Natrag   Forum.hr > Društvo > Druženje & kava

Druženje & kava Mjesto gdje se forumaši druže

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2010., 12:48   #21
ne
ninjanippon is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 21:47   #22
Quote:
BornaNC kaže: Pogledaj post
A kaj ti si gluh ili?
da, jesam, ne čujem od rođenja..zanima me kakav odnos čujućih prema gluhima pa zato sam otvorio temu...
deaf-sb-vg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 14:16   #23
Nisam, ali bih voljela naučiti onu njihovu abecedu.
__________________
Big dreams, good music and expensive taste.
The Unstoppable is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 17:29   #24
Quote:
The Unstoppable kaže: Pogledaj post
Nisam, ali bih voljela naučiti onu njihovu abecedu.
http://www.crodeafweb.net/rjecnik/
klikni to i možeš naučiti znakove
ne samo to nego i da se možeš prijaviti na tečaj znakove, tamo bi bolje napredovala brže nego preko ovog linka..
deaf-sb-vg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 17:32   #25
Quote:
BornaNC kaže: Pogledaj post
A kaj ti si gluh ili?
da, gluh sam.. od rođenja ne čujem. sad kužiš ili ne?
deaf-sb-vg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 22:20   #26
Quote:
deaf-sb-vg kaže: Pogledaj post
da, gluh sam.. od rođenja ne čujem. sad kužiš ili ne?

ma ku'im te ja, al ja nikad nisam bio u kontaktu sa gluhima pa ti nemogu niš reč
 
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 22:37   #27
imam susjeda od koji je u potpunosti gluh. pošto ne znam njihovu abecedu uspijemo se nekako sporazumit. dečko je divan i školu je završio u zagrebu, trenira nogomet i koliko sam vidjela da ponekad radi u kafu. kad prolazi ulicom na bicu ima zvono i zvoni da pozdravi a ukoliko mi idemo autom ili mu mašemo ili ako nas kasno skuži upalimo sva četiri žmigavca za pozdrav. O gluhonjemim osobama imam visko mišljenje ja za susjeda volim reći da je on moja duša jer divan je. vodi normalan život kao i ostali izlazi i zabavlja se.
bunny cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 06:33   #28
nikada se nisam nasao u takvoj situaciji
joebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 19:26   #29
Quote:
bunny cat kaže: Pogledaj post
imam susjeda od koji je u potpunosti gluh. pošto ne znam njihovu abecedu uspijemo se nekako sporazumit. dečko je divan i školu je završio u zagrebu, trenira nogomet i koliko sam vidjela da ponekad radi u kafu. kad prolazi ulicom na bicu ima zvono i zvoni da pozdravi a ukoliko mi idemo autom ili mu mašemo ili ako nas kasno skuži upalimo sva četiri žmigavca za pozdrav. O gluhonjemim osobama imam visko mišljenje ja za susjeda volim reći da je on moja duša jer divan je. vodi normalan život kao i ostali izlazi i zabavlja se.
možeš konačno razgovarati s njim znakovima ako imaš volje

http://www.crodeafweb.net/rjecnik/
deaf-sb-vg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 13:18   #30
evo me konačno nakon dugih vremena!

NAPOMENA: nije potrebno kliknuti link koji sam tu prije stavio u postove, stranica je promijenjena i neprepoznatljiva. bilo je klipova u kojima su bili znakovi i abecede a sad ih nema, ne znam kako je došlo do toga..

prošlo je tri godine otkad sam otvorio temu, ljudi su tu komentirali. ima li onih koji nisu pročitali ovu temu i postove, neka tu komentiraju i podijele mišljenje
deaf-sb-vg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 13:27   #31
našao sam jedan dobar post negdje na facebooku

"Gluhi ljudi tražit će partnera među
gluhima upravo zato što ih čujući ne
žele ili smatraju manje vrijednima. Njihova djeca (čujuća uglavnom) rađat
će se u zajednici u kojoj se ne čuje ni
njihov smijeh ni njihov plač. Prve riječi
djeteta roditelji neće čuti a ovisit će o
barem maloj pomoći čujućih.
Znam da je većinom odgovor negativan ali bi li vi bili u stanju prihvatiti gluhu
osobu za partnera? Primiječujete li
uopće predivne gluhe cure i zgodne
gluhe momke oko sebe? Bi li bili u
stanju posvetiti godine svog života
učenju Hrvatskog znakovnog jezika u ime Ljubavi? Možete li ih voljeti? (za cujuce nek procitaju ove poruke)"

deaf-sb-vg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 14:21   #32
Poznavala sam gluhu curu dok sam išla u srednju. Ona je znala čitati s usana pa je uglavnom tako razumjela što joj se govori. Sjećam se, jednom je rekla da slobodno pričamo s njom jer će ona pratiti po usnama, ali jedna djevojka iz mog razreda očito nije shvatila da treba govoriti polako pa se zašpurala...iskreno, ni ja ju nisam puno puta razumjela koliko je brzo govorila pa smo se sve nasmijale kad joj je ova rekla "Polaaaako, ne pratim te" Ni mi nismo, a čujemo.



Osobno, ne mislim da čujući gluhe smatraju manje vrijednima, već im je možda teže dijeliti neke interese s njima pa im je onda teško i ne snalaze se u tome. Ljude upoznajemo najviše komunicirajući s njima, a kako većina ipak ne poznaje znakovni jezik, u rl se teže sporazumijevamo s onima koji ne čuju. Na netu je drugačije. Ovdje nitko nikoga ne čuje pa su tako svima šanse jednake.
Kao što većinu privuče izgled tako ga privuče i osobnost druge osobe, a ako ne komuniciramo ne možemo ni upoznati drugog. E sad, hoće li nekome smetati ili ne, to je relativno jer sve zavisi kakva je osoba i kakav život vodi. Uglavnom se zaljubljujemo u one s kojima imamo nešto zajedničko...poglede na život, interese, ciljeve i slično pa ako uspijemo pronaći bar nekoliko stvari koje nas drže zajedno tada mi se gluhoća, sljepoća ili invaliditet ne čine preprekom, kao ni siromaštvo ili neka bolest.

Imam nešto predivno pa ću ti to posvetiti na temi na kojoj se posvećuju pjesme. Vidjet ćeš zašto.
__________________
" Ako prolaziš kroz težak životni period i pitaš se gdje je sada Bog, sjeti se da učitelj uvijek šuti za vrijeme testa."
calm is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 12:04   #33
Ovako, ja imam od rođenja ostečenje sluha, slabije čujem i nosim slusne aparatiće.
Doma normalno razgovaram takoder i sa frendovima zna biti da nesto ne čujem pa mi ponove, uglavnom one riječi koje su nerazumlive ili rijetke .

Največa prepreka mi je uzivo na feštama di mladi izlaze, recimo često se dešava da stojim sa strane neprijetan, jer mi upoznavanje otežava to kaj ne čujem dobro u bučnim mjestima a takoder i to kaj sam malo povučen desi se da ostanem bez riječi ili da neznam kaj da velim pa radje šutim. A ovako znam da normalno izgledam.


Znam čitati sa usana ali samo ne jednostvne riječi i ako se sporije govori mozda uspijem raspoznati. Evo da vam priznam, na moru sam bio sa dvoje klinaca igrali smo Uno i ti klinci su me htjeli prevariti
Jedan od njih drugome kaže (tiho, uopče se niš nije čulo) tj ja pročitam sa usana "imaš četvorku" poslijne toga su htjeli razmeniti karte no nisu uspjeli

Nekim klincima evo ja bio na prvoj pričesti kod jednog dalekog rođaka i njemu je bilo cool kaj mogu čitati sa usana pa je stalno provodio s menom

Kod mene neznam nikoga tko ne čuje ili tko uopče ne čuje, ali bi volio upoznati jer vjerujem da bi mogli si međusobno sporazumjeti. pod time mislim kao frendove za izlaske. no nebi bilo loše i da upoznam koju curu
Jer ja kad idem van često stojim sa strane, to me smeta jer nemogu biti dio ekipe sa drugima. Zbog toga sam prije stalno bio doma i povlačio se na internet koji uglavnom najbolje razumijem kad je u pitanju upoznavanje novih ljudi. No znam da to nije rješenje, treba ići van i izlaziti .

Neznam pričati preko prstiju ali bi volio naučiti. skinuo sam neku android aplikaciju za učenje govoriti preko prstiju ali mi je dosta nejasna.
DeckoIzZagorja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2012., 23:49   #34
....Znam da je većinom odgovor negativan ali bi li vi bili u stanju prihvatiti gluhu
osobu za partnera? Primiječujete li
uopće predivne gluhe cure i zgodne
gluhe momke oko sebe? Bi li bili u
stanju posvetiti godine svog života
učenju Hrvatskošto g znakovnog jezika u ime Ljubavi? Možete li ih voljeti? (za cujuce nek procitaju ove poruke)"

zašto bi odgovor bio negativan? divno je biti u dobrom odnosu s nekime, prijateljskom ili ljubavnom, stoga da ne vidim zašto bi tome prepreka bila gluhoća. a naravno da bih učila znakovni, uostalom učinimo i mnoge druge nadogradnje ili promijene na sebi u ime odnosa u kojem uživamo.
cyberme is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2013., 01:34   #35
Imam rodjaka koji je gluh,kad smo bili manji,jedno ljeto smo cijelo cijelo bili zajedno.Sporazumijevali se i rukama i nogama.Nikad ga nisam smatrala drugačijim.Niti mi je bilo šta čudno kod njega.
Jedino sam se smijala sama sebi kad sam trčala za njim da ga dozovem,i tijekom trčanja pričala sama sa sobom
Sad smo stariji,oboje punoljetni,ne vidimo se više toliko i ne komuniciramo često,ali tu i tamo da.
Prošle godine sam upoznala curu koja je gluha od 4. godine.
Ona meni čita s usana,a ako ja nju nešto ne razumijem,ona mi napiše na mobitel.
I samnom radi jedan dečko (čovjek) koji je gluh inače,on igra rukomet,u repki,gluhih...Isto čita s usana,a razgovijetno priča,samo tiho,što je zeznuto kad radiš tamo gdje je buka,tako da nisam s njim komunicirala previše...ali simpa lik
Borovnica24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 22:38   #36
ja sam gluh..postojano sam u kontaktu sa sobom..
Meffisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 22:45   #37
Nisam. ne družium se s ljudima koji nisu poput mene
Revan Nightsong is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 22:48   #38
Jednom sam spavao sa gluhom djevojkom, utišavao sam je cijelo vrijeme i tek kasnije shvatio da me nije čula.
Šapnuo sam joj volim te
__________________
That's a very fine chardonnay you're drinking. I want you to clean your vagina.
Sportivo24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 22:53   #39
Jesam, ali osoba je čitala s usana i dobar je pamtomimičar pa se sporazumimo bez većih problema.
shotman is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 23:56   #40
U busu i pogodite sta zamjenila sam ih i pokusala pricat znakovima s osobom koja cuje . Toliko.
__________________
~The world is big and I want to have a good look before it gets dark. ~
Chem is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:03.