Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2011., 14:28   #221
Quote:
Snowcrowned kaže: Pogledaj post
Ace of Diamonds, za razliku od tebe ja ne smatram da je moje mišljenje "bogom dano",.
Možeš li me citirati gdje ja smatram da je moje mišljenje bogom dano?

Ovdje mogu jedino zaključiti da nisi u stanju shvatiti išta od napisanog, ali kada to napravim, ti me prozivaš da te napadam pa ću te onda samo zamoliti da probaš s razumijevanjem shvatiti ono što ja pišem

Quote:
Snowcrowned kaže: Pogledaj post
ako se netko složi i ako nekog uvjerim da životinje nisu roboti nego živa bića super, ako ne bit će mi žao ali kaj bi ja,
Možeš li citirati tko je na ovoj temi tvrdio da su životinje roboti, a ne živa bića?

Quote:
Snowcrowned kaže: Pogledaj post
svatko ima pravo na svoja iskustva i na temelju njih donešenim stavovima i tužno je kad je netko toliko fanatičan da ne samo da se ne slaže s nečim, kaj je sasvim legitimno, nego i napada ad hominem i vrijeđa i komunicira tako kao ti.
Svatko ima pravo na svoja iskustva dok putem njih ne pokušava osporiti činjenice. Zapravo, i tada naravno ima pravo na svoje iskustvo, ali neka se ne čudi kada mu se zaključci proglase blesavima i na ironičan način osvrne na njih, budući je prilično teško nešto pametno argumentirati na opetovane besmislice.
I molim te, citiraj me gdje te ja to napadam ad hominem

Quote:
Snowcrowned kaže: Pogledaj post
možda sam ja "ukočena konzerva" ali gle, nismo zajedno ovce pasle, moja vlastita majka nikad sa mnom nije tako komunicirala, pa nećeš ni ti, ako želiš dvosmjernu komunikaciju. .
Dvosmjernu komunikaciju od tebe ne dobivam, jer (ne)vješto izostavljaš bitne argumente mojih upisa, a na kvotane se nepovezano obrušavaš, braneći se od nepostojećih napada.

I odakle sad ukočena konzerva? Jesam li i to negdje izjavila? Molim citat


Quote:
Snowcrowned kaže: Pogledaj post
samo ću ti na ovo odgovorit, na ostalo možeš dobit reply kad pitanja postaviš na jednom civiliziranom nivou komunikacije.
Upravio sam te zatražila za 4, 5 citata kao potkrijepu izjava koje mi bezobrazno imputiraš... I još se ti mene usudiš prozivati za necivilizirani nivo komunikacije?
Ajde se okani izvlačenja na neku politčku korektnost i počni iznositi valjane argumente na temu. To će najbolje začepiti moj "nivo komunikacije".

Quote:
Snowcrowned kaže: Pogledaj post
mislim da si ti jedna jako ogorčena i ljuta osoba, koja se duri čim neš nije po njenoj volji i nije sposobna reć "tvoj stav mi je glup", "ja ne mislim tako" nego samo "ti si glup" i tako pokušat diskreditirat nekoga, po sistemu app..
Pa i diskreditiram i osporavam isključivo tvoje stavove koje su glupi.

Da imam potrebu forumašima okolo govoriti da su glupi, već bih odavno bila banana, a nisam.
Naravno, uvijek možeš podastrijet citat u kojem te nazivam glupačom.

Meni je naprimjer ova forumašica sa labudima na avataru rekla da nemam mozga, ali to samo govori o njoj i njenoj nekulturi, ja nemam potrebe za takvim vrijeđanjima.

Quote:
Snowcrowned kaže: Pogledaj post
kaj se konkretno citata tiče, mislim da projiciraš svoje stanje na mene. hvala kaj se brineš ali ja volim i voljena sam i ljudskom i životinjskom ljubavi i nemam razloga ispunjavat nepostojeću prazninu, ali možda ti imaš, sudeći prema prema tvom dosadašnjem opusu na temi. .
pa kako ja imam tu potrebu, ako ti tvrdiš da životinje prema tebi ispoljavaju emocije ljubavi, a ja to osporavam?
Joj, pa ni psihoanaliza ti ne ide od ruke

Quote:
Snowcrowned kaže: Pogledaj post
ne, teret dokaza nije na meni. ti si prvi napisao da su psi neinteligentni (doduše ne tim riječima nego da im je inteligencija jako niska ili neš, ali to je značilo upravo to) a ja sam rekla da dokažeš, jer ja znam pse koji su inteligentniji od nekih ljudi, a očito i neki drugi znaju za takve slučajeve. znači, ti si postavio teoriju i red je da ti dokažeš da je tvoja teorija ispravna, a ne da ja dokazujem da tvoja teorija nije ispravna. iako, kaj se mene tiče ne moraš se trudit jer vidim u svojoj okolini da ta teorija, ako ništa drugo, onda nije točna u 100% slučajeva. .
Eto, dokazao ti je. Dao je link na znanstvenu studiju. I što ćeš sada? Opet se pozvati na različita iskustva ili?
Ace of Diamonds is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 14:41   #222
Quote:
Snowcrowned kaže: Pogledaj post


neki ljudi nikad ne dostignu inteligenciju na razini djeteta od dvije i pol godine. i pri tome ne mislim na osobe koje nisu ni krive ni dužne za svoje stanje nego na osobe koje se iz vana čine sasvim "normalne" ili prosječne inteligencije a zapravo nisu ni blizu

Gledaj Snowcrowned, buduci da je inteligencija ljudski izmisljen pojam, i da postoje testovi kojom se ona mjeri kod ljudi, i da se to moze kvantitativno iskazati,( znaci, imas rang listu, imas brojeve, nema mjesta subjektivnosti) smijesno je reci da bilo koji pas inteligentniji od covijeka. Covijek moze biti zatucan, seljacina, kreten, ali je i dalje inteligentniji od bilo kojeg psa.
Probaj biti objektivna po tom pitanju, razmisli, taj neki covijek za kojeg kazes da je gluplji od tvog psa, vjerojatno moze u nekoliko sekundi zbrojiti 2 dvoznamenkasta broja. Tvoj pas ne moze. Po ljudskim standardima je glup ko noc. Tocka. To sto ti imas drugacije kriterije za psa i covijeka, to je tvoja stvar i problem, jer ako ces ih usporedjivati moras imati istu rang listu i za jednog i za drugog. Ukratko, tvoj pas moze biti inteligentan za psa
.
Dalje, pitanje za tabor "zivotinje nemaju nikakve osjecaje", pitanje koje se povlaci vec par puta na zadnjih par strana a uvijek ostane neodgovoreno, ako cemo zivotinjske "osjecaje" svrstavat u evolucijske prilagodbe, zasto bi bilo drugacije kod ljudi? Samo zato sto su te prilagodbe neizmjerno kompleksnije?

Neka netko da definiciju osjecaja, jer mi se nije jednom desilo da 2 sata pricam sa nekime o nekoj temi i na kraju shvatim da razliciti ljudi imaju razlicita znacenja za odredjene pojmove.
Leman_Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 14:50   #223
Quote:
Nikolitsa kaže: Pogledaj post

Da, jer joj nisi dala hranu u vrijeme kad joj je tijelo to tražilo. Čisti refleks.
Molim te, bilo kakav izvor za to? Ne za konkretan primjer nego opcenito.
Znas za doba, mislim nekakvo 19. st. kada su na medicinskim fakultetima radili sekcije zivotinja na zivo, a zavijanje zivotinja su nazivali cistim refleksom, da one ne osjecaju bol nego im je to nagon za prezivljavanjem.
Leman_Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 14:51   #224
Quote:
Leman_Russ kaže: Pogledaj post
Dalje, pitanje za tabor "zivotinje nemaju nikakve osjecaje", pitanje koje se povlaci vec par puta na zadnjih par strana a uvijek ostane neodgovoreno, ako cemo zivotinjske "osjecaje" svrstavat u evolucijske prilagodbe, zasto bi bilo drugacije kod ljudi? Samo zato sto su te prilagodbe neizmjerno kompleksnije?
Gledaj, ja ne mislim da životinje nemaju baš nikakve osjećaje, samo smatram da su ljudski neizmjerno kompleksniji. Pa je prema tome smiješno koristiti isti termin za životinje i čovjeka. Makar se i kod čovjeka radi o evolucijskog prilagodbi. Ali isto je i s inteligencijom, ona je isto evolucijska prilagodba.
Nikolitsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 14:52   #225
Quote:
Nikolitsa kaže: Pogledaj post
Koje si rekla?
Da služi i bude ukras.
Jer nema osjećaja.

Quote:
Da, jer joj nisi dala hranu u vrijeme kad joj je tijelo to tražilo. Čisti refleks.
Glupost. Nagađaš samo kontre radi.
Refleks bi bio pojesti, pa kad god. Ostalo je sve odražavanje afekcije, bilo pozitivne, bilo negativne.

Quote:
Kakva glupost...nagon za samoodržanjem jest vrlo jak, ali nipošto najjači. Recimo, nagon za zaštitom potomstva je jači. Kao i u ovom slučaju nagon psa da zaštiti svoga gazdu, koji ga hrani i brine se o njemu.
I opet antropomorfiraš psa. Pas nema razum pa da može svjesno odlučiti da će tuđi život staviti ispred svog.
Tko kaže da se tu radi o razumu, on ne odlučuje, on se baca u opasnost. oops, opet nekitamo osjećaji.

Quote:

Nijednoj životinji nije urođen instinkt da razdere mladunce svog vođe čopora.
Cesar?

Ni kad je riječ o fizički jakoj životinji? Puno jačoj od djeteta, kao kod rottweilera?
Toliko o tvom iskustvu sa životinjama...
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 14:58   #226
Quote:
Leman_Russ kaže: Pogledaj post
Molim te, bilo kakav izvor za to? Ne za konkretan primjer nego opcenito.
Znas za doba, mislim nekakvo 19. st. kada su na medicinskim fakultetima radili sekcije zivotinja na zivo, a zavijanje zivotinja su nazivali cistim refleksom, da one ne osjecaju bol nego im je to nagon za prezivljavanjem.
Mislim da si previše zašao u filozofiju. To zavijanje životinja je ujedno i refleks proizašao iz nagona za preživljavanje, a ujedno je i osjećaj, ali ne u ljudskom smislu.
Osim toga, nisu sve životinje jednake u tome. mislim da čimpanza puno više "osjeća" bol od krave.
Nikolitsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 14:59   #227
Quote:
Nikolitsa;37110661[B kaže:
]Gledaj, ja ne mislim da životinje nemaju baš nikakve osjećaje, samo smatram da su ljudski neizmjerno kompleksniji.[/B] Pa je prema tome smiješno koristiti isti termin za životinje i čovjeka. Makar se i kod čovjeka radi o evolucijskog prilagodbi. Ali isto je i s inteligencijom, ona je isto evolucijska prilagodba.
Super, sto se mene tice, stvar rijesena, nikada nisam tvrdio ista drugo, zato sam i trazio definiciju osjecaja. Ako te jebe sama rijec onda mozemo se sloziti da imaju "zivotinjski analog ljudskih osjecaja" ali u puno manjoj mjeri.
Leman_Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 15:10   #228
Ace of Diamonds, ovdje svaka komunikacija s tobom prestaje jer očito ili nisi sposobna za vođenje rasprave na civiliziran način ili ne želiš.

Quote:
Nikolitsa kaže: Pogledaj post
Ja te nisam nazvao ograničenom zato jer se ne slažem s tvojim stavovima.
Nego zato jer si zadrta, a ni inteligencija ti očito nije jača strana.
prva stvar, zadnji put ti kažem da nismo zajedno ovce pasli. osobno mi je tužno kaj sam skoro dva puta mlađa od tebe, ali mi je način komunikacije dva puta pristojniji od tvog. ti si zadrt, a ne ja. onaj tko ima svoj stav ali ne pljuje druge kao osobe jer imaju drugačiji stav nije zadrt, po definiciji. a za ovo s inteligencijom bih ti trebala prijavit post pošto je to izravno vrijeđanje. evo da kopiram tvoj način komunikacije, imam dokaze crno na bijelo ne samo da imam sasvim dobru inteligenciju, nego i da je vjerojatno superiornija od tvoje. eto, kad voliš takav način razgovora, pa da ti udovoljim.

Quote:
Nikolitsa kaže: Pogledaj post
Evo, ovakve izjave pokazuju tvoju ograničenost.
Ja sam tebi predočio nekakav dokaz o psećoj inteligenciji u usporedbi s ljudskom.
Sad ti meni dokaži ovu poboldanu nebulozu, glupost gigantskih razmjera
ti si ograničen jer gledaš stvari samo jednodimenzionalno, između ostalih razloga. za odgovor na ovo svoje pogledaj dolje i usput od forumaša Leman_Russ nauči kako se ne složit s nečim i dat svoje viđenje situacije i argumente na prilično zavidno pristojnoj razini komunikacije.

Quote:
Leman_Russ kaže: Pogledaj post
Gledaj Snowcrowned, buduci da je inteligencija ljudski izmisljen pojam, i da postoje testovi kojom se ona mjeri kod ljudi, i da se to moze kvantitativno iskazati,( znaci, imas rang listu, imas brojeve, nema mjesta subjektivnosti) smijesno je reci da bilo koji pas inteligentniji od covijeka. Covijek moze biti zatucan, seljacina, kreten, ali je i dalje inteligentniji od bilo kojeg psa.
Probaj biti objektivna po tom pitanju, razmisli, taj neki covijek za kojeg kazes da je gluplji od tvog psa, vjerojatno moze u nekoliko sekundi zbrojiti 2 dvoznamenkasta broja. Tvoj pas ne moze. Po ljudskim standardima je glup ko noc. Tocka. To sto ti imas drugacije kriterije za psa i covijeka, to je tvoja stvar i problem, jer ako ces ih usporedjivati moras imati istu rang listu i za jednog i za drugog. Ukratko, tvoj pas moze biti inteligentan za psa
.
kod psa prije svega mislim na inteligenciju kao snalaženje u novim situacijama i sposobnost učenja, moram se složit da pas 99% sigurno nema matematičku inteligenciju na primjer.
Snowcrowned is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 15:13   #229
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Da služi i bude ukras.
Jer nema osjećaja.
A tebi tvoj pas nije zapravo ukras? Ti vodiš filozofske razgovore o bitku s njim? Ili barem zajedno komentirate najnoviju sapunicu?
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Glupost. Nagađaš samo kontre radi.
Refleks bi bio pojesti, pa kad god. Ostalo je sve odražavanje afekcije, bilo pozitivne, bilo negativne.
Ne nego ti nagađaš. Navedi mi jedan jedini znanstveni izvor koji je činjenicu da mačka ponekad odbija hranu uzeo kao dokaz da je mačka svijesno biće
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Tko kaže da se tu radi o razumu, on ne odlučuje, on se baca u opasnost. oops, opet nekitamo osjećaji.
Kakve veze ima instinktivno bacanje u opasnost s osjećajima?
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Ni kad je riječ o fizički jakoj životinji? Puno jačoj od djeteta, kao kod rottweilera?
Toliko o tvom iskustvu sa životinjama...

Rottweiller je životinja dizajnirana od ljudi na način da u određenim trenucima pokazuje agresivnost jer je primarna zadaća toj pasmini da bude opasan i čuvar. Budući da se radi o nesvjesnom biću koje ne može kontrolirati svoje porive, tada se ponekad dogodi da tu svoju agresivnost ispolji na nekome neplanirano.
Dakle, radi se o anomaliji, a ne o uobičajenom životinjskom ponašanju.
Bernardinac je recimo nekoliko puta fizički jači od rottweillera pa ne napada djecu.
Toliko o tvome razumijevanju životinjskog ponašanja.



Quote:
Leman_Russ kaže: Pogledaj post
Super, sto se mene tice, stvar rijesena, nikada nisam tvrdio ista drugo, zato sam i trazio definiciju osjecaja. Ako te jebe sama rijec onda mozemo se sloziti da imaju "zivotinjski analog ljudskih osjecaja" ali u puno manjoj mjeri.
Slažem se. Dobro si to sročio.
Nikolitsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 15:31   #230
Nikolitsa ti ni sam neznaš da li životinje na kraju imaju ili nemaju osjećaje... Sam sa sobom se boriš.

Quote:
Leman_Russ kaže: Pogledaj post
Super, sto se mene tice, stvar rijesena, nikada nisam tvrdio ista drugo, zato sam i trazio definiciju osjecaja. Ako te jebe sama rijec onda mozemo se sloziti da imaju "zivotinjski analog ljudskih osjecaja" ali u puno manjoj mjeri.
Slično sam i ja odgovorila prije par strana na njegovu izjavu da životinje nemaju osjećaje nego urođene reflekse za preživljavanjem. Da može postupanje životinja koje nalikuju osjećajima nazvati kako god hoće, da oni ipak ostaju takvi jesu. Osjećaj je samo riječ. Odgovor je bio:

Quote:
Nikolitsa kaže: Pogledaj post
Znači, opet si ustvrdila da životinje imaju osjećaje , To nisu osjećaji, to su urođeni evolucijski refleksi koji pomažu dotičnoj životinji da ima veću mogućnost preživljavanja.
A odgovor od maloprije:

Quote:
Nikolitsa kaže: Pogledaj post
Gledaj, ja ne mislim da životinje nemaju baš nikakve osjećaje, samo smatram da su ljudski neizmjerno kompleksniji.[/B] Pa je prema tome smiješno koristiti isti termin za životinje i čovjeka. Makar se i kod čovjeka radi o evolucijskog prilagodbi. Ali isto je i s inteligencijom, ona je isto evolucijska prilagodba.
__________________
This world ain't exactly what my heart expected...
... but I know it will be ...

Zadnje uređivanje Aarie : 09.12.2011. at 15:44.
Aarie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 15:37   #231
Quote:
Snowcrowned kaže: Pogledaj post
prva stvar, zadnji put ti kažem da nismo zajedno ovce pasli. osobno mi je tužno kaj sam skoro dva puta mlađa od tebe, ali mi je način komunikacije dva puta pristojniji od tvog.

Dakle, da vidimo:
Quote:
Snowcrowned kaže: Pogledaj post
godine nisu argument za niš i to te automatski diskreditira.
...
s osobom koja mog psa naziva neinteligentnim (nisi to rekao direktno za njega, ali pošto je pas očito ulazi u tu kategoriju) nemam kaj raspravljat.
Quote:
Snowcrowned kaže: Pogledaj post
prvo, meni više ti ličiš na jednog trolića. ne bih to inače pisala, ali pošto ti želiš takvu komunikaciju, eto.
Quote:
Snowcrowned kaže: Pogledaj post
to kaj se tebi ne sviđam me nimalo ne dira
Quote:
Snowcrowned kaže: Pogledaj post
ne postoje riječi koje bi mogle opisat kaj mislim o ovom kaj si tu napisala. možda si ti divna i krasna osoba, ne znam, ali ovaj stav mi je užasan.
Quote:
Snowcrowned kaže: Pogledaj post
samo ću ti na ovo odgovorit, na ostalo možeš dobit reply kad pitanja postaviš na jednom civiliziranom nivou komunikacije. mislim da si ti jedna jako ogorčena i ljuta osoba
Bahato, neodgojeno i frustrirano djevojče
Nikolitsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 15:40   #232
Quote:
Annari kaže: Pogledaj post
Nikolitsa ti ni sam neznaš da li životinje na kraju imaju ili nemaju osjećaje... Sam sa sobom se boriš.
Ništa se ja ne borim sam sa sobom. Životinje nemaju osjećaje u ljudskom smislu. Kao što nisu inteligentne u ljudskom smislu.
To ne znači da nisu na neki način i u određenoj mjeri "osjećajne" i "inteligentne", ali nipošto ne u smislu u kojemu ljudi koriste i definiraju te pojmove
Quote:
Annari kaže: Pogledaj post
Slično sam i ja odgovorila prije par strana na njegovu izjavu da životinje nemaju osjećaje nego urođene reflekse za preživljavanjem. Da može postupanje životinja koje nalikuju osjećajima nazvati kako god hoće, da oni ipak ostaju takvi jesu. Osjećaj je samo riječ.
Da, ostaju takvim kakvi jesu: postupanja koja nalikuju osjećajima.

Zadnje uređivanje Nikolitsa : 09.12.2011. at 15:46.
Nikolitsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 15:47   #233
@ Snowcrowned
Jedan dobronamjeran savjet, vidim da ovdje pršti od uvreda i bljezgarija:
čak i ako stvarno misliš da je odgajati psa i dijete isto - nemoj, jednostavno, zadrži mišljenje u sebi i nemoj ga nikome spominjati jer te nijedna odrasla i suvisla osoba neće shvaćati ozbiljno.
Ne znam, probaj na tu temu pogledati jednu epizodu Malcom in the middle, smiješno je ali i poučno.

I, btw, nemoj se začuditi ako negdje oko tridesete možda promijeniš mišljenje o imanju/nemanju djece... ne prognoziram ništ, samo eto, dešava se, jel?

Zadnje uređivanje Brljam : 09.12.2011. at 15:52.
Brljam is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 15:50   #234
Pišeš jedno pa drugo. Pogledaj svoje izjave u u mojem predzadnjem postu.
Ako osjećaju tugu, ljutnju, iznenađenje, sreću, bol onda znači da ih imaju pa makar i u neljudskom smislu. Osjećaji su osjećaji u oba smisla.
__________________
This world ain't exactly what my heart expected...
... but I know it will be ...
Aarie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 15:50   #235
Quote:
Leman_Russ kaže: Pogledaj post
Dalje, pitanje za tabor "zivotinje nemaju nikakve osjecaje", pitanje koje se povlaci vec par puta na zadnjih par strana a uvijek ostane neodgovoreno, ako cemo zivotinjske "osjecaje" svrstavat u evolucijske prilagodbe, zasto bi bilo drugacije kod ljudi? Samo zato sto su te prilagodbe neizmjerno kompleksnije?

Neka netko da definiciju osjecaja, jer mi se nije jednom desilo da 2 sata pricam sa nekime o nekoj temi i na kraju shvatim da razliciti ljudi imaju razlicita znacenja za odredjene pojmove.
Da, u našem vokabularu pod osjećaje svrstavamo i tjelesne nagone uzrokovane živčanim impulsima i apstraktne osjećaje. Tu je distinkciju možda još na početku teme trebalo jasnije naglasiti.
A životinje nemaju sposobnost za ovu potonju "vrstu" osjećaja.

Normalno da će pas osjećati bol u slučaju da ga netko npr. bocne s nečime budući je tijelo sisavaca premreženo živčanim izdancima te će se impuls sa površine tijela njima prenijeti do mozga i dati psu do znanja da ga boli. Na isti način i ljudi osjećaju bol... To je svojstveno svim sisavcima. Na isti princip osjećamo vrućinu, hladnoću, na sličan glad i žeđ, umor i sl...

Dok s druge strane životinje neće osjećati onu apstraktnu bol, npr. bol od gubitka voljene osobe, prekida s partnerom i sl... i sve ostale apstraktne osjećaje, tj. osjećaje u užem smislu riječi, kao što su tuga, ljubav, sjeta, ushićenost, itd. jer je za to potreban razum, racio, a životinje ga nemaju.
Quote:
Snowcrowned kaže: Pogledaj post
Ace of Diamonds, ovdje svaka komunikacija s tobom prestaje jer očito ili nisi sposobna za vođenje rasprave na civiliziran način ili ne želiš.
Hvala što si citatima potkrijepila sve svoje navode u kojima me optužuješ za neko vrijeđanje i imputiraš mi zaključke koje nisam iznjela, hvala što si argumentirano razložila svoje stavove i hvala što opet insinuiraš nekakvo necivilizirano izlaganje s moje strane kako se ne bi morala suočiti sa mojim argumentima

Ciao
Ace of Diamonds is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 15:51   #236
Quote:
Nikolitsa kaže: Pogledaj post
A tebi tvoj pas nije zapravo ukras? Ti vodiš filozofske razgovore o bitku s njim? Ili barem zajedno komentirate najnoviju sapunicu?
Brkaš naklonost s korištenjem razuma. Životinje to ne mogu.

Quote:
Ne nego ti nagađaš. Navedi mi jedan jedini znanstveni izvor koji je činjenicu da mačka ponekad odbija hranu uzeo kao dokaz da je mačka svijesno biće
Navodim ti primjer koji ignoriraš.

Quote:
Kakve veze ima instinktivno bacanje u opasnost s osjećajima?
Ogromne. Jer je protivno nagonu i neočekivano.

Quote:
Rottweiller je životinja dizajnirana od ljudi na način da u određenim trenucima pokazuje agresivnost jer je primarna zadaća toj pasmini da bude opasan i čuvar. Budući da se radi o nesvjesnom biću koje ne može kontrolirati svoje porive, tada se ponekad dogodi da tu svoju agresivnost ispolji na nekome neplanirano.
Dakle, radi se o anomaliji, a ne o uobičajenom životinjskom ponašanju.
Ne radi se o anomaliji ako je nešto imanentno toj vrsti.
Kontradiktoran si.

Quote:
Slažem se. Dobro si to sročio.
Dakle, slažeš se da reagiraju na način mimo nagonskog, samo ne želiš otvoreno priznati. Pesak u vagini. Oukej.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 15:55   #237
Ovdje sve pršti od gluposti; uživo bi ljudima rekao da su glupi, međutim u stvarnosti ne postoje moderatori da me pošalju u kut.


Uostalom, zašto se ovdje samo raspravlja o psima? Hajdemo malo o osjećajnosti puževa!
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 15:57   #238
Quote:
Annari kaže: Pogledaj post
Pišeš jedno pa drugo. Pogledaj svoje izjave u u mojem predzadnjem postu.
Da, i iza njih stojim. Tamo gdje sam napisao da životinje nemaju osjećaje, mislio sam na osjećaje u ljudskom smislu. I takve osjećaje životinje zaista nemaju.
Ali, za tebe bi se već moglo reći da pišeš jedno pa drugo, i to još u istom postu:
Quote:
Annari kaže: Pogledaj post
Slično sam i ja odgovorila prije par strana na njegovu izjavu da životinje nemaju osjećaje nego urođene reflekse za preživljavanjem. Da može postupanje životinja koje nalikuju osjećajima nazvati kako god hoće, da oni ipak ostaju takvi jesu. Osjećaj je samo riječ.
Kako ne razumiješ? Prvo sama napišeš "postupanja koja nalikuju osjećajima", a onda opet ta postupanja nazoveš osjećajima.

Pa da su to pravi, ljudski, osjećaji, onda ne bi nalikovali na osjećaje, već bi bili osjećaji
Nikolitsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 16:03   #239
Poštovani forumašu Nikolitsa!
Divim se energiji, ali moram vas upozoriti na besmislenost rasprave sa forumašicom annari. Naime, ona vjeruje u aure ljudi i životinja, te kolektivnu svijest. I vjerojatno ima manje od 16 godina. Nadam se da će vam te informacije pokazati koliko je vaše znanje sada bespredmetno bacati u tom smjeru.
Boks!
Brljam is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 16:09   #240
Quote:
Nikolitsa kaže: Pogledaj post

Dakle, da vidimo:


Bahato, neodgojeno i frustrirano djevojče
ja apsolutno nigdje nisam nikog kao osobu vrijeđala, jedino sam na nekim mjestima kopirala način komunikacije određenih osoba koje kakti raspravljaju, i eventualno sam komentirala nečiji stav, ali apsolutno nigdje nisam nikog uvrijedila na osobnoj razini. ne projiciraj svoje osobine na druge, to nije dobar način psihološke obrane, postoje i puno bolji mehanizmi.

Quote:
Ace of Diamonds kaže: Pogledaj post
.Hvala što si citatima potkrijepila sve svoje navode u kojima me optužuješ za neko vrijeđanje i imputiraš mi zaključke koje nisam iznjela, hvala što si argumentirano razložila svoje stavove i hvala što opet insinuiraš nekakvo necivilizirano izlaganje s moje strane kako se ne bi morala suočiti sa mojim argumentima

Ciao
ponovno citirat nije potrebno jer je dovoljno čitat temu. da si komunicirala pristojno, dobila bi i odgovore. kak ti meni, tak i ja tebi. nadam se da ćemo sljedeći put moć uspostavit civiliziranu komunikaciju, do tad adio i tebi.

Quote:
Brljam kaže: Pogledaj post
@ Snowcrowned
Jedan dobronamjeran savjet, vidim da ovdje pršti od uvreda i bljezgarija:
čak i ako stvarno misliš da je odgajati psa i dijete isto - nemoj, jednostavno, zadrži mišljenje u sebi i nemoj ga nikome spominjati jer te nijedna odrasla i suvisla osoba neće shvaćati ozbiljno.
Ne znam, probaj na tu temu pogledati jednu epizodu Malcom in the middle, smiješno je ali i poučno.
svaka suvisla osoba, bila odrasla ili ne, shvatit će i prihvatit činjenicu da različiti ljudi imaju različita iskustva i stavove. s ostalim se generalno gledajući slažem, bolje je neke stvari zadržat za sebe.

Quote:
Brljam kaže: Pogledaj post
I, btw, nemoj se začuditi ako negdje oko tridesete možda promijeniš mišljenje o imanju/nemanju djece... ne prognoziram ništ, samo eto, dešava se, jel?
lol. ništa nije nemoguće, samo su neke stvari više, a neke manje vjerojatne, kak bi rekao moj profesor iz fizike. a vjerojatnost da ja promijenim mišljenje ima minimalnu vjerojatnost, bar kaj se tiče vlastitog potomstva, ali o tome možemo na nekoj drugoj temi.
Snowcrowned is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:52.