Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2009., 21:36   #61
E ovako-imam problem s perilicom . Možda netko skonta o čemu se radi. Naime,u zadnjih mjesec dana nakon svakog pranja odjeća mi SMRDI. Nisam mijenjala način pranja, niti količinu praška,omekšivača,ništa,ali odjeća jednostavno smrdi. Koliko god omekšivača stavila, opet isto. Več opranu robu probam opet staviti samo na zadnje ispiranje s omekšivačem,ali nema koristi. Jel zna netko koji bi kuki mogao biti perilici? Jel mi glupo zvat servis zbog toga,a fakat mi dojadilo robu prati na ruke. Btw perilica je Gorenje.
Rainbow Lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 21:46   #62
a gdje sušiš tu odjeću?

EDIT: inače, ovo je topic o sudjericama, to sam naknadno vidjela
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 21:54   #63
Pitanje- imam stariju perilicu i svako toliko roba zna imat miris po kiselom- i moja bolja polovica je skužila da je to do bubnja tj. da roba bere tu i tam miris iz bubnja pa me interesira kak to riješiti? Da li postoji neko sredstvo ko ono kaj reklamiraju za perilice suđa za suzbijanje mirisa?
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 22:33   #64
Rainbow Lady provjeri filter i provjeri dovod vode (da ti se nije na "ulazu" u perilicu nakupilo kakvog smeca) - mozda ne povuce dovoljno vode pa zbog toga ne opere/ispere kako treba
Peppa Pig is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 09:15   #65
@Rainbow Lady: thread je doduse o perilicama ali posudja, no dobro. Kao sto rece Peppa Pig prvo provjeri sve filtere na perilici. Sto znaci sito na cijevi kod slavine i izlazni filter kod pumpe za vodu. Nakon toga stavi program za iskuhavanje bijelog rublja i _praznu_ masinu (eventualno stavi litru ili dvije octa da dezinficira i pokupi mirise).

Ako to ne pomogne onda moras zvati servisera da pregleda i ocisti masinu.

Tom
tom324 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 10:30   #66
Hvala svima,sorry na krivo postanom,tek sad i ja skužih.... ma filter je nedavno zamijenjen,jedino još odvode moram provjeriti. Netko je pitao gdje sušim robu....nije problem u tome jer roba mokra i oprana smrdi.
Rainbow Lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 12:26   #67
Quote:
setnjica kaže: Pogledaj post
Nažalost, mislim da tu nema pomoći. I ja imam Indesit perilicu i od početka radi kao traktor čak i kad ne centrifugira.
U situaciji sam da mi je neugodnjak uključiti po jeftinoj struji jer se pranje otegne do gotovo u ponoć, a znam da se čuje u stanovima oko mene.

U početku zvali servis, stavljali gumene podloške ali ništa.

Nikad više Indesit
Pridružujem se klubu nezadovoljnika Indesitovim perilicama. Nikad nisam imala skuplju (moja je perilica/sušilica) a lošiju. Ne znam da napišem sve nedostatke ili prednosti iste, ali kad bolje razmislim, ima li prednosti? Ima, ona 2 štedna programa i program za sportsku obuću. Samo to.

Ostalo...lupanje, skakanje, preglasno centrifugiranje nalik zujanju propelera 6 Migova, nikad ne znaš u kojoj je fazi pranja, ako ju prekineš (zaboravim nešto, pa ću naknadno ubaciti), ona prolupa, izbaci vodu skupa s praškom, pa krene neki drugi program, onda : ponekad pere sat vremena, a ponekad 10 minuta (na istom programu), na neka 2 programa uopće više ne perem (vuna i svila) jer kad krene lupati, mislim da će mi razbiti pločice a usput se i sama rastaviti na 1000 dijelova.
Sušilica je najveće s...e, jer niti jedan program za sušenje ne valja. Ili pregori/presuši veš, ili je mokar, zgužva ga da je to preeeeestrašno, , a tamnu robu toliko sfuri da ostanu bijele crte.,tako da sam nakon što sam sušila, isprobavala sve programe sušenja i par stvari pobacala jer ih je upropastila, odustala.

Tako da, Indesit
peper is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 15:24   #68
Quote:
Rainbow Lady kaže: Pogledaj post
Hvala svima,sorry na krivo postanom,tek sad i ja skužih.... ma filter je nedavno zamijenjen,jedino još odvode moram provjeriti. Netko je pitao gdje sušim robu....nije problem u tome jer roba mokra i oprana smrdi.
moraš čistiti filtere nakon svaka 2-3 pranja, ja imam sličan problem jer je moja vešmašina osjetljiva na bilo kakve mucice, odmah ne centrifugira i ona voda koja ti se skuplja ima miris tako da ti smrdi veš....uglavnom otvoriš ona vratašca gdje ti je filter, izvadiš ga van...pusti višak vode...očistiš filter i to je to...bolje je čistiti redovito nego da ti se skupi puno vode odjednom...
Vodenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 22:04   #69
Quote:
Headbanger kaže: Pogledaj post
Pitanje- imam stariju perilicu i svako toliko roba zna imat miris po kiselom- i moja bolja polovica je skužila da je to do bubnja tj. da roba bere tu i tam miris iz bubnja pa me interesira kak to riješiti? Da li postoji neko sredstvo ko ono kaj reklamiraju za perilice suđa za suzbijanje mirisa?
Slobodno stavi malo domestosa, cca 1 dcl i pranje na 60C. Naravno na prazno

Provjereno radi.. bar kod nas
ajvanho is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 17:47   #70
Imam jedan problem. U mojoj gorenje perilici zaglavila se kovanica od 5 kn i ne može proći do filtera i sad mi zaštopa odvod vode pa mi veš stalno pliva i ne opere se dobro . Osjetim ju prstom, ali ne prolazi kroz plastični dio. Ne znam kako da izvadim tu kovanicu jer kad otvorim otvor za filter osjetim ju pod prstom, ali ne mogu je izvući van. Pomozite!!!!
imagine_question is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 19:46   #71
meni su bile upale dvije ukosnice i sve je stalo.....niš nisam mogla. serviser je sve sredio....
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2009., 11:20   #72
Imam perilicu rublja Gorenje WA 61081. Postavljena je po propisu i radila je O.K. jedno mjesec, mjesec i pol dana. Nakon toga pođe prati u redu i onda dođe do prekida rada, a obje lampice, žuta i zelena žmigaju što ne bi smijelo, jer bi trebala gorjeti samo žuta lambica i to bez žmiganja.
xpvista is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 11:24   #73
Bolesna veš mašina

Ime : Electrolux
Dob: oko 4 godine
Simptomi: ne centrifugira niti izbacuje vodu van, ali je opere
e da, niti ne ispire dobro....zna li itko što bi mogao biti problem?

Jesu li joj dani odbrojani?
krvava ciklama is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 11:52   #74
a da otvoriš ventil,i pustiš vodu..i dobro počačkaš prstima,dosta da je da igla bude..ne radi centrifuga..a i odvodnu cijev pregledaj..
sretno..: sve to prošla pa suosjeća:
__________________
Ne gledaj u meni svoga goluba
*dobra s modicama*
Sabur..ti je kad gutaš..kiselo..gorko..i ljuto..a da ti se na licu ništa, sem osmjeha ne vidi..
PLAVI GOLUB is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 14:31   #75
moja je imala iste simptome prije tjedan dana
nazalost, nije joj bilo spasa
pokusala reanimirati na razne nacine ali je na kraju zamijenjena novim modelom

(mozda tvojoj ipak ima spasa, moja je bila duplo starija)
Peppa Pig is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 00:01   #76
Vidi tu, možda je neko imao sličnih problema
laella is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 16:05   #77
Pozdrav svima! Jučer, kad je bila pri kraju pranja i kad je već radila centrifuga, perilica je odjednom tako jako poskočila da su joj se otvorila vrata bubnja, srećom u njoj vode više nije bilo pa nije došlo do poplave, no vrata se više uopće ne mogu zatvoriti, a time niti uključiti perilica. Imate li možda ideju što se moglo dogoditi i kako to popraviti, zvati servis ili možda kupiti i promijeniti bravicu, naime nigdje ne vidim da je pukla, ali pri pokušaja zatvaranja vrata, te bravice kao da se "ne zaključaju"? Inače radi se o klasičnoj perilici rublja Gorenje staroj cca. 4 godine koja se otvara s prednje strane... hvala
Alanie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 09:32   #78
Quote:
Rainbow Lady kaže: Pogledaj post
E ovako-imam problem s perilicom . Možda netko skonta o čemu se radi. Naime,u zadnjih mjesec dana nakon svakog pranja odjeća mi SMRDI. Nisam mijenjala način pranja, niti količinu praška,omekšivača,ništa,ali odjeća jednostavno smrdi. Koliko god omekšivača stavila, opet isto. Več opranu robu probam opet staviti samo na zadnje ispiranje s omekšivačem,ali nema koristi. Jel zna netko koji bi kuki mogao biti perilici? Jel mi glupo zvat servis zbog toga,a fakat mi dojadilo robu prati na ruke. Btw perilica je Gorenje.
Evo i ja imam isto gorenje WA74163 i isti problem... cak i kad ves stavim ponovo prat opet isto, i s dodatnim ispiranjem i sve moguce temp.... vise neznam kaj je... ocistila sam i filter i dovod i svejedno...vec pocinjem sumljati da je grijac otisel....

Ali sad imam i veci problem pa ak bi neko mogao pomoci, lijepo molim

Gore navedena kad ju stavim na bilo koji program pranja samo uzima vodu i to nikad ne prestaje. Kad se bubanj dovolkjno napuni pocinje pustat vodu kroz vrata pa imamo malu poplavu.
Ako bi netko znao kaj da pogledamo bila bi jako zahvalna
sanjone is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 19:27   #79
kojeg servisera zvati

ima li netko preporuku kojeg servisera zvati za gorenje perilicu rublja u Zg, pretpostavljam da je otišla pumpa za vodu jer ne izbacuje vodu, a ispraznili smo filter
da li je netko imao iskustva iz prve ruke, da dođu odmah, pogledaju što je, vrate se s rezervnim dijelom, ugrade ga, naplate i odu?
da li je to moguće?
hrpa veša je opasnih razmjera, molim preporuke hitno!!
btw. sanjone, moguće da je i tebi otišla pumpa za vodu kad ti ne izbacuje vodu, mislim da ćeš i ti morati zvati servisera, pod hitno
vitara is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 15:25   #80
Prije pola godine sam napisala post u vezi skakutanja i treskanja moje Aristonice
pa evo samo da se nadovežem na to

dakle, tada MM podesio nožice malo bolje ali i dalje je tresla
i tako prije mjesec dana nađem na prvoj stranici o transportnim polugama koje možda nisam skinula
nisam vidila nikakve poluge, ali sam našla u uputstvima (kako to nisam prije vidila a pročitala sve, očito ne sve ) da moram skinuti neka 4 vijka (to su valjda te poluge )
i začepiti rupe plastičnim čepovima
i naravno skinem ja te vijke, ali nisam ih začepila sa tim plastičnim jer ih nisam našla (nemam pojma kako ih nemam )

i aleluja.....mašina radi kao sat, niti trese, nit skaće, tiha ....ma milina
ne čujem je ni kad je gotova a i uzela sam taj model jer je kao bila super silent
i sad stvarno i jeste,
(već sam mislila kako sam kupila sranje )

uf, koje olakšanje
samo valjda se neće dogoditi kakvo sranje jer nisam začepila te rupe
murtila is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:18.