Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2021., 11:16   #1
Medicina i slobodno vrijeme

Pozdrav! Treći sam razred gimnazije, u redu prolazim i i imam dobre ocjene, zanima me medicina no svi mi govore da neću imati dovoljno slobodnog vremena i da neću imati socijalni život ako ju upišem. Je li to istina? Koliko je teška medicina i koliko poprilici slobodnog vremena imaju studenti medicine. Unaprijed hvala na odgovoru.
Flash Gordon is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2021., 18:56   #2
Nije istina. Treća sam godina medicine i nikada mi nije patio društveni ili socijalni život zbog faksa. Ne ubijam se od učenja, ali sve ispite polažem na vrijeme i zadovoljna sam prosjekom. Sa mnom na faks idu i ljudi koji svakodnevno treniraju i vikendima idu na natjecanja, ali svejedno sve polažu uspješno i na vrijeme.

Količina slobodnog vremena varira, za vrijeme ispitnih rokova nećeš imati previše slobodnog vremena, ali za vrijeme nastave se sve stigne. Naravno, važna je organizacija vremena i da si ne ostavljaš baš sve za zadnji trenutak. Iako moraš učiti više nego na nekim drugim fakultetima, u prosjeku ćeš imati manje sati nastave po danu što ti ostavlja više vremena za učenje i ostale aktivnosti. Gradivo meni nije toliko teško koliko je opsežno, ali nije nesavladivo i ne moraš biti genijalac da ga naučiš.
Direwolf Lussy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2021., 21:59   #3
Hvala ti na odgovoru. Mogu li te pitati (ako studiraš u Zagrebu) kakav je bio prijemni, kada si se počela pripremati za njega i koji od tri predmeta na njemu ti je bio najteži.
Flash Gordon is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2021., 22:12   #4
Quote:
Flash Gordon kaže: Pogledaj post
Hvala ti na odgovoru. Mogu li te pitati (ako studiraš u Zagrebu) kakav je bio prijemni, kada si se počela pripremati za njega i koji od tri predmeta na njemu ti je bio najteži.
ti bi studirao medicinu, a ne možeš vidjeti da tema već odavno postoji

https://www.forum.hr/showthread.php?t=833219&page=100
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2021., 13:38   #5
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
ti bi studirao medicinu, a ne možeš vidjeti da tema već odavno postoji

https://www.forum.hr/showthread.php?t=833219&page=100
Nisam vidio, hvala.
Flash Gordon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2021., 22:37   #6
Imat ćeš i slobodnoga vremena, i socijalnoga života. I za vrijeme fakulteta, i nakon njega. Ukoliko to ne bude tako, onda si si sam kriv. Sretno s upisom i fakultetom.
__________________
Café, pousse-café, cigare.

www.123sonography.com
Alpagueur is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2021., 15:54   #7
Quote:
Flash Gordon kaže: Pogledaj post
Nisam vidio, hvala.
Ne da nisi vidio, nego nisi ni tražio. Velika razlika.
Domi5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2021., 16:45   #8
Nisam studirao medicinu, ali opet ću ti malo pametovat, neki kao općenito savjet nekoga tko sada razmišlja na drugačiji način nego što je tada i volio bi da su mu te godine i ova pamet. Nemoj da ti prvo pitanje bude koliko ću imati slobodnog vremena. Upiši medicinu ako te to zanima i ako bi to volio radit. Znači tim ćeš se bavit cijeli život i od tog ćeš živjet. Gledaj kako da naučiš to što ćeš studirat i da u tom budeš dobar, ako će u određenim razdobljima trebat žrtvovat društveni život a jbg, očekivano, medicina je jedan od najtežih fakulteta. Zato stisni tih 6-7 godina koliko već medicina traje i onda ćeš kasnije moći više razmišljat o drugim stvarima. Cilj fakulteta je da te u tih 5-7 godina pripremi za posao i život poslije toga. Kažem, treba se znat i zabavit i odmorit i opustit, ali gledaj da ti faks u tom razdoblju bude prioritet broj 1 kojem ćeš druge stvari podređivat, a ne faks drugim stvarima.
kraljforuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2021., 13:11   #9
Imam info o medicini u Rijeci. Od prijateljice prijateljica studira tamo (mozda je i zadnja godina) i ne mislim da se pretrgla od ucenja. Zena je instagram posvudusa (citaj influencerica) i nije najbistrija olovka u pernici. Mislim da mi na filozofskom vise učimo, tako da samo naprijed, imas ces vremena i previse
donabarbara121 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2021., 16:21   #10
Ok, puno hvala svima na odgovorima!!!
Flash Gordon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2022., 14:56   #11
Bok ljudi. Jel ima netko da je studirao medicinu na engleskom u Zagrebu ili da zna nekog tko je studirao navedeni studij? Trebaju mi par info o nastavi općenito, komunikaciji profesor-student i tako neke sitnice koje puno znače.

Sent from my SM-G780F using Tapatalk
nora10 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:53.