Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2007., 01:30   #21
Quote:
mahatma gandhi kaže: Pogledaj post
Stefanice Crnojević, jesi li ti jedna od onih žestokih nacionalista mitomana koji svoje komplekse liječe na temelju obezvrjeđivanja drugih i uzdizanja vlastite nacije koja još sazrijeva? Jedna od onih koji u povijesti nalaze izvrsno sredstvo za manipulacije i falsificiranja?
Ti i tebi slični stalno otkrivate nekakve senzacionalne istine i ekskluzivna otkrića.

Znači, ako su srpski povjesničari pristrani, možda su oni ovo namjerno izmislili jer jako vole Bugare?
Pazi, ne razumijes kad se radi o istoriji, neke stvari.
Srpski istoricari su naveli F A K A T, da je prvi njihov zvanicno priznati patrijarh bio Bugarin.
To je F A K A T, a njihova razmatranja, teoretisanja, razmisljanja, ocjene ... o tim vremenima, TREBA UZETI SA REZERVOM.

Ja sam samo prepoznao i izvukao FAKAT i predstavio ga kako ja smatram da treba da se predstavi!
Pravim rijecima!
Stefanica Crnojević is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 15:09   #22
Quote:
Sajuuk kaže: Pogledaj post
Svejedno ostaje činjenica da vam je prvi patrijarh bio Bugarin.
A činjenica je i da je vama prvi predsijednik Madjar. I sta onda?

Znam da ti je cirilica nepoznato pismo ali ako zamolis nekoga tko je zna mogao bi saznati da u tom tekstu pise da je prvi patrijarh bio porijeklom Bugarin. Posto mi Srbi nismo ksenofobi i nacionalisti kao neki, mi nemamo problema prihvatiti u nas nacionalni korpus sve dobre ljude, bilo koje nacionalnosti da su, ako to oni zele. Tako da imas i danas predsijednika srpskog parlamenta koji je porijeklom Hrvat, bivsu podprijedsjednicu vlade koja je porijeklom Hrvatica, dok u Hrvatskoj Srbi sluze jedino kao politicka ikebana i da bi Hrvati imali na koga svaljivati krivicu za vlastitu nesposobnost.
Alister is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 15:16   #23
Quote:
Stefanica Crnojević kaže: Pogledaj post
Srbi postoje itekako, iznikli su iz SOCIJALNOG sloja sebara.
Lupas gluposti. Ako nista ne znas o nekoj temi (ili narodu) bolje nemoj pisati, nego se sramotiti. Ti spadas u istu razinu kao kojekakvi srpski Deretici koji Srbe vide 4000 godina B.C. samo sto da bi se ulizivao Hrvatima okreces gluposti na drugu stranu.
Alister is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 15:36   #24
Quote:
Alister kaže: Pogledaj post
A činjenica je i da je vama prvi predsijednik Madjar. I sta onda?

Znam da ti je cirilica nepoznato pismo ali ako zamolis nekoga tko je zna mogao bi saznati da u tom tekstu pise da je prvi patrijarh bio porijeklom Bugarin. Posto mi Srbi nismo ksenofobi i nacionalisti kao neki, mi nemamo problema prihvatiti u nas nacionalni korpus sve dobre ljude, bilo koje nacionalnosti da su, ako to oni zele. Tako da imas i danas predsijednika srpskog parlamenta koji je porijeklom Hrvat, bivsu podprijedsjednicu vlade koja je porijeklom Hrvatica, dok u Hrvatskoj Srbi sluze jedino kao politicka ikebana i da bi Hrvati imali na koga svaljivati krivicu za vlastitu nesposobnost.
vidiš kako ti glasno navodiš podrijetllom hrvati, kao da se radi o nekoj prekooceanskoj naciji. kad bi se i srbi u hrvatskoj ponašali kao podrijetlom srbi, nikakvih problema ne bi bilo. jer kad za nekog kažeš da je podrijetlom netko, to automatski znači da je ukomponiran u državu u kojoj živi, a ne da je neko strano tijelo.
__________________
odi si u prestolnicu!
mano_a_mano is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 16:20   #25
Quote:
mano_a_mano kaže: Pogledaj post
vidiš kako ti glasno navodiš podrijetllom hrvati, kao da se radi o nekoj prekooceanskoj naciji. kad bi se i srbi u hrvatskoj ponašali kao podrijetlom srbi, nikakvih problema ne bi bilo. jer kad za nekog kažeš da je podrijetlom netko, to automatski znači da je ukomponiran u državu u kojoj živi, a ne da je neko strano tijelo.
U vezi podrijetla prvo je pomenuo forumas Stefanica Crnojevic navodeci da je podrijetlo prvog srpskog patrijarha bitno, sto ja upravo cijelo vrijeme osporavam. Dakle nemoj meni sputavati izvlacenje podrijetla. Kao sto rekoh, ono Srbima nije bitno jer da jeste, ne bi se desavalo da na vaznim pozicijama u drzavi budu oni cije podrijetlo nije srpsko.

S druge strane Hrvatima je podrijetlo jako bitno, a to se vidi i po tome sto u Hrvatskoj nema znacajnije pozicije na kojoj se moze naci Srbin, ma kako on bio odan ili lojalan. Samo mi nemoj reci da nema i takvih. Svi znamo da je bilo Srba koji su cak ratovali na hrvatskoj strani protiv svog naroda. Pa ni takvi nisu bili dovoljno dobri i uvijek imate podozrenje prema svim Srbima. Uostalom odi na politiku pa procitaj malo sto vecina Hrvata misli o Srbima kao narodu.

I ne spadam u one koji ce braniti Srbe u Hrvatskoj zbog gluposti koje su radili 90-tih, ali budimo iskreni. Hrvati su Srbe uvijek dozivljavali kao "strano" tijelo. Nije to samo do Srba, zaboga nisu se hrvatski Srbi pobunili 41-ve, pa su ipak bili "strano tijelo". A 90-tih, moje je misljene, Srbi nisu imali razloga za pobunu.
Alister is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 20:17   #26


Quote:
Alister kaže: Pogledaj post
Lupas gluposti. Ako nista ne znas o nekoj temi (ili narodu) bolje nemoj pisati, nego se sramotiti. Ti spadas u istu razinu kao kojekakvi srpski Deretici koji Srbe vide 4000 godina B.C. samo sto da bi se ulizivao Hrvatima okreces gluposti na drugu stranu.


OK
Uskoro ću otvoriti topic na tu temu, da vidimo kako ćeš se snaći, očekujem te te tamo, lako ćeš prepoznati topic!




Stefanica Crnojević is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 20:19   #27
Quote:
Alister kaže: Pogledaj post
A činjenica je i da je vama prvi predsijednik Madjar. I sta onda?

Znam da ti je cirilica nepoznato pismo ali ako zamolis nekoga tko je zna mogao bi saznati da u tom tekstu pise da je prvi patrijarh bio porijeklom Bugarin.
Pazi prvi srpski patrijarh je rođen kao Bugarin, on nije bio porijeklom, nego je rođen kao Bugarin, to "porijeklom"
to su finte svetosavskih istoričara.
Stefanica Crnojević is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 21:18   #28
Quote:
Stefanica Crnojević kaže: Pogledaj post
Pazi prvi srpski patrijarh je rođen kao Bugarin, on nije bio porijeklom, nego je rođen kao Bugarin, to "porijeklom"
to su finte svetosavskih istoričara.
Ma sve su finte sto se ne slaze sa tvojim misljenjem. Zasto onda navodis "finte" kao povijesni izvor? Znas li koliko je to glupo?

Zadnje uređivanje Alister : 30.05.2007. at 21:52.
Alister is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 22:04   #29
Quote:
Stefanica Crnojević kaže: Pogledaj post
Pazi, ne razumijes kad se radi o istoriji, neke stvari.
Srpski istoricari su naveli F A K A T, da je prvi njihov zvanicno priznati patrijarh bio Bugarin.
To je F A K A T, a njihova razmatranja, teoretisanja, razmisljanja, ocjene ... o tim vremenima, TREBA UZETI SA REZERVOM.

Ja sam samo prepoznao i izvukao FAKAT i predstavio ga kako ja smatram da treba da se predstavi!
Pravim rijecima!
Aha, ti si izvukao fakat, koji su usput naveli nepouzadani i pristrani
Quote:
svetosavski istoričari
, bez izvora iz kojeg su oni to izvukli (možda su izmislili), i pritom naveo svoja
Quote:
razmatranja, teoretisanja, razmisljanja, ocjene
koja su sigurno ispravna i objektivna.

Da li se to meni čini ili si ti uistinu jako opsjednut Srbima i njihovim postankom (etnogenezom)?
mahatma gandhi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 22:38   #30
Quote:
mahatma gandhi kaže: Pogledaj post
Da li se to meni čini ili si ti uistinu jako opsjednut Srbima i njihovim postankom (etnogenezom)?
Naravno da je opsjednut.

Tip ocito nije ni Hrvat a ni Srbin. Kako onda tumaciti pisanje na hrvatskom forumu o srpskoj povijesti na nacin da se izvlace neke nebitne stvari i pokusava napraviti vic na koji ce se Hrvati nasmijati i pohvaliti ga.

Zamisli da odes na turski forum i pocnes pljuvati po Grcima kako bi te Turci "potapsali" po ramenu. Jadno je sto postoje takvi likovi.
Alister is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 01:45   #31
Quote:
mahatma gandhi kaže: Pogledaj post
Aha, ti si izvukao fakat, koji su usput naveli nepouzadani i pristrani , bez izvora iz kojeg su oni to izvukli (možda su izmislili), i pritom naveo svoja koja su sigurno ispravna i objektivna.
Ne nijesu izmislili cinjenicu, ali njihova teiretisanja su obicno nepozdana.
Imaju velike tutule da bi pronašli činjenice.
Njihove ocjene i teoretisanja nijesu toliko važna.
Stefanica Crnojević is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 01:47   #32
Quote:
Alister kaže: Pogledaj post
Ma sve su finte sto se ne slaze sa tvojim misljenjem. Zasto onda navodis "finte" kao povijesni izvor? Znas li koliko je to glupo?

Izvor je da je bio Bugarin, to je izvor, a "porijeklom" je poštapalica, ništa ...
Stefanica Crnojević is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 03:45   #33
Quote:
Stefanica Crnojević kaže: Pogledaj post
Izvor je da je bio Bugarin, to je izvor, a "porijeklom" je poštapalica, ništa ...
Tvoj "izvor" (za koji nisi dao nikakav dokaz) kaze Bugarin a srpski (iz neke knjige) kaze "porijeklom" Bugarin. Kome sad vjerovati? Ti sigurno nikada ne bi slagao protiv Srba, ma gdje bi ti.

No kako god bilo, cinjenica je da je bio srpski patrijarh, pa sve da je bio i Marsovac po nacionalnosti. Razumijes li ti sto je u toj recenici bitno?
Alister is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 11:04   #34
Stefica Crnojević je dao dokaze za svoje tvrdnje. Nije bilo potrebno zaključati drugi topik, osim ako moderator nije htio da sve što se tiče Srba bude na ovom topiku.

Tko se ne slaže sa onim što je iznio treba dokazima oboriti što je on iznio, a ono što je on iznio je više nego dojmljivo.

Mogu mu samo čestitati na odlično obavljenom poslu.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 13:14   #35
Quote:
Alister kaže: Pogledaj post
Tvoj "izvor" (za koji nisi dao nikakav dokaz) kaze Bugarin a srpski (iz neke knjige) kaze "porijeklom" Bugarin. Kome sad vjerovati? Ti sigurno nikada ne bi slagao protiv Srba, ma gdje bi ti.

No kako god bilo, cinjenica je da je bio srpski patrijarh, pa sve da je bio i Marsovac po nacionalnosti. Razumijes li ti sto je u toj recenici bitno?

12 srpskih doktora nauka je potpisalo ovu recenicu:

"Poreklom Bugarin iz svešteničke porodice Jefrem ...", dakle, ovđe je čvrsta tvrdnja da je bugrske krvi, tvrdnja bez rezerve, u ovoj rečenici je osnovno i ključno, da je vaš prvi srpski patrijarh bio bratko Bugarče!!!

Znao sam da će to da neke zaboli ovđe, drago mi je da sam uspio, malo da vam pokažem neke detalje u vezi vašeg "tvrdog" srBskog identiteta.

I što stalno sa svetosavskim doskočicama pokušavaš reći?
Pa ti si čovječe najveći spamer ovđe, svaku diskusiju ometaš sa nekim doskočicama, zezalicama, a da uopšte ne osporavaš nijedan dokumen, nego se stalno sa mnom baviš.

Ja postavljam tvrdnje na osnovu IZVORA, i dokumenata, njih osporavaj spameru!
Stefanica Crnojević is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 13:22   #36
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Stefica Crnojević je dao dokaze za svoje tvrdnje. Nije bilo potrebno zaključati drugi topik, osim ako moderator nije htio da sve što se tiče Srba bude na ovom topiku.

Tko se ne slaže sa onim što je iznio treba dokazima oboriti što je on iznio, a ono što je on iznio je više nego dojmljivo.

Mogu mu samo čestitati na odlično obavljenom poslu.

Prijatelju, ja u vezi onog topica o porijeklu imena Srbin, imam još brdo dokaza, imam neke toliko jake da je čak greota da ih javno pustim.
Srbin u srednjem vvijeku nije bio ništa drugo osim jedna teška sluga, polurob, sebar, bez ikakve narodne svijesti, bez ikakve svijesti da postoji neki narod kao narod Srbi. Jedina svijest stanovnika Srbije bila je da su SOCIJALNI sloj - polurobovi.

Ko kaže da poslije onoga što sam iznio da gro stanovništva Srbije nijesu bili polurobovi, sluge, taj je mnogo smiješan, to stanovništvo zvalo se SEBRI, a ko kaže da SEBR nema veze sa SRBIN, i taj je jako komičan.

Baš je bila briga sebre ko će im biti patrijarh, oće li biti SEBR, ili Japanac, ili Katalonac, nijesu ni jednu sekundu o tome razmišljali ...
Stefanica Crnojević is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 14:38   #37
Ovo se uči na fakultetu za istoriju u Beogradu, kao najvažniji IZVOR!!!

PORIJEKLO NAZIVA SRBIN - IZVORI, DOKUMENTA!



1. IZVOR

Vizantijski Car Konstantin VII Porfirogenit u spisu DAI (De Administrando Imperio) o Srbima


Glava trideset i druga
O SRBIMA I ZEMLJI U KOJOJ SADA STANUJU


[...] Srbi (Serbloi) su potomci nekrštenih Srba, zvanih također bijeli, koji žive iza Turske na mjestu zvanom Boiki, gdje im je susjedna Franačka, kao i velika Hrvatska, nekrštena, također nazvana bijela, i u tom su mjestu, dakle, ovi Srbi živjeli od početka. Ali kad su dva brata naslijedili na vlasti svoga oca u Srbiji, jedan od njih je uzeo polovinu naroda te je zatražio zaštitu u Heraklije, imperatora Bizantinaca, i taj isti imperator Heraklija primio ga je i dao mu mjesto u pokrajini Soluna (Thessalonikes), da se tamo naseli, naime Srbiji (Serblia), mjesto koje od toga doba nosi taj naziv. »Srbi« na jeziku Bizantinaca je riječ koja označava »robove«, a na tom jeziku obično se riječju »serbula« označava obuću robova, a riječ »tzerboulianous« označava one koji nose jeftinu, siromašku obuću. Srbi su to ime dobili jer su postali robovi imperatora Bizantinaca. Pa, poslije nekog vremena, ti su isti Srbi odlučili poći u svoje vlastite kuće (vratiti se), a imperator ih je pustio. Ali, kad su prešli rijeku Dunav (Danoubin) oni su promijenili svoje mišljenje pa su poslali jednu molbu imperatoru Herakliju, putem vojnog zapovjednika koji je tada bio u Belegradonu, da bi on njima dao drugu zemlju za naseliti se. A budući da ono što je sada Srbija i Paganija i takozvana zemlja Zahloumon i Terbounia i zemlja Kanalita, bilo pod upravom imperatora Bizantinaca, i budući da su te zemlje bile opustošene od Avara (jer su iz tih zemalja oni istjerali one Rimljane koji sada žive u Dalmaciji i Draču), stoga je imperator naselio te iste Srbe u naznačene zemlje i oni su postali podložnici imperatoru Bizantinaca, a imperator je doveo svećenike iz Rima i njih krstio, i naučio ih da pravilno obavljaju pobožnosti, i poučio ih u kršćanskom nauku. [...]


---------
Stefanica Crnojević is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 17:21   #38
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Stefica Crnojević je dao dokaze za svoje tvrdnje. Nije bilo potrebno zaključati drugi topik, osim ako moderator nije htio da sve što se tiče Srba bude na ovom topiku.

Tko se ne slaže sa onim što je iznio treba dokazima oboriti što je on iznio, a ono što je on iznio je više nego dojmljivo.

Mogu mu samo čestitati na odlično obavljenom poslu.
Iznio je budalastine koje su se tebi svidjele jer su o Srbima. Nikakav on dokaz nije dao osim misljenja jednog profesora i fotokopija izvadaka iz njegove knjige.
Tip je spamer i trebao bi dobiti ban.

Ako zelimo da nastavimo sa spamom, ja cu poceti postati dokaze o porijeklu srpskog imena od strane jednog isto tako "cijenjenog" profesora po imenu Deretic.
Alister is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 17:28   #39
Quote:
Stefanica Crnojević kaže: Pogledaj post
12 srpskih doktora nauka je potpisalo ovu recenicu:

"Poreklom Bugarin iz svešteničke porodice Jefrem ...", dakle, ovđe je čvrsta tvrdnja da je bugrske krvi, tvrdnja bez rezerve, u ovoj rečenici je osnovno i ključno, da je vaš prvi srpski patrijarh bio bratko Bugarče!!!

Znao sam da će to da neke zaboli ovđe, drago mi je da sam uspio, malo da vam pokažem neke detalje u vezi vašeg "tvrdog" srBskog identiteta.

I što stalno sa svetosavskim doskočicama pokušavaš reći?
Pa ti si čovječe najveći spamer ovđe, svaku diskusiju ometaš sa nekim doskočicama, zezalicama, a da uopšte ne osporavaš nijedan dokumen, nego se stalno sa mnom baviš.

Ja postavljam tvrdnje na osnovu IZVORA, i dokumenata, njih osporavaj spameru!
Ti si nepopravljivi spamer i ocito ti je to cilj. Prethodna tema ti je zatvorena zbog spama i nadam se da ces dobiti zaprijeku zbog iznosenja lazi.

Jos jednom i posljedni put za tebe, posto ti citanje sa razumijevanjem ide teze, kako vidim: to sto je srpski patrijarh "Poreklom Bugarin iz svešteničke porodice Jefrem ..." kako i sam kazes, ne umanjuje cinjenicu da je srpski patrijarh. Njegova krvna zrnca nisu bitna. Da li ti je to jasno i dopire li to do tvog cementiranog uma?
Alister is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 17:39   #40
Quote:
Stefanica Crnojević kaže: Pogledaj post
... vidi zakljucani topic ...
Nastavljas sa spamom. Kao sto sam rekao, ti si nepopravljivi spamer. O temi imena smo zakljucili na topicu koji je zatvoren zbog gluposti koje si iznosio.

Evo ti dokaza koje trazis od isto tako "cijenjenog" profesora kao sto je taj koga si ti naveo na prethodonom topicu:

Quote:
dr Jovan I. Deretic + dr Nenad Djordjevic kaže:
Napred je navedeno da su haldejski, asirski i misirski rukopisi i kameni spomenici jedni od najstarijih dokumenata ljudske civilizacije, stari preko sedam hiljada godina, i da se u njima pominje ime Srbin. Po nekim naucnim teorijama nastanak ljudskih naselja odredjuje se za razne krajeve u razna vremena. Po drugima smatra se da su prva naselja nastala u srednjoj Aziji, odakle su se narodi dalje vremenski raseljavali. Po takvoj tvrdnji za Srbe se smatra da su ogranak arijskog ili indo-evropskog soja, kome pripadaju i romanski, keltski i germanski narodi. Za taj dokaz uzima se isti jezik svih slovenskih naroda, proizasao iz prasrpskog jezika indo-azijskog porekla.
Veliki je broj naucnika koji Indiju smatra srpskom prapostojbinom. Svi se oni slazu da su seobe Srba iz Indije zapocele pre sest do sedam hiljada godina i da su trajale oko hiljadu godina. Jedan od zagovornika srpskog porekla iz Indije je i dr Nenad Djordjevic, koji u svojoj obimnoj studiji "Istorija Srba" dokazuje da i mi pripadamo indo-evropskom stablu. On tvrdi da Srbi od svog postanka nose svoje ime. Postoji teorija da su se prve seobe Srba odvijale u pravcu kretanja sunca, od istoka ka zapadu. Za kolevku svih evropskih naroda smatra se Indija, odakle su seobe za zapad zapocele pre petnćst hiljada godina. Dokaz tome su mnogobrojne reci u sanskritskom jeziku, istog znacenja kao i na srpskom, a zabelezene su pre vise od tri hiljade godina. Kao prva istorijska zabeleska je rec Serbh sto ima znacenje rodbine, semena i kolena. I u danasnjim jezicima indijskom i srpskom ima mnogo reci istovetnog znacenja. Evo nekih: agan - oganj; bagas - bog; brath - brat; bhala - bela; chata - ceta; deti - dete; div - div; dina - dan; dasa - deset; dama - dom; girja - gora; grad - grad; iskra - iskra; kada - kada; kuta - kuca; lip - lep; lot - ljut; laghi - laki, lagan; ljubhva - ljubav; matr - mater; mala - mali; more - more; mil - mili; nabas - nebo; nava - novi; paraha - prah; prati - protiv; panca - pet; pena - pena; rabh - rob; rosa - rosa; sa - so; sila - sila; sas - sest; stan - stan; sabha - soba; stala - stol; tata - tata; ta - taj; tvar - stvar; trasti - tresti; trang - trag; tamas - tama; tri - tri; trijdosa - trinćst; tada - tada; vrt - vrt; vicur - vece; vatara - vatra; vi - vi; vas - vas; viva - zivi. U sanskritskom jeziku imena rodbine su potpuno identicna srpskim, kao: tata, nana, brat, prija, sestra, strina, svekar, svekrva, dever, kum, svastika. Zatim: guvno, hlad, stoka, govece, jama, apsara, mana, raka, jad, med, guditi i druge. Ima ih svakako jos. Drugi dokaz porekla Srba vezan za Indiju su obicaji, koji su veoma slicni kod oba naroda, na primer: otmica devojke, unosenje i palenje badnjaka, gatanja, motivi na vezovima i nadgrobnim spomenicima, drustveno i drzavno uredjenje. Cak su kod Srba bili sacuvani i obicaji spaljivanja mrtvih. Reci zupa i zupan u srpskom kod Indusa imaju znacenje udruzenja ili zadruge, a u sanskritskom znace povezivanje. Engleski pisci isticali su istovetnost indijskih i srpskih drustvenih jedinica, opstina, koje su u ono vreme bile najdemokratskiji oblik drustva, sacuvan u Srbiji do danas. Makarov je zapisao mnoga imena srpskih stanista, koja su ostala do dana danasnjeg: Indostan, Avganistan, Kurdistan, Radzastan, i jos mnoge druge.
Treba li ti jos spameru?
Alister is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:02.