Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2010., 02:13   #1821
i ja sam cula za taj neki mitski let od 50 eura.. al koliko je istina ne zna jer s tim kartama je vazda nekih jos 50 eura skrivenih heheheh
krug88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 10:08   #1822
Quote:
bktr kaže: Pogledaj post
Rezervirala sam pa što bude...
I kakav je hotel?
jel to daleko od bašćaršije?
ja planiram sarajevo uskoro pa tražim hotele, ovaj mi je prihvatljiv cijenom.

jedino što ne želim jesu zeleni hoteli s muslimanskim obilježijma...ovaj nije takav?
mrena:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 16:05   #1823
Quote:
mrena:) kaže: Pogledaj post
I kakav je hotel?
jel to daleko od bašćaršije?
ja planiram sarajevo uskoro pa tražim hotele, ovaj mi je prihvatljiv cijenom.

jedino što ne želim jesu zeleni hoteli s muslimanskim obilježijma...ovaj nije takav?
Sad mi se od ovog posta . Kao prvo takvih hotela nema, kao drugo ako i ima nešto muslimansko onda to nije zbog toga jer je neko fundamentalist nego jer je to dio bošnjačke kulture. Svi vole kenjat po nečem drugačijem ali se bogami vole najest ćevapa i bosanskih pita. I sa ovim stavom koji si sad ovdje naveo/la nikad nećeš dobro doć u nikakvu normalnu zemlju pa ni u Bih koja možda nije normalna (zbog niza nesretnih okolnosti) ali je barem gostoljubljiva. I još nešto ko nepoštuje tuđe ne voli ni svoje. ovo se ne odnosi samo na tvoj post nego i na one koji bi se mogli ovdje pronaći. Lijepi pozdrav
Edo2387 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 18:56   #1824
Quote:
mrena:) kaže: Pogledaj post
I kakav je hotel?
jel to daleko od bašćaršije?
ja planiram sarajevo uskoro pa tražim hotele, ovaj mi je prihvatljiv cijenom.

jedino što ne želim jesu zeleni hoteli s muslimanskim obilježijma...ovaj nije takav?
ja sam bila u sarajevu u 4mj. na netu sam našla hostel residence, 5min pješice od Baščaršije. svakako preporučam. jako je čisto, a vlasnici su spaljeni i šta god vam treba oni će vam pomoć. imaju i stranicu na facebooku pa možeš pogledat. noć je 13-15 eura (doručak uključen)
niti jedan hotel/hostel nije s takvimk obilježjima...
sarajevo rocks!
nonich is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 18:57   #1825
Quote:
krug88 kaže: Pogledaj post
i ja sam cula za taj neki mitski let od 50 eura.. al koliko je istina ne zna jer s tim kartama je vazda nekih jos 50 eura skrivenih heheheh
ako saznaš nešto više, daj mi molim te javi... hvala
nonich is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 02:25   #1826
iskreno meni je pravo krivo kad ovako nesto procitam, zato sto 70% raje bar u Sarajevu tako ne razmislja niti su im bitna ikakva obiljezja, istina svi furaju koliko toliko svoju vjeru, ali ti je ne trljaju na nos...
ako ti se to ne svidja nije mi jasno zasto bas za odmor biras Bosnu jer je takva kakva je isprepletena sa cetri religije i na svakom koraku ces vidjati obiljezja neke vjere. U hotelima, hostelima isl cisto sumnjam da ces to vidjeti..
Ja licno sam milion puta spavala ispod krsta u privatnom smjestaju u hr ili u cg pa mi nista jos uvijek nije bilo=D

i da nisma stigla se raspitati za ove letove, al javim cim sta saznam=$
krug88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 08:01   #1827
ala koliko buke sam izazvala!
naravno da svaku vjeru i svaku nacionalnost poštujem. naime, imam par prijatelja iz arapskih država, druge vjeroispovjesti i sasvim normalno s njima funkcioniram, ali mislim da imam pravo birati u kakvom hotelu želim spavati... tamo gdje idem želim se ugodno osjećati.
mrena:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 10:30   #1828
Quote:
mrena:) kaže: Pogledaj post
ala koliko buke sam izazvala!
naravno da svaku vjeru i svaku nacionalnost poštujem. naime, imam par prijatelja iz arapskih država, druge vjeroispovjesti i sasvim normalno s njima funkcioniram, ali mislim da imam pravo birati u kakvom hotelu želim spavati... tamo gdje idem želim se ugodno osjećati.
a šta bi ti falilo i da malo u nekom 'zelenom' hotelu naučiš o drugoj kulturi, vjeri i načinu života valjda je i to jedan od razloga što putujemo.
inra is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 17:02   #1829
Quote:
mrena:) kaže: Pogledaj post
ala koliko buke sam izazvala!
naravno da svaku vjeru i svaku nacionalnost poštujem. naime, imam par prijatelja iz arapskih država, druge vjeroispovjesti i sasvim normalno s njima funkcioniram, ali mislim da imam pravo birati u kakvom hotelu želim spavati... tamo gdje idem želim se ugodno osjećati.
Nije problem u tome, nego je problem što mnogi misle da idu u Teheran kada idu u Sarajevo. Odmah misle da svi nose brade, marame i sl. a koliko ima ekipe islamske vjeroispovjesti koji ne podnose takve... Inače bošnjaci-muslimani ne vole pretjerivanje ni u čemu pa tako ni u vjeri...
Edo2387 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 13:03   #1830
ma svakom svacije=D

samo cu vam reci da sam na jednom forumu procitala da koliki smo mi muslimani u sarajevu cak nam je i trotuar zelene boje, kako je islamska zajednica to ofarbala bla bla....

a to je ustvari ofarbao heineken za sff =D toliko od mene
krug88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 18:24   #1831
Quote:
krug88 kaže: Pogledaj post
ma svakom svacije=D

samo cu vam reci da sam na jednom forumu procitala da koliki smo mi muslimani u sarajevu cak nam je i trotuar zelene boje, kako je islamska zajednica to ofarbala bla bla....

a to je ustvari ofarbao heineken za sff =D toliko od mene

Hahahahaha. Ovo još nisam čuo
Edo2387 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2010., 08:25   #1832
Quote:
inra kaže: Pogledaj post
a šta bi ti falilo i da malo u nekom 'zelenom' hotelu naučiš o drugoj kulturi, vjeri i načinu života valjda je i to jedan od razloga što putujemo.
o drugoj kulturi mogu učiti i na drugi način a ne spavajući po hotelima
mrena:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2010., 14:45   #1833
Normalno da ljudi žele izbjegavati islamizirane hotele, kao što bih izbjegavao hotele pune raspela, slika i kipova majke Marije koja plače, s recepcionarom koji vuče na svećenika i tome slično.

Nisam čak ni znao da takvi hoteli postoje, a živio sam po arapskom svijetu.

Dakle, nije vrag da stvarno ima islamiziranih hotela po Sarajevu?
schmokljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2010., 19:38   #1834
Quote:
schmokljan kaže: Pogledaj post
Normalno da ljudi žele izbjegavati islamizirane hotele, kao što bih izbjegavao hotele pune raspela, slika i kipova majke Marije koja plače, s recepcionarom koji vuče na svećenika i tome slično.

Nisam čak ni znao da takvi hoteli postoje, a živio sam po arapskom svijetu.

Dakle, nije vrag da stvarno ima islamiziranih hotela po Sarajevu?
Ja nisam naletio ni na jedan "zeleni" hotel u Sarajevu
Edo2387 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2010., 20:26   #1835
Quote:
nonich kaže: Pogledaj post
hej! zna li itko koliko je avionska karta za relaciju zagreb-sarajevo? stranica bhairlinesa.ba ne radi trenutačno...
Oko 100eur povratna....
Iz Zagreba prema Sarajevu lete ujutro i vracaju se navecer....
tihomir is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2010., 23:58   #1836
Quote:
tihomir kaže: Pogledaj post
Oko 100eur povratna....
Iz Zagreba prema Sarajevu lete ujutro i vracaju se navecer....
Di si to pronašao? Koja aviokompanija?
Edo2387 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 22:35   #1837
bok svima
za vikend idem prvi put u sarajevo pa me zanima par informacija, vjerojatno već nekoliko puta prožvakanih, nadam se da će netko imati strpljenja da mi odgovori

zanima me plaćanje: plaćati u eurima ili konvertibilnim markama? i može li se mijenjati kune u marke i gdje je najbolje? (tipa pošta?)
gdje su najbolji ćevapi i koja bi još bila tradicionalna jela/pića tog kraja?
i gdje jesti općenito, da je topla hrana, ali ne neki skupi restoran
Elinor is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 23:04   #1838
Quote:
Elinor kaže: Pogledaj post
bok svima
za vikend idem prvi put u sarajevo pa me zanima par informacija, vjerojatno već nekoliko puta prožvakanih, nadam se da će netko imati strpljenja da mi odgovori

zanima me plaćanje: plaćati u eurima ili konvertibilnim markama? i može li se mijenjati kune u marke i gdje je najbolje? (tipa pošta?)
gdje su najbolji ćevapi i koja bi još bila tradicionalna jela/pića tog kraja?
i gdje jesti općenito, da je topla hrana, ali ne neki skupi restoran
Možeš plaćat i u eurima i markama, nećeš se zeznuti. Ako promijeniš eure u marke u banci/pošti dobiješ za 100 € oko 193 km. Trgovci uglavnom računaju 100€=195km, tako da nećeš pogriješit ali oni ti vraćaju pare u markama. Pošte/banke imaš na svakom ćošku u centru. Što se tiče hrane drži se baščaršije. Ćevapi standardno- Željo,Petica,Hodžić,Mrkva. Probaj pite (zeljanica,sirnica,burek) ja volim jest u Bosni, to ti je na baščaršiji lako ćeš nać. Od pića jedino možda bosanska kahva. Toga imaš isto svugdje. Samo reci hoću bosansku kafu i to je. Nema neko posebno bosansko piće. Možeš i probati nargilu, isto na baščaršiji. Uglavnom, jedeš i piješ na baščaršiji nećeš pogriješiti
Edo2387 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 01:05   #1839
Quote:
Edo2387 kaže: Pogledaj post
Možeš plaćat i u eurima i markama, nećeš se zeznuti. Ako promijeniš eure u marke u banci/pošti dobiješ za 100 € oko 193 km. Trgovci uglavnom računaju 100€=195km, tako da nećeš pogriješit ali oni ti vraćaju pare u markama. Pošte/banke imaš na svakom ćošku u centru. Što se tiče hrane drži se baščaršije. Ćevapi standardno- Željo,Petica,Hodžić,Mrkva. Probaj pite (zeljanica,sirnica,burek) ja volim jest u Bosni, to ti je na baščaršiji lako ćeš nać. Od pića jedino možda bosanska kahva. Toga imaš isto svugdje. Samo reci hoću bosansku kafu i to je. Nema neko posebno bosansko piće. Možeš i probati nargilu, isto na baščaršiji. Uglavnom, jedeš i piješ na baščaršiji nećeš pogriješiti
S tim da je Mrkva klasa za sebe. Najbolje uzmi kombinirano - dobiješ pola porcije ćevapa i pola sudžukica (prefininih malih kobasica).
schmokljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 10:08   #1840
hvala

još nešto:
kako da pozdravljam na dolasku / odlasku npr. u dućanu?
mislim, jesu li dobar dan i doviđenja nešto što je uobičajeno ili ne?
Elinor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:42.