Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2013., 18:18   #1
Da li ćete i kako proslaviti Samhain ( i ne mislim na maškare) ?

Pitanje je naravno upućena paganima, neopaganima, wiccanima, vješticama, magovima i ostalima koji se tako osjećaju . Dakle, da li obilježavate/slavite Samhain kao glavni Sabbat ili samo sjećanje na preminule ili ga kao većina pagana u UK i USA doživljavate kao pagansku Novu godinu?
Neke pripreme, oltara, prigodne klope, ukrasa, da li padne koji spell kad je već "prolaz" najtanji u godini?
__________________
"The best way to realise your dreams is to wake up."
shalimar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2013., 02:53   #2
Uvijek radim neki magijski rad u to doba. Pošto se smatra da je veo onda najtanji radim prizive koji su mi jako bitni.

A paganske nove godine i slična slavlja prepuštam ostalima. Onima kojima je samo bitno da imaju "praznike" drugačije od kršćana.

Bilo bi interesantno istražiti zašto je onda prolaz najtanji? Logično, tj. astrološko () gledajući jedino je sunce u to doba godine na istom mjestu. Možda je taj stupanj Škorpiona bitan kada se pokušav astupiti u kontakt sa onostranim...hm hm...

Ove godine planiram ritual/priziv/invokaciju/evokaciju....iako još uvijek ne znam koja će biti tema. I uvijek postoji opasnost da me ne omete neka vještica
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes

Zadnje uređivanje Baphomet : 27.10.2013. at 03:03.
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2013., 15:23   #3
Da,već se osjeća ovih dana da je veo između svjetova tanji. Ja osobno jako osjećam prisutnost preminulih ili prolazećih entiteta. Samo ti onako šmugnu u u perifernom vidu ili se sjetiš nekog skroz van konteksta onoga što radiš. Naš kućni Samhain je sličan Mex. Danu mrtvih, uz svijeću i omiljeno jelo i piće za preminule. Crna odjeća, narančasta svijeća i "moji" dragi duhovi (mislim s improviziranom pločom). A poslije radim, ne znam kako bi to točno prevela, home protection ward za kuću za iduću godinu. Dok nam nisu pola biljaka zabranili zbog EU (mislim na dostupnost kao čajeve, jer ipak ne idem sama skupljat po livadama ).

Mislim da Škorpion i inače ima stvarno veze s onostranim tako da prirodni ciklusi sigurno imaju veze s tim konkretnim datumom. Još kad se nekom planete poslože da ga itekako osjeti kao meni...

@Baphomet
nije li to puno toga za jednu noć-priziv/invokacija/evokacija? Treba to energetski izdržat...i bez ometajućih vještica
__________________
"The best way to realise your dreams is to wake up."
shalimar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2013., 10:47   #4
Uz pravu pripremu nije puno
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2013., 13:19   #5
Mi smo proslavili unaprijed: Cukafest
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2013., 14:24   #6
Cukafest Treba i zafeštat, istina je.
__________________
"The best way to realise your dreams is to wake up."
shalimar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2013., 20:26   #7
Ovo mi je jedan od najdražih perioda u godini uz Veliki petak, osjećam se puna energije.
E, sad, s obzirom na svoju kršćansku provenijenciju neću se baš maskirati u playboyevu zečicu vampiricu i plašiti malu djecu u susjedstvu, ali ću svakako ćutiti finoću plesa određenih khm, energija.

Btw. šteta što se ova tema nije rasplamsala, bilo bi je zanimljivo čitati.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2013., 21:26   #8
Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Ovo mi je jedan od najdražih perioda u godini uz Veliki petak, osjećam se puna energije.
E, sad, s obzirom na svoju kršćansku provenijenciju neću se baš maskirati u playboyevu zečicu vampiricu i plašiti malu djecu u susjedstvu, ali ću svakako ćutiti finoću plesa određenih khm, energija.

Btw. šteta što se ova tema nije rasplamsala, bilo bi je zanimljivo čitati.
I ja sam mislila da će više vještica (i ostalih) izaći iz "vještičjeg ormara" ... Vidim po broju pregleda da znatiželjnih ima. Pa stoga, tipkice pod prste i napišite što ćete raditi tu noć .
Evo i par kratkih fun facts:
-Noć vještica drugi je nakomercijalniji praznik u USA (iza Božića)
-izraz "trick or treat" nastao je slučajno od jednog naslova za prijedloge proslave u ženskom časopisu 1930.
-originalni praznik je Keltska nova godina, koju su zajedno sa svojim narodnim običajima i vjerovanjima (paganskim) prenijeli useljenici iz UK u Ameriku
-tradicija maškara s temom duhova, kostura i raznih čudovišta, za čudo ne potječe od Hollywooda, već keltskog vjerovanja da duše umrlih i ostali stanovnici "s druge strane" mogu prijeći u noći od zalaska sunca 31.10. do zalaska 01.11., a kako bi izbjegli moguće osvete ili zamjeranja, ljudi su se maskirali u "čudovišta" da ih isti ne bi prepoznali (kao da bi im to pomoglo )
-prvobitno je Samhain praznik ruralne zajednice, zadnja žetva prije zime, obilježena krijesovima (pripada u velike Sabbate, sabate vatre) i za povratak kućama s mjesta okupljanja nosili su izdubljene repe ili zelje sa upaljenom svijećom
-karakteristične izrezbarene bundeve sa svijećama, zovu se jack-o-lantern, prema legendi o preminulom Jacku koji luta tu noć
-tek su Amerikanci uveli bundeve zbog dostupnosti i lijepe, prikladne jesenske boje
-karakteristične boje za tu noć su crna i narančasta
-u viktorijansko doba jabuke su bile važan dio proslave iako ih danas baš i ne bi povezali s ovim danom
Noć je pogodna za mnogo toga, kako za zaštitnu magiju, tako čak i za ljubavna proricanja (onaj stari pokušaj sa guljenjem jabuke i bacanjem kore preko ramena u posudu s vodom). Meni baš i nije uspjelo, ali ko voli...
__________________
"The best way to realise your dreams is to wake up."
shalimar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2013., 11:28   #9
Quote:
shalimar kaže: Pogledaj post
Da,već se osjeća ovih dana da je veo između svjetova tanji
ne znam zašto al, ove godine (bar meni) se taj veo cini izuzetno tanak pogotovo unazad desetak dana, kao da je dovoljna sekunda mira za astralno putovanje.....
inace, po obicaju stol prepun hrane (pogotovo kolaca ) za duše dragih pokojnika a, i pokoju zalutalu koja nema kome, da se nađe.....
ako "vrijeme" dopusti od drugih rituala ništa posebno, samo besana noc provedena u miru i išcekivanju onog što treba da se desi....
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 09:24   #10
Mene zanima kako vidite i osjetite da je veo između svjetova tanji?
pošto ja to ne mogu osjetiti, pretpostavljam da neki od vas imaju neke specijalne sposobnosti po tom pitanju...

neću raditi ništa posebno na taj dan, radujem se šetnji po gradu i gradskom groblju, volim upijati smirenost i boje koje nam priroda pruža u to doba godine, osjećati promjenu u danima koji su sve kraći i hladniji...
fleur amour is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 16:01   #11
to je nešto što osjećaš...kao što osjetiš da li je toplo ili hladno vrijeme, određeni dani se jače osjećaju, kao da dobivaš još jednu informaciju iz okoline o stanju u atmosferi oko tebe.Sigurno da si bezbroj puta mogla ući u neku prostoriju prvi put (s ljudima ili bez) i osjetiti atmosferu te sobe. Tako je i ovo, samo bitno jače. Meni i oko punog mjeseca, kad i ne pratim kalendar ili ne gledam u nebo znam kad se bliži jer imam više i drukčije energije nego inače.
__________________
"The best way to realise your dreams is to wake up."
shalimar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 21:52   #12
Quote:
fleur amour kaže: Pogledaj post
Mene zanima kako vidite i osjetite da je veo između svjetova tanji?
pošto ja to ne mogu osjetiti, pretpostavljam da neki od vas imaju neke specijalne sposobnosti po tom pitanju...

neću raditi ništa posebno na taj dan, radujem se šetnji po gradu i gradskom groblju, volim upijati smirenost i boje koje nam priroda pruža u to doba godine, osjećati promjenu u danima koji su sve kraći i hladniji...
Da, neki ljudi imaju veće sposobnosti od nekih drugih.
Kao što neki bolje trče, drugi bolje sviraju sax, a treći bolje rješavaju zadatke iz matematike, tako neki osjećaju, ćute, poniru u svjetove unutar svjetova i dobivaju informacije iz tih svjetova koji se ne mogu akceptirati čulima.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2013., 08:44   #13
Obožavam samhain, ali bilo bi bolje kad me dane pred to razdoblje ne bi neko zlo stalno za vrijeme sna napadalo. Štititim se ja i sve... i djeluje ta zaštita, jer vidim da se teško probija to što napada, ali svejedno se dobrano potrudi. Ako netko zna što je to i zašto to... i događa li se i vama isto, please napišite.

Iz tog razloga za samhain svedem sve aktivnosti na minimum. Osim jačanja zaštite.
__________________
People are like stained- glass windows. They sparkle and shine when the sun is out, but when the darkness sets in, their true beauty is revealed only if there is a light from within~Elizabeth Kubler Ross
Lilyrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2013., 09:41   #14
Quote:
shalimar kaže: Pogledaj post
to je nešto što osjećaš...kao što osjetiš da li je toplo ili hladno vrijeme, određeni dani se jače osjećaju, kao da dobivaš još jednu informaciju iz okoline o stanju u atmosferi oko tebe.Sigurno da si bezbroj puta mogla ući u neku prostoriju prvi put (s ljudima ili bez) i osjetiti atmosferu te sobe. Tako je i ovo, samo bitno jače. Meni i oko punog mjeseca, kad i ne pratim kalendar ili ne gledam u nebo znam kad se bliži jer imam više i drukčije energije nego inače.
da, očito je stvar u tome koliko svjesno osjećaš te energije.. dobra je usporedba s prostorijom punom ljudi, tada se energija može, slikovito rečeno, nožem rezati..
moj problem je što najčešće nesvjesno primjećujem događanja po tom pitanju, i onda mi sve sjedne na zamor, nelagodu, napetost, ili u pozitivnom slučaju na osjećaj lakoće, poleta, inspiracije.
učim se sve više svjesno primjećivati te razine, i ako ništa drugo, ne upletem se tako lako u emotivne reakcije za koje ne znam otkud dolaze..
fleur amour is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2013., 09:52   #15
Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Da, neki ljudi imaju veće sposobnosti od nekih drugih.
Kao što neki bolje trče, drugi bolje sviraju sax, a treći bolje rješavaju zadatke iz matematike, tako neki osjećaju, ćute, poniru u svjetove unutar svjetova i dobivaju informacije iz tih svjetova koji se ne mogu akceptirati čulima.
naravno, iako mislim da svi mi koji imamo interes za duhovnost (vještičarstvo, paganizam, magiju...) bi trebali više nego drugi osjećati te svjetove (dakle, po defaultu imamo neke sposobnosti).. sad, opet i u toj skupini neki to mogu više, neki manje..
osobno, sretna sam da mogu (vjerojatno) osjećati manje, jer i ovo što neki put znam osjetiti mi je previše, i iscrpi me...
fleur amour is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2013., 09:54   #16
Quote:
Lilyrose kaže: Pogledaj post
Obožavam samhain, ali bilo bi bolje kad me dane pred to razdoblje ne bi neko zlo stalno za vrijeme sna napadalo. Štititim se ja i sve... i djeluje ta zaštita, jer vidim da se teško probija to što napada, ali svejedno se dobrano potrudi. Ako netko zna što je to i zašto to... i događa li se i vama isto, please napišite.

Iz tog razloga za samhain svedem sve aktivnosti na minimum. Osim jačanja zaštite.
a joj, spooky.. dobro je da se znaš zaštititi..

ne znam da li ima ikakve veze, osim s romantičnim osjećajem, ali mene opušta i ispunjava šetnja grobljem.. stvarno osjećam neki spokoj tamo..
fleur amour is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2013., 11:34   #17
Quote:
fleur amour kaže: Pogledaj post
a joj, spooky.. dobro je da se znaš zaštititi..

ne znam da li ima ikakve veze, osim s romantičnim osjećajem, ali mene opušta i ispunjava šetnja grobljem.. stvarno osjećam neki spokoj tamo..
Naravno da smiruje. Podsjetnik na prolaznost života je koristan kako se ne bi preozbiljno shvatilo ovo vrijeme dok smo tu. Iako na to, naravno, zaboravimo, u ekstra super stresnim situacijama.
__________________
People are like stained- glass windows. They sparkle and shine when the sun is out, but when the darkness sets in, their true beauty is revealed only if there is a light from within~Elizabeth Kubler Ross
Lilyrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2013., 11:38   #18
Quote:
fleur amour kaže: Pogledaj post
Mene zanima kako vidite i osjetite da je veo između svjetova tanji?
pošto ja to ne mogu osjetiti, pretpostavljam da neki od vas imaju neke specijalne sposobnosti po tom pitanju...
Nikako ne osjetim , ali u to doba tranzitno Sunce radi zanimljiv aspekt u mojem horoskopu tako da je period povoljan za bilo kakav okultni rad.

Ali vidim po odgovorima da malo tko išta radi osim što se šeće uokolo i tako to.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2013., 12:45   #19
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Nikako ne osjetim , ali u to doba tranzitno Sunce radi zanimljiv aspekt u mojem horoskopu tako da je period povoljan za bilo kakav okultni rad.

Ali vidim po odgovorima da malo tko išta radi osim što se šeće uokolo i tako to.
Pa znaš u čemu je još stvar. Ja svaki dan imam neke svoje rituale i ostale stvari vezane za "rad na sebi" od jutra do mraka. Ujutro prije izlaska iz stana najviše. Onda par stvari ukomponirano kroz dan i onda opet navečer. Pa kad dođe sabbat, e onda mi je dosta i hoću odmor. Praznik je za plandovanje.

A kako samhain i ja očito nismo na ti, za to vrijeme samo zaštita, zaštita i zaštita. Da mogu, ne bih uopće iz stana izlazila na taj dan.
__________________
People are like stained- glass windows. They sparkle and shine when the sun is out, but when the darkness sets in, their true beauty is revealed only if there is a light from within~Elizabeth Kubler Ross
Lilyrose is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:55.