Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2011., 01:44   #81
Narode, hvala vam, sad se vec osjecam lakse.
Moram na spavanje, sutra u cik zore me ceka sve ovo o cemu smo pisali!
Drzite mi fige.
Noc!
nagual is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 01:46   #82
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post

uglavnom sami zaključe što im je pametnije, bolje i ljepše.

misliš izaberu manje zlo od dva zla hahahah šalim se....ovo mi se isto sviđa....dobre su sve te taktike, sviđa mi se ovo kvazi nadmudrivanje s njima..
__________________
Wanting something is not enough. You must hunger for it. Your motivation must be absolutely compelling in order to overcome the obstacles that will invariably come your way..
lucylu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 01:47   #83
Quote:
nagual kaže: Pogledaj post
Narode, hvala vam, sad se vec osjecam lakse.
Moram na spavanje, sutra u cik zore me ceka sve ovo o cemu smo pisali!
Drzite mi fige.
Noc!
:držimfige:
Noć
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 01:47   #84
Quote:
tequila kaže: Pogledaj post
ovo mi jako dobro zvuci

nagual, ja sam bila slicno dijete, ne bas glasna ali jako svojeglava

a sto mislis da jednom, vikendom, popricas sa malim kako se neke stvari moraju promijeniti
i kako ce on odsada svaku vecer s tobom izabrati obleku za sljedeci dan
i da ce dobiti veeeliku (moras naglasiti da je to super kul) odgovornost da se svako jutro sam obuce (uz tvoju pomoc naravno)
ali ovo SAM nama zvuci kao muzika u usima
pa o tome ja pričam. mi nismo preko vikenda, već jednu večer prije spavanja lijepo porazgovarale o spremanju u vrtić. sama je shvatila da joj je ljepše i bolje odmah se spremiti bez kompliciranja i zanovijetanja. jutra mogu biti lijepa i po jutru se dan poznaje
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 01:48   #85
Quote:
nagual kaže: Pogledaj post
Narode, hvala vam, sad se vec osjecam lakse.
Moram na spavanje, sutra u cik zore me ceka sve ovo o cemu smo pisali!
Drzite mi fige.
Noc!
sjedničenje???matica??

hahaha aj sretno...nadam se da ćete u vrtić ipak ići sa full opremom
__________________
Wanting something is not enough. You must hunger for it. Your motivation must be absolutely compelling in order to overcome the obstacles that will invariably come your way..
lucylu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 01:50   #86
Quote:
nagual kaže: Pogledaj post

To stvarno moze biti nesto sto mi podsvjesno smeta. Moram to rijesiti sa sobom.
super. i ovo je veliki korak.

Quote:
CosmaShiva kaže: Pogledaj post
u nekim stvarima se treba dogovarati i djeca odlučuju ali o nečemu
kao naprimjer popiti sirup, nema rasprave mora se i gotovo.
pročitala sam i ja jednu dobru knjigu davno.
treba popiti sirup, ali je lakše ako zna zašto ga pije, ako zna zašto se cijepi, ako zna da je sposobno za neke stvari i da za njih samo odlučuje, a za koje još nije odlučuju roditelji i da će kako bude stariji za sve više stvari odlučivati samo.
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 01:50   #87
Quote:
lucylu kaže: Pogledaj post
da sam ja dijete baš bi mi bilo to super

izgleda da zato i pisem u ove kasne sate, prepoznala sam se u malcu od nagual
bemumisa, sad moram i disklejmer staviti

na (ne)srecu ja imam dijete potpuno drugacije od mene, kontrakontre
mali druzeljubivi veseljak
njemu kad kazes SAM, pa to je gore od bilo cega, katastrofa jebote
stvarno nije lako biti roditelj
tequila is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 01:54   #88
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
treba popiti sirup, ali je lakše ako zna zašto ga pije, ako zna zašto se cijepi, ako zna da je sposobno za neke stvari i da za njih samo odlučuje, a za koje još nije odlučuju roditelji i da će kako bude stariji za sve više stvari odlučivati samo.
to se podrazumijeva ali kod neke djece možeš pričati i što hoćeš i obećavati ne znam ni ja šta,bilo bi super kad bi to uvijek palilo.
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 01:55   #89
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
super. i ovo je veliki korak.



treba popiti sirup, ali je lakše ako zna zašto ga pije, ako zna zašto se cijepi, ako zna da je sposobno za neke stvari i da za njih samo odlučuje, a za koje još nije odlučuju roditelji i da će kako bude stariji za sve više stvari odlučivati samo.

uf sve prolazi i na gotovo sve pristaje ali kad je o cijepljenju riječ....nema tih riječi koje pomažu...nažalost uvijek završi jednako, on plače, pardon DERE SE grozno grozno grozno a mi mu pokušavamo sačuvati ruke /guzu/ štagod od nedaj bože naglih uboda...eto to bih ja voljela promijeniti ali on se toliko strašno toga boji....mrvac moj,tako mi bude žao...
za sve drugo nema frke...i najgori sirup će popit jer zna da će tako ružne bakterije pobjeći glavom bez obzira i da će ih pokakati da će ih onda pojesti morski pas hahahahahaha
__________________
Wanting something is not enough. You must hunger for it. Your motivation must be absolutely compelling in order to overcome the obstacles that will invariably come your way..
lucylu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 01:57   #90
Quote:
tequila kaže: Pogledaj post

izgleda da zato i pisem u ove kasne sate, prepoznala sam se u malcu od nagual
bemumisa, sad moram i disklejmer staviti

na (ne)srecu ja imam dijete potpuno drugacije od mene, kontrakontre
mali druzeljubivi veseljak
njemu kad kazes SAM, pa to je gore od bilo cega, katastrofa jebote
stvarno nije lako biti roditelj

hahahahahahaha da da imoj je imao tu fazu i još je ponekad ima...SAM obrisat dupe??? on baš ne bi.....radije će tih pet minuta biti mala beba
__________________
Wanting something is not enough. You must hunger for it. Your motivation must be absolutely compelling in order to overcome the obstacles that will invariably come your way..
lucylu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 01:59   #91
Quote:
lucylu kaže: Pogledaj post
hahahahahahaha da da imoj je imao tu fazu i još je ponekad ima...SAM obrisat dupe??? on baš ne bi.....radije će tih pet minuta biti mala beba
moj je radije čamio čekajući pol sata na školjki.
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 02:02   #92
Quote:
CosmaShiva kaže: Pogledaj post
moj je radije čamio čekajući pol sata na školjki.
EEEEE koliko puta....onda se buni da su mu noge utrnule...pa mu ja kažem da se mogao sam obrisati prije pola sata...pa se on drugi put sam obriše...a treći put opet sjedi, pa četvrti brišem ja....eh gdje mi je tada ona dosljednost.....u školjku upala
__________________
Wanting something is not enough. You must hunger for it. Your motivation must be absolutely compelling in order to overcome the obstacles that will invariably come your way..
lucylu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 02:05   #93
Quote:
CosmaShiva kaže: Pogledaj post
to se podrazumijeva ali kod neke djece možeš pričati i što hoćeš i obećavati ne znam ni ja šta,bilo bi super kad bi to uvijek palilo.
ma mislim na to da to treba i djeci priopćiti, njima se to možda i ne podrazumijeva. ne obećavam ja ništa, samo im kažem istinu. što kraće i što jasnije. i najbitnije ponašam se u skladu s tim.

Quote:
lucylu kaže: Pogledaj post
uf sve prolazi i na gotovo sve pristaje ali kad je o cijepljenju riječ....nema tih riječi koje pomažu...nažalost uvijek završi jednako, on plače, pardon DERE SE grozno grozno grozno a mi mu pokušavamo sačuvati ruke /guzu/ štagod od nedaj bože naglih uboda...eto to bih ja voljela promijeniti ali on se toliko strašno toga boji....mrvac moj,tako mi bude žao...
za sve drugo nema frke...i najgori sirup će popit jer zna da će tako ružne bakterije pobjeći glavom bez obzira i da će ih pokakati da će ih onda pojesti morski pas hahahahahaha
pa ok, tako je i gotovo, ima se potpuno pravo bojati i vrištati iako mu možeš reći (oviosno o dobi) da mu to može samo smetati jer će sestri tako još duže trebati da ga cijepi i predložiti mu onda neke druge metode koje će mu pomoći da svlada strah i bol. npr, brojanje, glasno pjevanje, žmirenje i tako...

i ne znam, razgovarati s njim i dosta prije samog cijepljenja.
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 02:05   #94
Quote:
lucylu kaže: Pogledaj post
EEEEE koliko puta....onda se buni da su mu noge utrnule...pa mu ja kažem da se mogao sam obrisati prije pola sata...pa se on drugi put sam obriše...a treći put opet sjedi, pa četvrti brišem ja....eh gdje mi je tada ona dosljednost.....u školjku upala
baš tako i kod nas pa se on omota do lakta s toalet papirom i još drži vlažnu maramicu pa ko da će ga guzca ujesti ajme cirkusa.

a je, teško je biti dosljedan.
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 02:06   #95
Quote:
lucylu kaže: Pogledaj post
EEEEE koliko puta....onda se buni da su mu noge utrnule...pa mu ja kažem da se mogao sam obrisati prije pola sata...pa se on drugi put sam obriše...a treći put opet sjedi, pa četvrti brišem ja....eh gdje mi je tada ona dosljednost.....u školjku upala
i onda je kao dijete krivo, pa zna da ćeš doći ako dovoljno dugo bude sjedio
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 02:07   #96
Quote:
CosmaShiva kaže: Pogledaj post

a je, teško je biti dosljedan.
ma dajte, izdržite pet - šest puta i mirne ste kasnije
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 02:08   #97
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post



pa ok, tako je i gotovo, ima se potpuno pravo bojati i vrištati iako mu možeš reći (oviosno o dobi) da mu to može samo smetati jer će sestri tako još duže trebati da ga cijepi i predložiti mu onda neke druge metode koje će mu pomoći da svlada strah i bol. npr, brojanje, glasno pjevanje, žmirenje i tako...

i ne znam, razgovarati s njim i dosta prije samog cijepljenja.
ja sam se obožavala cijepiti i vaditi krv,meni je to super zanimljivo tak
da sam i ja svojima prenesla to oduševljenje

P.S.začetavamo temu
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 07:06   #98
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
ma dajte, izdržite pet - šest puta i mirne ste kasnije
Ajme, ma koliki su ti vaši klinci?

Moja je 5,5 i ne mogu reći, ima cura volju da si sama briše dupe (bit će zato što onda može sjediti i čitati na klonji koliko ona hoće ). Ali to napravi tako kvalitetno - a stvarno se trudi, moram priznati - da pola drekeca ostane na gaćama. A onda se ja borim sa zasranim gaćama koje je živo zlo oprati i sa upaljenom crvenom guzicom...


A najbolja je kad joj baš na wc-u dođe inspiracija za neki hitni razgovor ili nešto slično, pa se u žurbi zaboravi obrisati i obuće gaće...


Ma zajebi dosljednost, ja joj drage volje brišem dupence. Lakši mi život tako...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 08:05   #99
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
ako zna zašto se cijepi....
Mali off.
Pepa je prije Božića imala mali potres mozga. I kaže ona meni sinoć, onako ničim izazvana, "A ja nisam plakala kad sam se cijepila jer sam se cijepila da, k'o fol, ne budem bolesna, a ja završila u bolnici". Prvo sam ostala , a onda .

Naravno da sam joj objasnila da cjepivo ne služi za zaštitu od ozljeda, ali mi je fascinantno kako se uopće sjetila cijepljenja u tom kontekstu
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 08:14   #100
Quote:
nagual kaže: Pogledaj post
Uglavnom opisuje. A rjesenja koja nudi uglavnom zahtjevaju jaaako puno vremena. Ma sve sto on kaze je dobro, knjiga me vise bego prodrmala. Al u danasnjim uvjetima zivota to je tesko provodivo. Meni trebaju tips & tricks za prezivljavanje
Ja nisam čitala knjigu 'moje kompetentno dijete', ali sam čitala druge dvije- 'disciplina sa srcem' i ' što roditelji ne bi trebali činiti, a svejedno čine'. Prva me prodrmala do temelja. Ima još jedna dobra ' Skrivene poruke'. Sjajna knjiga također. Čitam da si učitelj i vjerujem da o pedagogiji znaš dosta, ali probaj prelistati i ove knjige.
Čitam ponovno tvoj post i samo iščitavam što si napisala, a to je da je on samo jedno malo dijete koje čeznutljivo skreće pažnju na sebe.
Na žalost nemaš instant rješenja za rješavanje problema. Osobno mi se ne sviđa disciplina 1-2-3, ali možda možeš probati to?
Moja izgleda kao med i mlijeko, a u stvari je isto dosta zahtjevna. Ni ona hrpu toga neće, s njom nekud otić i stić na vrijeme je podvig posebno ako sam sama s njom. Kad nekud idemo sama odabere igračke koje će nositi pa ih zajedno spremimo u vrećicu. Pospremanje igračaka je bolna točka. Kad joj kažem da ih posprema, ona ih razbacuje....A kad ih ne pospremi, pospremim ih ja u ormar pa ih više nema za igranje neko vrijeme dok ne počne pospremati igračke. Jednom sam joj pospremila sve igračke koje su bile razbacane i sve crtiće jer je bilo i razbacanih DVD- a na podu. Nakon toga je počela malo po malo spremati igračke.
Uglavnom, svaka bi kazna trebala imati neku vezu sa nepoželjnim ponašanjem, odnosno, da dijete da samo rješenje nekog problema. Tak sam ja sa svojom (a ona tad nije imala 3 godine) kad je potrgala album za slike. Bilo joj je zabavno kako sam ju pitala ' kako ćemo riješiti ovaj problem? što predlažeš?'
Kad nešto prolije, posebno ako namjerno prolije, briše sama, odnosno, ja joj pomažem. Nekad ona pomaže meni, ali svaki put je uključim u brisanje /popravljanje onog što je napravila.
I za sada radimo zajedno. Kad napravi nešto što sam ja htjela da radimo i napravile smo to na vrijeme, ona bira što ćemo raditi. Jučer smo pospremile igračke, ali nije htjela ništa drugo raditi. KAd se malo igramo, to se odmah osjeti na njenom ponašanju (čitaj- postaje nemoguća).
Na tvojem bih mjestu sigurno potražila mišljenje i pomoć psihologa.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:08.