Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2006., 11:00   #121
a pod koju kategoriju uragana bi bura prosla? lol
chani is offline  
Old 28.01.2006., 11:05   #122
Quote:
chani kaže:
a pod koju kategoriju uragana bi bura prosla? lol
ne znam, ali mislim da bura spada u najjače moguće vjetrove. Mislim da neki američki uragan ima snagu prosječne bure. Barem sam tako čuo.
Codegun is offline  
Old 28.01.2006., 11:59   #123
Quote:
Codegun kaže:
ne znam, ali mislim da bura spada u najjače moguće vjetrove. Mislim da neki američki uragan ima snagu prosječne bure. Barem sam tako čuo.
joj, mislim da ipak nisi dobro čuo, ali ne znam.
ipak, mislim da naši vjetrovi nisu neki veći problem za montažne kuće. Problema može biti eventualno za krovište, ali krovište je kod montažnih kuća gotovo identično kao kod velike većine klasičnih kuća (malo je onih s betonskim krovom).

što se tiče potresa, prednost je svakako na strani montažnih kuća.

općenito, po mom je mišljenju montažna kuća jako dobar izbor, s jednim velikim nedostatkom, a to je cijena.
plimpi is offline  
Old 28.01.2006., 12:01   #124
mislim da na moru rade betonski krov (hm kak smijesno to zvuci) radi bure
chani is offline  
Old 28.01.2006., 12:05   #125
ja sam na moru, i to ti je rijetkost
plimpi is offline  
Old 28.01.2006., 12:07   #126
Quote:
plimpi kaže:
ja sam na moru, i to ti je rijetkost
tamo gdje ja idem na more, oko Omiša ima dosta betonskih ploča koje čine temelj za krov. Barem sam ja tako vidio.
Codegun is offline  
Old 28.01.2006., 12:10   #127
i inače sve kuće ovdje izgledaju kao da imaju betonski krov ispod crijepa, ali radi se zapravo o betonskom vijencu, koji okružuje cijelu kuću. Međutim, on je tek malo širi od debljine zida. Unutrašnjost su drvene grede i rogovi...
plimpi is offline  
Old 28.01.2006., 12:15   #128
ljudi, dajte malo linkova i usporedbu cijena

prema mojim informacijama, najskuplje su slovenske a najjeftinije (polu)montazne kuce iz bosne.

dosta nasih firmi radi s krivajom, pa si nabiju proviziju i tako zaradjuju. zanima me je li neko narucivao kucu direktno iz bosne, i kakva su iskustva.

sto se tice termina izvedbe, koliko ja znam vecina domacih firmi garantira dovrsetak izgradnje u roku 15-20 dana, posebno ako sam nalijes plocu.

mene malo zanimaju i materijali. je li bolji drvo ili ytong (koji se meni osobno ne svidja), te postoji li varijanta s nesto vecim cigla-bloketima?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Old 28.01.2006., 12:20   #129
Evo Bosanske
www.intal-milici.com
spy is offline  
Old 28.01.2006., 12:22   #130
spy, ne radi ti link, stavi radije krivaju a ima i neka superjeftina firma u "republici srpskoj", koja radi neke planinske varijante drvenih kuca

mene osobno zanima mediteranski tip gradnje, konkretno prizemlje s potkrovljem.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Old 28.01.2006., 12:24   #131
Quote:
Natch kaže:
spy, ne radi ti link, stavi radije krivaju a ima i neka superjeftina firma u "republici srpskoj", koja radi neke planinske varijante drvenih kuca
To je ta ... a link nije radio jer sam ukuco milići
spy is offline  
Old 28.01.2006., 12:33   #133
Najpovoljniji proizvođač na tržištu je Krivaja iz Zavidovića koja putem svojih zastupnika nudi cijenu od 299 Eur/m2, za montažnu kuću napravljenu do visokog «roh-bau-a». Drugim riječima, 299 Eura se cijeni kuća napravljena do postavljanja podova, sanitarija, el. utičnica i sličnog. Razlog zašto Krivaja ima najnižu cijenu se krije, između ostalog, i u razlici u valuti. Naime, proizvodnja Krivaja kuća nalazi se u Bosni i Hercegovini gdje je još uvijek na snazi konvertibilna marka. Dakle, kupci Krivaja kuća plaćaju kvadrat «u markama», a ne u Eurima. Shodno tomu, dok god Euro ne postane prisutniji u Bosni i Hercegovini, Krivaja će moći imati povoljnije cijene svojih proizvoda. Napomenimo samo kako su Krivaja i Marles montažene kuće, u bivšoj državi, imali iste cijene kvadratnog metra koji je iznosio oko 600 Njemačkih maraka po kvadratnom metru. Od Hrvatskih proizvođača tu su Dom Kontakt, Domprojekt, te Jela iz Delnica. Tvornica Jela trenutno nudi svoje proizvode po iznimno povoljnoj i konkurentnoj cijeni od 480 Eur/m2, po sistemu ključ u ruke. Jela d.d. je u fazi restrukturiranja poduzeća kako bi izašli iz stečaja, te penetrirali Hrvatsko tržište s domaćim proizvodom. Godišnja produkcija tvornice Jela trenutno je oko 12 kuća. Iz Zagreba, tu je tvornica Domprojekt koja svoje proizvode nudi po cijeni između 600 Eur/m2i 700 Eur/m2, za projekte po sistemu «ključ u ruke». I konačno tu je već dobro poznati, sa visokim kredibilitetom, slovenski proizvođač- Marles. Cijena za Marles montažnu kuću iznosi između 750 Eur/m2 i 850 Eur/m2 po sistemu «ključ u ruke».


http://www.info-nekretnine.com/novos...tazne-kuce.asp
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Old 28.01.2006., 12:35   #134
Neć, ti bi trebala radit biznis inteliđens
spy is offline  
Old 28.01.2006., 12:37   #135


e da, zanima me jos nesto. koliko bi dosla cijena da sam gradis kucu, i to od tradicionalnih materijala (kamen, opeka)? je li velika razlika?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Old 28.01.2006., 12:50   #136
ako sam gradiš kuću (s majstorima u fušu), konačna cijena može biti i niža od krivajinih 300€. naravno, uvjet je da se dosta razumiješ u gradnju, da dosta toga napraviš baš sam, da imaš puno živaca, itd. ali se može
plimpi is offline  
Old 28.01.2006., 14:21   #137
Quote:
plimpi kaže:
ako sam gradiš kuću (s majstorima u fušu), konačna cijena može biti i niža od krivajinih 300€. naravno, uvjet je da se dosta razumiješ u gradnju, da dosta toga napraviš baš sam, da imaš puno živaca, itd. ali se može
(krenuli me smajleki )

ma moš i ispod 300 ojra
i to značajno

ako umjesto parketa staviš zemljeni pod
ako umjesto crijepa staviš slamu
a bome ti ni štenge ne trebaju, prisloniš lojtre
i tak . . .
može te kuća sa svim priključcima, dozvolama, . . . doć ispod 50 ojra po kvadatu



ontopic
što se tiće montažnih kuća je bi honku
polly is offline  
Old 28.01.2006., 14:43   #138
Quote:
ma moš i ispod 300 ojra
i to značajno

ako umjesto parketa staviš zemljeni pod
ako umjesto crijepa staviš slamu
a bome ti ni štenge ne trebaju, prisloniš lojtre
i tak . . .
može te kuća sa svim priključcima, dozvolama, . . . doć ispod 50 ojra po kvadatu
Vidim javio se netko sa svježim iskustvima u građenju.
Tvoj doprinos raspravi je naprosto neprocjenjiv, polly!
plimpi is offline  
Old 28.01.2006., 14:46   #139
veći od tvog
bar sam specifirala par stavaka na kojima možeš ostvarit uštedu
polly is offline  
Old 28.01.2006., 14:51   #140
pa jel se mozete vi koncentrirati na nesto? ajde pogledajte malo linkove koje sam dala i nadjite najpovoljniju ponudu za kucu od 100 kvadrata.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:50.