Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2015., 20:53   #141
imam jedno pitanje naime radi se o gorenjevoj perilici wa 543 koja ne vrti bubanj kada se napuni dovoljnom količinom vode. Znači pomiče bubanj ljevo-desno ali ga nema snage okrenuti dok centrifugu radi. Moram napomenuti da je remen sasvim uredu znači stegnut a kondezator je zamjenjen. Doduše u servisu su mi prodali kondezator od 14 MFD dok je njen orginalni bio 16 MFD pa me zanima dali je to do slabijeg kondezatora ili čega drugoga?
sibanino is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 13:09   #142
čudnovata Candy

Pozdrav,

vidim da vas muče svakojaki problemi s vešmašinama, ali ovo što mene muči još nitko nije spomenuo. Dakle, moja, do nedavno, vjerna i marljiva kućna pomagačica (7 godina) u zadnje vrijeme ima neke mušice. Svakih nekoliko pranja iz nje iscuri manja količina vode. S prednje strane se stvori lokvica čiste vode, a na podu sa stražnje strane nađem nešto crno, kao ugljeni prah. Užasno izgleda. Ne znam ih kojeg dijela to izađe. Kad se to desi otvorim i očistim filter i onda nekoliko pranja odradi normalno. No, zadnji put kad je tako iz nje iscurilo to nešto odvratno crno, zaboravila je centrifugirati pa sam morala centrifugu uključiti naknadno. A onda, kad je završila, iz bubnja je kad sam otvrila vrata izašao bijeli oblak, uz primjeren miris hmm, paljevine. Robi se nije ništa desilo, a pranje je bilo na 30 supnjeva. Je li itko ikad čuo, vidio tako nešto. Što bi to moglo biti? Znam da mi odgovore može dati serviser, ali prije nego se odlučim na avanturu zvanja majstora, rado bih da mi netko kaže kakvu dijagnozu mogu očekivati.
__________________
Mind the gap
Mortizia is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2015., 11:11   #143
Quote:
imagine_question kaže: Pogledaj post
Imam jedan problem. U mojoj gorenje perilici zaglavila se kovanica od 5 kn i ne može proći do filtera i sad mi zaštopa odvod vode pa mi veš stalno pliva i ne opere se dobro . Osjetim ju prstom, ali ne prolazi kroz plastični dio. Ne znam kako da izvadim tu kovanicu jer kad otvorim otvor za filter osjetim ju pod prstom, ali ne mogu je izvući van. Pomozite!!!!
Evo imam identičan problem pa ako netko može pomoći bila bi zahvalna Model je Gorenje WA 442
Tijko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2015., 13:45   #144
PERILICA UNISTAVA ODJECU

Pozdrav!
Imam whirlpool perilicu rublja awo/c 60100 koja je radila savrseno 10 mj.
Sada je također "sve u redu" znaci svi programi rade, ne javlja mi gresku ali mi unistava odjecu! Prvo sam mislila da je do kvalitete nove odjece koja je netom kupljena ali mi je unistila i rublje koje je do tada vec xy puta prano a bilo je ok kvalitete. Sva odjeca mi je izmucana, puna "kuglica" a par komada je i pokidano. Perilica je pod garancijom i zvala servis covjek je dosao pregledao perilicu tj bubanj i rekao da ne vidi uzrok tome.
Nisam mijenjala prasak niti programe pranja od uobicajenoga. Cak sam i smanjila centrifugu ali bez efekta.
Ima li tko ideju ili je imao slican problem?
__________________
L&N
"maslinica" is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 23:49   #145
Bok pitao bi malog grizzlija o perilici rublja whirlpool awm 9100gh , žena mi kaže da je stala nije završila pranje pokazala neku grašku al nije zapamtila odma je ugasila perilicu ,, ja sam uključio na prazno napunila je vodu al me zabrinja zašto na okreće malo duže već okrene nepuni krug bubnja dali je to normalno ,, šta da radim dalje ??
SAJO80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 22:03   #146
Pozdrav.Imam WA50050 perilicu za rublje.Ono što nam se desilo je sljedeće:
Automatski osuigurač na centralnoj ploči sa osiguračima je iskočio.Utvrdili smo da je to zbog perilice koja je bila uključena.Kada smo isključili perilicu za veš ponovo smo imali struju.Nakon toga kada uključimo perilicu u struju ona je počela da zuji a ne bi trebala.Pri tome je isključena na dugme u uključena u struju.Lampica ne sija što znači da je perilica za veš isključena.Molim za pomoć.
Bukovski is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 20:34   #147
Provjeriti ulazni strujni filter. Vjerojatno je probio.

Quote:
Bukovski kaže: Pogledaj post
Pozdrav.Imam WA50050 perilicu za rublje.Ono što nam se desilo je sljedeće:
Automatski osuigurač na centralnoj ploči sa osiguračima je iskočio.Utvrdili smo da je to zbog perilice koja je bila uključena.Kada smo isključili perilicu za veš ponovo smo imali struju.Nakon toga kada uključimo perilicu u struju ona je počela da zuji a ne bi trebala.Pri tome je isključena na dugme u uključena u struju.Lampica ne sija što znači da je perilica za veš isključena.Molim za pomoć.
__________________
...dovedite mi poštenog političara pa ću ja vama dovesti nevinu kurvu...
in@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2015., 16:28   #148
Pozdrav.
Ima Gorenje W72y2 perilicu kupljenu prije 2-3 godine. Tu i tamo je znala ostaviti vodu u bubnju ali obično nakon ponavljanja bi je izbacila i oprala do kraja. To se desilo 4-5 puta.
Prije 3 dana opet ne pumpa. Otvorim čep dolje, izvadim kljuć, 2 komada "žice" karakteristično za žicu iz grudnjaka.
Najgore od svega čep je puknut na pola:

Ovaj čep čini mi se brtvi na dva mjesta, desni dio kod "ventilatora" pumpe, lijevi brtvi perilicu.
Zanima me dali perilica ne pumpa kad nema ovog desnog dijela ili je i presudan ispravan čep za pumpanje.
"Ventilator" se čuje da vrti iako čudno(na uho bez gledanja) ali voda je i dalje u bubnju.
Zanimam me jel ne radi zbog čepa ili nečeg drugog jer...najlakše je promijeniti samo čep.
Hvala!
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2015., 09:16   #149
Čep mora biti ispravan i kompletan inače pumpa ne izbacuje vodu.


Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
Pozdrav.
Ima Gorenje W72y2 perilicu kupljenu prije 2-3 godine. Tu i tamo je znala ostaviti vodu u bubnju ali obično nakon ponavljanja bi je izbacila i oprala do kraja. To se desilo 4-5 puta.
Prije 3 dana opet ne pumpa. Otvorim čep dolje, izvadim kljuć, 2 komada "žice" karakteristično za žicu iz grudnjaka.
Najgore od svega čep je puknut na pola:

Ovaj čep čini mi se brtvi na dva mjesta, desni dio kod "ventilatora" pumpe, lijevi brtvi perilicu.
Zanima me dali perilica ne pumpa kad nema ovog desnog dijela ili je i presudan ispravan čep za pumpanje.
"Ventilator" se čuje da vrti iako čudno(na uho bez gledanja) ali voda je i dalje u bubnju.
Zanimam me jel ne radi zbog čepa ili nečeg drugog jer...najlakše je promijeniti samo čep.
Hvala!
__________________
...dovedite mi poštenog političara pa ću ja vama dovesti nevinu kurvu...
in@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 16:16   #150
Ipak se začepila bila pošteno a riješio sam tako da sam odvodno crijevo nabio u pipu i pustio vodu u kontra smijeru pa makar riknula koliko mi je krv popila bila. Čulo se kao otvaranje šampanjca i uspješno sam razjeb.o čep prljavštine. Sad je ko nova.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2015., 14:52   #151
Exclamation whirlpool ili samsung perilica rublja

Bok,
Do sad sam imala Končar perilicu staru 18 god. ali izgleda da jooj je došao kraj, pa sam u razmatranju nove.


znam da se o whirpool perilicama piše da se često kvare posebno elektronika, ali zanima me konkretno zen whirlpool jako tihi motor ili samsung malo bučnija,iskreno radije bih whirpool ali ako se tako često kvari ipak ću razmisliti. Htjela sam Bosch ili AEG ali imaju 2 god.garancije dok whirlpool i samsung nude još kratko jamsttvo 5 god. Svaki savjet je dobro došao.
anchi007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2016., 00:35   #152
Pozdrav, imam problema sa novom Bosch perilicom WAT 24360BY.
Prilikom centrifuge skace kao luda, doslovno bjezi po kupaonici. Nogice su namjestene kako treba i provjerena je ravnina libelom (uzduzno i poprecno). Negdje sam na netu procitao da se trebaju skinuti transportni vijci, ali ja ih ne nalazim iza perilice. Niti u uputstvima ne pise za te vijke.
Zna li netko sto bi moglo biti uzrok prekomjernih vibracija perilice? Ili je krivo projektirana?
Aftermath is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 22:38   #153
Quote:
Aftermath kaže: Pogledaj post
Pozdrav, imam problema sa novom Bosch perilicom WAT 24360BY.
Prilikom centrifuge skace kao luda, doslovno bjezi po kupaonici. Nogice su namjestene kako treba i provjerena je ravnina libelom (uzduzno i poprecno). Negdje sam na netu procitao da se trebaju skinuti transportni vijci, ali ja ih ne nalazim iza perilice. Niti u uputstvima ne pise za te vijke.
Zna li netko sto bi moglo biti uzrok prekomjernih vibracija perilice? Ili je krivo projektirana?
Moralo bi biti sa stražnje strane.
4 komada.
Obično bude kabl za struju omotan oko plastičnih dijelova vijaka.
Gedore, skineš dolje, namontiraš zaštitu i prst u uho.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 09:35   #154
Pozdrav, imam gorenje, nešto ovako ali s 800 okretaja:


Pošandrcala je. Često se desi da ne izbaci svu vodu, sad je počela ne uzimati omekšivać. Da li je moguče da se nakupilo nečistoča unutra pa senzori ili kako več radi pogrešno registriraju neke stvari(ako su radnje vremenski ograničene) pa se zblesira?
Znaju žmigati ova 3 svjetla do pauze, nekad blinka sve kad se ugasi.
Ima li ona onu neku eko kuglu, šta može blokirati odvod vode?
Filter je čist.
Odakle krenuti?
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 10:21   #155
Morate se prvo uvjeriti...

Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
Pozdrav, imam gorenje, nešto ovako ali s 800 okretaja:


Pošandrcala je. Često se desi da ne izbaci svu vodu, sad je počela ne uzimati omekšivać. Da li je moguče da se nakupilo nečistoča unutra pa senzori ili kako več radi pogrešno registriraju neke stvari(ako su radnje vremenski ograničene) pa se zblesira?
Znaju žmigati ova 3 svjetla do pauze, nekad blinka sve kad se ugasi.
Ima li ona onu neku eko kuglu, šta može blokirati odvod vode?
Filter je čist.
Odakle krenuti?
u proštrcavanje odjeljka ladice odnosno kad bi trebao ispirati razrjeđivač, onda odškrinite 1/3 ladice prema van i provjerite da li sa stropa idu mlazevi prema tom odjeljku dolje.

U biti, ne škodi generalno čišćenja i ladice same i stropa ladice, gdje su rupice iz kojih idu usmjereni mlazovi - imate ne prethodnoj stranici dva video uratka o tome, načelno je to sve odgovarajuće...

Ako odjeljak za omekšivač ima koljenasti sifon, onda s nekim komadom ribarskog najlona ili sl. malo "čačkajte" da se probije zaštopanac jer su omekšivači de facto kationski deterdženti koji znano jako prianjaju i onda, da se zidarski izrazim, "žbukaju" sve uokolo...

Ne bih to na dušu "Gorenje" nego kako vele u Splitu, svakoj poštenoj curi se jednom dogodi dite - eto, tako i svim ladicama omekšivač kad tad napravi neki dar-mar unutra...

Postoje i posebne ladice, s automatskim ispiranjima

https://www.youtube.com/watch?v=ibQBELqIhIU

al to je karakteristika vrlo skupih perilica, > 6-7 tisuća kn.

Zaključno, problem je znan - rješenje baš i nije na vidiku u ekon klasi...

I još nešto - provjerite stanje sita ispod slavine i eventualno skinite holenderski priključak dovodnog crijeva i na ulazu u perilicu pa vlažnim papirom ili starom zubnom četkicom skinite one mrvuljke koji tamo ateriraju iz vodovoda. Kad padne brzina mlazeva, onda slabo ispiru i prašak i omekšivač...
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 11:12   #156
Ma ide voda sa "stropa" ali kao da ne prepoznaje kad je ubacivanje i izbacivanje čega. Nekidan sam se igrao kombinacijom programa, pa je kao uspješno oprala. Pokušati ču očistiti ono šta mi je dostupno.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 11:28   #157
Nije dosta da "ide voda sa stropa" nego u trenu zadnjeg ispiranja mora ići točno iznad odjeljka za omekšivač - ako to nije slučaj, onda imate eventualan zaplet u (obično višestrukom) elektroventilu

http://www.batis.hr/perilice.php?id=23&vrsta=22&id2=1

što nije teško niti skupo za promijeniti ili programatoru (e to je već popriličan kvar).

U krajnjoj liniji, kupujte Dash deterdžent jer taj ima u sebi, unutar krute formulacije, i sredstvo za omekšivanje i može "proći" neko vrijeme i s tom improvizacijom.

Ili na program ispiranje plus centrifuga, kad završi "normalan" i unutra, među rublje, dozu omekšivača pa nek ispere i centrifugira.

Ovakvog rješenja, dakle posebna dozir kugla za omekšivač
https://www.youtube.com/watch?v=Fhp6bRjj-iM
nema kod nas, iako Procter and Gamble posluje u cijeloj regiji jugoist. Europe
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 11:37   #158
Hvala puno, obratiti ču detaljniju pažnju na ovo šta ste naveli i pokušati popratiti šta se događa. U međuvremenu iskopati garanciju ako je nisam bacio, još bi trebala biti pod njom.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 12:51   #159
http://fanzo.org/forum/viewtopic.php?t=19700

evo tu imate školski izloženo kako se popravlja kad je u pitanju elektroventil, iako sumnjam da imate univerz. mjerni instrument
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 23:43   #160
Quote:
mali grizzly kaže: Pogledaj post
http://fanzo.org/forum/viewtopic.php?t=19700

evo tu imate školski izloženo kako se popravlja kad je u pitanju elektroventil, iako sumnjam da imate univerz. mjerni instrument
Nije bio elektroventil hvala bogu. Bacio sam je na bok, i skinuo dolje onaj karton poklopac. Skinuo gumu od pumpe do bubnja. Unutra je i ona bijela loptica a oko loptice, u gumi i oko grijača svega. Od kovanica do donjeg veša. Sve sam to izvukao.
Kovanica je upala u dotok prema pumpi, na opip dok nisam pod svijelom pogledao mislio sam da je to neki ventil koji se okreče kad ono kovanica, taman je tako ostala u cijevi, pa je voda odlazila ovisno kako se kovanica namjestiMožda bi i ja okrenuo kovanicu kad sam od bijesa znao odvodnu cijev nabiti u česmu, i nabiti pritisak u perilicu
Uglavnom evo je radi ko sat
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:31.