Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2013., 07:10   #1
Betonske kuće - gradnja i okvirni cjenik

Pozdrav, jedno pitanje za sve forum-inžinjere i arhitekte
Naime interesira me da li netko od vas ima iskustvo sa gradnjom kuće od armiranog betona ali ne montažne niti po sistemu ICF već normalne (ajmo to tako nazvat) betonske kuće.
Konkretno interesira me da li je cijena takve jedne građevine veća ili manja od gradnje sa npr Ytong-om i puno bi mi značila informacija cijene po BRP za nekakav visoki roh-bau tj zatvorena kuća ali bez ičega unutra (osim zidova - naravno ).
Vani je takva gradnja dosta popularna a kod nas vidim takve kuće ali malo je tema po internetu kod nas.



Svi savjeti su dobrodošli (i web linkovi) osim to nevalja, bolje je ovo, bolje je ono, zašto ne bi ovako, zašto ne bi onako - objektivno mišljenje i iskustvo je dobrodošlo

Unaprijed zahvaljujem!

Zadnje uređivanje 4matic : 27.03.2013. at 07:33.
4matic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 14:57   #2
Quote:
4matic kaže: Pogledaj post
Pozdrav, jedno pitanje za sve forum-inžinjere i arhitekte
Naime interesira me da li netko od vas ima iskustvo sa gradnjom kuće od armiranog betona ali ne montažne niti po sistemu ICF već normalne (ajmo to tako nazvat) betonske kuće.
Konkretno interesira me da li je cijena takve jedne građevine veća ili manja od gradnje sa npr Ytong-om i puno bi mi značila informacija cijene po BRP za nekakav visoki roh-bau tj zatvorena kuća ali bez ičega unutra (osim zidova - naravno ).
Vani je takva gradnja dosta popularna a kod nas vidim takve kuće ali malo je tema po internetu kod nas.



Svi savjeti su dobrodošli (i web linkovi) osim to nevalja, bolje je ovo, bolje je ono, zašto ne bi ovako, zašto ne bi onako - objektivno mišljenje i iskustvo je dobrodošlo

Unaprijed zahvaljujem!
za gradnju obiteljske kuće je takav način gradnje preskup i nepotreban. ne znam sad točno napamet cifru, ali bar 30% skuplje
Blackie is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 17:07   #3
Quote:
4matic kaže: Pogledaj post
Pozdrav, jedno pitanje za sve forum-inžinjere i arhitekte
Naime interesira me da li netko od vas ima iskustvo sa gradnjom kuće od armiranog betona ali ne montažne niti po sistemu ICF već normalne (ajmo to tako nazvat) betonske kuće.
Konkretno interesira me da li je cijena takve jedne građevine veća ili manja od gradnje sa npr Ytong-om i puno bi mi značila informacija cijene po BRP za nekakav visoki roh-bau tj zatvorena kuća ali bez ičega unutra (osim zidova - naravno ).
Vani je takva gradnja dosta popularna a kod nas vidim takve kuće ali malo je tema po internetu kod nas.



Svi savjeti su dobrodošli (i web linkovi) osim to nevalja, bolje je ovo, bolje je ono, zašto ne bi ovako, zašto ne bi onako - objektivno mišljenje i iskustvo je dobrodošlo

Unaprijed zahvaljujem!
cijena ti je od 80-120 eura m2 tlocrta zavisno od troškovnika i broj katova
moraš napravit projekt i troškovnik i potražit ponude od građevinskih obrta/tvrtka i cjenkat se naravno ako imaš keš lovu.ne daji lovu unaprijed nego po etapama uz ugovor koji štiti tebe i građevinara.
apsolutno svi građevinarima su u govnima neki do nosa a neki debelo poviše glave.tako pamet u glavu.
puno jeftinija je gradnja kuča od AB nego ytong ili porotherm blokova

Zadnje uređivanje more : 27.03.2013. at 17:13.
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 18:39   #4
Quote:
Blackie kaže: Pogledaj post
za gradnju obiteljske kuće je takav način gradnje preskup i nepotreban. ne znam sad točno napamet cifru, ali bar 30% skuplje
Vani koliko sam skužio kako hvale takve kuće zbog energetske učinkovitosti čvrstoće itd, evo niže je jedan od primjera di osim običnih (tako ih ja zovem )betonskih se rade i icf:

http://www.hgtvremodels.com/home-sys...mes/index.html
4matic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 18:46   #5
Quote:
more kaže: Pogledaj post
cijena ti je od 80-120 eura m2 tlocrta zavisno od troškovnika i broj katova
moraš napravit projekt i troškovnik i potražit ponude od građevinskih obrta/tvrtka i cjenkat se naravno ako imaš keš lovu.ne daji lovu unaprijed nego po etapama uz ugovor koji štiti tebe i građevinara.
apsolutno svi građevinarima su u govnima neki do nosa a neki debelo poviše glave.tako pamet u glavu.
puno jeftinija je gradnja kuča od AB nego ytong ili porotherm blokova
hvala na savjetu, pare sigurno ne bi davao unaprijed. Ova verzija da napravim tlocrt pa tražim ponude mi je neizvediva jer ne namjeravam još nešto graditi ubrzo pa da idem povlačiti arhit. i građevince za rukav bez da nešto namjeravam započeti mi je malo bezveze zato sam i otvorio temu da vidim da li netko ima iskustva pa da podjeli a možda i još nekom dobro dođe.

BTW ova gore spomenuta cijena 80-120 eur je za m2 BRP za visoki roh-bau?
4matic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 19:16   #6
Dobro , da li netko ima možda svoj vlastiti primjer gradnje ovakve kuće pa da podijeli svoja iskustva (poz. i neg,) uz naravno nekakav troškovnik?
4matic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2013., 13:45   #7
Quote:
4matic kaže: Pogledaj post
Dobro , da li netko ima možda svoj vlastiti primjer gradnje ovakve kuće pa da podijeli svoja iskustva (poz. i neg,) uz naravno nekakav troškovnik?
Betonska je skuplja od klasične.
Prednost joj je što je brža za izvođenje.
A više mana nego prednosti.
Za gradnju betonske kuće treba imati opremu a kao kod klasične kuće koju bih se usudio sam napraviti sa jednim mastorom i 2 pomočnika koji nikad nisu radili na građevinu (iako radim samo adaptacije).

Pitao sam ljude koji se kuže u to jer sam prije razmišljao o tome...ako svi kažu NE a to su sručnjaci,ne neki kvazi građevinci, to su ljudi koji su projektirali ili vodili gradnju velikih stambenih zgrada ali i obiteljskih kuća.
U biti ja osim neke brzine ne vidim prednost gradnje betonske kuće.
Makar se i o brzini da diskutirati jer neke stvari poput sušenja moraju duže trajati kod objekta koji je sav od betona nego npr kod klasične gradnje.
Zamislite koliko silne vode ima u zidova od betona a koliko u zidovima koji su zidani ciglom gdje je voda samo u mortu s kojim je zidano.
__________________
Kako svi hoće kvalitetno i jeftino a nitko loše i skupo ?
oktogon is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2013., 11:48   #8
@oktogon,

možeš li konkretno navesti koje su to negativnosti kod betonskih kuća, osim nestručnih majstora ?
Koliko vidim dosta su zastupljene u Sjevernoj Americi i ovo što sam pročitao poprilično su energetski učinkovite.
Bart is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2013., 09:29   #9
Quote:
oktogon kaže: Pogledaj post
Betonska je skuplja od klasične.
Zamislite koliko silne vode ima u zidova od betona a koliko u zidovima koji su zidani ciglom gdje je voda samo u mortu s kojim je zidano.
Kod betonske kuće skupa je jedino oplata (šalung)
Daleko je čvršća od klasične, npr na potrese.
A o betonu Ti i Tvoji majstori nemate pojma!
Zapamti - cement se kemijski veže sa dodanom vodom, zato se beton mora jedno vrijeme polijevati. Kad ta reakcija prestane ostatak vode ispari.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2013., 08:15   #10
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Kod betonske kuće skupa je jedino oplata (šalung)
Daleko je čvršća od klasične, npr na potrese.
A o betonu Ti i Tvoji majstori nemate pojma!
Zapamti - cement se kemijski veže sa dodanom vodom, zato se beton mora jedno vrijeme polijevati. Kad ta reakcija prestane ostatak vode ispari.
vraga je skupa oplata.
skupa je armatura u odnosu na opeku koja je takoreći nema
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 17:23   #11
Quote:
more kaže: Pogledaj post
vraga je skupa oplata.
skupa je armatura u odnosu na opeku koja je takoreći nema
Ako se ne varam ide oko 80 - 100 kg po m3 betona? 7 kn/kg

Tako nekako navode po drugim web stranicama.

Što se tiče kvalitete življenja, ne znam ja evo živim u betonskoj zgradi i to novoj pa moram priznat da čujem susjede kako redovno pišaju u stanu do mene svako jutro a što se tiče termoizolacije obzirom da je drvena stolarija režije su relativno niske....e sad to je ipak zgrada...

Ono što me ipak interesira ako zbilja ima netko tko je NEKOME ili SEBI gradio takvu kuću. Ima ih i viđam ih jako puno po ZG pa me čisto interesira taj nekakav cjenik po m2 brp. Problem je što kad uvijek postavim pitanje o cijeni dobijem odgovor u suprotnom smjeru - a šta će ti to i sl zato i je ovaj post na forumu
4matic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 18:51   #12
Ajmo malo oživit temu.
Može li mi neko kazat kakav je odnos cijena po m2 za betonsku i kuću zidanu ciglom, koja je skuplja?
stdoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 15:55   #13
I mene zanima
mustang_925 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2015., 23:54   #14
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Kod betonske kuće skupa je jedino oplata (šalung)
Daleko je čvršća od klasične, npr na potrese.
A o betonu Ti i Tvoji majstori nemate pojma!
Zapamti - cement se kemijski veže sa dodanom vodom, zato se beton mora jedno vrijeme polijevati. Kad ta reakcija prestane ostatak vode ispari.
Hau jes nou.
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2022., 23:54   #15
Pozdrav forumaši,

ima li svježih iskustava. Gradnja kuće beton 20 cm debljine zidovi kvaliteta C25/30

hvala
condy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2022., 14:35   #16
Quote:
condy kaže: Pogledaj post
Pozdrav forumaši,

ima li svježih iskustava. Gradnja kuće beton 20 cm debljine zidovi kvaliteta C25/30

hvala
Imam poslovnog partnera u Istri, Pazin. Napravio si je manju poslovnu zgradu od čistog armiranog betona. Istočna i južna strana kuće nema zidove nego zatamnjene staklene površine. Izgleda brutalno. Bio sam par puta u toj zgradi, veličine cca 12x10m i jako mi se sviđa. Da radim kuću od nule radio bi kopiju te :-)
logit9999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2022., 23:43   #17
Quote:
logit9999 kaže: Pogledaj post
Imam poslovnog partnera u Istri, Pazin. Napravio si je manju poslovnu zgradu od čistog armiranog betona. Istočna i južna strana kuće nema zidove nego zatamnjene staklene površine. Izgleda brutalno. Bio sam par puta u toj zgradi, veličine cca 12x10m i jako mi se sviđa. Da radim kuću od nule radio bi kopiju te :-)
Bok,

beton je interesantan kao završni materijal. Ako imaš neke slike pošalji na pp il ih objavi ovdje
condy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2022., 21:48   #18
Pozdrav, da li evo i nakon 10 god od prvog upita netko prokljuvio razliku u cijeni betonske i zidane kuće....? Ima li netko tko se na kraju okušao u toj pustolovini da nam prenese iskustva?
4matic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2022., 23:31   #19
Betonska je jeftinija od zidane ali fizika je donekle sporadična. Nosivi zidovi su debljine 25 cm kod opeke ali , čini mi se da 16 ili 18 cm zadovoljava statiku.Betonska je u biti Faradeyev kavez ali od opeke to nije. Instalacija elektrike (NISKI I VISOKI NAPON) iziskuje Ticino sistemski rad, a čak i vodovodnu instalaciju treba provoditi prema projektu. Seizmička sigurnost betonskih građevina je neupitna a vrijeme građenja je u korist betonskih građevina,
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2022., 23:45   #20
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
Betonska je jeftinija od zidane
ma je kurac..
skuplja bar 30%
ide oplata i armatura.
osim što je skuplja, nisam htio betonjaru radi usrane toplinske i neki kažu zvučne izolacije..ali izgleda da arhitekti (i statičari?) vole betonjare..
seizmički ne može opeka bit lošija, rade se protupotresno, (porotherm u "džepove se umeće mort), a tu su a.b. serklaži. to ionako statičar proračuna, brže građenje, isto drek u par dana se kat sazida blok opekom.
__________________
Tražim trajni ban i brisanje profila i svih upisa prema eu zakonu o zaboravu.
ico1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:10.