Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2008., 19:35   #221
Quote:
IVANA1985 kaže: Pogledaj post
Ok cure ,jedno pitanje..dali je normalno da se meni toliko povrača i da imam takve bolove u trbuhu od kad pijem tablete za tu e. coli.pijem trenutno cefalin,ali majke mi nemogu više.A di mi je još 2 mj. ninura
Imala sam mucnine od antibiotika samo kada sam ih pila ujutro prije dorucka.
Tako da moze biti ovo sto ti je Valneahana rekla.
Winter is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 19:41   #222
koji su simptomi te bakterije
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...
ane_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 20:09   #223
Quote:
sofi kaže: Pogledaj post
@laro
da li si ti imala e.c. samo u urinu ili i u vaginalnom brisu?
u urinu i to pri porodu mi je to babica prenjela... jer poslije poroda sma počela osjećati simptome..

a tjedan dana prije poroda urinokultura sterilna
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 20:09   #224
Quote:
Winter kaže: Pogledaj post
Hvala Lara!
Idem u Zagreb ovaj cetvrtak pa cu bas skociti kupiti.
Nek se nadje za svaki slucaj.
samo ti to nabavi..to je super stvar
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 20:11   #225
Quote:
ane_007 kaže: Pogledaj post
koji su simptomi te bakterije
ovako...nadutost donjeg dijela trbuha, bol u obliku V (znači prema jajnicima) i miris urina koji ima miris kao kapsula antibiotika, tamno žut urin....

kada imaš sve te simptome znači da je e.colii već na 5
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 20:34   #226
joj ja sve te simptome imam... a najgore je sto imam taj neki smedjkasti iscijedak zbog biopsije, tak da ne mogu otici da dam urin.... a imam je sigurno jer je kod mene nadjena u vaginalnom iscjedku...
sofi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 20:37   #227
draga...a zašto ne bi mogla otići?

nema veze vaginalni iscjedak iz vagine sa urinokulturom iz mjehura..zar ne?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 22:07   #228
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
ovako...nadutost donjeg dijela trbuha, bol u obliku V (znači prema jajnicima) i miris urina koji ima miris kao kapsula antibiotika, tamno žut urin....

kada imaš sve te simptome znači da je e.colii već na 5
još bi dodala pečenje pri mokrenju ili završetku mokrenja,pišanje često u malim količinama i osječaj da se nisi pomokrio do kraja i da ti se odmah opet piša a nemožeš-ja sam imala samo takve simptome,nikakvu bol i nikakav miris ili drugu boju urina

moguća je i temperatura
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 22:09   #229
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
draga...a zašto ne bi mogla otići?

nema veze vaginalni iscjedak iz vagine sa urinokulturom iz mjehura..zar ne?
u principu nema veze ali kad će davati urinokulturu ako joj kapne iscjedak u urin(a to nemože znati jer to može biti jako mala količina) može dobiti nalaz da ju ima u urinu a rtecimo nema nego joj je to bilo dijagnosticirano amo radi e. coliu vagini i iscjedka koji je upao tokom davanja urinokulture
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 03:00   #230
da upravo radi toga....
ali cim prestane, a mislim da ce uskoro, idem odmah da to rijesavam.... i ja bi uskoro trebala do ljube pa cu vidjeti s njim....
sofi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 09:14   #231
val..zar se zbog 'vjerojatnosti' ako kapne ..isplati riskirati ...akutno stanje upale zbog e.colii da dođe na 6 ili pak upala bubrega????

neznam sofi..... ja ne bih čekala....

sve su to vjerojatnosti...a opet urinokulturu možeš ponoviti.

Ionako u Mirogojskoj na vratima lijepo piše kako se uzima prvi jutarnji urin....opere se spolovilo, obriše i tek se onda urinira u sterilnu čašu

Čekati da ti iscjedak prođe, izlagati se akutnoj upali mjehura i upali bubrega..po meni se ne isplati, a ti vidi sama i odluči
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 09:48   #232
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
val..zar se zbog 'vjerojatnosti' ako kapne ..isplati riskirati ...akutno stanje upale zbog e.colii da dođe na 6 ili pak upala bubrega????

neznam sofi..... ja ne bih čekala....

sve su to vjerojatnosti...a opet urinokulturu možeš ponoviti.

Ionako u Mirogojskoj na vratima lijepo piše kako se uzima prvi jutarnji urin....opere se spolovilo, obriše i tek se onda urinira u sterilnu čašu

Čekati da ti iscjedak prođe, izlagati se akutnoj upali mjehura i upali bubrega..po meni se ne isplati, a ti vidi sama i odluči
ma znam ja sve to da se treba prije oprati i deinficirati spolovilo netom prije uzimanja i ja isto nebih čekala ali samo kažem da postoji vjerojatnost iako mala ali postoji

ja sam imala 10 na 6 i još se dr. čudila kako to da ne kurim a zbilja nisam kurila
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 10:01   #233
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
pija ga na pun želudac i onda nebi trebal imati mučnine,neki antibiotici ako se popiju na prazan ili djelomično prazan često tako izazivaju mučnine,znači sam na pun pij
A uvijek jedem prije nego popijem bilo koju tabletu,ja sam mislila čak i prestat jest prije nego popijem.Znači popijem tabletu , pa jedem..jer ovako više nema smisla
__________________
[I]14.02.2009. obući ću sve bijelo , čisto bijelo....:)
IVANA1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 10:18   #234
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
ma znam ja sve to da se treba prije oprati i deinficirati spolovilo netom prije uzimanja i ja isto nebih čekala ali samo kažem da postoji vjerojatnost iako mala ali postoji

ja sam imala 10 na 6 i još se dr. čudila kako to da ne kurim a zbilja nisam kurila
i ja sam imala 10 na 6 i nisam imala temperaturu ali pišanje, tri kapi, bol, nadutost.... oduran osjećaj


pila 3 kutije Cefalina 1 kutija od 1000 mg, 2 od 500 mg i to 2x2
pila zatim Nolicin 400 mg 2x2
pila Super Cran actine (4 kapsule dnevno)
pila čaj taj iz Njemačke (4-5 šalica dnevno)


i pauzirala 22 dana nakon terapije i napravila urinokulturu i nalaz sterilan
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 12:14   #235
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
opere se spolovilo, obriše i tek se onda urinira u sterilnu čašu
samo mali ispravak, nikako ne brisati!!!
oprati i onda prvi jutarnji urin -srednji mlaz- u sterilnu casu!
Leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 12:33   #236
Quote:
Leda kaže: Pogledaj post
samo mali ispravak, nikako ne brisati!!!
oprati i onda prvi jutarnji urin -srednji mlaz- u sterilnu casu!
po pravilu tj. medicinski bi trebalo biti ovako(znam ja išla sam u tu školu)

doma se opereš i obrišeš najnormalnije,zatim se s sterilnim vaticama ili tupferima dezinficira spolovilo s octeniseptom šest puta,znači jedna vatica je jedno brisanje i tako šest puta od simfize prema anusu jedan potez i onda s drugom vaticom i tako šest puta

kada se daje urinokultura nesmije se dodirivati rub posudice s ničim,ni s prstima ni s kožom ni s vaginom ,ama baš s ničim nego treba ciljati unutra a da posudica bude odmaknuta od nogu i vagine da se ništa nedodirne,tj. onaj nejzin rub i unutrašnjost nesmije se dodirivati

iato tako što je važno je to da kada mičeš poklopac s posudice treba ga odložiti tako da ona strana poklopca koja inače gleda prema dnu posudice kad ga odložiš gleda prema gore tako da ta strana nije u doticaju s bilo kakvom podlogom radi bakterija po podlogama,isto tako treba se paziti da se čep primi za onaj rub sastrane a ne po sredini

uzima se srednji mlaz u posudicu znači malo se popiškiš u wc i onda zaustaviš i onda kreneš piškiti u posudicu,i bilo bi najbolje prvi jutarnji urin(ali ako nemože nema veze) može bilo kada ali najbolje je prvi jutarnji
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 20:09   #237
ej @val ove upute su super i sve su itekako korisne i za uzimanje uzorka kod kuce (osim ovog dijela sa sterilnim vaticama i octanispetom 6x)
Leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 21:31   #238
Quote:
Leda kaže: Pogledaj post
ej @val ove upute su super i sve su itekako korisne i za uzimanje uzorka kod kuce (osim ovog dijela sa sterilnim vaticama i octanispetom 6x)
zašto? a možeš kupiti octenisept u apoteci isto kao i sterilne tupfere ili sterilne gaze,bilo što samo da je sterilno i da se s tim možeš obrisati,ja kad idem u domu zdravlja dati urinokulturu ja si sve to ponesem sa sobom i onda si tamo u wc-u dezinficiram spolovilo i dam uzorak urina

btw octenisept možeš koristiti za grgljanje grla kod upala,za dezinfekciju rana,za ispiranje vagine,za svašta jer on je dezinficijens za kožu i sluznice prema tome naći ćeš upotrebu negdje doma,neće ti stajati od urinokulture do urinokulture
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 22:37   #239
ok, nisam znala ovo za octanisept thnx
Leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 03:39   #240
u ponedjeljak cu ja lagano da dam urin pa cemo vidjeti sta ce biti, ja nekako mislim da nemam u urinu e.c.... cini mi se ipak da nemam te simptome, vec da sam se prehladila pa se furam.... ali otici cu da provjerim svakako...
sofi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:30.