Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.06.2015., 08:38   #1
Cura od 35 godina ne želi dijete

Imam jedan problem. Naime u vezi sam 5 godina i volimo se nije da nema trzavica ali sve stima. No pojavljuje se problem oko toga da moja draga ne želi djecu. Do sada su uvijek bili razlozi financiske prirode i završetak studija. Uvijek govori još nisam spremna. Meni je cudno da osoba s 35 godina nema takav poriv. Neznam , mozda sam u krivu. Volio bi čuti vaša mišljenja
zelenooki1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 08:48   #2
Čudno ti je zato što trube sa svih strana o biološkom satu i majčinskim porivima, što li već. Kao o nečemu univerzalno prisutnom. A nije.
Možda žena ne želi dijete općenito, a možda ga (svjesno ili podsvjesno) ne želi s tobom.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 08:49   #3
Ja imam 35 i ne želim djecu i sumnjam da će se promijeniti. Ne znam kaj se čudiš, ko da svi imaju djecu pa je to tak čudno.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
marta 29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 08:51   #4
Nadopunio bih s jednom rječju tvoju dilemu, autore teme: cura od 35 godina ne želi dijete samnom.
__________________
Pipiii!!!
Popij Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 08:53   #5
Quote:
Popij Pipi kaže: Pogledaj post
Nadopunio bih s jednom rječju tvoju dilemu, autore teme: cura od 35 godina ne želi dijete samnom.
A odakle ti to?
Žena možda ne želi dicu...big deal..
samo autore ovo je jedna od onih situacija di nema kompromisa..
take it or leave it..
__________________
...čuvan te...na dnu srca šta san šakon stiska samo za tebe....
Nevka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 08:55   #6
Quote:
Nevka kaže: Pogledaj post
A odakle ti to?
Odakle? S autorom teme je u vezi, zar ne?
__________________
Pipiii!!!
Popij Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 09:00   #7
A gle, ne zeli/ne zeli, moze biti bilo sto, u svakom slucaju zena je iskrena (barem u tom dijelu), i to ti otvoreno kaze, nemas uopce problem, ne zavlaci te, ne prodaje ti kifle, i to je ono sto je bitno.

A ti dalje vidi, ali ako ti to kaze da nije spremna, sto god to znacilo, a ti analiziras zasto je tako, to ti nece promijeniti konacni ishod situacije.

Mozda te ima u planu zamijeniti, mozda nije spremna, mozda nisi taj s kojim bi nastavljala vrstu, mozda misli da ovo ili ono, mozda ima nekog drugog pa vaze, mozda ne voli djecu, mozda jednostavno ne zeli nastavljati vrstu, iz ovih ili onih razloga, mozda svasta.

Sve u svemu otvoreno ti kaze - nista od toga bar sto se tebe tice.

Mislim zbilja je jednostavno i super je kad bolje promislis.
Garys is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 09:01   #8
Quote:
Popij Pipi kaže: Pogledaj post
Nadopunio bih s jednom rječju tvoju dilemu, autore teme: cura od 35 godina ne želi dijete samnom.
Ne kažem da nije problem u meni. Ali nikad nije imala zelje primiti u ruke necije dijete niti da je to nešto što ju zanima
zelenooki1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 09:04   #9
Nije ovo situacija u kojoj je netko u pravu, a netko u krivu. Dijete je odgovornost za čitav život i nema smisla odlučiti se na dijete samo zato što misliš da ti je vrijeme. Bolje da ti je iskreno rekla da još nije spremna nego da ste imali to dijete i da godinama bude nesretna i frustrirana jer ne spava i nema vremena za sebe. Ne bi vam niti veza dugo opstala u takvoj situaciji.

Za djecu trebaš odlučiti napraviti mjesta u životu. Neki to ne žele ili ne mogu. I puno je bolje onda reći NE sam sebi i okolini koja ima neka očekivanja od tebe nego biti nesretan i imati nesretno i loše odgojeno dijete.

Jesi li ti jako dobro razmislio koje su tvoje mogućnosti i jesi li spreman i sposoban imati djecu? Što se financija tiče, djetetu se potrebne osnove, možeš kupiti i rabljene stvari. Doduše, ako nemate niti za to, onda je pametnije malo sačekati.

Ono što je bitnije - koliko znaš o odgoju djece, mijenjanju pelena, prehrani djeteta, dječjim igrama, dječjim bolestima? Jesi li 100% siguran da si spreman preuzeti pola brige o djetetu na sebe? Ako nisi razmišljao o tome i ako si previše olako shvatio što znači imati prinovu u kući (ili još gore, misliš da je sve to mamin posao), možda žena nema dovoljno povjerenja u tebe i zna da će sve pasti na njena leđa.

Kako inače stojiš s kućanskim poslovima? Misliš li da su to ženski poslovi, a ti 'pomažeš' ženi tu i tamo ili ti je jasno da i jedeš i radiš nered jednako kao žena i da je pola kućanskih poslova tvoja briga? I jeste li ikad iskreno razgovarali o potomstvu i je li ona jasno rekla da želi, ali jednom u budućnosti ili je davala neodređene odgovore?
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 09:10   #10
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Nije ovo situacija u kojoj je netko u pravu, a netko u krivu. Dijete je odgovornost za čitav život i nema smisla odlučiti se na dijete samo zato što misliš da ti je vrijeme. Bolje da ti je iskreno rekla da još nije spremna nego da ste imali to dijete i da godinama bude nesretna i frustrirana jer ne spava i nema vremena za sebe. Ne bi vam niti veza dugo opstala u takvoj situaciji.

Za djecu trebaš odlučiti napraviti mjesta u životu. Neki to ne žele ili ne mogu. I puno je bolje onda reći NE sam sebi i okolini koja ima neka očekivanja od tebe nego biti nesretan i imati nesretno i loše odgojeno dijete.

Jesi li ti jako dobro razmislio koje su tvoje mogućnosti i jesi li spreman i sposoban imati djecu? Što se financija tiče, djetetu se potrebne osnove, možeš kupiti i rabljene stvari. Doduše, ako nemate niti za to, onda je pametnije malo sačekati.

Ono što je bitnije - koliko znaš o odgoju djece, mijenjanju pelena, prehrani djeteta, dječjim igrama, dječjim bolestima? Jesi li 100% siguran da si spreman preuzeti pola brige o djetetu na sebe? Ako nisi razmišljao o tome i ako si previše olako shvatio što znači imati prinovu u kući (ili još gore, misliš da je sve to mamin posao), možda žena nema dovoljno povjerenja u tebe i zna da će sve pasti na njena leđa.

Kako inače stojiš s kućanskim poslovima? Misliš li da su to ženski poslovi, a ti 'pomažeš' ženi tu i tamo ili ti je jasno da i jedeš i radiš nered jednako kao žena i da je pola kućanskih poslova tvoja briga? I jeste li ikad iskreno razgovarali o potomstvu i je li ona jasno rekla da želi, ali jednom u budućnosti ili je davala neodređene odgovore?


Što se tiče samostalnog života. Ja zivim sam vec 7 godina i sam obavljam sve kucanske poslove. Nisam lijenčina i niko drugi mi ne pere sude i slicne poslove obavlja
zelenooki1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 09:12   #11
Quote:
zelenooki1982 kaže: Pogledaj post
Što se tiče samostalnog života. Ja zivim sam vec 7 godina i sam obavljam sve kucanske poslove. Nisam lijenčina i niko drugi mi ne pere sude i slicne poslove obavlja
Ok, to je pohvalno. Dakle, vas dvoje uopće ne živite skupa?

A drugi dio pitanja, koliko znaš o novorođenčadi i jesi li se sposoban brinuti o bebi jednako kao i žena?

Napomenuo si da ona ne prima tuđu djecu u ruke. A ti?
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 09:15   #12
Quote:
Popij Pipi kaže: Pogledaj post
Odakle? S autorom teme je u vezi, zar ne?
da, i ne želi imat dicu...
možda ne s njim, a možda ne uopće...
ne bi to bilo ništa čudno
čudno je da nakon toliko godina veze takvo nešto nisu raščistili
__________________
...čuvan te...na dnu srca šta san šakon stiska samo za tebe....
Nevka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 09:19   #13
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Ok, to je pohvalno. Dakle, vas dvoje uopće ne živite skupa?

A drugi dio pitanja, koliko znaš o novorođenčadi i jesi li se sposoban brinuti o bebi jednako kao i žena?

Napomenuo si da ona ne prima tuđu djecu u ruke. A ti?
Naravno da se nisam sposoban brinuti o bebi kao žena. Bilo bi glupo to rec. Ali mi nije strano zamijeniti pelene i nahraniti bebu
zelenooki1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 09:29   #14
Quote:
zelenooki1982 kaže: Pogledaj post
Naravno da se nisam sposoban brinuti o bebi kao žena. Bilo bi glupo to rec. Ali mi nije strano zamijeniti pelene i nahraniti bebu
Zašto ne? OK, ona može dijete roditi i dojiti, a ti ne. Sve ostalo bi ona trebala naučiti isto kao i ti. Nemaju žene urođenu sposobnost kako držati, prematati i uspavljivati dijete. Barem ja znam da nemam.

Nisi odgovorio na pitanje, ali pretpostavljam da ne živite skupa ako si napisao da živiš sam 7 godina. Teško da se kod žene može javiti prirodna potreba za razmonožavanjem ako nema osjećaj da ste vas dvoje obitelj i imate dom.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 09:42   #15
Sasvim je moguce da zena ne zeli djecu iako je zadovoljna u vezi. Moze za to postojati mnostvo razloga, od nezadovoljstva trenutnom finansijskom situacijom i zeljom za ostvarenje karijere, straha od poroda, do jednostavnog nedostatka zelje za potomstvom. I sama nemam djecu. Ni ja ni suprug nikada nismo sjeli i odlucili da ih necemo imati, ali jednostavno dugo smo imali neke druge prioritete, a onda smo i prestali razmisljati o tome. Bioloski sat moze poceti otkucavati i u 40-tim, kao sto se meni desilo, ali ni tada nisam nista poduzela, mada sam jedno vrijeme razmisljala kako bi ih bilo divno imati. Sada sam jako zadovoljna time. Djeca bi mi mnogo zakomplikovala zivot, od toga da je pitanje da li bih mogla nastaviti raditi, do toga da bih stalno sigurno bila iscrpljena i u trci oko njih. Sigurno je da nam je zivot mnogo lagodniji bez djece, a i ova planeta je i onako prenaseljena, a problemi sa kojima ce se suocavati buduce generacije ozbiljni, pa ne vidim da bih im ucinila neku veliku uslugu da sam ih rodila.

Da li su tebi djeca veoma vazna? To je nesto sto moras sam odluciti, pa na osnovu toga dalje odlucivati o tome da li da ostanes sa istom partnerkom. Ako ne mozes zamisliti svoj zivot bez djece lijepo to saopsti partnerki i onda zajedno odlucite sta vam je ciniti. Sretno.
-Troja- is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 09:51   #16
I ti u 5 godina nisi skuzio da je takva situacija?
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 10:04   #17
Ja se ne mogu odlučiti da li želim djecu ili ne, imam 35 godina, muško... i tako već godinama..
Supruga također...
Zašto?
Komod, sebičnost, hedonizam, zašto bi ja čistio govna i ustajao se u 2 ujutro, imao obveze cjelog života, trčao za njim, mazio, pazio, a dosta mi je i samog sebe...

A odradio bih roditeljstvo odlično, znam da bih, oboje smo VSS, zadovoljni životom..ali ne da nam se...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 10:04   #18
Quote:
Nevka kaže: Pogledaj post
da, i ne želi imat dicu...
možda ne s njim, a možda ne uopće...
Da, to je pitanje. Ljudi s nekim partnerima ni u snu ne žele raditi neke stvari, a s drugima ih naprave bez pitanja, i to rado.
__________________
Pipiii!!!
Popij Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 10:11   #19
Quote:
Popij Pipi kaže: Pogledaj post
Da, to je pitanje. Ljudi s nekim partnerima ni u snu ne žele raditi neke stvari, a s drugima ih naprave bez pitanja, i to rado.
Jer ne djelimo sa svima iste interese..razumljivo..
A kad je veza friška i kad sve miriše na sex lakše je zabiti kurac do kraja i napraviti malog Mišu...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 10:44   #20
Quote:
Dragonfly kaže: Pogledaj post

Da sam bila u mogućnosti duže razmišljati, našla bih tisuću i jedan razlog zašto još uvijek nije vrijeme i pobjegla glavom bez obzira

Nikad nisam imala poriv i da se mene pitalo, još uvijek ne bih bila spremna, ali imam pametnog i mudrog supruga koji je shvatio kako "dišem" i postupio u skladu s time. Što je veza duže trajala, moja želja za djecom, ako se ikada i javila, proporcionalno je opadala s vremenom.

Ne kažem da trebaš slijediti taj recept i ne tvrdim da ti je i cura takva, ali primjer sam osobe koja tvrdi da majčinski instinkt i poriv ne postoje kod svih dok se djeca ne rode. Da sam čekala da mi se jave, ne bih nikad djecu imala.
Sve bi bilo identično kao kod radicala: komoditet, neodgovornost, ljepota života, ima još vremena..

Isto tako nikad nisi spreman, a najveća glupost je da ljudi moraju biti ovakvi ili onakvi, da treba biti sve osigurano i slične gluposti...ako i nije sve idealno, djeca su ta koja poguraju stvari i vrlo brzo te motiviraju na akciju.

Sada imam dvoje i sama sam sebi odvratna koliko slinim po njima

Prije toga djecu nisam doživljavala osim u granicama kulturnog ophođenja.

.

Dala si mi mislit..
Moga bi ja malog Mišu polako krenit klesat, pa kud puklo da puklo..
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:33.