne bi odlučila za neki projekt, pa da na kraju ne ispadne, da takav tamo ne možeš graditi.

Bok, sretno.
Blago se tebi goofy - ti znas sve zivo o gradnji, fazama i svemu - a nemam blage ni o osnovnim stvarima! Gdje ti zivis?
Raspitala sam se vec o cijenama prekooceanskih kontejnera i spedicijskih troskova i totalno su prihvatljive, a navodno za ljude sa americkim drzavljanstvom nema carine - znaci mogu poslati koliko god hocu tih kontejnera (iako bi jedan veliki bio dovoljan za sve).

Zasto ti ne bi mogla tako?!? Ionako ces morati kupiti sve to!!!

Pottery barn je OK, ali ja sam mislila vise na sve gradjevinske i velike stvari - kao aluminijski prozori, centralna klima, ogromni tusevi itd... daaaaaaleko sam ja jos od namjestaja! Daleko sam ja jos od bilo cega (na zalost!)
LVI is offline  
Old 02.08.2007., 09:02   #1082
Quote:
LVI kaže: Pogledaj post
Pottery barn je OK, ali ja sam mislila vise na sve gradjevinske i velike stvari - kao aluminijski prozori, centralna klima, ogromni tusevi itd...
Pa dofuraj onda cijelu kucu.

I jos bez carine.
::barcode is offline  
Old 02.08.2007., 17:41   #1083
Hahahahaha... Dobro si me nasmijao/nasmijala!
LVI is offline  
Old 02.08.2007., 18:42   #1084
Quote:
LVI kaže: Pogledaj post
Hahahahaha... Dobro si me nasmijao/nasmijala!


::barcode is offline  
Old 02.08.2007., 18:45   #1085
Quote:
LVI kaže: Pogledaj post
Blago se tebi goofy - ti znas sve zivo o gradnji, fazama i svemu - a nemam blage ni o osnovnim stvarima! Gdje ti zivis?
Raspitala sam se vec o cijenama prekooceanskih kontejnera i spedicijskih troskova i totalno su prihvatljive, a navodno za ljude sa americkim drzavljanstvom nema carine - znaci mogu poslati koliko god hocu tih kontejnera (iako bi jedan veliki bio dovoljan za sve).

Zasto ti ne bi mogla tako?!? Ionako ces morati kupiti sve to!!!

Pottery barn je OK, ali ja sam mislila vise na sve gradjevinske i velike stvari - kao aluminijski prozori, centralna klima, ogromni tusevi itd... daaaaaaleko sam ja jos od namjestaja! Daleko sam ja jos od bilo cega (na zalost!)
Hej, opet ja! Što se tiče električnih aparata (klima i slično)...mislim da je napon struje kod nas drugačiji, pa svakako provjeri kot nekog električara, da ne bi bilo bum. A i glede drugih elemenata (prozora konkretno) - imaš aluminijskih i tu i to kvalitetnih. Ma, u stvari dosta stvari možeš kupiti ili naručiti već i kod nas, samo je pitanje koliko ti se da zaj... sa različitim majstorima. Provjeri i za carinu - to moraš platiti tu, ne u USA.


Pozdrav.
goofygirl2602 is offline  
Old 02.08.2007., 20:32   #1086
Quote:
goofygirl2602 kaže: Pogledaj post
Hej, opet ja! Što se tiče električnih aparata (klima i slično)...mislim da je napon struje kod nas drugačiji, pa svakako provjeri kot nekog električara, da ne bi bilo bum. A i glede drugih elemenata (prozora konkretno) - imaš aluminijskih i tu i to kvalitetnih. Ma, u stvari dosta stvari možeš kupiti ili naručiti već i kod nas, samo je pitanje koliko ti se da zaj... sa različitim majstorima. Provjeri i za carinu - to moraš platiti tu, ne u USA.


Pozdrav.
Nije stvar da se meni ne da zeje... sa majstorima nego to da ja ne mogu fizicki biti u HR.
Ne mogu ostaviti sve ovdje i preseliti se u HR na duze vrijeme kuzis?
Ja sam mislila da bi mi bilo lakse otici ovdje u Lowe's ili Home Depot ili tako neki ducan za graditelje i nakrcati kontejner sa svim i svacim i poslati ga u HR!
Znam da je struja razlicita izmedju US i EU (cak i UK), ali nisam mislila uzimati klime koje se ukopcaju u struju nego cijelu centralnu jedinicu koja je i klima i grijanje (toplim zrakom). Naravno, morala bi se posavjetovati sa nekim kako se ta jedinica kod nas (u HR) instalira i kako to ide sa strujom.
A za carinu - rekli su mi u nasoj (HR) ambasadi tu informaciju da nemam carine u Hrvatskoj (ali naravno imam PDV). Ne znam - mozda se ipak isplati!

Hvala ti goofy na svim savjetima! STVARNO SI ZLATNA!
LVI is offline  
Old 06.08.2007., 13:26   #1087
Quote:
neleOK kaže: Pogledaj post
Moram priznati da mi se rasprava svidja jer je veoma konstruktivna. Žao mi je što se nepiše češće ali dobro. Pročitao sam od prve stranice i moram priznati da me kao mladu osobu,nadam se i uskoro s završenim faksom, zaintrigirala tema. Za mlade osobe koje neznaju i nemaju POJMA o gradnji, montažne kuće i nisu tako loša stvar! Zašto!? Odem neki dan u pekaru i pekarica mi hladno da jučerašnji kruh. Normalno da nisam uzeo. Što sam htjeo s ovim reći. Ako to pokušava pekarica šta bi zidar nakon trećeg piva tek radio!
Ista stvar Zavrsavam faks,htjela bih ici zivjeti s deckom i prvo sto nam je palo na pamet je - podstanarstvo!
Ali kako sam ja podstanar (studentski) vec 8 god bas si mislim da sam za te pare mogla imati vec i stan.I tako ja njemu kazem,ajmo mi kupit' cim se ja zaposlim.A obn ce na to: da,ali bi montaznu.
I eto,do jucer sam si ja to zamisljala kao neki limeni kontejner,a onda sam vidjela slike i skroz sam se zapalila.
Meni se cini da - i ako dodje ista cijena kao za zidanu (hipoteziram istu kvalitetu) - opet se isplati vise montazna,ako nista drugo jer 6-12 mjeseci ti trebas negdje zivjeti dok se ona gradi,a to ti moze biti godina dana kredita.
Pod broj 2,moji su zidali kucu i rekli su da bi to od srca zazeljeli najgorem neprijatelju - jos uvijek nam pola dvorista izgleda kao cigansko naselje jer nikad nemaju para da dovrse kucu nakon 17 godina!!!!

Ali to su moji prvi dojmovi i super mi je da postoji ova rasprava - najvise me zanima iskustvo iz prve-druge ruke,a ne teoretske postavke da bi se stvarno mogla vidjeti isplativost.Recimo tek sad sam saznala koliko dodju ovi prvi radovi i da montazna nije bog zna kako jeftinija od zidane.
__________________
svibanj 2009
Malavida is offline  
Old 07.08.2007., 08:51   #1088
Jel zna tko gdje se na netu mogu pronaći tlocrti montažnih kuća? Trebao bi mi neki manji tlocrt do max 50m2 sa potkrovljem (za vikendicu).
Ono sistem, u prizemlju dnevni, kuhinja, blagovaona, wc a na katu 2-3 sobe.

Našao sam neke zanimljive na www.prodom.sk, i ova mi je zapela za oko
Boris_RI is offline  
Old 08.08.2007., 12:51   #1089
Quote:
Boris_RI kaže: Pogledaj post
Jel zna tko gdje se na netu mogu pronaći tlocrti montažnih kuća? Trebao bi mi neki manji tlocrt do max 50m2 sa potkrovljem (za vikendicu).
Ono sistem, u prizemlju dnevni, kuhinja, blagovaona, wc a na katu 2-3 sobe.

Našao sam neke zanimljive na www.prodom.sk, i ova mi je zapela za oko
Vecina stranica ti ima tlocrte,ali kad kliknes na sliku.
A cini mi se da je netko vec dao link na stranicu gdje ima vise proizvodjaca montaznih -evo nadjoh ga pa evo jos jednom:

http://montazne-kuce.info/montazne-kuce.html

Nego,jedno vrlo vazno pitanje: jel' se moze dobiti hipotekarni kredit na montaznu?
__________________
svibanj 2009
Malavida is offline  
Old 09.08.2007., 08:38   #1090
http://www.romberger.co.at/start.php
__________________
dreamer
dylan is offline  
Old 09.08.2007., 09:07   #1091
Quote:
Malavida kaže: Pogledaj post
Pod broj 2,moji su zidali kucu i rekli su da bi to od srca zazeljeli najgorem neprijatelju - jos uvijek nam pola dvorista izgleda kao cigansko naselje jer nikad nemaju para da dovrse kucu nakon 17 godina!!!!
.
to je zato jer ljudi grade prevelike kuće, pa dođu do roh-bau ine mogu dalje. kladim se da tvoji starci imaju kuću 200m2 + i zato je to tako. nekad se tako gradilo. prizemnicu od 100 ili 120 m2 možeš lako dovršiti bila ona montažna ili zidana.
sa montažnom si otpočetka limitiran sa kvadraturom jer odmah znaš točnu cijenu koju ti nudi proizvođač. ALI, za tu istu cijenu po kvadratu se može napraviti i zidana kuća, barem u kontinentalnom dijelu hrvatske.
na drugoj temi sam već pričala da bi mene, visoki roh-bau koji zapravo najčešće nude montažne kuće koštao 400 eur/m2, a cijena zidanog će ovako biti manja, oko 250-300 eur/m2.

nije dobro graditi montažnu ako je razlog tome SAMO cijena. teško se raspitati za cijenu zidane kuće jer ne postoje tipske zidane pa da znaš točno koliko košta, ali recimo da košta isto koliko i montažna po m2.
Renata is offline  
Old 09.08.2007., 09:21   #1092
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
to je zato jer ljudi grade prevelike kuće, pa dođu do roh-bau ine mogu dalje. kladim se da tvoji starci imaju kuću 200m2 + i zato je to tako. nekad se tako gradilo. prizemnicu od 100 ili 120 m2 možeš lako dovršiti bila ona montažna ili zidana.
sa montažnom si otpočetka limitiran sa kvadraturom jer odmah znaš točnu cijenu koju ti nudi proizvođač. ALI, za tu istu cijenu po kvadratu se može napraviti i zidana kuća, barem u kontinentalnom dijelu hrvatske.
na drugoj temi sam već pričala da bi mene, visoki roh-bau koji zapravo najčešće nude montažne kuće koštao 400 eur/m2, a cijena zidanog će ovako biti manja, oko 250-300 eur/m2.

nije dobro graditi montažnu ako je razlog tome SAMO cijena. teško se raspitati za cijenu zidane kuće jer ne postoje tipske zidane pa da znaš točno koliko košta, ali recimo da košta isto koliko i montažna po m2.
Moram primjetiti da još nisi prebolila odustajanje od montažne kuće Da, da, znam: nisu ti mogli izvesti ravni krov, obline i sl. Možda si krive pitala?
Stari Zeke is offline  
Old 09.08.2007., 10:09   #1093
Quote:
Stari Zeke kaže: Pogledaj post
Moram primjetiti da još nisi prebolila odustajanje od montažne kuće Da, da, znam: nisu ti mogli izvesti ravni krov, obline i sl. Možda si krive pitala?
ti misliš da ja patim za montažnom kućom zato jer toliko pišem o njima?
varaš se!
ja patim samo za kućom i jedva čekam da se moja počne graditi. sad smo se vratili sa mora i idemo ozbiljno u akciju traženja majstora za zidanu kuću.

ja toliko pišem o financijskoj neisplativosti montažnih kuća jer vidim da se svugdje provlači da su montažne kuće ne znam što jeftinije, a nisu. ne smanjujem kvalitetu izvedbe mont.kuća, ali ako netko misli graditi montažnu SAMO zato jer misli da je jeftinija, neka provjeri još jednom.
intenzivno sam jednu godinu pratila što se događa sa zidanim i montažnim kućama. i gradila bih montažnu kad bi ona bila jeftinija od zidane za barem 30%. ali to nije tako i neće biti još nekoliko godina, dok god cijena fizičkog rada u hrvatskoj nije tako velika kao vani.

mislim da ću se prestati javljati na ovakve teme, jer nitko ne želi čuti moj savjet. svi počnete napadati mene da patim za montažnom kućom. a meni je ipak draže imati zidanu nego montažnu. tradicionalna gradnja sa provjerenom kvalitetom. kad ja uselim u svoju zidanu, više me neće niti bit na ovom forumu.
Renata is offline  
Old 09.08.2007., 11:56   #1094
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
... više me neće niti bit na ovom forumu.
nemoj tako, mi "iskusni" trebamo prosvijetliti nove buduće graditelje. Uvijek će biti onih koji će shvatiti o čemu pričamo.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Old 09.08.2007., 12:29   #1095
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
to je zato jer ljudi grade prevelike kuće, pa dođu do roh-bau ine mogu dalje. kladim se da tvoji starci imaju kuću 200m2 + i zato je to tako.

Ako te bas zanima moji su samo dizali kat na kucu iz '65-te i to od ciglih 100 m2!Skupili su lovu digli kat i sredili sve osim spavacih gdje je bio stari namjestaj za prvu ruku (ili ti 10 god).S obzirom da kod mene jako puse,odlucili si dignuti malo verandu,cisto da naprave dupli ulaz,ne radi estetike,nista luksuzno i pred jedno pet godina digao je zidove - da se razumijemo 2,5 zida.Nema vrata i prozozra,na podu je samo beton i niej ozbukano.Jer nemaju love da dovrse.Mozda sljedece godine.Cak su mislili mozda staviti samo jedan prozor cisto sa sjeverne strane od kuda puse.Tako ti to otprilike izgleda kod nas.

Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
nekad se tako gradilo. prizemnicu od 100 ili 120 m2 možeš lako dovršiti bila ona montažna ili zidana.
sa montažnom si otpočetka limitiran sa kvadraturom jer odmah znaš točnu cijenu koju ti nudi proizvođač. ALI, za tu istu cijenu po kvadratu se može napraviti i zidana kuća, barem u kontinentalnom dijelu hrvatske.
na drugoj temi sam već pričala da bi mene, visoki roh-bau koji zapravo najčešće nude montažne kuće koštao 400 eur/m2, a cijena zidanog će ovako biti manja, oko 250-300 eur/m2.
nije dobro graditi montažnu ako je razlog tome SAMO cijena. teško se raspitati za cijenu zidane kuće jer ne postoje tipske zidane pa da znaš točno koliko košta, ali recimo da košta isto koliko i montažna po m2.
Mi za sada jos razmisljamo i forum je super mjesto za vidjeti iskustva.Zato kad sagradis kucu lijepo dodji ovdje i ispricaj svoje iskustvo jer to puno znaci.
Za sada naginjemo vise prema montaznoj i to ne zbog cijene (upravo sam ovdje vidjela da su manje-vise jednake) najvise zbog samih radova,a i jer bi se radila u komadu.Bas da izbjegnem ovo od mojih staraca,ako budem imala srece.Jer jednom kad stanes s radovima,jako je tesko nastaviti.
A da ne pricam da ce u cijeloj prici mozda najvecu ulogu imati banka jer treba vidjeti kakav kredit ce nam dati,za sta,pod kojim uvjetima.
A do onda moga ja pricati u prazno koliko hocu,kad nemam kesa.
__________________
svibanj 2009
Malavida is offline  
Old 09.08.2007., 13:58   #1096
baš kad sam bila na moru, sjetila sam se nečeg. pitanje će možda nekim zvučati glupo, ali ima uporište u mojim nedoumicama.
čitala sam ovdje na forumu da se mnogi sa mora žale da im se drveni prozori jako uništavaju od soli i sunca i da se masovno na moru zamjenjuju drveni prozori sa plastičnima ili nekim drugima koji nisu kao drvo.
kako onda sa montažnom kućom na moru čija je osnova konstrukcija drvo i iverica?
Renata is offline  
Old 09.08.2007., 14:05   #1097
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
baš kad sam bila na moru, sjetila sam se nečeg. pitanje će možda nekim zvučati glupo, ali ima uporište u mojim nedoumicama.
čitala sam ovdje na forumu da se mnogi sa mora žale da im se drveni prozori jako uništavaju od soli i sunca i da se masovno na moru zamjenjuju drveni prozori sa plastičnima ili nekim drugima koji nisu kao drvo.
kako onda sa montažnom kućom na moru čija je osnova konstrukcija drvo i iverica?

Konstrukcija je drvena, što ne znaći da je to drvo izravno izloženo vremenskim (ne)prilikama. Malo gadnija je situacija npr. u Alpama, a Marles je na stotine kuća postavio u takvim uvijetima. A mislis da PVC neće "apšisati" na suncu?
Stari Zeke is offline  
Old 09.08.2007., 14:41   #1098
Quote:
Stari Zeke kaže: Pogledaj post
Konstrukcija je drvena, što ne znaći da je to drvo izravno izloženo vremenskim (ne)prilikama. Malo gadnija je situacija npr. u Alpama, a Marles je na stotine kuća postavio u takvim uvijetima. A mislis da PVC neće "apšisati" na suncu?
trenutno ne mislim na sunce nego na sol koja nagriza drvo.
pa i prozori imaju zaštitu pa ih sol svejedno uništava s godinama.
zato valjda najbolja gradnja za more i jest kamen.
Renata is offline  
Old 09.08.2007., 18:25   #1099
Opet kontra pričaš. Baš iz razloga soli je PVC stolarija zabranjena na moru i mora ići drvena. No, iz razloga jeftinoće, nitko se toga više ne pridržava i pvc je preuzeo primat. Na moru se koristi drvo ARIŠ, dok u kontinentu ide smreka/jela.
sky cruiser is offline  
Old 09.08.2007., 22:40   #1100
Ne mogu reci 100% ali nije zabranjena radi toga nego radi estetike.Inace ovisi od grada do grada i za odredjene radove na kuci kao i za odredjene zone grada koje spadaju pod kulturnu bastinu moras traziti dozvolu koju ne dobijes ako narusava izgled,recimo,gradske jezgre.
Kao drugo,brat mi radi alu i pvc stolariju i ljudi na moru ih masovno stavljaju (pvc) jer ih najbolje stiti od vjetra i soli.Ali reci "na moru" znaci sve i nista jer ti i nekoliko metara moze biti skroz drugacije.
Recimo,ja sam blizu mora - 5 minuta pjeske - i imamo problem s burom,a sa soli uopce ne.
__________________
svibanj 2009
Malavida is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:09.