Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2014., 13:46   #1041
Quote:
VOLVO 940GL kaže: Pogledaj post
ej ljudi di ste. sezona lova je prošla. kako loša godina. odustajem od vinogradnjaka i idem a izdržljiviju vrstu. kaj velite? vrijedi li pokušati?
zasto odustajes od vinogradnjaka?
knez 01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2014., 23:28   #1042
Quote:
VOLVO 940GL kaže: Pogledaj post
ej ljudi di ste. sezona lova je prošla. kako loša godina. odustajem od vinogradnjaka i idem a izdržljiviju vrstu. kaj velite? vrijedi li pokušati?

A u čemu je problem s vinogradnjacima? Što misliš da ćeš postići s promjenom vrste puževa? PS ak trebaš Aspersa reproduktore javi se u pp
HelixA is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 17:49   #1043
Kaj je s pužarima. Niko nikaj više ne pametuje ovdje.
Da li je netko digao neku paru lani na uzgojenim puževima ????
123Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 11:19   #1044
Pozdrav, naime namjeravam krenuti u pužarstvo pa me zanima od kuda se uopće počinje! planiram napraviti farmu od cca 10000 kvadrata, poluotvorenog tipa. Citajuci sve postove, vidim da se gospoa iz matulja kao i ona iz dalmacije spominju u negativnom kontekstu, te da su orijentirane iskljucivo na zaradu prilikom pokretenja same izgradnje pužarnika i da ne navode bitne stvari koje su osnovne za opstajanje puževa kao npr smrtnost,vrsta hrane,količina vode, klima itd!
Zanima me, koliko zapravo dnevnog rada uključuje opstanak takvog pužarnika, dakle obilaženje, hranjenje(količina), zaljevanje(količina vode dnevno) i sl. Kada je najbolje vrijeme za sadnju puževa? U postovima se više naglašava neisplativost ulaganja u uzgoj i veliki a neisplativi rad. Spremna sam na čekanje berbe navedeno vrijeme od cca 2 godine, ali ne i na čekanje vječno bez rezultata! Spremam u posjet Almi iz matulja, pa me zanima i iskustvo ljudi a ne samo njena ružičasta teorija!
snjezanaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 12:57   #1045
...

da stvarno, kaj ste se pogasili? zakaj vise niko nis ne pise?
dal ima neko ko se bavi uzgojem u blizini koprivnice da mi pokaze farmu i ponesto objasni iz prve ruke?
moze i dalje, nije problem doci...
JDMmile is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2015., 18:05   #1046
evo da se i ja javim nakon zime, prezimili su mi oko 95 % malih puzeva, cak i oni koji su se izlegli u 9 mj, i imam ih preko 100 000 tako da sam prezadovoljan, vegetacije u poljima ima dovoljno i tako da za sada nemam nikakvih problema, jos da i ova god bude kisna ko i prosla bit ce super
knez 01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 04:34   #1047
Quote:
knez 01 kaže: Pogledaj post
evo da se i ja javim nakon zime, prezimili su mi oko 95 % malih puzeva, cak i oni koji su se izlegli u 9 mj, i imam ih preko 100 000 tako da sam prezadovoljan, vegetacije u poljima ima dovoljno i tako da za sada nemam nikakvih problema, jos da i ova god bude kisna ko i prosla bit ce super

Želim Ti uspjeh. Jesil Ti digo neku paru lani na puževima?
123Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 08:33   #1048
Ne, lani sam tek usao u posao sa puzevima, ove god cu prodati reproduktore koje sam lani kupio cca nekih 10 00
knez 01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 08:35   #1049
10 000*
knez 01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 15:23   #1050
Quote:
knez 01 kaže: Pogledaj post
10 000*
E kad digneš neku paru javiš se. Puno je judi koji su popušili na puževima. U stvari, ja ne znam ni jednog koji je uspio - govorim za kontinentalni dio Lijepe naše.
123Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 16:37   #1051
.

marijane od kuda tebi te informacija?
mozda bas poznas il si cuo za te koji nisu uspjeli jer su oni ko i ostatak naseg mentaliteta, ako ne zarade milijone u roku par dana, odustanu i pricaju kak su ih drugi zaj..ali!
u ovom poslu treba strpljenja i novaca u pocetku...

ja ponavljam, ako neko ima farmu volio bi ju vidjet i popricat o tome, hvala!
JDMmile is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 20:28   #1052
Quote:
JDMmile kaže: Pogledaj post
marijane od kuda tebi te informacija?
mozda bas poznas il si cuo za te koji nisu uspjeli jer su oni ko i ostatak naseg mentaliteta, ako ne zarade milijone u roku par dana, odustanu i pricaju kak su ih drugi zaj..ali!
u ovom poslu treba strpljenja i novaca u pocetku...

ja ponavljam, ako neko ima farmu volio bi ju vidjet i popricat o tome, hvala!

Povjest uzgoja puževa na ovim prostorima je, više-manje, stara koliko i ova naša država.
Umišljam si da znam jako puno o tome. Puno više nego što Ti misliš.
Nisam, na žalost, vidio ni jedno rentabilno uzgajalište puževa koje traje. Mislim na kontinentalnu Hrvatsku, za obalu i uzgoj šarenog puža nisam siguran.
123Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 07:42   #1053
...

da to sam primjetio na forumu, svi se raspisali o pokretanju al posle vise nikog nema...
a za povijest uzgoja manje vise znam o tome kaj sam procital, da smo bili u samom vrhu uzgoja i izvoza i da je to nekad bio unosan poso.
ja mislim da moze bit i sad tako al problem je negdje drugdje, zna se gdje...
JDMmile is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 07:44   #1054
...

pardon, da se ispravim, bivsa juga je bila u vrhu, za hrv neznam nista...
JDMmile is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 18:50   #1055
Quote:
JDMmile kaže: Pogledaj post
da to sam primjetio na forumu, svi se raspisali o pokretanju al posle vise nikog nema...
a za povijest uzgoja manje vise znam o tome kaj sam procital, da smo bili u samom vrhu uzgoja i izvoza i da je to nekad bio unosan poso.
ja mislim da moze bit i sad tako al problem je negdje drugdje, zna se gdje...
Ispravak netočnog navoda: Ne uzgoja već izlova, otkupa i izvoza.
Sakupljao se puž vinogrdnjak (špica sezone je bila oko prvog svibnja), otkupljivao (cijena je bila cca 1 DEM) i izvozio. U Jugi je to radila Vajda - koliko se sjećam.
Mislim da je sad puž zaštičena vrsta i da nema otkupa - ako nije tako, ispravite me.
Uzgoj puža je sasvim nekaj drugo i to je bila pušiona - ponavljam, znam situaciju u kontinentalnom dijelu Lijepe naše.
123Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 20:04   #1056
...

da zasticena vrsta je i nema izlova, al otkupa ima od uzgajivaca, kolko sam ja upucen u to, jos funkcionira, il mozda ne, jbg neznam kad niko od farmera vise nis ne pise...
smiju se uzgajat i prodavat al ne i lovit i prodavat,
to maticno jato moras od nekog odkupit, a ne iz prirode uzet
JDMmile is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 19:45   #1057
Puz je zasticena vrsta i lani se je mogao brati iz prirode, mislim da od 1.5 do 1.6, nisam tocno siguran ali si za to morao imati dozvolu, kak je ove god ne znam
knez 01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 22:23   #1058
Quote:
knez 01 kaže: Pogledaj post
Puz je zasticena vrsta i lani se je mogao brati iz prirode, mislim da od 1.5 do 1.6, nisam tocno siguran ali si za to morao imati dozvolu, kak je ove god ne znam
puževe možeš brati u prirodi od 1.04 do 15.5 uz dozvolu min. koju plačaš 70 kn. provjereno ja sam je dobio
VOLVO 940GL is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 21:05   #1059
kako stoje farme, iskustva, sto nas muci, jel bi tko sta savjetovao za ovo vrijeme?
HelixA is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2015., 14:02   #1060
Quote:
HelixA kaže: Pogledaj post
kako stoje farme, iskustva, sto nas muci, jel bi tko sta savjetovao za ovo vrijeme?
Moj savjet je da se oprostiš sa parama uloženim u uzgajalište puževa i primi se nečeg realnog u našim područjima.
123Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:11.