Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2011., 00:14   #201
Quote:
nagual kaže: Pogledaj post
Pa ti citas izmedju redaka

Naravno da to on i kaze! Fora je u mojoj (nasoj) (ne)sposobnosti da se toga drzimo!
ne razumijem. zašto bi bili nesposobni ako se radi o spoznaji? kada nešto spoznamo onda to i bitno utječe na na naše stavove.

nije da je to neki teret, zapravo je puno lakše, ispravnije i bolje u svakom pogledu biti takav roditelj.
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 00:18   #202
Quote:
nagual kaže: Pogledaj post
"Visi s lustera" nije Juulov izraz. To je stara narodna. Da, on misli bas na to da dijete samo moze donijeti neke ispravne odluke u stvarima koje su dopustive za taj uzrast! Bingo! A ako mu se to ne dozvoli, onda visi s lustera.
Pa pusti da visi dok mu ne dosadi.
__________________
Samo tvoja ljubav moze uciniti da sve procvjeta samo tvoja ljubav moze upaliti nova svjetla samo tvoja ljubav, Boze...
MaryAnn is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 00:19   #203
Quote:
nagual kaže: Pogledaj post
Fora je u mojoj (nasoj) (ne)sposobnosti da se toga drzimo!
Da ti muž kaže "ma znam ja da si ti ravnopravna, ali sam nesposoban toga se držati", što bi pomislila/rekla?

Djeca jednostavno jesu ravnopravna, i tu se nemaš čega "držati".
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 00:57   #204
Quote:
nagual kaže: Pogledaj post
Jesi ti ucila neki drugaciji Hrvatski? Koji su kriteriji po kojima smijem pisati o svojme djetetu?
Ne da mi se natezat s tobom, to cuvam za svog malog. Onog kompetetntnog.
Ako zelis pomoci, nadji citat o kojemu sam pisala.
ja nisam rekla po kojim kriterijima mozes pisati o svom djetetu, pisi kako god hoces. tvoje dijete
al, ak si otvorila temu Kompetentno dijete (i taj termin kao takav postoji u knjigama Jespera Juula), onda pisi o tome kako on pise u knjizi i ne izvrci njegove recenice i nemoj umetati recenice za koje sam 101% sigurna da ih nije napisao (to je ono sto sam ti kvotala)

jer time, meni, pokazujes da nisi razumjela knjigu/ili ju uopce nisi procitala, da imas potrebu etiketirati vlastito dijete (tj dati mu "dijagnozu") kako bi opravdala vlastiti (ne) kompetenciju...
u uvodnom postu lijepo pises o odgojnim problemima unutar svoje obitelji, trazis savjete i sve je to okej, stovise pohvalno da o tome zelis i mozes razgovarati, mozemo o tome raspravljati.
al ako hoces raspravljati o nekom autoru, onda procitaj njegovu knjigu, citiraj tocno kako covjek kaze i onda mozemo o tome razgovarat ko odrasli ljudi....ovak se mozemo prepucavati
i taman posla da se sada dizem iz kreveta i trazim po 7 knjiga tebi citate za koje znam da ih nema?!
ti si stvarno mislila da cu to napraviti?

iako, covjeka bi cesto tu trebalo citirat, jer je zaista dobar
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 01:03   #205
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Da ti muž kaže "ma znam ja da si ti ravnopravna, ali sam nesposoban toga se držati", što bi pomislila/rekla?

Djeca jednostavno jesu ravnopravna, i tu se nemaš čega "držati".
LOL! I sta da mu kazem kada on tako ravnopravan vice na mene u 7 u jutro:"Ja sam odlucio da zejim jos spavat!"

Ne moras odgovorit. Vrtimo se u krug. Stvar je u tome da meni jako pase caskat s nekim o tome, osjecam se bolje.
nagual is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 01:09   #206
Quote:
nagual kaže: Pogledaj post
LOL! I sta da mu kazem kada on tako ravnopravan vice na mene u 7 u jutro:"Ja sam odlucio da zejim jos spavat!"
Nije tebi baš jasan pojam ravnopravnosti.

Ravnopravnost se ne sastoji u pravu svakoga da radi svašta. Ravnopravnost je u tome da mu se na to vikanje ne zalijepe dvije "odgojne", ili da mu se ne kaže "ići ćeš zato što ja tako kažem" ili takvo što, nego da mu se i to ne u 7 ujutro, nego danima i danima ranije) objasni zašto i kako se mora ustati u 7.

Konačno, nisi ni ti odlučila da se dijete mora ustati u 7.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 01:10   #207
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
ja nisam rekla po kojim kriterijima mozes pisati o svom djetetu, pisi kako god hoces. tvoje dijete
al, ak si otvorila temu Kompetentno dijete (i taj termin kao takav postoji u knjigama Jespera Juula), onda pisi o tome kako on pise u knjizi i ne izvrci njegove recenice i nemoj umetati recenice za koje sam 101% sigurna da ih nije napisao (to je ono sto sam ti kvotala)

jer time, meni, pokazujes da nisi razumjela knjigu/ili ju uopce nisi procitala, da imas potrebu etiketirati vlastito dijete (tj dati mu "dijagnozu") kako bi opravdala vlastiti (ne) kompetenciju...
u uvodnom postu lijepo pises o odgojnim problemima unutar svoje obitelji, trazis savjete i sve je to okej, stovise pohvalno da o tome zelis i mozes razgovarati, mozemo o tome raspravljati.
al ako hoces raspravljati o nekom autoru, onda procitaj njegovu knjigu, citiraj tocno kako covjek kaze i onda mozemo o tome razgovarat ko odrasli ljudi....ovak se mozemo prepucavati
i taman posla da se sada dizem iz kreveta i trazim po 7 knjiga tebi citate za koje znam da ih nema?!
ti si stvarno mislila da cu to napraviti?

iako, covjeka bi cesto tu trebalo citirat, jer je zaista dobar
Nisam mislila da ces to napraviti.
nagual is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 01:12   #208
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Nije tebi baš jasan pojam ravnopravnosti.

Ravnopravnost se ne sastoji u pravu svakoga da radi svašta. Ravnopravnost je u tome da mu se na to vikanje ne zalijepe dvije "odgojne", ili da mu se ne kaže "ići ćeš zato što ja tako kažem" ili takvo što, nego da mu se i to ne u 7 ujutro, nego danima i danima ranije) objasni zašto i kako se mora ustati u 7.

Konačno, nisi ni ti odlučila da se dijete mora ustati u 7.
Tocno. Sve je bas tako kako ti kazes. A on i dalje tvrdi da je odlucio da... I sta sad?
nagual is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 01:14   #209
Quote:
nagual kaže: Pogledaj post
Tocno. Sve je bas tako kako ti kazes. A on i dalje tvrdi da je odlucio da... I sta sad?
Ponavljam, priča nema veze s (ne)ravnopravnošću.

Ali, ajmo nastaviti s pričom. Kao prvo, upadaš u nerijetku zamku ovdje: usred požara sjetiš se pitati za savjet. Dakle, za početak: što si unaprijed, ranije poduzela da djetetu bude jasno da mora ustati u 7?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 01:19   #210
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ponavljam, priča nema veze s (ne)ravnopravnošću.

Ali, ajmo nastaviti s pričom. Kao prvo, upadaš u nerijetku zamku ovdje: usred požara sjetiš se pitati za savjet. Dakle, za početak: što si unaprijed, ranije poduzela da djetetu bude jasno da mora ustati u 7?
Objasnila da mora leci u primjereno doba da se stigne naspavati do jutra. Objasnila mu da roditelji rade za kune, da se kunama kupuju hrana, ogrijev i igracke. Odvela ga sa sobom na posao nebrojeno puta da vidi kako je tamo puno nezanimljivije nego u vrticu. Ne znam, mozda sam i jos stogod. Postajem umorna.
nagual is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 01:22   #211
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
ja nisam rekla po kojim kriterijima mozes pisati o svom djetetu, pisi kako god hoces. tvoje dijete
al, ak si otvorila temu Kompetentno dijete (i taj termin kao takav postoji u knjigama Jespera Juula), onda pisi o tome kako on pise u knjizi i ne izvrci njegove recenice i nemoj umetati recenice za koje sam 101% sigurna da ih nije napisao (to je ono sto sam ti kvotala)

jer time, meni, pokazujes da nisi razumjela knjigu/ili ju uopce nisi procitala, da imas potrebu etiketirati vlastito dijete (tj dati mu "dijagnozu") kako bi opravdala vlastiti (ne) kompetenciju...
u uvodnom postu lijepo pises o odgojnim problemima unutar svoje obitelji, trazis savjete i sve je to okej, stovise pohvalno da o tome zelis i mozes razgovarati, mozemo o tome raspravljati.
al ako hoces raspravljati o nekom autoru, onda procitaj njegovu knjigu, citiraj tocno kako covjek kaze i onda mozemo o tome razgovarat ko odrasli ljudi....ovak se mozemo prepucavati
i taman posla da se sada dizem iz kreveta i trazim po 7 knjiga tebi citate za koje znam da ih nema?!
ti si stvarno mislila da cu to napraviti?

iako, covjeka bi cesto tu trebalo citirat, jer je zaista dobar
Nemam 7 knjiga, al Bogu hvala na internetu...
http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=155&Show=2557
nagual is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 01:26   #212
Quote:
nagual kaže: Pogledaj post
Nemam 7 knjiga, al Bogu hvala na internetu...
http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=155&Show=2557
Djeca koju je teško odgajati

Dr. James Dobson prvi je u literaturu uveo izraz
Dr. Dobson navodi nešto širi opis

nemam pojma tko je to
naslov topica je kompetentno dijete, ti citiras jespera juula


edit: blago nama kada nam rode pisu sazetke o odgoju djece
na nivou savjeta iz LIse ili Tene
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 01:26   #213
Quote:
nagual kaže: Pogledaj post
Objasnila da mora leci u primjereno doba da se stigne naspavati do jutra. Objasnila mu da roditelji rade za kune, da se kunama kupuju hrana, ogrijev i igracke. Odvela ga sa sobom na posao nebrojeno puta da vidi kako je tamo puno nezanimljivije nego u vrticu. Ne znam, mozda sam i jos stogod. Postajem umorna.
Sve pet. Ajmo dalje.

Što se dogodi kad ti moraš ustati, recimo u 4, jer negdje putuješ - a spava ti se nemilosrdno? Ništa, ustaneš.

Jednako tako njegovo ustajanje mimo njegove "odluke" nije nikakva neravnopravnost nego život.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 01:31   #214
Quote:
nagual kaže: Pogledaj post
Objasnila da mora leci u primjereno doba da se stigne naspavati do jutra. Objasnila mu da roditelji rade za kune, da se kunama kupuju hrana, ogrijev i igracke. Odvela ga sa sobom na posao nebrojeno puta da vidi kako je tamo puno nezanimljivije nego u vrticu. Ne znam, mozda sam i jos stogod. Postajem umorna.
a zašto ga nisi navela pitanjima da sam dođe do nekih zaključaka? npr. kažeš mu neke činjenice i onda ga pustiš neka ih sam provjerava - je li se lakše ustati u 7 kad legne u 9 ili u 11.

no sve te priče su ionako manje bitne. on prije svega osjeti tvoj stav, tvoju sigurnost u ono što mu pričaš, tvoje živce, tvoje ponašanje i sve ostalo. i po tome se ravna, odnosno s tim dijelom tebe surađuje.
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 01:33   #215
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Sve pet. Ajmo dalje.

Što se dogodi kad ti moraš ustati, recimo u 4, jer negdje putuješ - a spava ti se nemilosrdno? Ništa, ustaneš.

Jednako tako njegovo ustajanje mimo njegove "odluke" nije nikakva neravnopravnost nego život.
i tu dolazimo do onoga, da su roditelji, u nekom trenutku zivota zaboravili da djetetu moraju reci MORAS i da je to sastavni dio zivota i odgoja

ili su im to rode preporucile

a ja cijelo vrijeme pricam da na rodama zna biti korisnih informacija i savjeta, al da rode treba citati sa zdravim razumom
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 01:34   #216
Dragi svi!
Evo konacno rjesenja nasih dilema vezanih uz terminologiju u ovoj temi. Ispricavam se, jer sam ja uzrok tim dilemama. Procitajte ovaj clanak:
http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=155&Show=2557
U knjizi koju sam prvu procitala, Juul spominje "autonomnu" djecu, i kao pomoc pri odgoju takve (a i ostale) djece predlaze za citanje knjigu "Vase kompetentno dijete". Ugl, sa autonomnom djecom se moze izaci na kraj jedino po metodama odgoja kompetentnog djeteta, tako on kaze. Tu sam se zbunila...
U svakom slucaju, u knjizi "Kako reci ne mirne savjesti" postoji opis posebnog dejcjeg temperamenta kojemu se ne moze prici klasicnim metodama.
nagual is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 01:35   #217
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post

a ja cijelo vrijeme pricam da na rodama zna biti korisnih informacija i savjeta, al da rode treba citati sa zdravim razumom
a svatko ima drugačiji zdrav razum



inače, Juulovih knjiga ima po gradskim knjižnicama, pa preporučam svima.
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 01:36   #218
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
a zašto ga nisi navela pitanjima da sam dođe do nekih zaključaka? npr. kažeš mu neke činjenice i onda ga pustiš neka ih sam provjerava - je li se lakše ustati u 7 kad legne u 9 ili u 11.

no sve te priče su ionako manje bitne. on prije svega osjeti tvoj stav, tvoju sigurnost u ono što mu pričaš, tvoje živce, tvoje ponašanje i sve ostalo. i po tome se ravna, odnosno s tim dijelom tebe surađuje.
Super, to mi je falilo!
Da. Znam. I meni je muka sta ga u jutro budim.
nagual is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 01:38   #219
Quote:
nagual kaže: Pogledaj post
Super, to mi je falilo!
Da. Znam. I meni je muka sta ga u jutro budim.
Zašto ti je muka? Pa ne budiš ga u 2 u noći.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 01:38   #220
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Sve pet. Ajmo dalje.

Što se dogodi kad ti moraš ustati, recimo u 4, jer negdje putuješ - a spava ti se nemilosrdno? Ništa, ustaneš.

Jednako tako njegovo ustajanje mimo njegove "odluke" nije nikakva neravnopravnost nego život.
Ali ja sebe mogu nagnat da ustanem! Sta da mu radim, da ga izbacim iz kreveta?
nagual is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:50.