Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.08.2010., 20:36   #1
Ulje crnog kima

Imam doma ulje crnog kima od Primavere, za vanjsku upotrebu. Na njemu piše da bi ga trebalo miješati sa jojobinim ili bademovim uljem u omjeru 1/10. Moje lice je mješovito, sklono aknama,(na donjem dijelu lica) a i koža lica mi je nekako umorna sa ostatcima ožiljaka. Ništa katastrofalno ili preuočljivo, ali mi smeta jer već predugo traje. Moram priznati da mi je mnogo bolje zadnjih tjedan dana otkad koristim prirodnu kozmetiku (lice smireno, ožiljci bljeđi, nadam se da će potrajati).
Čitala sam dosta o korisnosti ovog ulja pa me zanima kako da ga najbolje iskoristim.
wani is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2010., 17:53   #2
Quote:
wani kaže: Pogledaj post
Imam doma ulje crnog kima od Primavere, za vanjsku upotrebu. Na njemu piše da bi ga trebalo miješati sa jojobinim ili bademovim uljem u omjeru 1/10. Moje lice je mješovito, sklono aknama,(na donjem dijelu lica) a i koža lica mi je nekako umorna sa ostatcima ožiljaka. Ništa katastrofalno ili preuočljivo, ali mi smeta jer već predugo traje. Moram priznati da mi je mnogo bolje zadnjih tjedan dana otkad koristim prirodnu kozmetiku (lice smireno, ožiljci bljeđi, nadam se da će potrajati).
Čitala sam dosta o korisnosti ovog ulja pa me zanima kako da ga najbolje iskoristim.
Još jedno dodatno pitanje, bliska osoba uskoro kreće na terapiju zračenjem, zanima me da li je istina da se uzimanjem tog ulja oralno i mazanjem kože može prevenirati moguća oštećenja kože koja bi nastala zračenjem.

Plus, pročitala sam da je dobro i et.ulje Niauli

Kako spraviti mješavinu i ima li već gotovih pripravaka na tržištu?
Unaprijed hvala.
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 00:53   #3
Crni kim se uzima oralno zbog svog određenog antikancerogenog djelovanja i kako bi se smanjile negativne posljedice kemoterapije (napose smanjene imunosne funkcije), za lokalno mazanje kao prevencija opekotina od zračenja nisam čuo.

Niauli cineol se, navodno, uspješno koristi u tu svrhu, ali osobnih iskustava s tim nemam...
Moram napomenuti da se dosta liječnika jako protivi tretiranju kože bilokakvim sredstvima prije zračenja.

Poslije zračenja se može stavljati gel aloe vere (kupite biljku i samo unutrašnji gel mazati), stavljati obloge (sobne temperature) od cvjetova crnog sljeza (napravi se vrlo jaki čaj), macerat nevena i kantariona, hidrolati kamilice i hamamelisa...
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2012., 13:35   #4
Quote:
phyto kaže: Pogledaj post
Crni kim se uzima oralno zbog svog određenog antikancerogenog djelovanja i kako bi se smanjile negativne posljedice kemoterapije (napose smanjene imunosne funkcije), za lokalno mazanje kao prevencija opekotina od zračenja nisam čuo.
Mozes li mi reci malo vise o ovom oralnom uzimanju ulja crnog kima?Kako se uzima i koliko cesto?Ne trebaju mi neke udarne doze ali bi pila da malo ojacam imunitet.
__________________
Svako zašto ima svoje jbg....
Nikita Durango is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 00:37   #5
počela sam oralno uzimati crni kim..
okus je......blago rečeno- grozan..ali pronašla sam metodu kojom ga mogu popiti- žlica ulja i odmah nakon toga par gutljaja soka..
isto ga pijem u svrhu ojačanja imuniteta..mada se ne pridržavam preporuke od 3x dnevno već samo jednom dnevno..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 10:59   #6
Pridružujem se klubu. Ja sam čula da dobro djeluje protiv alergija. Ima smisla, ako jača imunitet. Na mojem ulju piše da se može izmiješati s vodom ili sokom, pa ja ulijem žličicu tog ulja u sok i to popijem. Grozan mi je i okus i miris. I podriguje mi se nakon njega.
Velika_kokos is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 11:06   #7
Quote:
Velika_kokos kaže: Pogledaj post
Pridružujem se klubu. Ja sam čula da dobro djeluje protiv alergija. Ima smisla, ako jača imunitet. Na mojem ulju piše da se može izmiješati s vodom ili sokom, pa ja ulijem žličicu tog ulja u sok i to popijem. Grozan mi je i okus i miris. I podriguje mi se nakon njega.
Ja si ga sfuram u prazne kapsule, pomogao mi je kod prehlade koja je dosla nepozvano prije par tjedana i vidim da mi je olaksao alergiju..
Ja imam od Kemiga iako jedna ima od Biorame i kaze da je Kemigov razrijeden i to vidno, pa ne znam sto reci na to jer nisam probala i ne znam razliku u tome.

Isto tako sam cula da je najbolje ga piti uz neki sok koji ima visoku koncentraciju vit c i ta tek tada on najbolje djeluje..
princess_leia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 10:28   #8
Thumbs down

Ja isto imam Kemigovo. Kakva je tek okusa nerazrijeđen, ako je ovako bljak...
Imam neke šumeće tablete vitamina c, pa ću probat s time piti. I ova ideja s kapsulama je zgodna, ali mislim da bi ja pola izlijala dok bi to slagala.
Velika_kokos is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 21:39   #9
uzela i ja, od Matičnjaka.
prestrašno mi je, popila sam jedan dan i ne mogu se natjerati opet. par sati sam imala taj okus u ustima i isto mi se podrigivalo na njega.
tako nekako zamišljam da bi izgledalo da cugnem neko eterično ulje, živi koncentrat - gorko, ljuto, opako.

frend kaže da je skroz riješio alergiju na ambroziju s crnim kimom, htjela i ja, ali trebam se psihički pripremiti. da ga pijem 3x dnevno, pa samo bi taj okus u ustima imala.

kako ga se u kapsule stavi? iglom i špricom?
koliko kapsula treba za uliti žličicu?
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 21:48   #10
Quote:
foresst kaže: Pogledaj post
uzela i ja, od Matičnjaka.
prestrašno mi je, popila sam jedan dan i ne mogu se natjerati opet. par sati sam imala taj okus u ustima i isto mi se podrigivalo na njega.
tako nekako zamišljam da bi izgledalo da cugnem neko eterično ulje, živi koncentrat - gorko, ljuto, opako.

frend kaže da je skroz riješio alergiju na ambroziju s crnim kimom, htjela i ja, ali trebam se psihički pripremiti. da ga pijem 3x dnevno, pa samo bi taj okus u ustima imala.

kako ga se u kapsule stavi? iglom i špricom?
koliko kapsula treba za uliti žličicu?
Imam jednu staru bocicu koja mi ima dobru kapalicu pa ja tako stavljam, sve ovisi o kapalici, ali ja nemogu a da ne pijem tako jer mi je u soku/vodi bljaki..
stane mi oko cca 15kapi u jednu kapsulu..
princess_leia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 15:25   #11
nisam neki ljubitelj sokova ali ga uzimam sa onim multivitaminskim jer ima pun i jak okus http://www.google.hr/imgres?um=1&sa=...76&tx=58&ty=96
žlica kima i odmah nakon njega par gutljaja tog soka..i sve je u redu..ni ne osjetim kim..ispere ga sok u potpunosti..
prije ovog "otkrića" mučila sam se sa kimom..nikako nije išlo, čak sam jednom ga i pljunula..ali ovo funkcionira..probajte..nadam se da će i vama upaliti..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 16:57   #12
Kad sam ga ja pocela pit mislila sam da pijem motorno ulje, iako nije da sam ga ikad probala Al vec nakon par tjedana mi je imalo najnormalniji okus. Takodjer sam ga pocela pit zbog alergija, i moram priznat da je proljece proslo sjajno. Nazalost, ambrozija me ubila kao i svake godine. Ne znam, mozda sam trebala pocet pit ranije, a ne tek u 2mj...
mia.principessa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 17:25   #13
Quote:
mia.principessa kaže: Pogledaj post
Kad sam ga ja pocela pit mislila sam da pijem motorno ulje, iako nije da sam ga ikad probala Al vec nakon par tjedana mi je imalo najnormalniji okus. Takodjer sam ga pocela pit zbog alergija, i moram priznat da je proljece proslo sjajno. Nazalost, ambrozija me ubila kao i svake godine. Ne znam, mozda sam trebala pocet pit ranije, a ne tek u 2mj...
Ja se ne mogu naviknuti na okus, sto ga dulje pijem to mi je odvratniji, srecom tu su kapsule pa su spasile stvar.
novabbb is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 18:08   #14
Quote:
mia.principessa kaže: Pogledaj post
Kad sam ga ja pocela pit mislila sam da pijem motorno ulje, iako nije da sam ga ikad probala Al vec nakon par tjedana mi je imalo najnormalniji okus. Takodjer sam ga pocela pit zbog alergija, i moram priznat da je proljece proslo sjajno. Nazalost, ambrozija me ubila kao i svake godine. Ne znam, mozda sam trebala pocet pit ranije, a ne tek u 2mj...
treba ga početi piti u 10. mj. i to jaču dozu, a na proljeće smanjiti dozu napola.
navodno je super kombinacija ulje crnog kima + med nigella (od Matičnjaka) baš za alergije
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 19:00   #15
prije par dana sam nabavila oleoTheraphy ulje crnog kima. moram reći sa sam ostala jako iznenađena kad sam ga probala. miris ima skroz ugodan, a okus, pa neću reći da obožavam piti ulja općenito, ali ovo nije nimalo gadno. malo je ljutkast, ali ništa specijalno, zapravo jedva i osjetim.
pisalo se već o kvaliteti Kemigovih ulja, uglavnom su svi zadovoljni (ja do sada nisam imala nikakvih prigovora). ali imam osjećaj da sam ovaj put naletjela na poprilično loš proizvod.
doduše prvi put ga pijem pa nemam s čim usporediti. ali, jel stvarno moguće da mi se 'pravo' ulje crnog kima sviđa? miris mi vuče na makadamiju, al može poći i suncokret, a boja je samo malo tamnija.
__________________
"Perfection is achieved, not when there is nothing more to add, but when there is nothing left to take away." Antoine de Saint-Exupery
Anna Freud is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2013., 22:35   #16
Quote:
Anna Freud kaže: Pogledaj post
prije par dana sam nabavila oleoTheraphy ulje crnog kima. moram reći sa sam ostala jako iznenađena kad sam ga probala. miris ima skroz ugodan, a okus, pa neću reći da obožavam piti ulja općenito, ali ovo nije nimalo gadno. malo je ljutkast, ali ništa specijalno, zapravo jedva i osjetim.
pisalo se već o kvaliteti Kemigovih ulja, uglavnom su svi zadovoljni (ja do sada nisam imala nikakvih prigovora). ali imam osjećaj da sam ovaj put naletjela na poprilično loš proizvod.
doduše prvi put ga pijem pa nemam s čim usporediti. ali, jel stvarno moguće da mi se 'pravo' ulje crnog kima sviđa? miris mi vuče na makadamiju, al može poći i suncokret, a boja je samo malo tamnija.
Samo da se ubacim; ja sam prije jedno mjesec dana uzela oleo crni kim, tamni, jaki miris, okus.. Kolegica uzela u istoj ljekarni dan ili dva nakon; boja, miris, okus, nemaju veze jedno s drugim!
Ona kaze da unutra bas osjeti maslinovo ili suncokretovo, usporedile smo kapsule koje smo napunile i ostale paf!
princess_leia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 14:33   #17
Sasvim moguće, dešava se često, ulja se dobavljaju sa različitih mjesta i zna baš biti razlike između pošiljke i pošiljke pa i od istog proizvođača tj. distributera.
Npr. kupila boražinu od iste firme, prvi puta jak okus na luk (odojak ), drugi puta blag, nježan ...razmak od mjesec dana.
Isto se zna desiti i sa eteričnim uljima.
Zato uvijek kažem da jedna krema ne može dva puta ispasti ista.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 16:14   #18
U potpunosti se slažem s Merlinom.

Nadodala bih da boja i jačina okusa ulja crnog kima ovisi o količini timokinona. Dakle, što ga je više, boja je tamnija i okus jači.
I sama imam onu predzadnju seriju sa vrlo visokim udjelom.
Litsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 16:20   #19
Da li je netko koristio ulje crnog kima od Enciana što se prodaje po DM -u ?
Altitudes is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 13:19   #20
ja dvije i pol godine pijem ulje crnog kima..prvo sam pila od matičnjaka, u zadnje vrijeme kemigovo i mogu reći da nema razlike...mislim, razlikuju se od serije do serije (neko je ljuće, neko jače...), ali u globalu sve je to to!
u jesen pijem i med od matičnjaka sa crnim kimom i rezultati se vide, alergije puuuno slabije, još me samo ambrozija muči i sad ću vidjeti kako je ove godine...crni kim je super, samo treba biti redovit i piti ga i kad ti nije ništa, kad ni ne pomišljaš na muke po alergijama...e to je već problem...
lalalaland is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:03.