Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2015., 00:20   #1561
Quote:
Momak 90 kaže: Pogledaj post
Zanima me je li ostalo mina na tom području srednje Bosne na crtama razdvajanja? Ako u Hrvatskoj je onda ne treba u BIH ništa čuditi.

Ostalo ih je dosta...


Quote:
U posljednja cetiri dana, od eksplozija mina poginule dvije osobe koje su, rizikujuci živote zbog obezbjedenja ogrjeva za zimu, ušle u minsko polje

Kod Viteza poginula jedna, teže povrijeđene dvije osobe
Autori: S.FILIPOVIĆ
Od eksplozija mina zaostalih iz proteklog rata u posljednja cetiri dana smrtno su stradale dvije osobe, dok su tri teže povrijedene, cime se ukupni broj stradalih od mina od završetka rata popeo na katrastrofalnih 1.500 osoba, od cega je cak trecina poginulih. Preskocili ogradu Zadnji slucaj zabilježen je u ponedjeljak, u mjestu Tolovici kod Viteza, gdje je smrtno stradao Hamdija Zuka (44), dok su teže povrijedeni Aldin Zuka i Fuad Omanovic, svi iz Viteza.


Quote:
25 November 2009

Na području općine Vitez, na zadatku Jardol Bukve, jutros je u 9.00 sati prilikom aktiviranja mine "PROM 1" smrtno stradao jedan deminer. Do nesreće je došlo tijekom operacija deminiranja, gdje radove na tom području izvodi lokalna komercijalna deminerska organizacija "Amphibia", priopćeno je iz Centra za uklanjanje mina u BiH.


Zadatak površine 34.569 metra kvadratna otvoren je 16. studenog ove godine i do sada je obrađeno više od 9.000 metara kvadratnih površine, gdje je pronađeno 20 mina i tri NUS-a.

Centar za uklanjanje mina u BiH trenutno provodi istragu o pogibiji deminera.


2014.
"U proteklim godinama stradalo je oko 140 deminera, od čega veliki broj i smrtno. To su zabrinjavajući podaci i zatraži ćemo da se segment sigurnosti i zaštite deminera poveća u narednom periodu. Minsko-eksplozivna sredstva zaostala iz rata inače, i dalje predstavljaju veliku opasnost u Bosni i Hercegovini. Osim deminera koji su angažirani na njihovom uklanjanju i dalje strada veliki broj građana", naglasio je Orahovac.
Markanm is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2015., 22:35   #1562
Negdje sam pročitao da su unproforci pljeskali i skandirali "bravo Hrvati" kad je HVO uspješno odradio neku akciju kod mislim Buhinog sela. Je li točno?
__________________
Yes, we can!
Momak 90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2015., 18:44   #1563
Quote:
Momak 90 kaže: Pogledaj post
Negdje sam pročitao da su unproforci pljeskali i skandirali "bravo Hrvati" kad je HVO uspješno odradio neku akciju kod mislim Buhinog sela. Je li točno?
Mislim da je to bila Grbavica:

http://www.hercegbosna.org/kolumne/p...-hvo-1881.html

U Buhinim kućama smo prvu fazu popušili (napad abih),dok se nisu vratili položaji,kuću po kuću.
Markanm is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2015., 20:19   #1564
Quote:
Markanm kaže: Pogledaj post
Mislim da je to bila Grbavica:

http://www.hercegbosna.org/kolumne/p...-hvo-1881.html

U Buhinim kućama smo prvu fazu popušili (napad abih),dok se nisu vratili položaji,kuću po kuću.
Primjetio sam da BIH Hrvati poprilično mrze Britance, jer su se u srednjoj Bosni ponijeli kao pravi ološ.
Corvus27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2015., 20:56   #1565
Ne znam gdje bih pitao, pa pitam ovdje. Ako sam na krivoj temi nek mod premjesti post.

Čuo sam još negdje 93. ili 94. priču o tome kako je u Bosni uspostavljena vojna ravnoteža između HV/HVO-a i srpskih snaga.

HV/HVO su nakon što su ih Srbi stalno granatirali dovukli nekakav top iz drugog svjetskog rata koji kad ispali projektil u svom neposrednom okruženju uzrokuje potres od šest stupnjeva po Richteru. Zaprijetili su Srbima ako ih nastave napadat da će ispaljivati projektile na njih s tog topa i ovi se (malo) smirili.

Pa sad... ne znam... je li to mit ili ne, ali ako netko zna o kakvom topu bi se moglo radit, bio bih zahvalan.

Ipak, šest stupnjeva Richterovih nije mala stvar.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 12:00   #1566
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Ne znam gdje bih pitao, pa pitam ovdje. Ako sam na krivoj temi nek mod premjesti post.

Čuo sam još negdje 93. ili 94. priču o tome kako je u Bosni uspostavljena vojna ravnoteža između HV/HVO-a i srpskih snaga.

HV/HVO su nakon što su ih Srbi stalno granatirali dovukli nekakav top iz drugog svjetskog rata koji kad ispali projektil u svom neposrednom okruženju uzrokuje potres od šest stupnjeva po Richteru. Zaprijetili su Srbima ako ih nastave napadat da će ispaljivati projektile na njih s tog topa i ovi se (malo) smirili.

Pa sad... ne znam... je li to mit ili ne, ali ako netko zna o kakvom topu bi se moglo radit, bio bih zahvalan.

Ipak, šest stupnjeva Richterovih nije mala stvar.
6.00 stupnjeva Richtera oslobađa energiju ekvivalntnu eksploziji 15 000 tona TNT koliko je otprilike imala i atomska bomba bačena na Nagasaki. Pa sam malo razmisli o tome što si čuo.
žerac76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 19:34   #1567
Quote:
Momak 90 kaže: Pogledaj post
Negdje sam pročitao da su unproforci pljeskali i skandirali "bravo Hrvati" kad je HVO uspješno odradio neku akciju kod mislim Buhinog sela. Je li točno?
Ne znam koliko je to bilo istina, ali znam da je snajperista HVO-a tokom sukoba u G.Vakufu ubio jednog pripadnika britanskog kontigenta UN-a, koji je vojnim vozilom prebacivao dvije porodilje do tamošnje bolnice.
U čast poginulog dvadesetšestogodišnjeg Wayne Edwardsa most u G.Vakufu nosi naziv po njemu.
Sa druge strane, jedinice SAS-a nisu ostale dužne HVO-u, otuda i jedan od uzroka animoziteta. K tome, britanski kontigent je ušao u Ahmiće i njihovi pripadnici su prvi poslali u svijet slike masakra nad žiteljima sela.
__________________
Kakva novogradnja? Tražite muslimanske kuće sa zapadne strane Neretve i kupujte to. Bliže su centru od bilo kojeg stana u međuprostoru između Mostara i Širokog. Zar je toliki problem preuzeti par muslimanskih kvartova koji neugodno strše na našoj strani grada i osigurati stolni grad? (Tomislav Diablo)
spiritual beggar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 19:40   #1568
Quote:
žerac76 kaže: Pogledaj post
6.00 stupnjeva Richtera oslobađa energiju ekvivalntnu eksploziji 15 000 tona TNT koliko je otprilike imala i atomska bomba bačena na Nagasaki. Pa sam malo razmisli o tome što si čuo.
Bože, kako ljudi znaju izmišljat!!! Da u takvoj situaciji stave projektil od 20-30 tona, odletio bi u Svemir i više se nikad nebi vratio.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 21:54   #1569
Quote:
spiritual beggar kaže: Pogledaj post
Ne znam koliko je to bilo istina, ali znam da je snajperista HVO-a tokom sukoba u G.Vakufu ubio jednog pripadnika britanskog kontigenta UN-a, koji je vojnim vozilom prebacivao dvije porodilje do tamošnje bolnice.
U čast poginulog dvadesetšestogodišnjeg Wayne Edwardsa most u G.Vakufu nosi naziv po njemu.
Sa druge strane, jedinice SAS-a nisu ostale dužne HVO-u, otuda i jedan od uzroka animoziteta. K tome, britanski kontigent je ušao u Ahmiće i njihovi pripadnici su prvi poslali u svijet slike masakra nad žiteljima sela.
Zapovjednik Britbat-a u Vitezu je oženio prevoditeljicu domicilnu muslimanku.Tako da je baš slao objektivna izvješća.
Markanm is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 14:39   #1570
Quote:
Markanm kaže: Pogledaj post
Zapovjednik Britbat-a u Vitezu je oženio prevoditeljicu domicilnu muslimanku.Tako da je baš slao objektivna izvješća.
Gledao sam jednom jedan odvratni engleski film o Britbatu o srednoj Bosni, a u njemu su BIH Hrvati i Srbi bili prikazani kao glavni zločinci, a muslimani kao nevine žrtve. Tada su mi se Briti totalno zgadili i tek nedavno sam prema njima promijenio mišljenje na bolje. Kad se sjetim onog smrada Michaela Rosea digne mi se kosa na glavi.
Corvus27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2015., 18:22   #1571
Quote:
Corvus27 kaže: Pogledaj post
Gledao sam jednom jedan odvratni engleski film o Britbatu o srednoj Bosni, a u njemu su BIH Hrvati i Srbi bili prikazani kao glavni zločinci, a muslimani kao nevine žrtve. Tada su mi se Briti totalno zgadili i tek nedavno sam prema njima promijenio mišljenje na bolje. Kad se sjetim onog smrada Michaela Rosea digne mi se kosa na glavi.
Generalno,britanska politika je kurvanjska uvijek bila,pogogotovo na ovim prostorima,a pogotovo u sukobima 90tih.
Konkretno,mi nismo iskoristili šansu sa njima,jer za lovu su bili spremni na sve,od šverca mts-a do ljudi.

A imali su onu dobru pivu Foster's
Markanm is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2015., 19:10   #1572
Quote:
Markanm kaže: Pogledaj post
Zapovjednik Britbat-a u Vitezu je oženio prevoditeljicu domicilnu muslimanku.Tako da je baš slao objektivna izvješća.
Je, to je, vjerovatno, razlog zbog kojeg se cjelokupna svjetska javnost urotila protiv pristaša Darija Kordića koji je još '92. u Busovači, slaveći priznanje hrvatske države, obećavao da će Hrvati iz Srednje Bosne živjeti u državi Hrvatskoj.

Izjalovi se ideja i njemu i vama. Britanci su krivi. I engleska Kraljica.
__________________
Kakva novogradnja? Tražite muslimanske kuće sa zapadne strane Neretve i kupujte to. Bliže su centru od bilo kojeg stana u međuprostoru između Mostara i Širokog. Zar je toliki problem preuzeti par muslimanskih kvartova koji neugodno strše na našoj strani grada i osigurati stolni grad? (Tomislav Diablo)
spiritual beggar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2015., 21:04   #1573
Quote:
spiritual beggar kaže: Pogledaj post
Je, to je, vjerovatno, razlog zbog kojeg se cjelokupna svjetska javnost urotila protiv pristaša Darija Kordića koji je još '92. u Busovači, slaveći priznanje hrvatske države, obećavao da će Hrvati iz Srednje Bosne živjeti u državi Hrvatskoj.
Moguće,dok mu Hrvatice nisu dale "one stvari", pukovnik Stewart se okrenuo lakšoj varijanti...

Šalu na stranu,zna se tko je najbolje naplatio i unovčio sva ta ratna dešavanja.

Quote:
spiritual beggar kaže: Pogledaj post
Izjalovi se ideja i njemu i vama. Britanci su krivi. I engleska Kraljica.
Nema veze,ovdje kao da i jeste HR...bitno je da nije po islamskoj deklaraciji
Markanm is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2015., 21:28   #1574
Quote:
Corvus27 kaže: Pogledaj post
Primjetio sam da BIH Hrvati poprilično mrze Britance, jer su se u srednjoj Bosni ponijeli kao pravi ološ.
prema Hrvatima su bezobrazni više od stoljeća
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2015., 21:58   #1575
Sad smo i za sva dogadjanja i u srednjoj bosni krivi..

Uzimajuci u obzir svu Bosnjacku realnost i objektivnost pri gledanju na hrv-bosnjacki sukob,poceti cu jos vjerovati Srbima za neke stvari kod njihovog sukoba sa Bosnjacima..
__________________
“Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici,
Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici”.
feenian is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2015., 22:09   #1576
Quote:
Corvus27 kaže: Pogledaj post
Gledao sam jednom jedan odvratni engleski film o Britbatu o srednoj Bosni, a u njemu su BIH Hrvati i Srbi bili prikazani kao glavni zločinci, a muslimani kao nevine žrtve. Tada su mi se Briti totalno zgadili i tek nedavno sam prema njima promijenio mišljenje na bolje. Kad se sjetim onog smrada Michaela Rosea digne mi se kosa na glavi.
Preporučam ovu knjigu za britance;
http://www.amazon.co.uk/Unfinest-Hou.../dp/0140289836
Ima i (tu je pdf) o ratu u srednjoj;
http://a1450176.sites.myregisteredsi...pedeef/240.pdf
A i sve 3 knjige od Višnje Starešine su dobre.
U literaturu bi još ušla Balkanska odiseja od Lorda Owena, međunarodnog (britanskog) pregovarača koji je zbog prosrpskih stavova skinut s tog mjesta, a dobro je pročitat i Tuđmanove transkripte.
Uglavnom, UK je imala poprilično aktivnu ulogu u BiH.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2015., 22:29   #1577
Quote:
spiritual beggar kaže: Pogledaj post
Je, to je, vjerovatno, razlog zbog kojeg se cjelokupna svjetska javnost urotila protiv pristaša Darija Kordića koji je još '92. u Busovači, slaveći priznanje hrvatske države, obećavao da će Hrvati iz Srednje Bosne živjeti u državi Hrvatskoj.

Izjalovi se ideja i njemu i vama. Britanci su krivi. I engleska Kraljica.
... Hrvati u bih žive u svojoj i na svojoj zemlji, od stoljeća sedmog
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2015., 22:35   #1578
Quote:
spiritual beggar kaže: Pogledaj post
Je, to je, vjerovatno, razlog zbog kojeg se cjelokupna svjetska javnost urotila protiv pristaša Darija Kordića koji je još '92. u Busovači, slaveći priznanje hrvatske države, obećavao da će Hrvati iz Srednje Bosne živjeti u državi Hrvatskoj.

Izjalovi se ideja i njemu i vama. Britanci su krivi. I engleska Kraljica.
Da je Alija bio pametniji sad bi i vi bili dio EU...ovako samo rahat patnja
srednja_bosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 23:19   #1579
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Preporučam ovu knjigu za britance;
http://www.amazon.co.uk/Unfinest-Hou.../dp/0140289836
Ima i (tu je pdf) o ratu u srednjoj;
http://a1450176.sites.myregisteredsi...pedeef/240.pdf
A i sve 3 knjige od Višnje Starešine su dobre.
U literaturu bi još ušla Balkanska odiseja od Lorda Owena, međunarodnog (britanskog) pregovarača koji je zbog prosrpskih stavova skinut s tog mjesta, a dobro je pročitat i Tuđmanove transkripte.
Uglavnom, UK je imala poprilično aktivnu ulogu u BiH.
Hvala ti Wiki, ja sam jako dugo bio nepovjerljiv prema Britima ali narod je tamo čisto Ok, ali oni stari smradovi kao Carrington, Owen, Rifkind i slični su mi:
Corvus27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 11:41   #1580
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
... Hrvati u bih žive u svojoj i na svojoj zemlji, od stoljeća sedmog
Zato je prava steta sto su ih Franjo i ostali legitimni predstavnici protjeravali iz Srednje Bosne dole prema Hercegovini , da nije Armija Republike Bosne i Hercegovine oslobodila Sebasice i tu do nogu potukla tzv hvo koji je sam svoj narod protjerivao ne bi ostalo ni ovo manje od 1/3 koliko ih je sada u Srednjoj Bosni. Pravi zlocinac taj Franjo , mozda je zato i postavio Milivoja Petkovica za nacelnika hvo-a kada se ovaj vratio iz JNA poslije bombardovanja Zadra pod komandom Mladica:

Quote:
The HVO also organised the displacement of
Croatian populations from Central Bosnia towards Herzegovina. The aim of this
displacement was to protect a part of the Croatian population in Central Bosnia from
combat taking place in the area, but also to strengthen the presence of Croats in HercegBosna;
the goal of this was to shift the balance of power in favour of the Croats.
Consequently, one part of the Croatian population in Central Bosnia voluntarily left, while
others were forcibly displaced by the HVO
.

Zadnje uređivanje orbisb : 18.05.2015. at 11:53.
orbisb is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:37.