Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre

Kompjutorske igre Kultura igranja i ponoćnog ratovanja konzolom i tastaturom. Podforum: Konzole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2009., 11:34   #1
Risen [*]



Od proizvođača poznate njemačkog RPG-a Gothic, dolazi novi naslov koji neodoljivo podsjeća na sam Gothic. Izdavač je Deep Silver.
Igra započinje dolaskom igrača nakon oluje na neobičan otoku. Na otoku su drevni hramovi "izašli" iz zemlje (po ćemu je igra vjerojatno i dobila ime - risen) i neobične kreature su došle na otok.

Trailer #1
Trailer #2
Trailer #3
Trailer #4

Screen #1
Screen #2
Screen #3
Screen #4
Screen #5
Screen #6
Screen #7
Screen #8
Screen #9
Screen #10
Screen #11
Screen #12
Screen #13
Screen #14
Screen #15

Igra izlazi 2. listopada ove godine svugdje osim u Australiji, gdje je igra zabranjena zbog neprimjerenog sadržaja.
Uživao sam u Gothicu, tako da sam uvjeren da će ovo bit odlična igra.
Wicked_Nick is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 17:52   #2
Samo se nadam da igra nece ispast kao Gothic 3.
Nadam se ce otok biti velik,hrpa raznih kvestova (ne samo donesi/nadi/ubij), i da borba nebude jednolicna kao u G3.
game21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 18:53   #3
a jebote, mogli su nazvat igru gothic 4. isti rac.
Drizzt61 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 18:57   #4
Quote:
Drizzt61 kaže: Pogledaj post
a jebote, mogli su nazvat igru gothic 4. isti rac.
prvo da na ovo odgovorim, sigurno će otvarač teme o tome znat više, ali koliko sam ja čuo namjerno su išli na promjenu imena i promjenu razvojnog studija da bi se osigurala veća kvaliteta i sukladno tome i da sami kupci ne bi imali predrasuda prema igri zbog bugovite prošlosti...

a sada općenito da kažem da se čini dobra igra, isto se nadam da te predrasude neće bit ostvarene i da će igru ispolirat, a ne da nakon izlaska godinu dana čekamo da bugove poprave pa tek da onda zaigramo...
Daxo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 12:38   #5
Da ne otvorim novi topic...

Sljedeci tjedan izlazi Risen (2.10.). Ocijene se krecu izmedju 85-90%. Kazu da nema tezih bugova
Zna li tko gdje se to moze kupit?

Quote:
a jebote, mogli su nazvat igru gothic 4. isti rac.
Nakon Gothica 3 su se posvadjali s bivsim publisherom Jowood. Rekli su da ih je Jowood tjerao da "zavrse" igru (do konkretnog datuma) i da jednostavno nisu stigli ispraviti sve bugove. Jowood kaze da to nije istina (iako stalno imaju takvih problema, i s drugim igrama).

Piranha Bytes je otisao i sad im je Deep Silver publisher.
Ali: Jowood ima prava za Gothic 4, tj. "Arcania: A Gothic tale". Tek poslije te igre PB smije napraviti novi Gothic, ali ce u tom slucaju Jowood imati opciju za publishera te igre (ako zele). Bit ce veselo
The_Rock is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 14:06   #6
Ako nekog zanima ovdje mozete pogledat 45 min gameplaya, ali je na njemackom jeziku.
http://gameone.de/blog/2009/9/risen-...n-gameplay-pur
game21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 16:53   #7
Instalirala, probala, me likes.
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 23:36   #8
skida se
__________________
ђ
Gunr is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 00:04   #9
Probao demo. Grafički mi je poprilično čudna igra, dok je prikaz raznoraznog raslinja odlično napravljen (a područje u demu je prebogato njime), sami likovi su koma, s premalo poligona i loše su animirani. Osim toga, framerate ne briljira. Voice acting je prosječan, questovi se čine zanimljivima. Ono što me razočaralo jest borbeni sistem - može biti da me The Witcher previše razmazio, ali ovo je nekako traljavo, a pošto igra očito sadrži pregršt neprijatelja, sumnjam da bih se htio priviknuti na nešto tako slabo. I'll pass.
Vepar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 00:06   #10
Quote:
@Gnr kaže: Pogledaj post
skida se
Zašto se zezati s CloneDVDom?
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 06:37   #11
Prvi dojmovi su super, igra mi se ne cini bugovita, odlicno radi, sve je na istu shemu kao Gothic serijal. Cini mi se da je svijet premalen, da ima samo 2 frakcije i 3-4 velika grada. Stil borbe mi je oke, poboljsan je. 8/10
__________________
Kambe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 14:45   #12
Quote:
Spec.tre kaže: Pogledaj post
Zašto se zezati s CloneDVDom?
Netreba se zezat s clonedvdom da bi instaliratl.
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 15:09   #13
Da pitam vas koji ste vec igrali, je li moguće igrat i iz prvog lica? ALi kao recimo u Oblivionu ili U Dark Messiahu, dakle da je normalno tj igrivo, a ne kao u retardiranom Gothicu 3 gdje je igranje iz prvog lica sve samo ne jebeno igrivo. To me najviše i naživciralo kod Gothica.

Treće lice mi ide na penis (23cm, skoro pa do kraja) kod igara gdje je grafika genijalna (a ovdje mi se čini da je) jer nemaš onaj kul filing kad se krećeš lijepim pejzažom. Iz prvog lica imaš filing da si zbilja tu, u tom svijetu.
__________________
Čisto zlo!
Discovery.v2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 04:44   #14
Igra se iskljucivo u trecem licu. Meni je to i bolje, ne volim prvo lice u RPGu.

Da se vratim na temu: Igrao sam tek 2 sata, ali me od prve minute odusevila

Sad jedva cekam da zavrsi ovaj radni "tjedan" (znaci samo do srijede ), pa da igram dok ne padnem u nesvijest
The_Rock is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 09:51   #15
Ja mislim da me nijedan rpg nije toliko iznervirao ko gothic 3, pretpostavljam da sam rezervirao cistiliste samo radi njega koliko puta sam psovao sve po spisku...igra s toliko dobrih stvari i potencijala i onda jos toliko nebuloza i sranja...ko ga je igrao vjerujem da jos sad ima nocne more od vukova..

Nadam se da su se bar malo opametili, bar MALO.
__________________
What can change the nature of a man?
Sycho is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 11:14   #16
Quote:
Sycho kaže: Pogledaj post
Ja mislim da me nijedan rpg nije toliko iznervirao ko gothic 3, pretpostavljam da sam rezervirao cistiliste samo radi njega koliko puta sam psovao sve po spisku...igra s toliko dobrih stvari i potencijala i onda jos toliko nebuloza i sranja...ko ga je igrao vjerujem da jos sad ima nocne more od vukova..

Nadam se da su se bar malo opametili, bar MALO.
bilo je moćnih bugova , ono ideš ubijat 50 orkova , samo ga jednom takneš mačem pa crkne .. meni je ova risen predobra ,jedino mi smeta to ,čini mi se da je kraka ,ima samo par gradova
__________________
ђ
Gunr is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 22:03   #17
Sad sam pročitao recenziju na HCL-u i mislim da ću je definitivno nabavit. Gothic 2 mi je bio super...

EDIT: Evo vam i recenzija:
Risen recenzija
Snyp is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 21:53   #18
Toliko je dobar RPG da sam ga deinstalirao isti dan
luckynumberseven is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 09:43   #19
Quote:
luckynumberseven kaže: Pogledaj post
Toliko je dobar RPG da sam ga deinstalirao isti dan
Pretezak combat pretpostavljam...jer nisam primijetil nikakv bug zasad, grafika mi ionak ne znaci puno a prica i atmosfera nisu lose...
__________________
What can change the nature of a man?
Sycho is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 10:14   #20
Quote:
Sycho kaže: Pogledaj post
Pretezak combat pretpostavljam...jer nisam primijetil nikakv bug zasad, grafika mi ionak ne znaci puno a prica i atmosfera nisu lose...
Nije pretežak nego jednostavno debilan. Svaka borba je ista. Udarac, blok, skoči natrag, napad, napad, blok, povremeni side-step. Je li to borba ili sat mačevanja? Umro sam od smijeha kad sam vidio da se svaki neprijatelj bori na isti način, od lopova u gradu do vukova po divljini. Uostalom to je samo jedan od razloga zašto mi se igra ne sviđa. Kilavi dijalozi npr. Questovi koji počinju i završavaju i istoj ulici Za svako ali baš svako poboljšanje atributa ili vještina moram ići kod učitelja Samo dvije klase - mage i warrior. Blah, da ne nabrajam.

Ako hoću igrati RPG s odličnom pričom onda ću rađe još jednom igrati Planescape Torment ili Baldur's Gate 2, a ako želim free-roam svijet s boljim combatom Fallout 3 ili Oblivion.
luckynumberseven is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:02.