Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji

Ostali mediji O medijima, bez televizije. I novinarima. Podforumi: Tisak, Radio, Internet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2009., 19:46   #1
Zašto hrvatski mediji slabo prate stanje na Kavkazu

Interesantan mi je taj dio svijeta...

A još mi je interesantnije kako uopće nema vijesti o njemu u našim medijima, osim ovog ljetnjeg rata između Gruzije i Rusije, a ni tada se naši novinari nisu potrudili razjasniti javnosti prave uzroke sukoba Gruzija-Abhazija-Osetija.

Cijela Čečenija, Ingušetija i Dagestan su praktički u stanju građanskog rata. Mudžahedini svako malo provode akcije, ima mrtvih Rusa ko u priči, ali ni glasa o tome čut u našim medijima.

Prepali se velikog ruskog medvjeda
__________________
Nekim jajima prosto nije suđeno da ikada postanu kajgana. T.Pančić
njetočkanezvanova is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 20:16   #2
pa napisi nesto o tome i prodaj ekskluzivno bilo kome, to ti je "dobra roba", sto bi rekli nasi mladi urednici
naravno, pretpostavljam da si nesto i slikala ako si vec potegnula do kavkaza.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 22:22   #3
Ne prate Kavkaz, al ne prate ni Zvečku.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 18:08   #4
Listao sam neki dan jedne lokalne švicarske novine na njemačkom jeziku.
Baš taj Kavkaz, Bliski istok, SAD, ekonomija, problemi unutar EU vezani za Ustav i proširenje, its. Zatim - dvije stranice o ekologiji, te još dvije o znanosti i tehnologiji. Kultura i umjetnost stranicu, stranicu i pol.
Na 17. stranici - švicarske teme, te nakon toga lokalne. Po dvije stranice - toliko naime oni sebe smatraju zanimljivima samima sebi.
Slike male, crno-bijele, puno teksta.

Tako da pitanje zašto nema Kavkaza je isto kao i pitanje zašto nismo Švicarska - zato što smo, kao društvo, zaostali u razvoju.
schmokljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 11:18   #5
Quote:
schmokljan kaže: Pogledaj post
Listao sam neki dan jedne lokalne švicarske novine na njemačkom jeziku.
Baš taj Kavkaz, Bliski istok, SAD, ekonomija, problemi unutar EU vezani za Ustav i proširenje, its. Zatim - dvije stranice o ekologiji, te još dvije o znanosti i tehnologiji. Kultura i umjetnost stranicu, stranicu i pol.
Na 17. stranici - švicarske teme, te nakon toga lokalne. Po dvije stranice - toliko naime oni sebe smatraju zanimljivima samima sebi.
Slike male, crno-bijele, puno teksta.

Tako da pitanje zašto nema Kavkaza je isto kao i pitanje zašto nismo Švicarska - zato što smo, kao društvo, zaostali u razvoju.
Cekaj malo...

A gdje su u tim novinama svicarske Simone, bigbraderi, automobilske nezgode sa manjim ozljedama, informaciji o rodjenju teleta s dvije glave i ostale zaista vazne informacije?

Nije valjda da Svicarci jos nisu poceli razvijati svoje novinarstvo na trzisnom principu?
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 11:46   #6
Zato što "The Sun" i ostale novine iz kojih naši novinari prepisuju vijesti o tome ne pišu.

I naravno, zato što to javnost ne traži.

A da je samo Kavkaz u pitanju. Ne zanima njih ni susjedstvo. Što je s Grčkom i nemirima? Što se zbiva s financijskim problemima u Mađarskoj?

Što je s Burmom, istočnim Timorom? Nema više tamo kriza i problema?
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 11:55   #7
Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post
Zato što "The Sun" i ostale novine iz kojih naši novinari prepisuju vijesti o tome ne pišu.

I naravno, zato što to javnost ne traži.

A da je samo Kavkaz u pitanju. Ne zanima njih ni susjedstvo. Što je s Grčkom i nemirima? Što se zbiva s financijskim problemima u Mađarskoj?

Što je s Burmom, istočnim Timorom? Nema više tamo kriza i problema?
Mislim da je slijedeci korak u razvoju novinarstva promjena programa studiranja.

Umjesto svih onih nepotrebnih kolegija koji se odnose na zastarjelu novinarsku struku, buduci novinari bi tijekom studija iskljucivo ucili strane jezike i brzo pretipkavanje.

Najveci hendikep nasih danasnjih novinara je da mogu prepisivati samo sa engleskog govornog podrucja. Tako o financijskoj krizi u nama susjednoj Madjarskoj mozemo saznati jedino onda kad o tome nesto napisu engleski, americki ili australski portali.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 12:27   #8
Da, prokleto je to kad nemaš dijaspore, ni manjine, ni diplomatskih, konzularnih predstavništva, ni poslovnih ljudi na radu u inozemstvu, pa ne možeš do informacije dok ne pošalješ eksperte kao Josipa Šarića ili Branku Slavicu u svijet. Ekipa iz vanjskopolitičke redakcije čuda čini sa svojim nevelikim resursima.

Mislim, zakaj bi npr. Inka Eterović stalno pokrivala i izvještavala o Rusiji i svim bivšim zemljama SSSR-a, kad to može učiniti Damir Matković, nakon što pročita koju sa Reutersovih stranica. Tko vidio da novinar ide u zemlju čiji jezik zna, pa da stalno pokriva neko područje.

Isto tako, u Ateni živi i radi "samo" par desetaka Hrvata, koji su sigurno nesposobni pisati povremeno kaj se zbiva u zemlji u kojoj žive. Oni za razliku od Josipa Šarića, ne znaju grčki.

Također i u Mađarskoj/Rumunjskoj nema hrvatske manjine, koja bi mogla javiti koju o tim zemljama.

Čemu od Brune Filipija dobiti koju o Kini, u koju je čovjek otišao raditi, kao direktor kineskog ogranka Coca Cole. Ako imate sreće, naletjeli ste na njegov članak u gospodarskom primjerku Večernjaka. Kratko, jasno i informativno. No, na telki Kine ima samo u crticama o nesrećama, požarima.

Zapravo se super i snalaze ti naši medijski djelatnici. Izvještavanje iz Haaga je besprijekorno. Jedino kaj znamo, nakon svakog izvješća, koje ide svake prestupne jest da je radnja bila u Haagu. Za ostatak se trebamo okrenuti Novoj tv ili prijenosu uživo. To je ipak nebitno, važnije je rukometno prvenstvo i pitanje gdje je tko išao na wc od rukometaša.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 18:00   #9
Quote:
walter kaže: Pogledaj post
Ne prate Kavkaz, al ne prate ni Zvečku.
o bože u kurcu sam,ali moram se razvalit

inače naši mediji ne prate kavkašku (se tak kaže ) mislim kad se posljednji put mogao pogledati dokumentarac o Armeniji recimo,dali zna itko naziv glavnog grada Azarbajdžana
šteta da su manje interesantne zemlje,nazovi manje,tako jadno zastupljene i da o njima naša javnost zna skoro ništa.
pa ne mora novinarstvo i vijest dostupna samo kad se neko sranje desi.
koliko ljudi zna da su punjena paprika i burek izvorno Armenska jela
__________________
01.02
07.09
pivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 10:31   #10
Quote:
pivka kaže: Pogledaj post
o bože u kurcu sam,ali moram se razvalit

inače naši mediji ne prate kavkašku (se tak kaže ) mislim kad se posljednji put mogao pogledati dokumentarac o Armeniji recimo,dali zna itko naziv glavnog grada Azarbajdžana
šteta da su manje interesantne zemlje,nazovi manje,tako jadno zastupljene i da o njima naša javnost zna skoro ništa.
pa ne mora novinarstvo i vijest dostupna samo kad se neko sranje desi.
koliko ljudi zna da su punjena paprika i burek izvorno Armenska jela
Kad bi Armenci uveli engleski kao svoj sluzbeni jezik, onda bi nasi novinari s njihovih portala mogli prepisivati vijesti. Ovako mogu samo sa engleskih, americkih i australskih.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 10:24   #11
Zato što su novinari zaduženi za takve teme tek obični novinari sa završenim tečajem novinarstva na politološkom fakultetu (uvijek sam se pitao što zapravo novinarstvo tamo radi..ako je tako onda može komotno bit i smjer na PMF-u ),a ne stručnjaci za stručnjaci za takve stvari kao što je vanjska politika i slično.
Drugi i još veći problem jest taj što su Hrvati sami sebi super i sami sebi dovoljni.Mi smo kao nacija "najbolja" i to što smo tek balkansko pleme od 4.4 milijuna stanovnika ne umanjuje tu činjenicu (ne kažem da bi se trebali autodegradirat,ali ovo što mislimo o sebi je smiješno). Pa tako nas ne zanima niko i ništa osim onih koji nam šefuju. Istina je da je,htio ko ili ne htio, SAD gospodar svijeta (i Britanija iz sjene),ali stvar je u tome što bi naši o njemu javljali i da je Burkina Faso ali da je nama nadređen. Naravno, sad je straaašo aktualno pratiti naš put u europsku zajednicu,a pošto su nam na tom putu tutori Nijemaci,shodno tome treba znati kod kojeg automehaničara ide osobni vozač njemačke premijerke.
gromkij is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 10:43   #12
.....

Da se malo prati....malo se prati.

Mislim da je problem u izlizanosti...ako mogu to tako nazvati.

Tipa....vijest...u Njemačkoj ubijeno 20 ljudi.....e to je vijest koja će se čitati.....

a vijest...u Iraku poginulo 100 ljudi......to više nije vijest....to je normala!

pa tako i sa tim ratovima tamo........bit će vijest kad ne bude više mrtvih..tipa...na Kavkazu danas nitko nije ubijen, ekskluzivna vijest!!!
__________________
Dok joj je na vjetru viorila kosa, curila joj je slina iz nosa
Ajd-u-K is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:42.